Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ciekawy artykuł o gazie na niedzwiedzie . ;-)
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A tu dowody empiryczne:
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie, wczoraj użyłem do rozdzielenia małej szarpaniny foxa - 118ml stream. Zadziałał jak marzenie ;)
Bijący się na glebie godzinę spędzili i nic kompletnie nie widzieli. Nie byli w stanie nawet na ślepo się dalej naparzać a pijani byli porządnie, więc jak najbardziej gaz polecam. Z 2 metrów pięknie poleciał i nawet się szybko nie kończył.

Mam teraz pytanko, bo lato idzie i coś do auta/torby potrzebuję ;) gdzie kupię frontiersmana ?
Bo w military.pl dali cenę 176 + wysyłka poza tym obawiam się, żeby on był świeży a u nich kiedyś brałem sabre i wysłali mi puszkę z datą wiele pozostawiającą do życzenia.
Szukam możliwie z jak najdłuższą datą przydatności frontka. Z góry dzięki za info!
Pozdrawiam, kubas
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Frontek jest w paru sklepikach mniej znanych , ale lepiej zaczekaj , bo na dniach ma być dostawa w kalibrze i tam na pewno będzie ,, świerzutki " :) . Pozdrawiam .
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , to jest strona firmy która jest dostawcą gazów do sharga , odkryłem też że OC 5000 , występuje u nas pod nazwą Red Pepper Gel , jednak z ich oferty black police rsg , jest dużo lepszy .
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Moja przyjaciółka broniła brata przed pijanymi gośćmi i użyła Foxa 59 ml cone , sprawdził się pierwsza klasa , na trzech trafionych gości , żaden nie był w stanie walczyć dalej , ręce na twarz i odłączeni .Prezent urodzinowy przydał się . :) Pozdrawiam .
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zaradna dziewucha :D Sam obecnie nosze Foxa'a cone, tyle że 118ml :D Swoją droga robi się coraz cieplej, dziadostwo wyłazi na ulice wieczornymi porami, więc pewnie będzie coraz więcej tego typu sytuacji. Ostatnio też myślałem nad czymś większym do samochodu, co byście polecali z gaśniczek? Myślałem o czymś takim: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Nada się?
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Trafisz na astmatyka czy cuś to leżysz - to on jest ofiarą, a ty się tłumaczysz (cs+astma - autopsja, tłumaczenie się tylko domniemane).
Stąd moda na OC.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Trafisz na astmatyka czy cuś to leżysz - to on jest ofiarą, a ty się tłumaczysz (cs+astma - autopsja, tłumaczenie się tylko domniemane).
Stąd moda na OC.

astmatyk OC właśnie nie ogarnie. CS jest ogólnie niebezpieczniejszy i nie tylko dla układu oddechowego, ale i dla oczu...
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Z tego co widzę to militaria już w ogóle zrezygnowali z Uzi :roll: szkoda,dobry gaz był :cry:
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@Radnus:

Z OC, nigdy nie trafiłem jeszcze, widać dobrze.
Po tamtej akcji czytałem jakieś artykuły o związkach jednego z drugim i wniosek był taki że w przypadku CS zawsze jest jakiś nadnaturalny obrzęk, za to przy OC to uczuleniowe zapalenie może być - czyli rzadziej.

Nie mogę teraz znaleźć tych opracowań, przewala się wiele zdań w artykułach np:
"it can be dangerous for people with asthma or other lung conditions.
In fact, "in police training, they won't spray CS gas on officers who are asthmatic,"
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Może to pozostałość z czasów gdy CS był jedynym słusznym bo faktycznie nigdzie nie widzę badań podpisanych instytutem tego, czy tamtego porównujących oba środki.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Trafisz na astmatyka czy cuś to leżysz - to on jest ofiarą, a ty się tłumaczysz (cs+astma - autopsja, tłumaczenie się tylko domniemane).
Stąd moda na OC.


Nie przesadzałbym z tą bojażliwością. Niech bandzior się boi a jak ma astmę tym bardziej , tylko trzeba z prawa korzystać:

Art. 25 Kodeksu Karnego :

§ 1. Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.

§ 2. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności, gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamach, sad może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

§ 3. Sad odstępuje od wymierzenia kary, jeżeli przekroczenie granic obrony koniecznej było wynikiem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cytujesz nieaktualne brzmienie art. 25 kodeksu karnego. Aktualnie jest jeszcze korzystniej dla broniącego się:
Art. 25. § 1.Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.
§ 2.W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.
§ 3. Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.
§ 4. Osoba, która w obronie koniecznej odpiera zamach na jakiekolwiek cudze dobro chronione prawem, chroniąc bezpieczeństwo lub porządek publiczny, korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.
§ 5. Przepisu § 4 nie stosuje się, jeżeli czyn sprawcy zamachu skierowany przeciwko osobie odpierającej zamach godzi wyłącznie w cześć lub godność tej osoby.

Art. 25 par. 3 stanowi o niepodleganiu karze, co jest ujemną przesłanką procesową. Mówiąc po ludzku - wcześniej musiał być proces i to sąd odstępował od wymierzenia kary, a teraz prokurator powinien umorzyć sprawę i nie kierować aktu oskarżenia do sądu.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Browar ja CS sobie odpuściłem , jak chcesz gaśniczke do samochodu to bierz Police RSG z Sharga (27 cm), albo Foxa (23 cm ) , sprawdzone w boju , Police Rsg jest duża , ale ma zasięg 5 m i dusi jak cholera, Fox mniejszy zasięg ,ale wystarczy i jest mniejsza . Mam ciekawe wiadomości o CS , wkrótce opisze. ;-)
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Chyba bardziej bym się skłaniał ku RSG bo i cenowo atrakcyjniejsza. Czytałem, że masz też sabre red home defence jak u niego z zasięgiem?

A tak odbiegając od tematu gaśniczek znalazłem coś takiego: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Jak by nie patrzeć to 2x taniej niż FOX (podobnych rozmiarów), a marka niczego sobie. Dla mnie już za późno co prawda, bo już się zaopatrzyłem w 118ml foxa, ale może komuś z obecnie szukających się przyda.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Białe kaski użyły jakiejś gaśnicy proszkowej?
Co mogło spowodować taką białą chmurę (PAVA)?
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ewidentnie gaśnica proszkowa :)
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To Wojciechowski (prezes Polonii) aż tak oszczędza na ochronie, że używa gaśnic proszkowych zamiast gazu?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Browar , gaśniczka Police RSG ma 5 metrów zasięgu , a zasięg praktyczny Home Defense oceniłbym na 3 metry , ale jest mniejsza i poręczniejsza np. do plecaka , dla ciebie jak piszesz do samochodu , lepsza moim zdaniem RSG.Dostawa gazów do kalibra się spóżnia i na razie nie ma praktycznie nic ,będą jakieś nowe to zobaczymy. ;-)
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wygląda na to że mamy na rynku nową zabawkę:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pierwsze co mi się rzuca w oczy.... cena. No bez jaj...w Czechach o wiele porządniejsze pistolety/rewolwery gazowe chodzą po 200-300 zł. Tutaj mamy plastikową zabawkę (chociaż, jeśli byłby to dobry plastik to może być to nawet plusem bo spada waga)

Dwa. Cztery strzały, bez rewelacji ale nawet ok.
Tyle że każdy strzał to tylko 3 ml!!! W całym pistolecie nie ma więcej niż 12 ml gazu (Ja w pojemniku mam np. 118 ml)

Trzy. Jakość gazów produkowanych dla Koltera (przynajmniej kilka lat temu) była bardzo niska i można wątpić czy nawet przy dobrym trafieniu w/w zabawka zatrzyma napastnika.

Cztery. Zasięg i celność pozostają pod znakiem zapytania lecz patrząc na ładunek 6mm flobert short można się domyślić że energia będzie całkiem ok. Natomiast co do celności, przypuszczam ze nie ma jej wcale, patrząc na rysunek obrazujący działanie pistoleciku będzie to coś w rodzaju znanego nam ''stożka'' - strumień gazu prowadzony jest przez bardzo krótki odcinek a i ''lufa'' rozszerza się przy wylocie. Może mieć to ten plus że będzie ładnie pokrywać twarz z krótkiej odległości o ile to w ogóle możliwe przy 3 ml.

Gdyby był stalowy i kosztowałby 100 zł.... kupiłbym go, dla przyjemności posiadania.
Lecz na ulicę raczej kiepsko się nadaje.

Co o tym myślicie Panowie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024