Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wczoraj z mojej gaśnicy OC-17 zaczęła wypływać...substancja drażniąca... Nie była ani razu użyta, leżała w szufladzie gdy zauważyłem to dziwne zjawisko. Dodam, że od razu po zakupie posiadała pomarańczowy ślad, myślałem, że powstał w procesie produkcji. Wyleciały jakieś 3ml z łączenia butelki z głowicą. Napisałem do HotSpray-a i od razu zaproponowali wymianę na
inny gaz lub zwrot pieniędzy, więc po raz kolejny potwierdzili swoją solidność. Miotacz uszczelniłem i wypsikam go w lesie, zrobię fotki i dodam je tutaj. Poza tym wziąłem odrobinę na język i standard-potężne pieczenie połączone z bólem. Więc miotacze były ewidentnie uszkodzone w czasie transportu.
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam
Odnośnie miotaczy PM OC17 to są one bardzo dobre sam posiadam "kilka" sztuk w wszystkich możliwych formach w jakich są one dostępne zarówno z USA jak i inter-ark i tu z racji ze miałem / mam dużo do czynienia z tymi konkretnymi miotaczami napisze pewna prawdę którą kilka osób udzielających się na tym forum próbowało "obalić" mianowicie wszystkie miotacze PM mają drobny wyciek na zaworze tu zdjęcie wersji inter-arkowej Dołączona grafika
podkreślam każdy miotacz Police Magnum OC-17 bez względu czy jest inter-ark czy USA ma taki wyciek ( jest on czasami słabo widoczny ale jest zawsze - sam widziałem dokładnie 17 szt tego typu miotacza i każdy ma ten zaciek ) druga sprawa w każdym PM w wersji CONE występuje latanie kulki w zaworze ( niektóre osoby twierdzą " u mnie nie lata kulka a flip-top = bzdura ). Na koniec kolejna ciekawostka jeżeli ktoś posiada PM USA ( nie używany a nowy ) niech powącha dobrze dyszę :)

P.S Dla osób które przeczytały tekst bez zrozumienia - nie neguje PM a wręcz je wychwalam ! mają swoje minusy jak wszystko ale są KURE..SKO SKUTECZNE !

Pozdr.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
O dziwo moje miotacze kieszonkowe OC-17 orygianalne mają identyczną dyszę jak FOX-y i ŻADNEGO przebarwienia, patrzyłem pod lupą. A gaśnica miała srogi ślad od góry do dołu. Bardzo wyraźny.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ps.Inna dysza niż na focie, ,,patent USA".
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
o kurde ja mam pm oc-17 z inetra-arku - traki jak na zdjeciu
o dziwo nie ma wycieku, a słomka jest biala, ale wyraznie smierdzi papryka (a dodam ze miotacz byl nie uzywany - stoi grzecznie w pozcyji pinowej w pudełeczku)
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hehe, opowiem wam dziwną i moze trochę 'zabawną' historię.
od kilku lat jestem posiadaczem gazu RSG3, którego głowica wygląda tak:
Dołączona grafika
kiedyś zdarzyło się dzwine pieczenie w nosie po zabawie tą 'zapadką'.. myślałem że to wyciek ale nic na to nie wskazywało. któregoś dnia postanowiłem powąchac 'wnętrze' głowicy widoczne na zdjeciu..;)
zbiera mi się tam sporo kurzu, ale twardo zaciagnałem się w poszukiwaniu wycieków:D
efekt był piorunujący, kurz z głowicy mnie z poczatku poddusił, podrażnił nos i spowodował kichanie, aż łzy z oczu poszły;)
...od tamtej pory noszę ze sobą używany worek z odkurzacza :)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Na koniec kolejna ciekawostka jeżeli ktoś posiada PM USA ( nie używany a nowy ) niech powącha dobrze dyszę :)


Pozdr.


Wącham PM OC-17 - nowy w strumieniu ( z USA) i zawsze to samo : czuć trochę olejkiem pieprzowym. Czy to wg ciebie źle?
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Wącham PM OC-17 - nowy w strumieniu ( z USA) i zawsze to samo : czuć trochę olejkiem pieprzowym. Czy to wg ciebie źle?


W tej materii się nie określę bo co to oznacza nie mam pojęcia - jedno jest pewne gazy są świeże ( data produkcji ), ponadto jak pisałem jest to standard w PM co do opisywanych prze zemnie wycieków/zabarwień to jak wspomniałem istnieją w wszystkich dostępnych w PL PM-ach ( widać je nawet na zdjęciach w hot spray ), zresztą jeżeli ktoś posiada miotacz bez zabarwienia niech podeśle fotkę ( zaworu ).
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A co jeśli taki gaz walnąłby mi w jakimś miejscu typu real, czy media markt? Ogólnie to chyba zdrowo przejebane no nie ? :)
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gdyby faktycznie walnął to chyba tak :twisted: tyle ze to nie ma prawa wyrwać zaworu i wyrzucić całej zawartości miotacza w najgorszym razie rozszczelni się i ucieknie ciśnienie.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Gdyby faktycznie walnął to chyba tak :twisted: tyle ze to nie ma prawa wyrwać zaworu i wyrzucić całej zawartości miotacza w najgorszym razie rozszczelni się i ucieknie ciśnienie.


A jeśli PM-17 rozszczelni się na 3min przed godziną "W"??? :) :) :)

Mam kilkanaście szt Sabre. :D W żadnym nie ma żadnych wycieków, przebarwień itd.
Powiem więcej, po kilkunastu użyciach testowych w kilku różnych Sabre nigdy nie stwierdziłem nieszczelności! Nigdy nic nie czuć z dyszy (chyba że w chwilę po użyciu).
Sabre nawet po roku od pierwszego użycia są szczelne, normalnie działają, nie mają żadnych wycieków i nie mają nieszczelności w zaworach.
Dodam że jeden Sabre MK-4 testowałem w ciągu roku 8x i pomimo że już jest prawie pusty nadal działa.......

Według mnie jeśli czuć gaz w nowym gazie to jest po prostu nieszczelny, a nie zapominajmy że szczelność opakowań (ciśnienie),
to w gazach najważniejsza rzecz, dużo ważniejsza od zawartości kapsaicyny.
Przykład?:
Sprawny działający choćby Umarex & gaśnica bez ciśnienia...... :wink:
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Daniel jedno "ale" nikt nie mówi że PM-y są nieszczelne - porostu są w ten charakterystyczny sposób nabijane - sam posiadam sabre mk3 i mk4 i powiem Ci że PM o pojemności 90ml ma ( na czuja / wagowo ) min. 3 x więcej substancji tj. zawartości płynnej od sabre mk4 , w PM-ie puszka jest zalana w ok. 90 % gdzie w sabre max. 40% ( mowie o pianie bo takie sabre mam ).
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie, czy możecie podać wysokość Crossfire MK3.5 i MK4 (przerzucam się na gazy ciut większe niż 50-60ml)? Mam świeżutkie OC-17 90ml w chmurce i chyba jednak jako drugi kupię strumień. A jak strumień to tylko Crossfire. :)
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Daniel jedno "ale" nikt nie mówi że PM-y są nieszczelne - porostu są w ten charakterystyczny sposób nabijane - sam posiadam sabre mk3 i mk4 i powiem Ci że PM o pojemności 90ml ma ( na czuja / wagowo ) min. 3 x więcej substancji tj. zawartości płynnej od sabre mk4 , w PM-ie puszka jest zalana w ok. 90 % gdzie w sabre max. 40% ( mowie o pianie bo takie sabre mam ).


Według mnie jeśli czuć gaz w "chwilę" po zejściu z lini produkcyjnej to będzie to normalne.
Jednak jeśli czuć gaz po pół roku od wyprodukowania to jest nieszczelny.
To że Sabre ma pół opakowania gazu to zaleta gdyż daje to efekt mniejszego rozrzutu zasięgu gazu nowego a używanego (mniejsza różnica ciśnienia ).

Uważam że jeżeli jakikolwiek gaz czuć ( chodzi o nowy gaz) to oznacza że jest nieszczelny i w godz. "W" może zawieść.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Panowie, czy możecie podać wysokość Crossfire MK3.5 i MK4 (przerzucam się na gazy ciut większe niż 50-60ml)? Mam świeżutkie OC-17 90ml w chmurce i chyba jednak jako drugi kupię strumień. A jak strumień to tylko Crossfire. :)


Crossfire MK-4 ma 16cm.

@thumbs:
Być może z powodu użytych opakowań czy procesu produkcji Sabre ma 4-5 lat ważności a PM-17 2 lata.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
16cm, za duże. :(

Mam resztkę MK3.5 LE w strumieniu i kusi mnie aby wypróbować na sobie. :) :lol:
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

16cm, za duże. :(

Mam resztkę MK3.5 LE w strumieniu i kusi mnie aby wypróbować na sobie. :) :lol:


Nie będzie przyjemnie...... :) :) :)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To ja wiem, tylko ciekawe jak bardzo nieprzyjemne będzie. :wink: :)
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

To ja wiem, tylko ciekawe jak bardzo nieprzyjemne będzie. :wink: :)


Bardzo nieprzyjemnie ale spróbuj a uwierzysz w potęgę Sabre Red.
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jest news odnośnie frontiera - po pół roku noszenia w kamizelce dzisiaj została mi dysza w ręku a puszka gdzieś poleciała... :/ ciekawe czy kaliber by coś takiego uznał do reklamacji czy pozostaje mi klej do pcv, bo szkoda pełnej puszeczki... :]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024