Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_hawk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
marketa napisała:
,,Mozliwe, ze data produkcji tego tanszego jest krotsza ..."

I tu docieramy do sedna sprawy,zaskakująco niska cena (większy pojemnik gazu dziwnie tani w porównaniu z mniejszym) no i wyjaśniła się sprawa braku nalepek z datą ważności gazu....dla jasności nie robię antyreklamy gazom Walther Pro Secur żel (sam jestem właścicielem takiego 55 ml) tyle tylko, że kiedy ja kupowałem było dokładnie tak jak w opisie markety cyt.

,, ....Pro Secur sprzedawany jest w zgrzewanym foliowym opakowaniu w ktorym znajduje sie jeszcze ulotka..."
  • 0

budo_abbon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wszyscy narzekaja na zabezpieczenie typu twist w gazach Sabre Red.
Mam ten gaz od roku, nosze go caly czas w kieszeni.
Co prawda nie musialem go nigdy uzyc, ale uwazam, ze to zabezpieczenie wcale nie jest taki zle. Zdarza sie, ze przelaczy mi sie w kieszenie, ale nigdy nie wystrzelil.
Poza tym, kiedy nacisnie sie spust, to zostaje on w takiej pozycji, ze nie da sie go latwo przelaczyc w pozycje "safe", poniewaz zostaje lekko wcisniety (ale nie pryska oczywiscie :) ) i trzeba go lekko podwazyc, zeby wyskoczyl i dopiero wtedy przekrecic.
Podsumowujac, moim zdaniem, nie powinno to przewazac przy wyborze gazu.
Pozdrawiam
  • 0

budo_pumski
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
witam kupiłem dzisiaj pro secura ze sklepu arobron i jest na nim data ważności na denku(naklejka exp2008).gaz wygląda na zapakowany orginalnie, dodam że za 55 ml zapłaciłem 39+koszt wysyłki także polecam.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gaz ko stozek ma zolta dysze i gaz jest lty w srodku hehe KO strumien czerwona dysza i psiknalem troszke gazu i czerwony kolor a defenol z serii KO biala bo cs tez bialy hehe.Czy wiecie ktory z nich jest lepszy(tzn oprocz defenola) Strumien bo chyba czerwony pieprz czy stozek?? :) sorki za takie glupie pytanie ale ciekawosc mnie zzera
  • 0

budo_abbon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Gaz ko stozek ma zolta dysze i gaz jest lty w srodku hehe KO strumien czerwona dysza i psiknalem troszke gazu i czerwony kolor a defenol z serii KO biala bo cs tez bialy hehe.Czy wiecie ktory z nich jest lepszy(tzn oprocz defenola) Strumien bo chyba czerwony pieprz czy stozek?? :) sorki za takie glupie pytanie ale ciekawosc mnie zzera


przeczytaj jeszcze raz swojego posta... zrozumiales cos? bo ja nie
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
chcialem sie was zapytac czy to ze dysza ma taki kolor jak gaz to zbieg okolicznosci czy tak mia,lo byc hehe Ktos tu pisal ze strumien jest gorzej stezony niz stozek(chodzi o gazy KO) ale strumien ma czerqwona dysze i czerwony gaz wiec chyba to czerwony pieprz wiec ludzie cholerka ktory lepszy z KO.strumien czy stozek??


wiem ze nic zrozumiec nie mozna ale ja nie wiem jak to powiedziec:PP
  • 0

budo_netwarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Moim zdaniem ostrość tych gazów jest bardzo zbliżona do siebie.Maja nieco inny zapach.W stożku substancja wyrzucająca jest łatwopalna a w stumieniu niby nie.Polecam wersję w stożku jako gaz obronny przeciwko psom bo ma dobry zasięg i łatwo nim trafić.Z mojego doświadczenia na ludzi też się sprawdza jednak polecam coś z wyższej półki jak np.Walter,Sabre,Bodyguard itp.


Ps.Czy znajdzie się ktoś na tym forum kto miałby mozliwość załatwienia gazów Fox Labs albo Mace?
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Moim zdaniem ostrość tych gazów jest bardzo zbliżona do siebie.Maja nieco inny zapach.W stożku substancja wyrzucająca jest łatwopalna a w stumieniu niby nie.Polecam wersję w stożku jako gaz obronny przeciwko psom bo ma dobry zasięg i łatwo nim trafić.Z mojego doświadczenia na ludzi też się sprawdza jednak polecam coś z wyższej półki jak np.Walter,Sabre,Bodyguard itp.


Ps.Czy znajdzie się ktoś na tym forum kto miałby mozliwość załatwienia gazów Fox Labs albo Mace?


hmmm ja mam stozek.poza tym dlatego ze stozek jest jak dezodorant to pisze ze latwopalny ale w strumieniu pewnie jest taka sama substancja.Mam pytanie.podobno pierwsze uzycie jest namocniejsze bo najwieksze cisnienie ma w pojemniku wtedy to prawda ze nastepne uzycia maja mniejszy zasieg????
  • 0

budo_scourge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No i masz ci los. Zabrakło Waltherów Pro Secur czerwonych. Proponują mi RSG-3, ale z tego co tu pisaliście to raczej średni jest. Raczej wybiorę Walthera Pro Secur piankę lub płyn. To jest dla kumpeli, więc zależy mi na dość szerokiej średnicy pola rażenia :-)
Wobec tego, co radzicie? Wybrać piankę czy płyn? Innymi słowy, co szerzej psika? :)
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Obydwa psikaja rownie wąsko ze względu na zbliżoną średnicę dyszy. Nie da się ich porównać z czerwonym Pro Securem. Między pianką a płynem wybrałbym płyn ze względu na większy zasięg.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kolejny debil na allegro.Sprzedaje gaz Cs jako pieprzowy.wlasciwie niby kartke papieru.Druga sprawa spisal ze strony militaria.pl to ze testowac mechanizm co 90 dni czy cos tam i ze niby 40 ml starczy na chmurzeprzez okolo 8 sekund a na tyle starczy gaz S&W iles tam mililitrow. co sadzicie o takich debilach???? :)
  • 0

budo_scourge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
DT MK-3 żel - jakieś opinie? Wiem, że delirium wyjaśniał skrót. Ale czy ktoś testował ten żelik?
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to chyba jakas lipa bo gdzie tani Ko mialby 11% OC co wy na to??chyba ze zle cos zrozumialem :)
  • 0

budo_netwarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To ściema i zwykła reklamówka sklepu internetowego.Kiedyś na tej stronie pisali że ma 100% OC także bez komentarza...

Batoniarz: Wysłałem Ci wiadomość a Ty nic
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na stronie producent nic nie wspomina o zawartości OC [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] A gdyby miał 11% OC to by się chwalili pewnie :D
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) czyli ze nie ma OC??hmm moze to glupio zabrzmi ale skoro gaz KO to gaz nienajgorszy a nie slyszalem zeby mial OC(tylko zastanawiam sie czy moze byc gaz pieprzowy bez OC) wiec skoro ten gaz nie ma oc a jest ostry to gazy np 1,5 % moze sa nienajgorsze chociaz dobre zaczynaja sie od 10% :)

na bank nie kapujecie co nabazgralem ale luzik :) pozdrawiam
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No jakby nie miał OC, to nie powinien nazywać się pieprzowy...
Ma OC, a ile i jakiej ostrości - któż to może wiedzieć ? (trzeba by zbadać chromatograficznie)
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

No jakby nie miał OC, to nie powinien nazywać się pieprzowy...
Ma OC, a ile i jakiej ostrości - któż to może wiedzieć ? (trzeba by zbadać chromatograficznie)


chromatograficznie????co to znaczy hehe?? :) ale po nazwie widac ze do tego jest potrzebne jakies laboratorium specjalistyczne
  • 0

budo_nietykalnx
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam
ostatnio miałem sytuację w tramwaju jak wracałem z 4 kolegami i jakiś "psychopata" się doczepił do mnie no i po chwili walnął mnie oczywiście wszyscy udawali że nie widzą tylko jakiś staruszek do niego się doczepił. Oczywiście jak się kolegów czy łoimy go to oni głowy odwrócili i nic pomimo że on też ich się czepiał. Tacy są znajomi :?
Wiedziałem że sam nie mam szans bo nie mogę liczyć na pomoc kumpli ani nie posiadałem żadnego gazu przy sobie dlatego mam pytanie jaki gaz byłby dobry ponieważ nie znam się taki aby działał natychmiastowo i można było go używać w pomieszczeniach czy np; WALTHER PRO SECUR byłby dobry?

Chce się w jakiś już ubezpieczyć i na przyszłość podzielić się nim z takimi typem jakiego spotkałem w tramwaju :?

Proszę o jakąś rade z góry dziękuje :-)
  • 0

budo_paweł20
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak to naprawde dobry pomysl uzywac gazu w pelnym ludzi tramwaju....Moze kolegow zmien na jakis karkow wtedy nie bedziesz mial takich problemow :twisted: :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024