Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

To Twoim zdaniem jaki gaz jest lepszy od wyżej wymienionego?


Nie będę promował żadnego gazu bo nie jestem sprzedawcą i producentem.Niemal każdy gaz dostępny w Polsce jest dobry,problem tkwi w małym wyborze tych produktów.FL 5,3 używa dużo służb na świecie jedni chwalą drudzy ganią tak jak niedoceniany tutaj sabre red le,czy red pepper gel całkiem skuteczny no i tani.Ja osobiście używam mace peppergel,w wersji również night guard defender oraz gaśniczka.Są też minusy tego gazu,żelem można cisnąć podobnie jak pianką w drugą stronę,mocno przesadzony zasięg,brak zróżnicowania pojemności opakowań,brak dostępności technologi jak sabre red crossfire ale to wina dystrybutora.Nie chcę wyrokować na temat marek gazów dostępnych w Polsce,twierdzę jednak uparcie że FL nie jest taki silny jak pokazują filmiki dzieciaków na you tube.Czy jakiś gaz jest jest od niego lepszy raczej nie,ponieważ każdym innym też znajdę kilka wad.Jeszcze słówko do kolegi Fedormajk kup sobie mace peppergel gaśnicą to idzie tynkować ściany :) :) :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Myślę, że jest parę dobrych gazów. Ja wstępnie chciałem nabyć sabre red ze względu na wysoki współczynnik jakość/cena. Niestety ze względu na rozmiary pojemnika i braki sabre w chmurze wziąłem foxa. Myślałem też o PM17, ale nie było 120 wtedy. Jedynie fox na tamte czasy miał 120 w chmurze, więc wziąłem :D Teraz bym brał pewnie PM17 bo właśnie wlazłem na stronę hot spraya i widzę, że wreszcie uzupełnili zapasy PMa i poszerzyli ofertę. Panowie są nowe Gaśniczki PMa :D Rozmiar 680 ml :)
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mój ulubiony ma podwójne działanie,agresor pada od zawartości albo ze śmiechu :) :) :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nikt nie twierdzi że foxLabs 5.3 jest killerem ,po prostu działa szybciej niż inne gazy i łatwo nim trafić (nawet wersja stream pryska dość szeroko ), co w bardzo wielu przypadkach jest zaletą np. dla kobiet , nie oswojonych z samoobroną i wielu innych .Akurat Sabre ma na tym forum wielu zwolenników.MACE PepperGel ma swoje zalety , ale jakoś nie widzę go dla amatorów , pryska cienkim strumieniem , ty raczej sobie poradzisz jak nie trafisz gazem, ale np.kobieta 55 kg raczej nie .Co do Mace to moim marzeniem jest , aby w Polsce pojawił się Triple Action Spray w konkretnych puszkach , sam bym chętnie przytulił . :) Pozdrawiam .
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Nikt nie twierdzi że foxLabs 5.3 jest killerem ,po prostu działa szybciej niż inne gazy i łatwo nim trafić (nawet wersja stream pryska dość szeroko ), co w bardzo wielu przypadkach jest zaletą np. dla kobiet , nie oswojonych z samoobroną i wielu innych .Akurat Sabre ma na tym forum wielu zwolenników.MACE PepperGel ma swoje zalety , ale jakoś nie widzę go dla amatorów , pryska cienkim strumieniem , ty raczej sobie poradzisz jak nie trafisz gazem, ale np.kobieta 55 kg raczej nie .Co do Mace to moim marzeniem jest , aby w Polsce pojawił się Triple Action Spray w konkretnych puszkach , sam bym chętnie przytulił . :) Pozdrawiam .


Z tym killerem to taka drobna ironia z mojej strony,jeżeli komuś odpowiada ten gaz i się sprawdził to niech go używa,dla mnie nie wyróżnia się specjalnie od innych.Co do mace peppergel to strumień nie jest taki cienki,piszemy chyba o różnych gazach. Posiadam niemal wszystkie gazy dostępne w Polsce i z każdego prawie oberwałem w swojej karierze,ale najchętniej używam gazu pieprzowego w postaci gęstego żelu z szybką formułą działania to zapewnia mi na tą chwilę mace peppergel,lubię również sabre red crossfire,hi-maxa,bodyguarda le-10.

Pozdrawiam
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Oczywiście w porównaniu z większością pozycji żelowych dostępnych na rynku strumień Mace peppergela nie jest aż taki cienki , z żelowych najbardziej lubiłem Uzi , a ostatnio trochę eksperymentowałem z francuskimi żelami OC9000 i Puissance 90 , masz jakieś doświadczenia z tymi gazami ?
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Oczywiście w porównaniu z większością pozycji żelowych dostępnych na rynku strumień Mace peppergela nie jest aż taki cienki , z żelowych najbardziej lubiłem Uzi , a ostatnio trochę eksperymentowałem z francuskimi żelami OC9000 i Puissance 90 , masz jakieś doświadczenia z tymi gazami ?


Niestety właśnie szukałem informacji na temat OC9000 i wiem tyle co wynika z opisu ,ciężki żel francuski oc wysokie,cena dobra,chyba zakupię jakieś opakowanie i sprawdzę jakość miotania oraz zdolność obronną,Puissance 90 inaczej force 80 dobry chemik,niezłe pieczenie,łzawienie no i smark ucho urywa :) .Jako że posiadam licencję 2 stopnia mam swobodny dostęp do chemików oczywiście w Polsce słaby wybór,rzadko są używane ponieważ nie zajmujemy się ochroną masowych imprez.

Pozdrawiam
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja akurat raz wypróbowałem OC 9000 , na pijanym ochotniku , ale jeden test jest mało wiarygodny , bo są tacy co umierają po oparach TW 500 , dlatego byłem ciekaw czy może ktoś ma więcej doświadczeń .Ciekawy sposób pryskania .Dzięki za informacje o chemikach . ;-) Pozdrawiam .
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

To był FOX 5.3. Weźcie sobie 720 px. i na pełny ekran i widać, że to fox 60ml. :D Należy jednak zwrócić uwagę, że koleś co otworzył oczy po prostu słabo oberwał. Koleś rozpylał ten gaz jak by machał ogórkiem. Tu gaz został użyty poprawnie i efekty widać lepsze:


......................... Na filmikach gość praktycznie zawsze ma zamknięte oczy w momencie jak dostaje gazem, a w realu dostaje w otwarte oczy (no chyba że ktoś ma zamiar ostrzec napastnika przed użyciem) co jest raczej mniej przyjemne.


Niestety w realu jest gorzej bo często gość dodatkowo zasłoni twarz na moment rękami a po odsłonięciu dostajesz kopa albo kosę zanim na dobre oczy zamknie, nawet po Foxie. Dlatego preferuję małe gaśnice w chmurze albo gazy o dużej pojemności i sile typu PM17 i uzywam, jak juz naprawde muszę, zawsze maksymalnie z zaskoczenia.Inaczej jest kicha, przeciwnicy się szybko odsuną na bezpieczną odległość i np obrzucą cie kamieniami :!:
( absolutnie nie mozna gazem nikogo straszyć i zmuszac do jakiegoś zachowania - naprawdę nie sa to żarty)

A tak w ogóle to wg mnie podstawą jest unikanie podejrzanych sytuacji nawet jak sie ma 3 dobre gazy przy sobie.
Dłuzej w zdrowiu pozyjecie. :) Chyba ,ze ktos w ochronie pracuje to szacunek i ....współczuję..
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tutaj moje poparcie dla kolegi fedormajk w 100%,napastnik to często zaprawiony w walce golem lub całe stado po gorzale,tabletach,uzbrojony.A normalny człowiek posiada mało legalnych środków do obrony,dobry pieprz daje nam szanse na uniknięcie konfrontacji im lepszej jakości i bardziej gęsty tym lepiej.Duża gaśnica proszę zerknąć .Tutaj gaz MACE

Pozdrawiam
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ja akurat raz wypróbowałem OC 9000 , na pijanym ochotniku , ale jeden test jest mało wiarygodny , bo są tacy co umierają po oparach TW 500 , dlatego byłem ciekaw czy może ktoś ma więcej doświadczeń .Ciekawy sposób pryskania .Dzięki za informacje o chemikach . ;-) Pozdrawiam .


Jeżeli możesz to opisz jak miota oc-9000 jakie wykonanie jest głowicy itp.Troszkę materiałów dydaktycznych.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Tutaj moje poparcie dla kolegi fedormajk w 100%,napastnik to często zaprawiony w walce golem lub całe stado po gorzale,tabletach,uzbrojony.A normalny człowiek posiada mało legalnych środków do obrony,dobry pieprz daje nam szanse na uniknięcie konfrontacji im lepszej jakości i bardziej gęsty tym lepiej.Duża gaśnica proszę zerknąć .Tutaj gaz MACE

Pozdrawiam


Piękna sprawa kolego ten gaz na niedzwiedzie i to jest właśnie to chociaż uważać trzeba aby z bliska nie trafić komuś w otwarte gały bo mozna naprawdę załatwić komuś wzrok trwale nawet pieprzem. Tylko skoro się prosił?

A tak w ogóle to cytuję praktyków: "Przy obronie są dwie szkoły - falenicka i otwocka... :)
pierwsza mówi że jak nie ma świadków i masz czym to napier... ale nie zabij.
druga mówi że jak mogą być świadkowie - walnij na odlew i wiej... bo jak dojdzie do sprawy to ty w zeznaniach tych co cię napadną będziesz tym który zaatakował. :) "

http://www.spy-shop.pl/hot-pink-mace-najlepszy-kieszonkowy-gaz-pieprzowy-p-146.html

Mój ulubiony ma podwójne działanie,agresor pada od zawartości albo ze śmiechu :) :) :)


Ale co ja widzę !! Pod tym adresem jest do wyjęcia gasniczka MACE [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] To rzadka oferta na polskim rynku. Kiedyś tu na forum jedynie nijaki cipcia oferował ale przepadł gdzieś .... To znaczy że w Polsce lekko sie sprawa z dobrymi gazami poprawia.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,pryska podobnie jak puissance 90 , tej samej wielkości ,niestety popsuł mi się aparat , jak pożycze , jakiś porządny to wrzuce filmik na youtube . ;-)
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

To był FOX 5.3. Weźcie sobie 720 px. i na pełny ekran i widać, że to fox 60ml. :D Należy jednak zwrócić uwagę, że koleś co otworzył oczy po prostu słabo oberwał. Koleś rozpylał ten gaz jak by machał ogórkiem. Tu gaz został użyty poprawnie i efekty widać lepsze:


......................... Na filmikach gość praktycznie zawsze ma zamknięte oczy w momencie jak dostaje gazem, a w realu dostaje w otwarte oczy (no chyba że ktoś ma zamiar ostrzec napastnika przed użyciem) co jest raczej mniej przyjemne.


Niestety w realu jest gorzej bo często gość dodatkowo zasłoni twarz na moment rękami a po odsłonięciu dostajesz kopa albo kosę zanim na dobre oczy zamknie, nawet po Foxie. Dlatego preferuję małe gaśnice w chmurze albo gazy o dużej pojemności i sile typu PM17 i uzywam, jak juz naprawde muszę, zawsze maksymalnie z zaskoczenia.Inaczej jest kicha, przeciwnicy się szybko odsuną na bezpieczną odległość i np obrzucą cie kamieniami :!:
( absolutnie nie mozna gazem nikogo straszyć i zmuszac do jakiegoś zachowania - naprawdę nie sa to żarty)

A tak w ogóle to wg mnie podstawą jest unikanie podejrzanych sytuacji nawet jak sie ma 3 dobre gazy przy sobie.
Dłuzej w zdrowiu pozyjecie. :) Chyba ,ze ktos w ochronie pracuje to szacunek i ....współczuję..


No wiadomo, że zasłoni twarz, ale wtedy może kopać tylko na oślep. Dlatego nosze 120 ml foxa i w chmurze żeby to ciśnienie było mocne, a gaz dobrze się rozprzestrzeniał. Wiadomo, że zasłanianie rękami to może być jakaś obrona przed gazem żelowym, ale jak się wpadnie w opary chmury to nie jest to już taka skuteczna obrona. Gaśnica jest super, ale noszenie jej przy sobie już nie :D Fajna sprawa do samochodu i w domu trzymać, ale na co dzień trochę uciążliwa może być w noszeniu.

A co do zaskoczenia to zadziała na 1 napastnika. No chyba, że jest ich ze 2 i stoją bardzo blisko siebie. Reszta się odsunie i tak jak mówisz zaczną się pewnie rozglądać za kamieniami o ile takowe znajdą :D Zawsze też się łatwiej bronić człowiekowi fizyczni silniejszemu i rosłemu. Przecież nawet jak przeciwnik na oślep cię trafi to wielka krzywa się nie stanie. Miałem trochę takich sytuacji i wiem, że przeciętny żulik czy dres to ma tyle kondycji i siły do walki, że prędzej on padnie z wyczerpania niż chłopu rozsądnej postury coś się stanie. Załóżmy nawet, że psikniesz gazem, powiedzmy koleś uniknie lub się zasłoni i uda mu się i zacznie cię okładać. To jeszcze nie znaczy, że nie da się w tej sytuacji obronić. Do puki nie ma zwarcia i szarpaniny, a koleś próbuje uderzać to można odskoczyć użyć gazu.

Wiadomo w realu to nie jest tak różowo i nie koniecznie dzieje się zgodnie z planem. Nie zawsze nie prowokowanie wystarczy. Po prostu jest prawdopodobieństwo, że kiedyś znajdziesz się w nieodpowiednim czasie i miejscu i żadna, najbardziej wyszukana dyplomacja z przeciwnikami nie pomoże, gdyż oni najzwyczajniej będą chcieli komuś dopier...lić. I wtedy trzeba bronić się tym co się ma. A myślę, że gaz się do tego sprawdza z dostępnych środków obrony jednak najlepiej, a zwłaszcza jeśli przy jego użyciu używa się tez mózgu.
  • 0

budo_dantech vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ale co ja widzę !! Pod tym adresem jest do wyjęcia gasniczka MACE MACE To rzadka oferta na polskim rynku. Kiedyś tu na forum jedynie nijaki cipcia oferował ale przepadł gdzieś .... To znaczy że w Polsce lekko sie sprawa z dobrymi gazami poprawia.


Gaśniczkę mogę polecić z czystym sumieniem,stołuję się u nich bo mają w moim mieście sklep stacjonarny,podają terminy na opakowaniu,ale wybór cienki brak większego nominału peppergel oraz innych modeli zabawek,są nastawieni na amatorów a nie profesjonalistów.

Pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ale co ja widzę !! Pod tym adresem jest do wyjęcia gasniczka MACE MACE To rzadka oferta na polskim rynku. Kiedyś tu na forum jedynie nijaki cipcia oferował ale przepadł gdzieś .... To znaczy że w Polsce lekko sie sprawa z dobrymi gazami poprawia.


Gaśniczkę mogę polecić z czystym sumieniem,stołuję się u nich bo mają w moim mieście sklep stacjonarny,podają terminy na opakowaniu,ale wybór cienki brak większego nominału peppergel oraz innych modeli zabawek,są nastawieni na amatorów a nie profesjonalistów.

Pozdrawiam


Parę lat temu miałem w łapkach ten żel MACE ( ale nie mój był) i musze powiedzieć, ze faktycznie to był prawdziwy żel a nie siki jakieś i prawdę piszą, że oblepia twarz, że trudno to zmyć lub zetrzeć. Wtedy nie zainteresowałem sie jednak gdyż nie uznawałem prawie niczego poza słynnym Hi-Powerem w chmurce :) Nie wiem co to za super formuła MACE ale w zamknietych pomieszczeniach zadziała świetnie i chyba się na niego skuszę..
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zgadzam się z tobą Browar na 100 % , dobry gaz i mózg mogą pomóc w wielu sytuacjach . ;-) Nawet bez gazu nie jestem bezbronny bo zawsze mam kubotan z kluczami , a potrafię też operować pałką teleskopową , nunchaku i innymi zabawkami (chociaż w ostatnich latach , ich nie noszę w porównaniu do lat 90 ,jest o wiele bezpieczniej ) , ale z moich doświadczeń wynika że na większość napastników jakich można spotkać na ulicy , gaz może pomóc i jest w miarę korzystny pod względem prawnym .Pozdrawiam .
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja mam od 2 lat gaśnicę Mace Pepper Gel. To zdecydowanie najgęstszy z moich gazów, biorę go ze sobą tylko jak są bardzo trudne warunki atmosferyczne. Nie ma bardzo cienkiego strumienia, ale i tak niełatwo dobrze trafić. Tylko mam wrażenie, że im gęstszy gaz tym słabiej działa substancja czynna na skórę. Uważam, że do samoobrony nie jest to najlepsze rozwiązanie, nie ma jak chmurka. Co innego gaz interwencyjny, co innego obronny. W sytuacji obronnej najczęściej nie mamy radiostacji, przez którą wezwiemy wsparcie, pistoletu przy boku i kolegi za plecami.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Też uważam że do samoobrony najlepsza jest chmura , zresztą firmy Fox Labs i UDAP na swych stronach internetowych zalecają cywilom chmurę .Podobnie wielu amerykańskich expertów co innego poleca cywilom , a co innego policjantom i ochroniarzom do interwencji .Niestety polscy sprzedawcy uparli się żę nowoczesny gaz to żel i dobrych chmurowych pozycji na rynku jest zaledwie kilka .Zwykle mam co prawda kolekcjonersko jakiś żel , lub 2 , ale nosze je bardzo rzadko , gdyż podobnie jak Twinkle uważam je za dobre gazy interwencyjne nie obronne . Co ciekawe w moich przygodach z gazami na 11 użyć chmura nigdy mnie nie zawiodła , za to na 7 użyć żelu 2 razy nie trafiłem psa i raz człowieka , toteż po 2,5 roku noszenia żeli , na co dzień wróciłem do chmury stożkowej . ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , tutaj co prawda gaśniczka została użyta do przestępstwa , ale jak widać zadziałała bardzo skutecznie .Jednak i tak pracownik sklepu raczej był zadowolony ,że złodziejki użyły gazu , a nie łatwo dostępnej w USA , broni palnej ;-) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024