Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_togus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, posiadam CS Nato lecz nie jestem pewny co do jego skuteczności, czy kotś wie jak on działa?. Obecnie poszukuję gazu który powoduje trwałe uszczerbki na zdrowiu,parazliżuje oraz posiada inne szkodliwe właściwości czy znacie jakiś taki gaz? :twisted:
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam, posiadam CS Nato lecz nie jestem pewny co do jego skuteczności, czy kotś wie jak on działa?. Obecnie poszukuję gazu który powoduje trwałe uszczerbki na zdrowiu,parazliżuje oraz posiada inne szkodliwe właściwości czy znacie jakiś taki gaz? :twisted:

Propan Butan na przykład :) :) :)
A tak na poważnie to czy możesz napisać po co Ci taki gaz?
  • 0

budo_togus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Do skutecznej samoobrony 8) będe miał pewność żę jeśli kogoś prysnę to już koniec z nim. Wiesz Raków w Częstochowie to niebezpieczna dzielnica :P i jak się już bronić to na całego :D
Znasz jakiś taki gaz ?
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
RSG zawierają syntetyczny pieprz, stąd ten roztwór nie jest czerwony. A w naturalnych roztworach - im bardziej czerwony, tym wiecej olejku OC zawiera.
Ale to tylko tak "na chłopski rozum" - może się mylę....
  • 0

budo_marketa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jaka jest roznica w praktyce miedzy naturalnym OC a "nonivamide" ?
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) jak zamowie gaz to nie sprawdza ile mam lat bo zamawiam se wysylkowo bo nie mam sklepu z militariami w jarocinie
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W praktyce różnica między kapsaicyną naturalną a syntetyczną jest żadna. Liczy się stężenie roztworu.
Gazów chemicznych nie wolno sprzedawać ani nieletnim, ani wysyłkowo. Jeśli jakiś przedsiębiorca to robi - łamie już 2 przepisy. I aż prosi się o cofnięcie koncesji. ALe to bardziej jego problem.Oczywiście nie dotyczy to allegro, gdzie żadne prawo nie obowiązuje, niedługo zaczną trotyl na kostki sprzedawać w Kup Teraz. :D
Pozdrawiam.
  • 0

budo_rene nożownik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Psiewidmo, coś masz nie tak z tym BodyGuardem. Albo spróbuj solidnie nim wstrząsnąć- w końcu pianę masz zrobić;).
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jako ciekawosta na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] znalazłem gazy firmowane przez UZI. Po dokładniejszym przyjżeniu się to jest Pepper Shield czyli tak samo jak S&W nie produkują własnych. Na wykresie Sabre Pepper Shield mieści się w środku stawki z zawartością 0,47% kapsaicyny, więcej niż np Fox Labs :) Na moje oko tzn sądząc po zdjęciach mają dysze "stream" przynajmniej puszki 60 i 120ml. To tyle mojej teorii, może ktoś miał już coś takiego? używał?
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Potrzebowałem miotacza gazu w meiście nei było zadncyh tanich cs wiec kupiłęm Anti hunda w czarnym pojemniku jak wracałem w czasie majowego wekendu z pobliskiej dzielni szło 2 typa i spodobała im sie moja kochana 3510i .przechodze do konkretów działanei dobre na kolana i trzymanei sie za oczy gaz ko cs tak neidziałał czas działania wystarczajaco długi na reakcje z nasezj strony skopanie frajerów lub ucieczke ja wybrałem to pierwsze pozdrawiam i polecma gaz tani i skuteczny ale i tak planuje FORCE 80 CS 75
  • 0

budo_jahu21
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sory za lameriade - czy z tym w ogole warto wychodzic z domu z czyms takim:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
znaczy czy ktos to wachal i jakie wrazenia? no i jak nie ten - to stawiac na CS czy raczej na "pieprze"?
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeśli już to chyba lepiej większy. A w ogóle rozsądniej zainwestować w jakąś uznaną markę. Ja testowałem RP 63 ml cone - psiakał nieźle, robił dość szeroki stożek i miał przyzwoity zasięg, ala w podane stężenie i ostrość nie wierzę.
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przetestowałem kiedyś RP 40ml cone tylko że moja dysza miała inny ksztalt była okrągła i krótsza. Testy znajdziesz w tym temacie. Co do wyboru między CS a OC... ja wolę OC ostatnio :D
  • 0

budo_netwarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam wszystkich!
Sledze ten temat od poczatku i bardzo mnie on interesuje.Jestem zupelnie nowy na forum ale temat znam całkiem niezle.Mialem okazje uzywac wiele gazow i wszystkie z nich to gazy pieprzowe wiec doswiadczen z CS praktycznie nie mam wcale.
Na poczatku napisze troszke o KO stożek ktory mialem okazje "testowac" Smile na kolesiu i w jego przypadku zadzialal w 100%.Gosc zlapal sie za twarz i zwinal sie w pol.Dostal z ok.30-40 cm i moim zdaniem z takiej odległości powinno sie uzywac wszystkie gazy.Psikałem tez nim psa.Na duzego kaukaza zadzialal podobnie wiec jak na taki tani gaz jest warty uwagi.
Sledzilem uwaznie wypowiedzi na forum i moglbym odpowiedziec na wiele pytan wiec jesli ktos jeszcze czegos nie wie to do mnie jak w dym Smile Jak ktos jest zainteresowany to moge przeslac na maila eBooka w wersji angielskiej w ktorym jest troche informacji o gazach.POZDRO! :D
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A propos gazu Walther Pro-Secur i firmy Walther:

1. Gaz jest produkowany w Szwajcarii, a nie w Chinach - właśnie kupiłem czerwony 55 ml: na opakowaniu i na kapturku jest "Made in Switzerland".

2. To Umarex kupił firmę Walther (w 1993 r.), a nie odwrotnie.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

A propos gazu Walther Pro-Secur i firmy Walther:

1. Gaz jest produkowany w Szwajcarii, a nie w Chinach - właśnie kupiłem czerwony 55 ml: na opakowaniu i na kapturku jest "Made in Switzerland".

2. To Umarex kupił firmę Walther (w 1993 r.), a nie odwrotnie.


a jednak :twisted:
a tu jeden taki szpekol od artykułów ochrony osobistej sie ze mną kłócił :)

dzieki za info. moja aktywność w tym temacie osłabła i postanowiłem trochę nadrobić (nadal nie kupiłem żadnego gazu)

mam propozycję. zrobiłbym ankietę, zebrałem już kilka nazw gazów, proszę o małą pomoc z Waszej strony.
jeśli coś pokavczanielm w nazwach to proszę mnie poprawić, jeśłi nazwy są niepełne, proszę pisać, proszę również pisać swoje propozycje gazów do ankiety.

pozdrawiam


oto te gaziki które zamieszczę w ankiecie:

1. CS NATO
2. KO
3. Avenger
4. Sabie Red
5. Walther Pro Secur
6. Smith&Wesson
7. Red pepper
8. Equalizer
9. Bodyguard LE
10. CANNON Anti Atack CS
11. TW1000 CS
12. RSG - 3 CURD'S POLICE SET
13. Force 80
14. Street Wise pepper spray
15. Police Magnum
  • 0

budo_marketa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
netwam - Czy mailes okazje testowac gaz pieprzowy TW 1000 ?
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Netwarn, proszę o tego e-booka.
Mój mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dzięki.
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
mich123 wybrałeś do ankiety chyba wszystkie gazy jakie są dostępne w Polsce. Połowę z nich możesz sobie spokojnie darować jako: a) zamałe, B) zasłabe. Z wymienionych przez Ciebie brałbym pod uwagę: Pro Secur, Bodyguard LE 10, Sabre Red, Equalizer, Police Magnum, Avendera Pro Plus, i jedynego CS który może z nimi konkurować Force 80.
Parę uwag: Equalizer, Sabre mają twist on lock - niewygodne w użyciu. Avenger ten zwykły ma 3% OC - zamało. Street Wise - nie dość ze trudnodostępny to jeszcze słabo wypadł w teście Sabre - ja bym nie kupił. Moje typy Pro Secur i LE 10.
I tak chyba powtorzyłem po raz kolejny wszystko co już było wcześniej na forum powiedziane.

Mr. Twinkle czy ten e-book to może to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] albo jeszcze bardziej się zdziwisz jesli okaże się ze to art. ze Strzału :D daj znać jak go dostaniesz.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

mich123 wybrałeś do ankiety chyba wszystkie gazy jakie są dostępne w Polsce. Połowę z nich możesz sobie spokojnie darować jako: a) zamałe, B) zasłabe. Z wymienionych przez Ciebie brałbym pod uwagę: Pro Secur, Bodyguard LE 10, Sabre Red, Equalizer, Police Magnum, Avendera Pro Plus, i jedynego CS który może z nimi konkurować Force 80.
Parę uwag: Equalizer, Sabre mają twist on lock - niewygodne w użyciu. Avenger ten zwykły ma 3% OC - zamało. Street Wise - nie dość ze trudnodostępny to jeszcze słabo wypadł w teście Sabre - ja bym nie kupił. Moje typy Pro Secur i LE 10.
I tak chyba powtorzyłem po raz kolejny wszystko co już było wcześniej na forum powiedziane.

Mr. Twinkle czy ten e-book to może to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] albo jeszcze bardziej się zdziwisz jesli okaże się ze to art. ze Strzału :D daj znać jak go dostaniesz.


nawet wiecej niz polowe sobie darowalem, ale chcialem zrobic ankiete ktora nie bedzie tendencyjna ;) , mam dwa lub trzy wybrane, ale fajnie by było jeszcze ankietka sie tropche podeprzec. za kilkadziesiat minutek wrzuce ankiete, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024