Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@up
to oc 17 to z interarku podróba czy oryginał z hotspraya?
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
PM z hotspray :) cisnienie takie,ze az reke cofnelo
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
pewnie 90ml strumien
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No proszę tak zachwalany SABRE nie zadziałał :roll: ten OC-17 to był strumień czy chmurka ?
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam wiec panowie w skrocie 8O wczoraj na bramce w klubie mialem agresywnego kolesia wkoncu go wyprowadzilem i sie zaczelo wystartowal do mnie z lapkami i dostal sabre red tym niebieskim w pianie i nic typ odskoczyl do tylko i jeszcze gorzej i co mnie zaszokowalo to po pianie otworzyl oczy 8O 8O 8O to dostal strzal i koleszka go zdusil od tylu wtedy 2 sek z oc 17 PM i juz wtedy nokaut jedno darcie oczy przez dobra godzine zamkniete jak juz policja przyjechala po 20 minutach to zapytali sie co to za gaz bo opuchl od niego :) :) :) nie polecam sabre napewno piany :X


Jak możesz to napisz jak wyglądała twarz po użyciu piany i ile czasu trwało użycie? Sekundę, dwie czy więcej? Dzięki.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ta piana SabreRed to ile procent kapsaicyny miała?
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przyznam, że nie czytałem całego tematu(305 stron), ale podejrzewam, że na przestrzeni miesięcy większą jego część przejrzałem. Nie było w nim mowy o gazie, który znalazłem w necie kilka dni temu. Nazywa się Vexor.

Ciekawą cechą wspomnianego gazu jest to, że ma 15 000 000 (słownie: piętnaście milionów) SHU. Link do strony producenta:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (klikamy w linki po lewej stronie tabelki)

Zna ktoś jakiś sklep, który wysłałby mi to do Polski? Oraz co ogólnie sądzicie o tym gazie? 15 mln SHU robi wrażenie, niemniej jednak w necie znalazłem, że ma on 0 % OC, czyli coś za coś.
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Przyznam, że nie czytałem całego tematu(305 stron), ale podejrzewam, że na przestrzeni miesięcy większą jego część przejrzałem. Nie było w nim mowy o gazie, który znalazłem w necie kilka dni temu. Nazywa się Vexor.

Ciekawą cechą wspomnianego gazu jest to, że ma 15 000 000 (słownie: piętnaście milionów) SHU. Link do strony producenta:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (klikamy w linki po lewej stronie tabelki)

Zna ktoś jakiś sklep, który wysłałby mi to do Polski? Oraz co ogólnie sądzicie o tym gazie? 15 mln SHU robi wrażenie, niemniej jednak w necie znalazłem, że ma on 0 % OC, czyli coś za coś.


o Vexorze było nieraz, np tu:
http://budo.net.pl/v...r=asc&start=450

http://budo.net.pl/v...r=asc&start=465

15 mln SHU ma czysta kapsaicyna, ten gaz ma jej 1,45%
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Aha, a więc nie jest to nic wspaniałego. A czy wie ktoś czy gdziekolwiek można kupić gaz hi-power firmy guardian products? Mam takowy, ale jego data ważności kończy się wraz z końcem tego roku. W żadnym polskim sklepie go nie widzę, jest na copsplus.com czy jakoś tak, ale nie chcą wysyłać poza Stany.

Jakiś czas temu wydawało mi się, że znalazłem sklep wysyłający do naszego kraju ten gaz, nawet chciałem sprowadzić kilka i sprzedać żeby mi się zwróciły koszty przesyłki. Tym sklepem było dtdistributors.com czy jakoś tak, ale na szczęście sprawdziłem opinie na temat tej strony i jest ona jednym wielkim przekrętem i robieniem ludzi w ch*ja.

Najchętniej bym jeszcze raz kupił hi-powera, ale jak go nie dostanę to pewnie zdecyduję się na oc-magnum 17% albo coś w tym stylu.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
HI-POWER produkowała firma Guardian Products lecz już go nie produkuje.
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A gaz Wildfire? 18% OC i 3 mln SHU - też fajny, teoretycznie mocniejszy od hi-powera. Z tym że ten sam problem - nie mogę znaleźć sklepu, który by wysyłał go do Polski. Na ebay'u jeden gościu z zerową ilością komentarzy niby wysyła go worldwide, ale jakoś sprzedający nie napawa mnie zaufaniem :)
  • 0

budo_okej33
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam

Proszę o rozstrzygnięcie mojego dylematu. Sumiennie przyznaje ze przeczytałem około 60 stron...
Potrzebuje gazu który poza działaniem na ludzi byłby jednocześnie bardzo skuteczny na psy.
Rozmiar rozważany to 60-90ml
Pretendentów jest dwóch:
1) FOX 5.3 stożek mgły
2) Police Magnum OC-17 stożek mgły

Według tego co wyczytałem, za foxem przemawia szybkie i intensywne działanie w tuż po użyciu, tak istotne w kontekście obrony przed psami.
Widziałem filmik Foxa lecącego na 4 metry... wygląda imponująco.

Tutaj jednak pojawia się istotna wątpliwość.
Ze względu na czuły węch psów sugerujecie na forum stosowanie do obrony gazów w formie aerozolu. Na w/w filmie na foxie jest napisane stream, co sugeruje że jest on żelem...

Konkretne pytania:
1)Czy istnieją foxy w żelu i w aerozolu? jakie są na hotspray.pl ?

2)Również na hotspray.pl są OC-17 w dwóch postaciach: strumień i stożek mgły. Informuje to o charakterze dyszy, ale czy są one żelami czy aerozolami? Jak z ich zasięgami?

3) Który z powyższych gazów polecacie w kontekście psów? Żel skuteczny w oczach, mgła w nosie...

pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
okej33
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam wiec panowie w skrocie 8O wczoraj na bramce w klubie mialem agresywnego kolesia wkoncu go wyprowadzilem i sie zaczelo wystartowal do mnie z lapkami i dostal sabre red tym niebieskim w pianie i nic typ odskoczyl do tylko i jeszcze gorzej i co mnie zaszokowalo to po pianie otworzyl oczy 8O 8O 8O to dostal strzal i koleszka go zdusil od tylu wtedy 2 sek z oc 17 PM i juz wtedy nokaut jedno darcie oczy przez dobra godzine zamkniete jak juz policja przyjechala po 20 minutach to zapytali sie co to za gaz bo opuchl od niego :) :) :) nie polecam sabre napewno piany :X

Zalezy czy pianą dostał w oczka bo jeśli nie to nic dziwnego ze nie zadziałało :? kumpel walnął sobie walther płyn i zero reakcji(około 5 stopni było) dopiero jak ściekło do oka to go zgieło.W zimie moim zdaniem tylko i wyłacznie chmurka bo jak płynem czy pianą nie traficie w oko to zanim to zacznie parować to miną wieki.
P.S dopiero jak wsiedliśmy to tramwaju to zaczął drzeć ryja :) bo zaczęło parować(ogrzewanie).
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Reasumując wszelkie żele,piany,płyny są nic nie warte jeśli na zewnątrz niskie temperatury a nie trafimy centralnie w oczy to dupa blada :roll:
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A może jest to związane z tym, że puszka się ochłodziła bo była np. w kieszeni kurtki? Dlatego ja w miarę możliwości noszę w kieszeni od spodni, dzięki temu gaz jest w miarę ciepły i będzie miał większą "wartość bojową". Ciśnienie będzie większe na pewno, a co do prędkości parowania to nie wiem, ale na pewno lepiej ciepły niż zimny :)
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Reasumując wszelkie żele,piany,płyny są nic nie warte jeśli na zewnątrz niskie temperatury a nie trafimy centralnie w oczy to dupa blada :roll:



@Adamoo
Dobry gaz właściwie użyty zawsze zadziała. Sekundowe użycie Sabre Red w pianie wygląda dosłownie jak pół szklanki kiślu wylane na twarz. Ale niby nie zadziałało???
Trochę dziwne... biorąc pod uwagę właściwie użyty gaz.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sabre Crossfire:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A podobno Sabre nieskuteczne....he he he
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Oczywiście zgodzę sie ze własciwie użyty,ale tak naprawde nie wiemy czy dostał w oczy,mówię tylko ze mój znajomy dostał płynem na policzki i czoło i zero efektu (zima) ,dopiero jak z czoła ściekło do oka :lol: Poprostu uważam ze na zime lepsza chmurka oczywiście cone.Moim zdaniem najbardziej uniwersalny sposób miotania ma np.Uzi(ani to chmura ani żel tylko takie nie wiadomo co) :)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Marzyc nie musisz wystarczy zamówić [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)


Dzieki ale pytałem o duzy czyli ten:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Sabre Crossfire:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A podobno Sabre nieskuteczne....he he he


Nie wiem czy to Crossfire ale z takiej sikawki ciężko trafić w oczka w sytuacji "stresowej". Jeżeli jednak to Crossfire to warto go mieć z powodu jednej jego cechy - zdolność sypania w pozycji odwróconej puszki. Moc w normie. Poza tym wolę strumień z PM OC-17 bo jest bardziej rozproszony i ten oleisty syf z PM trudniej zmyć, o mocy nie wpomnę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024