Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Bardzo nieprzyjemnie ale spróbuj a uwierzysz w potęgę Sabre Red.

Bez testowania wierzę, bo już go kiedyś skutecznie użyłem. Znalazłem dzisiaj w biurku w pracy puszkę i przychodzą mi do głowy głupie pomysły.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Więc widać, że głowice fire master są dość wadliwe. Miotacz oc-17 120ml stream dość mocno pachnie pieprzem lecz przebarwienia nie widzę.

I nawet jeżeli taki wyciek jak w moim przypadku nastąpił w centrum handlowym to nic by się nie stało-3 ml to pikuś, ja nawet pieczenia nie poczułem.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przypomniało mi się jak szedłem z kolegą do banku pieniądze odebrać i gdy stanąłem przed wejściem powiedziałem do kolegi " Ty schowajmy dobrze te gazy" i za nami stały 2 dziewczyny, popatrzyły się i przyspieszonym krokiem zrezygnowały z dalszej wizyty w banku :) (nie zauważyłem ich wcześniej, ale złych zamiarów nie miałem :wink: ).

I takie małe pytanie mogę wg prawa spokojnie wchodzić z gazem do banku? Co, by było gdyby mi np z kieszeni wypadł, a ja bym sobie spokojnie sięgnął, podniósł go i włożył do kieszeni jak gdyby dyby nic?

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Możesz i wejść do banku z pistoletem i nic im do tego chyba, że są wyraźne oznaczenia zakazujące wnoszenia broni.

Dzisiaj rozmawiałem z ochroniarzem z mojego budynku na temat gazów ponieważ pracuje na "bramce" w Parku (klub w Warszawie).
Bardzo dobre zdanie ma na temat Police Magnum (Inter-Ark) ale z wyłączeniem gaśnic bo te kupuje oryginalne. Polecał także Sabre Red oraz gaśnice Koltera ale te za szybko się kończyły.
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Więc wieczorem przy kawie, ryzykując rozdupcenie frontiera w mieszkaniu dobrałem się do głowicy w celu ponownego jej złożenia. problemem okazał się sposób montażu dyszy firemaster - w środku są zaczepy z miękkiego plastiku dociskane pierścieniem rozporowym który jest mocowany na... gwint. Przy samoistnym przekręcaniu się gazu i poprawianiu go przekręcaniem głowicy gwint się wykręcił a zaczepy puściły. Procedura naprawcza:

1 Rozebranie dyszy na czynniki (prawie) pierwsze czyli: dysza - obudowa - przycisk
2 Wsadzenie obudowy w puchę jak trza
3 Próba dokręcenia pierściania posiadającego po wewnętrznej stronie gwint na imbusa:
Dołączona grafika
4 Wkurzanie się że w domu nie ma takiego wielkiego klucza a noże i nożyczki nie dają rady
5 Śmigaanie po narzędzia do samochodu
6 Poskładanie reszty dziadostwa z ulgą w sercu że 150 zeta nie poszło się j**
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Heh, trzeba cierpliwości..ale ja już bym na tym wynalazku nie polegał, bo może zawieść..
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Według mnie jeśli czuć gaz w nowym gazie to jest po prostu nieszczelny, a nie zapominajmy że szczelność opakowań (ciśnienie),
to w gazach najważniejsza rzecz, dużo ważniejsza od zawartości kapsaicyny.
Przykład?:
Sprawny działający choćby Umarex & gaśnica bez ciśnienia...... :wink:


Fakt, że w PM OC-17 ten fabryczny olej pieprzowy śmierdzi lekko z dyszy nawet po roku ale jak go wczoraj "wyprałem" w detergencie to wreszcie ..... przestał śmierdzieć :)
PM jest nabijany fabrycznie na max !! i wyraźnie waży w ręku. Przy nim Sabre Crossfire jest lekki jak piórko a rozmiar prawie ten sam jak nie wiekszy.

Powiem już poraz enty ,że ten olejek w OC-17 to wyjatkowo śmierdzące gó**wno ale tak jest lepiej i skuteczniej. Nie zmyjesz tego łatwo z twarzy a więc będzie działąć dłużej niż ta super czysta kapsa.

Nic też z niego samo nie wycieka. Waga identyczna. Wstrząsałem do bólu i pod wodę wkładałem - zero bombelków itp oznak nieszczelności. A sam gaz - nawet ten z Inter-Arku, rok przeterminowany leciał jak nalezy. Dla pewności warto jednak brac te z USA - np z hotspray.

Nie da się ukryć, PM w chmurze działa zawodowo.


W strumieniu też i dodatkowo poczujesz wyraźnie róznicę w zasiegu w porównaniu z chmurą o ile ma to aż takie znaczenie. Ja sypię z bliska tzn max z 2 metrów i nie było do tej pory mocnych na PM.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie zmyjesz szybko bo jest na oleju jak inne dobre gazy a kapsa rozpuszcza się w tłuszczach, a z drugiej strony tłuszcz bardzo trudno zmyć. Nasmaruj się porządnie tłustą oliwką i spróbuj umyć się:
-wodą jak to robi większość po dostaniu gazem
-mydłem

Opisz wyniki doświadczenia ile zajęło zmycie oliwki z pozbyciem się zapachu włącznie.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

W strumieniu też i dodatkowo poczujesz wyraźnie róznicę w zasiegu w porównaniu z chmurą o ile ma to aż takie znaczenie. Ja sypię z bliska tzn max z 2 metrów i nie było do tej pory mocnych na PM.

Mimo wszystko chcę mieć też Sabre w kieszeni - mam jakiś dziwny sentyment do tej marki. A technologia Crossfire sprytna rzecz, więc MK3.5 jest w drodze do mnie.
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

... Miotacz oc-17 120ml stream dość mocno pachnie pieprzem lecz przebarwienia nie widzę.


Spójrz dokładnie w miejsce gdzie "słomka" wchodzi do puszki a zobaczysz :) widać te przebarwienia na zdjęciach 90 - tek w hotspray

Pozdr.
  • 0

budo_froggio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wlasnie zamowilem PM oc 17 60ml Cone - to bedzie moj pierwszy gaz , mam nadzieje ze nie bede zalowal :)
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ehh, trzeba było kupić 90-tkę..ja z bólem kupiłem FOX-a 60 ml, ale na lato nie da się inaczej..
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ja na lato mam inny patent :) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] noszę coś takiego podobnego z tyłu,wejdą klucze,portfel i spory gaz,spokojnie nawet 120ml :)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Miałem cuś takiego z 15-20lat temu, już wolę kaburkę. :P
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Super patencik;) Pomyślę o czymś takim.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tyle ze w lato kaburke widać i ludzie sie patrzą jak na debila :) po pod podkoszulką sie odznaczy i trudniej nagle wyjać,a tu wejdzie ci rozmiar jaki chcesz,zajebiście wygodnie i zero podejrzeń,zawsze możesz ściemnić ze sięgasz po portfel jak chcą cie skroić i gazem po ryjach.Serio polecam :wink: jak noszę dwa gazy z sobą to jeden w kieszeni,drugi tam,a w lato poprsostu będzie jeden tam,tyle że wiekszy :twisted:
P.S a ten piterek ze zdjęcia to przykład,sam noszę dużo bardziej szpanerski :) nikt nie pomyśli co tam mam
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
P.S Viniciuss 15-20 lat temu?to ty dziadek jesteś :wink: jak dziadkowi jakiemuś miejsca w autobusie nie ustąpię i zarwe gazem to będę wiedział ze to ty :)
  • 0

budo_froggio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ehh, trzeba było kupić 90-tkę..ja z bólem kupiłem FOX-a 60 ml, ale na lato nie da się inaczej..


troche jednak sie przerazilem tych dodatkowych 3 cm wysokosci ;)60ml ma 10 cm to chyba tez nie jest zbyt mało :>
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

P.S Viniciuss 15-20 lat temu?to ty dziadek jesteś :wink: jak dziadkowi jakiemuś miejsca w autobusie nie ustąpię i zarwe gazem to będę wiedział ze to ty :)

Dobre. :) Nie jeżdżę komunikacją miejską, także bez obaw. :wink:

10cm to maleństwo. Ja lubię puszki do 12,5cm.
  • 0

budo_froggio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

P.S Viniciuss 15-20 lat temu?to ty dziadek jesteś :wink: jak dziadkowi jakiemuś miejsca w autobusie nie ustąpię i zarwe gazem to będę wiedział ze to ty :)

Dobre. :) Nie jeżdżę komunikacją miejską, także bez obaw. :wink:

10cm to maleństwo. Ja lubię puszki do 12,5cm.

no zobaczymy :) juz nie moge sie doczekac, az jutro przyjdzie paczka :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024