Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fedormajk - WOW prawie sie popłakałem ze smiechu :) - po prostu cudne

Cizzia
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ło kurdę, prawie padłem :) .

Tak swoją drogą wczoraj widziałem policjanta który miał gaz RMG - 75 ... to jak to z nimi w końcu jest?

Pozdrawiam



To był pierwszy gaz z którym miałem do czynienia :D . mam go do dzisiaj w domu tylko bez nalepki... A co do siły działania miota tak na 1-1.5m a moc średnia no po tylu latach niema się co dziwić ja jestem pełny podziwu że to miota. Kiedyś testowałem w pokoju i jakbym ja dostał tym w twarz to raczej nie był bym się wstanie bronić czy atakować, z pokoju wyganiać nie wyganiało tak od razu ma charakterystyczny zapach. Objawy jak to w chemicznych woda z nosa mocne łzawienie oczu duszności kaszel pieczenie skóry na twarzy i oczu a także ból gardła powiem wam że jak na tyluletni gaz (Tata go kiedyś znalazł na ulicy) to daje rade. Jest jedna rzecz w tym gazie która mi się podoba starcza na długo i ładnie miota do dzisiaj go lubię :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Masz rację odnośnie "testowania na zwierzętach" :D a spotkałeś się może z "przewałkami" gazów dostępnych w PL? Chodzi mi o Sabre, Hi-Maxa, Uzi itd.


Nie, raczej nie ma takich metariałów na temat gazów dostępnych u nas w kraju...
  • 0

budo_kajdan
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Drodzy "gazownicy" z uwagi na brak możliwości zakupu "Hi-powera" w normalnym obrocie zwracam się do was z prozbą o pomoc.Jeśli ktoś jest w stanie zaoferować mi nowego "Hi-powera" za rozsądne pieniądze będę wielce kontenty.

kontakt ze mną: GG: 10653872
mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ps.Przepraszam za zaśmiecanie tematu ale jestem zdesperowany
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Drodzy "gazownicy" z uwagi na brak możliwości zakupu "Hi-powera" w normalnym obrocie zwracam się do was z prozbą o pomoc.Jeśli ktoś jest w stanie zaoferować mi nowego "Hi-powera" za rozsądne pieniądze będę wielce kontenty.

kontakt ze mną: GG: 10653872
mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ps.Przepraszam za zaśmiecanie tematu ale jestem zdesperowany


Niedawno kolega cizzia się ogłaszał. Jego statek wkrótce przypływa z USA :)
  • 0

budo_kajdan
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na takie info czekałem jednak Bóg mnie kocha:) Niestety nie mogę niewiedzieć czemu wysłać do kolegi Cizzi prywatnej wiadomości a adresu email nie raczył umieścić w swoim profilu wiec proszę was dobrzy ludzie o email do wyżej wymienionego pana a już w krótce na youtubie będzie można zobaczyć filmik z testu Hi-powera;)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Na takie info czekałem jednak Bóg mnie kocha:) Niestety nie mogę niewiedzieć czemu wysłać do kolegi Cizzi prywatnej wiadomości a adresu email nie raczył umieścić w swoim profilu wiec proszę was dobrzy ludzie o email do wyżej wymienionego pana a już w krótce na youtubie będzie można zobaczyć filmik z testu Hi-powera;)


Dobrze poszukaj a znajdziesz : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wlasnie co do pociagniecia z buta po oprysku to apeluje, nie badzmy skurwysynami :!:
w miniona sobotnia noc moj przyjaciel wylapal gazem po czym zostal pobity prawdopodobnie przopany... jest w szpitalu....
To byli goscie z Targowka, jesli ktos slyszal o akcji w sobote na Bielanach to prosze o kontakt.

a kolega nie chcial gazu nosic bo mowil ze jest mu niepotrzebny....
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Skurwysyństwo... Na ulicy Go tak zaczepili, czy to jakaś większa zadyma była? (Domyślam się z postu, że jakaś większa).

Pozdrawiam
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
na osiedlu
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

na osiedlu


Dresy i inne mendy coraz częściej mają gazy. Na razie starczą im te słabsze typu NATO, KO ale nigdy nie wiadomo co może nas spotkać. Ale co tam, nie będę się powtarzał. W każdym razie ja nie oszdzędzam w kwestiach bezpieczeństwa.

A dresów jak coś zaczynają kombinować, zawsze pytam , czy nie mają fajek bo mnie żona bez kasy zostawiła albo o godzinę i jakoś zadymy w ten sposób unikam. Trzeba widzieć te ich zdziwione miny, że jakoś im nie wyszedł standardowy plan zaczepki :) Ale uwaga: niektórzy osobnicy mogą sie juz na to nie nabrać . Aha i nie kupujcie tych etui na legitymacje Policja :) . Znajomy sprawdził , nie działa bo te "chwasty" mają nosa i awantura gotowa....
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Aha i nie kupujcie tych etui na legitymacje Policja :) . Znajomy sprawdził , nie działa bo te "chwasty" mają nosa i awantura gotowa....

Pierwszy raz słyszę o takim pomyśle aby nosić etui od "blachy". W czym to niby ma pomóc?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Też o tym słyszę po raz pierwszy,ale pomysł fajny.
A jak ma działać,no jakbym kogoś zaczepiał i wyjał mu "legitymację" policji z kieszenie to brałbym nogi za pas ;)
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam
Panowie wielka prośba do posiadaczy tu gdzież obeznanych w temacie PM OC-17 ! Tak więc w dniu dzisiejszym wykorzystując nadarzającą się okazje jako że miotacz którym dysponuje ( OC-17 60 ml ) był użyty postanowiłem jak to niektórzy mamy zwyczaj zaopatrzyć się w nowy nie używany etc.. Jako że cena miedzy 60 ml a 90 różniła się o jedyne 4 zł ( podobno cena idzie u importera w górę ) zakupiłem 90 ml i tu po dogłębnych i wnikliwych oględzinach stwierdziłem co następuje : miotacz ma lekkie "pieprzowe" zabarwienie na samiutkim początku "słomki" łączącej głowice z puszką - tu nadmieniam że miotacz ma plombę jest pełen etc.

Poniżej zamieszczam zdjęcia m.in przedmiotowego przebarwienia

1- zdjęcie pierwsze jest czysto poglądowe i prezentuje element o którym mowa ( by wiadomo było ocb )

2 - zdjęcie drugie przedstawia właśnie to przebarwienie ( na łączeniu puszki z " słomką" )

3 - zdjęcie trzecie przedstawia przebarwienia powstałe w skutek użycia miotacza

I moja wielka prośba czy ktoś się z czymś podobnym syknął ( jeśli tak to BARDZO proszę o opis sytuacji - tu mowa oczywiście tylko o nowych miotaczach ).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ostatnie zdjęcie przedstawia przebarwienie powstałe na skutek użycia gazu, jak ktoś ma miotacz ( nie używany ) pod ręką to prosił bym jak może niech sprawdzi czy to odosobniony przypadek czy też standard - tu zależy mi głównie na PM na SABRE tego nie mam.

Pozdr.
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam

Mialem podobny przypadek w moim sabre w pianie .
Kiedy zamowiony gaz do mnie dotarl zauwazylem w srodku w opakowaniu niewielka plame ,dysza byla zabrudzona i przede wszystkim troche wcisnieta ,wiec wyszedlem na dwor sprawdzic czy dziala ... okazalo sie ze w srodku praktycznie nie bylo cisnienia ,a gaz(ciecz) swobodnie sobie wyplywala na palce :(
Gaz odeslalem i dostalem nowy :-)
Pozdrawiam
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czołem
Tego się boje najbardziej jednak liczę na Waszą pomoc - w sabre w sumie dysze można wcisnąć i ciśnienie ucieknie sabre nie mają plomb - PM ma plombę tak że dysza się nie powinna wcisnąć ( chyba że sama słomka ale tu skoleji zabarwienie by poszło w górę ). Tu dodam że zabrudzenie jest bardzo malutkie i widać je jedynie z bardzooo bliska i w bardzo dobrym oświetleniu - światło słoneczne względnie przyłożona mocna latarka. Brak ciśnienia to chyba najgorszy koszmar każdego gazownika w końcu o większe szambo jak zdechły miotacz w razie W raczej trudno. Tu jeszcze jedno ma ktoś sprawdzony bezinwazyjny sposób jak sprawdzić czy miotacz ma ciśnienie ? Swego czasu słyszałem twierdzenie że miotacz z ciśnieniem jest twardy natomiast spompowany kapeć "mięki" tu również podobno w wypompowanym miotaczu płyn się nie spienia po wstrząśnięciu tylko lata luźno jak np. piana. W moim przypadku puszka jest twarda a zawartość się natychmiast spienia i "znika" po wstrząśnięciu.

Pozdr.
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Moim zdaniem w tym miejscu kolo rurki nie powinno byc sladow gazu jak to jest pokazane na ostatnim zdjeciu (ale moge sie mylic)
Gdybym ja mial taki gaz staral bym sie go wymienic (gdyby byla taka mozliwosc)
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
marOne ostatnie zdjęcie przedstawia "normalny" gaz po użyciu tak że z 3-cim ( ostatnim ) zdjęciem wszystko jest OK konkretne zabrudzenie jest widoczne na zdjęciu nr.2

P.S Nie mam możliwości wymiany miotacza

Pozdrawiam
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak uwazasz ,ale ja na 3 widze pochlapany gaz :?: :roll:
[img]http://http://images42.fotosik.pl/108/b8f9ff198ce19d69med.jpg[/img]
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
thumbs w moim PM OC-17 jest inna glowica, twoja wyglada jak glowica waltera (nawet wtrysk po formie w tym samym miejscu) oryginalny PM ma grubszy jezyk spustowy i ciezej tam zajrzec, ale ani w walterze ani w PM nie zaowazylem zacieku
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024