Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Myślę, że pewne Panie przy 12.5 cm również mogą nie być w pełni zadowolone. 10 cm to chyba odpada w przedbiegach.

Pozdrawiam
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
60ml to idealny rozmiar dla Pań..ja noszę syfon
Hi-max, który ma na pewno więcej niż 20 cm..
  • 0

budo_froggio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
20 cm ? jestescie szaleni ; gdzie wy to miescicie ; no coz zobaczymy . nic nie szkodzi zeby pozniej zamowic drugi gaz ,zeby ten pierwszy nie czul sie samotnie :)
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja już mam 10 gazów (OC-17, fox i bodyguard), w drodze do mnie puissance. Dodam, że nie liczyłem wadliwej gaśnicy PM i zabytkowego RMG-75.

Co do noszenia to metoda jest dość prosta. Wystarczy przerobić udową kaburę na gaśnicę, i pod kurtką nic nie widać. Na spotkania i w lato to min. 120 ml, na plażę to BodyGuard MK6 2 sztuki.
  • 0

budo_playplay
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam.
Jestem nowy na forum i raczej nie mam pojecia o gazach, a czytajac 10 stron tematu o nich dowiedzialem sie tylko o kilku z nich. Uwazajac czesc osob z forum za "zawodowcow" w tym temacie postanowilem tu zapytac o rade. Chce kupic gaz, tylko nie wiem jaki... Chodzi mi o uzywanie w obronie wlasnej, wiec na 90% zakladam, ze bedzie uzywany na powietrzu (10% to sytuacja, ze moze ktos mnie zaatakowac w autobusie/tramwaju itp). Zalezy mi, aby byl w miare maly, wiec mysle, ze te 60 ml powinno byc ok. Tylko jaki gaz wybrac? Chodzi o to, zeby byl skuteczny, no i cena nie porazajaca bardzo. Jeszcze zapytam-gaz zelowy to mam rozumiec, ze "wystrzeliwuje" sie strumiec zelu i trzeba nim trafic koniecznie na twarz? Bo w sumie jak trafie na bluze czy kurtke osoby to nic sie jej nie stanie? I jesli to mozliwe, to prosilbym o jakis namiar sklepu w Warszawie albo wysylkowego w necie gdzie moge kupic polecany przez Was gaz. Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Żelowy to potoczna nazwa zawiesiny olejku pieprzowego. Strzela strumieniem jak z pistoletu na wodę i musisz trafić w twarz, jeżeli trafisz w klatkę piersiową na pewno zadziała, ale gwarancji nie ma.

Polecam gazy Hi-max, niestety dostępne tylko w strumieniu w pojemnościach 75 i 100ml oraz strumieniu i chmurze 550ml. Gaz bardzo dobry, nigdy nie zawiódł. Stosowany przez Policję Straż Graniczną SW itp.

Sabre jakoś do marki nie mam zbytniego zaufania...ale gazy dobry standard, kupisz na stronie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Dostępne w różnych konfiguracjach. Ja osobiście ufam i stosuję tylko gaz Frontierman.

I teraz czas na prawdziwe wymiatacze czyli czołówka światowych gazów-Fox, Police Magnum i BodyGuard.

Fox działa bardzo mocno dość krótko (ok. 40 minut). Dostępny w różnych konfiguracjach ja polecam stożek mgły, jak strumień to MeanGreen posiada zielony barwnik co dodatkowo uprzykrzy napastnika. Dostępny na razie tylko w strumieniu w pojemnościach 59 i 118ml.

Police magnum-jeden z najmocniejszych gazów na świecie, działa porażająco i bardzo długo. Dodatkowo śmierdzi pieprzem oraz ma pomarańczową barwę. Dostępny w konfiguracji 60 90 i 120 ml w chmurze i strumieniu oraz gaśnicy w chmurze (na stronie napisane, że w strumieniu co jest bujdą). Lecz ostatnia partia do sklepu była wadliwa (uszkodzona etykieta i zawór co w moim wypadku skończyło się rozszczelnieniem pojemnika).

BodyGuard to mocniejsza wersja HI-maxa bardzo skuteczna , lecz trudna do nabycia-tylko sporadycznie prywatnie od kogoś z forum.

Wszystkie gazy BodyGuard, FOX,police magnum oraz Hi-max są robione na oleju co dodatkowo utrudnia zmycie z twarzy i wydłuża działanie. *

Wyjątkiem jest FOX mean green

Gazy FOX, PM kupisz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz sporadycznie od kogoś prywatnie na forum.

hotspray-najlepszy moim zdaniem sklep wysyłkowy. Stacjonarnie cóż, ale nie ma na co liczyć. Cały ten ,,gazowy" rynek internetowo się kręci.

Ps.Z chemicznych polecam puissance90 masz okazję bo akurat uzytkownik ,,thumbs" sprzedaje-zobacz dział rynek.

Możesz też na allegro kupić RMG-75 też dobry, ale w najlepszym wypadku ma 15 lat więc używanie go to trochę rosyjska ruletka.
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Żelowy to potoczna nazwa zawiesiny olejku pieprzowego. Strzela strumieniem jak z pistoletu na wodę i musisz trafić w twarz, jeżeli trafisz w klatkę piersiową na pewno zadziała, ale gwarancji nie ma.


Gwarancję skutecznej obrony da jedynie trafienie dokładnie w oczy.

Sugeruję gaz UZI (rozszczepiający się strumień - nie wąski punktowy, a nieco szerszy, psikający drobnymi rozszczepionymi kropelkami) 60, a lepiej 90 ml:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

albo OC-17 90 ml stream (splatter stream - dosyć gruby, gęsty strumień):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a jeśli chciałbyś stożek/chmurę to OC-17 albo Fox:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_playplay
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dziekuje Panowie za rady. Z racji tego, ze trzeba zelowym celowac w twarz, a to nie zawsze jest mozliwe, chyba zdecyduje sie na jeden z tych propozycji: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .Tylko mam jeszcze pytanie: gaz firmy Fox w stozku mgly ma zawartosc CO 2%, a drugi UZI ma 15%, roznica az 7,5 razy wiecej, wiec mam pytanie, czy ten fox nie bedzie za slaby i czy bedzie skuteczny? Nie zalezy mi na dlugim unieszkodliwieniu, tak jak napisali na stronie sklepu 40 minut, bardziej chodzi mi o to, zeby unieszkodliwis napastnika i odejsc w spokoju (ewentualnie jak byl bardzo agresywny to poprawic kopniakiem :lol: )
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

http://www.militaria.pl/uzi/gaz_pieprzowy_uzi_60_ml_%281300%29_p3104.xml?cat=122 .


Tak psika UZI 120 ml:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak dla mnie to idealny kompromis pomiędzy podatnym na wiatr stożkiem/chmurą, a wąskim punktowym strumieniem.

Co do ostrości Fox-a się nie wypowiadam - i tak się pewnie znowu burza rozpęta czy FOX nie jest za słaby ;) w skrócie tylko powiem, że producent FOX-a twierdzi, że nie ilość % OC się liczy, a czystość samej substancji i że ich gazy działają krócej, ale szybciej zaczynają działać. Jak dla mnie - jak się trafi w oczy to każdy gaz pieprzowy będący przynajmniej "dobrym standardem" (a nawet coś pokroju TW1000 czy Anti-Hunda po trafieniu z bliska w oczy na krótki czas powinno obezwładnić nienaćpanego napastnika) zadziała. A takie gazy jak OC-17 czy UZI zapewnią napastnikowi dłuższe niezapomniane wrażenia :D
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

60ml to idealny rozmiar dla Pań..ja noszę syfon
Hi-max, który ma na pewno więcej niż 20 cm..


Nazywasz swojego "Hi Max" hmm myślę, że to może kusić co poniektóre...
Wy to chyba inni jesteście :twisted: . Może to już jakieś zboczenie? :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
FOX ma super czystą substancję więc pali niemiłosiernie ale się krócej dekontaminuje, a UZI działa słabiej ale się trudniej dekontaminuje. Poza tym FOX to marka z renomą..
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mamy debiut mac-a w polsce:)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wygląda miodzio..
  • 0

budo_froggio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
rafalq a powiedz mi tak z doswiadzczenia , czy stozek mgly u PM jest baardzo podatny na wiatr ? oczywiscie nie mowie,ze jest jakas wichura - ale w sytuacji gdy psikniemy go bedac "pod delikatnym wiatrem" ? wszystko wroci wtedy na moja twarz ?:>
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Trochę zmienię temat.
Mój gaz RSG3 prosi się o emeryturę, żal mi jednak samej obudowy.
choć zwiększa rozmiary samego RMG, to jest całkiem praktyczna i przyzwyczaiłem się do noszenia jej przy pasku.
dziś odkryłem że 'wkład', mimo że oznaczony jako 60ml, to ma wielkość puszek 90ml!
(widać różnice technologiczne, konstrukcyjne itp.)
oczywiście puszkę trzeba by obdrapać bo z etykietą się nie mieści

I teraz pytanie, czy ściągał ktoś z Was 'głowice' z gazu?
Dwa kawałki plastiku są zespojone na stałe ze sobą!
Domyślam się, że nie będzie to łatwe, boję się uszkodzić gaz, jak i ew. wybuch byłby nieprzyjemny:D
Wielka szkoda też ładować tam na siłę foxa, tracąc w ich przypadku porządną głowicę, patentowany spust i przemyślaną dyszę...

Dołączona grafika
(zdjęcie trochę zniekształcone, wszystko powinno być nieco wyższe;))

EDIT:
@froggio: gaz zawsze ma jakąś swoją siłę z jaką wylatuje i słaby wiatr nic nie zrobi.
idź popsikaj dezedorantem na dworze i zobaczysz, że nawet żeby go 'przekierować' jest potrzebny nieco silniejszy wiatr- pamietaj ze gaz pieprzowy leci z dużo wiekszą siłą i zawsze w większym skupieniu niż deo.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie, lekki wiatr nie zrobi na nim większej różnicy. Najlepsza chmura to gaśnice frontiersman i OC-17 może urwać głowę..a tak na serio to w pół sekundy gość jest przemalowany na pomarańczowo..

Z kieszonkowych to fox..porządna mocna chmura.

Ps.Jak wieje wiatr to psiknij i od razu odsuń się w bok.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam Kolegow :) :) :) Pisze poniewaz mam do sprzedania pare miotaczy w dobrych cenach :) :) :) Puissance 90 (50ml-50zl) (75ml-60) posiadam żele jak i chmurki :D gasniczki PM 265ml - 100zl 3 szt. :) :) :)
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gdyby ktos jeszcze potrzebowal kolega ma 4szt. Wildfire18%(9 ounce Fire Master Handle
18% and 3,000,000 Scoville Heat Units) 140zl :)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

A ja na lato mam inny patent :) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] noszę coś takiego podobnego z tyłu,wejdą klucze,portfel i spory gaz,spokojnie nawet 120ml :)


Latem grzeje to to za bardzo. To już lepsza będzie jakaś zgrabna saszetka na szyję zakładana przez ramię aby znajdowała się w okolicach pachy. Przy okazji dukumenty i pieniądze mozna schować , koniecznie z zamkiem błyskawicznym z boku ( cichy !! a nie głośny jak velcro) Przykladowa: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co kto woli,ja tylko poddałem pomysł,ktory sprawdza sie u mnie :D twoj tez jest ok(ale ja wole moj),kazdy wybierze co lubi
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ku przestrodze. Zamiast gadać i łapać za ubranie od razu sypać !!! A jak widzimy już nóż to tylko ..... spierd...ć jak najdalej bez względu na stopień i służbę.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bo na takie podpite lub trzeźwe chwasty z nożem w ręku jedyna skuteczna metoda jest taka:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sorry za trochę OFFTOPIC.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024