Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_cortez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam!
Jakiś czas mnie tu nie bylo ale widzę,że dyskusja jest dalej zajadła :) Co do tej sondy to nawet niezły pomysł tylko jak zostanie postawione pytanie, bo chyba nie : który uważasz za najlepszy? a raczej którego używasz :) Wątpię żeby ktoś z nas testował wszystkie z wyżej wymienionych i mógł odpowiedzieć obiektywnie na pierwszy wariant pytania :)
A co do Avengera, to czy przez to również należy rozumiec np Koltera,który jest na bazie środka avenger pro?
Co do Cannon Attack to asortyment mają bogaty,można by rzec dla każdego coś miłego, tylko wydaje mi się,że ktoś tu wspominał o słabym steżeniu kapsaicyny, czy aby nie Twinkle? :P
No i prosiłbym o slów kilka na temat tego Koltera: z czym to się je, po ilu sekundach knockout i walory lecznicze :lol:
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Już gdzieś tu pisałem o Kolter Max. Ogólnie z Kolterami jest tak że, najsłabszy z nich ma 1% OC co da jakieś... śladowe ilości kapsaicyny :) potem jest 1,5 i 3% OC a najmocniejszy właśnie Max ma 5% OC czyli ok. 0.66% kapsaicyny. Kiedyś Stealh Guard Polska miało taką mniej więcej ofertę "Stwozymy dla Ciebie własną marke gazu" i chyba stąd wzięły się Koltery :D
  • 0

budo_cortez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zaraz,zaraz...Jak to jest z tym środkiem biologicznym o magicznie brzmiącej nazwie avenger pro. Jeśli podają,że Kolter jest na bazie owego i jak reklamują powoduje paraliż układu oddechowego( na marginesie niezły chwyt reklamowy :D ), a zarazem jest tam jakieś stężenie kapsaicyny, to albo ten kolter to nic innego jak poprostu gaz pieprzowy,albo mamy tu przykład jakiegoś połączenia oc z środkiem biologicznym.
Znalazłem jeszcze bliźniaczy gaz o nazwie Guard, również na bazie avengera. Może to poprostu wybieg producenta,który zamiast pisać "na bazie kapsaicyny", wprowadza magiczną nazwę avenger. Tak czy inaczej brzmi nieźle :P
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
yyy jakby Ci to wytłumaczyć "środek biologiczny" to nic innego jak olejek pieprzowy - oloresin capsicum - OC a kapsaicyna to nic innego jak "substancja czynna" w tym olejku. Avenger to nazwa handlowa gazu pieprzowego produkowanego przez Stealth Guard - Avenger, Avenger Pro i Avenger Pro Plus. A Guard to chyba chodzi o Kolter Guard i tu są 200, 300, Pro, Max pełna nazwa handlowa gazów firmowanych przez Kolter. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No jasne, że "avenger" to po prostu roztwór OC taki jak we wszystkich innych pieprzówkach, Kolter chyba zwyczajnie kupuje gazy od Stealth Guard i daje im własną markę. I tyle.
Tyle, że mój Avenger Pro Plus (prosto od SG, nie Kolter) jest 2 razy mocniej stężony niż najsilniejszy Kolter.
A Cannona zielonego sprawdzałem organoleptycznie :wink: i oceniłem jako słabo stężony. Potwierdziły to teś opinie niektórych forumowiczów, także z "bojowego" użycia.
Generalnie nie ma co się sugerować opisami sprzedawców, bo to niekiedy są dyletanci.
  • 0

budo_marketa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Slyszalam, ze gazy OC maja slaba skutecznosc przy ujemnych temperaturach powietrza. Czy wiec w zimowycyh miesiacach nie ma sesnu korzystanie z nich?
  • 0

budo_abbon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Szukam gazu, ktory zmiescilby sie w kieszeni jeansow, zebym mogl go miec przy sobie np w klubie. Najlepiej w zelu.
W kurtce zawsze mam Sabre Red 60ml, ale szukam czegos mniejszego (ok 20ml albo i mniej)
Pozdrawiam
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wybór masz spory z czołówki to np Sabre 22 ml za 25zł z Bodyguardów - Guardian 911 20 ml ok 42zł albo Pro Secur 20ml cena ok 75zł. Sabre i Guardian w wersji steram czyli "żel" tak jak chciałeś nie wiem jak psika Walther, wszystkie te same parametry 2mln SHU i 10% OC.
  • 0

budo_netwarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Marketa-niestety nie testowalem TW 1000 ale chcę go kupić i porównać z innymi :D
Jak na razie miałem KO stożek i strumień (mnie one nie zawiodły) a obecnie mam RP 15% OC i 2mln SHU ale nie sprawdzałem go w akcji.
Ostatnio porównywałem KO i Kolter Guard 200.Sprawdzałem na języku który mocniej piecze.Po KO język zaczał mnie piec szybciej niż w przypadku Koltera więc oceniam że jest on lepszy jednak ludzie nie są tak samo podatni na działanie gazu bo jeden może być bardziej wrażliwy a drugi mniej dlatego uważam że nie ma gazu który mozna by uważać za niezwykle skuteczny :lol:

Ps.Czy koś z was miał kiedyś kolter guard 63ml :?: Ja go kupilem na bron.pl i jak zdrapalem z niego etykietke to okazało sie ze kupiłem anti-doga :)
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ostatnio przetestowałem piankę Sabre puszka 70g Twist on Lock wg. - mnie głowna wada Sabre. Zasięg ok 2m lecą rożne krople od bardzo drobnych do nawet 1cm, pokrywa ok 30cm kółko, bardzo dobrze przykleja się do spryskiwanej powierzchni. Wadą jest nierównomierne pokrycie powierzchni (może zakrótko psikałem). Testowałem w zamkniętym pomieszczeniu - nie wywołuje jakiś drastycznych podrażnień, co nie znaczy, że nie poczujesz, że użyleś. Ale spokojnie można użyć z rozsądnej odległości. Producent podaje 15 jednosekundowych psiknięć. W opakowaniu dają uchwyt do montażu np na ścianie albo gdzieś gdzie potrzeba. Zawór jest fosforyzujący - świeci w ciemności, latwiej znaleźć. Generalnie OK :D
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czy ktoś ma, lub testował JET PROTECTOR??
  • 0

budo_netwarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Poco go testować?Film reklamowy pokazał wszystko.Gośc ani razu na tym filmiku nie trafił czysto.Ja osobiście uważam ze Jet Protector nie jest wart swej ceny bo to tylko dwa strzały a napastnicy jak pokazuje praktyka zwykle atakują w liczbie mnogiej.Jesli nawet bedzie to jedna czy dwie osoby to można nie trafic i tylko wkurzyc napastnika...bał bym sie chodzic z takim sprzętem :lol: Osobiście odradzam ale każdy może mieć swoje zdanie... :wink:
  • 0

budo_abbon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czy gazy sabre sa dostepne w jakims sklepie internetowym poza kalibrem?
Pzdr
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to internetowy sklep kaliber. Jako ciekawostka 400ml Frontiersman z 2% kapsaicyny... na misie :D
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
I ma 35 m zasięgu 8O :wink:
Ale i tak niezła armatka. Dlaczego nie na ludzi? Idealne na ludzi....
P.S. Bardzo dobry link, delirium, nie znałem tej stronki , a asortyment ciekawy i niedrogi.
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
właśnie u nich kupiłem tą piankę Sabre, którą opisałem wyżej. Co do tego Frontiersman dla tych co nie wiedzą a chcieli by wiedziec to produkt Sabre na niedzwiedzie:) Co do zasięgu to hmm 35 stóp czyli jakieś 10 metrów co i tak jest niezłym wynikiem :) Gdzieś, ktoś tu zamieścił link do zdjęcia UDAP też 400ml i 2% kapsaicyny i widzac jak to psika... potwór :D . Dlaczego nie na ludzi hmm gdzieś czytałem, że 2% kapsaicyny może spowodować oparzenia wiec pewnie w stanach zastrzegają sobie zeby potem nie płacić odszkodowań. A u nas przetłumaczyli bo tłumaczyli wszystko. Pozatym... jakie wzbudza zainteresowanie :D
  • 0

budo_netwarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam,ostatnio miałem okazję przetestować KOLTER GUARD 200.Krótko mówiac to jedno wielkie gówno :!:
Przycisk tego "miotacza" jest bardzo niewygodny i bywało że czasem nie chciał działać :!:
Na początku dość dobrze i na daleką odleglość pryskał śmierdzącym żelem którego zapach przypominał środki chemiczne (mi się kojarzył z środkami chemicznymi uzywanymi do polowych oprysków na chwasty :) ) Jak w pojemniku zostało jakies 1/4 zelu to zabrakło srodka wyrzucającego... jednym słowem gaz dla tych którym życie nie miłe :lol:
  • 0

budo_delete999
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam chłopaki (i dziewczyny)!
Jestem nowy na forum, więc chętnie dołączę sie do dyskusji.
Dzisiaj nabyłem na bron.pl :
Gaz obronny PRO SECUR 55 ml żel WALTHER
Gaz obronny PRO SECUR 55 ml płyn WALTHER

Kiedy już dojdzie przesyłka to gazów nie omieszkam wypróbować.
Po wszystkim zdam relacje :)

Tak na marginesie - jest ktoś ze Szczecina ?
Przenoszę się tam ze względu na studia i szukam jakiegoś dobrego klubu MMA, aby nie się nie zaniedbać ;)
  • 0

budo_tomekkk
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam. Jestem nowy na forum ale temat przeczytałem od deski do deski i chciałem podzielić się paroma spostrzeżeniami. W swoim arsenale mam PRO SECUR 55 ml – stożek, PRO SECUR 20 ml Pocket Version (też stożek, innych chyba nie robią) i Sabre Red M-60L-OC i Saber Red P-22-OC. Trzeba przyznać że Pro Secury są naprawdę dobrze wykonane. Mają zabezpieczenia typu flip-top (moim zdaniem najbezpieczniejsze i najbardziej intuicyjne w sytuacji stresowej) Wersja 20 ml Pocket Version (rozmiary tej plastikowej obudowy można było jeszcze zmniejszyć) pryska ładnym stożkiem na odległość do 2m. Wersja 55 ml wyrzuca już naprawdę niezłą chmurę. Przypomina bardziej jak to już ktoś na forum napisał „grubą rurę” Pryska na odległość do 3m i wyrzuca całkiem sporą ilość gazu nawet przy pół-sekundowym pryśnięciu. Sabre Red kupiłem bardziej z ciekawości bo to jedyny gaz firmy profesjonalnie zajmującej się produkcją gazów obronnych jaki znalazłem na polskim rynku. Zabezpieczenie twist on lock jest jednym z największych mankamentów cywilnych wersji gazów Sabre. O dziwo stożek był podobny do tego z Pro Sercur 20 ml Pocket Version. Miałem nawet wrażenie ze ma mniejszy zasięg. Przy większej ilości napastników nie byłoby szans. Pro Sercur 55ml ma tu dużą przewagę. Saber Red P-22-OC jest malutki i pryska strumieniem na odległość około 2 może 2,5 metra. Dobre do kieszeni do użytku wewnątrz (gdyby nie to twist on lock :-/). Jeżeli chodzi o ostrość gazów to za bardzo nie mogę się wypowiadać bo nie miałem okazji przetestować (nie miałem odwagi testować na sobie ;-) ) Sabre chwali się ze mają najostrzejszy OC na rynku ale z tego co czytałem na tym forum i nie tylko Pro Secury też są bardzo ostre.
PS. Jeżeli chodzi o poprzedni post, kolega delirium napisał że gazy z 2% kapsaicyny mogą powodować oparzenia. Sprawa nie jest do końca jasna. W „Advanced Chemical Weapons” jest napisane ze gazy z 3 000 000 SHU mogą powodować poparzenia ale nie napisali przy jakiej zawartości procentowej OC więc trudno ocenić ile tam jest kapsaicyny. (Nie możliwe przecież że to jest ostrość całej zawartości bo przecież takich gazów nie robią – przypominam że Saber Red ma 212 900 SHU) Zresztą wspomniana firma UDAP specjalizująca się zresztą w gazach przeciw niedźwiedzią w kategorii Presonal Spray ma model Clip-On Commander który ma 15OC i 3 000 000SHU co daje 3% kapsaicyny. UDAP to poważna firma więc chyba nie piszą głupot. To tyle w tym temacie. Pozdrawiam.
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a jak teorię o 3 mln SHU powodujących oparzenia odnieść do 5,3 mln Fox?
BTW gazy o takich samych parametrach jak wspomniany UDAP Clip-On Commander można kupic w PL. Za calkiem rozsądną cenę :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024