Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Z racji, żem upierdliwy spytam się znowu Viniciussa jak tam idzie ściąganie gazów z USA :)

...

Z USA mógłbym sprowadzać (legalnie) tylko Sabre, reszta producentów się na mnie wypieła. :evil:

Dostałem ofertę hurtową od europejskiego dystrybutora Foxa, ale jest kiepska, nie mają nawet Mean Green. 8O

Czyli lipa, przepraszam tych którym zrobiłem nadzieję. :oops:
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Przepraszam, zapomniałem dodać, że na korzyść Sabre zaliczyć należy też długi okres przydatności do spożycia.
Pozdrawiam!


Szczerze? Niesmaczne... Żartuję oczywiście.
Panowie, siedzimy i bazgrolimy w niedzielne południe po to aby wybrać najskuteczniejszy gaz do samoobrony. Według moich obliczeń (i mojego kalkulatora) większość gazów to (ładne określenie) dobry standard. Mozna je wrzucić do "jednego worka". Nawet dostępny w PL OC-17 to średniak. W USA jest taki tani gdyż do jego produkcji używają (mogę się mylić) roztworu kapsaicyny o "czystości" ok. 8%. Ratuje go to że ma 17% OC takiego roztworu, czyli łącznie ok 1,3%MC. Łącznie więc ok. 2000000SHU. Więc jego OHN to na pewno nie 340.000. Podobnie będzie z Uzi i S&W. Wiecej OC ale niższej jakości (stężenia). Natomiast HP ma 15% zawartości roztworu kapsaicyny o czystości 20%. Tutaj przyznaję rację posiadaczom HP, że według tabelek posiadacie najmocniejszy gaz. Pozostają preferencje do danego producenta, dostepność itd. Jeżeli się pomyliłem proszę o sprostowanie. Będę wdzięczny za info z sieci o użytych "bazach" do produkcji gazów. Znając bazę i OC o gazie wiemy prawie wszystko.

% Viniciuss:
Fox nie jest taki mocny na jakiego wygląda.

Pozdrawiam Gazomaniaków
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

W USA jest taki tani gdyż do jego produkcji używają (mogę się mylić) roztworu kapsaicyny o "czystości" ok. 8%


ale skad to info?

btw
i przypominam, ze OC-17 dostepny w Pl to najprawdopodobniej podrobka
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

W USA jest taki tani gdyż do jego produkcji używają (mogę się mylić) roztworu kapsaicyny o "czystości" ok. 8%


ale skad to info?


Są to moje prywatne obliczenia. Jednak jeżeli wezmiemy pod uwagę dwa gazy które mają 1,3% MC i ostrość 2mln SHU to jeżeli jeden ma 10% OC, drugi 17% OC to do produkcji gazu z wyższym OC użyto słabiej stężonej bazy. Słabsza baza jest na pewno tańsza w produkcji.
Ostrość gazu bierze się z zawartości czystej kapsaicyny, więc myślę że innego wytłumaczenia nie ma.
  • 0

budo_centus85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Z racji, żem upierdliwy spytam się znowu Viniciussa jak tam idzie ściąganie gazów z USA :)

...

Z USA mógłbym sprowadzać (legalnie) tylko Sabre, reszta producentów się na mnie wypieła. :evil:

Dostałem ofertę hurtową od europejskiego dystrybutora Foxa, ale jest kiepska, nie mają nawet Mean Green. 8O

Czyli lipa, przepraszam tych którym zrobiłem nadzieję. :oops:



A ja będe miał w legalnej sprzedaży.
Może będzie oryginalny oc-17 bo znalazłem producenta ( ciężko było go znaleźć)
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
daniel rozumiem, bardzo mozliwe ze jest tak jak piszesz :D

w moim prywatnym rankingu jednak PM OC-17 stoi wyzej niz Sabre Red :)

centus85 ma ten producent www? zapodaj linka prosze.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

daniel rozumiem, bardzo mozliwe ze jest tak jak piszesz :D

w moim prywatnym rankingu jednak PM OC-17 stoi wyzej niz Sabre Red :)

centus85 ma ten producent www? zapodaj linka prosze.


Nie wnikam w preferencje używanych gazów. Po prostu większość "średnich" gazów ( za wyjątkiem kilku) zawiera bardzo podobną miksturę.

@ Centus85
Wiadomo Ci coś o "bazie" OC-17?

Pozdrawiam
  • 0

budo_centus85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Strony producenta nie mogę podać (tajemnica handlowa, nie chcę aby np. Viniciuss lub ktokolwiek inny do nich napisał) Ale na stronie nic nie znajdziesz na temat gazów. Jest to producent art. dla służb mundurowych i agencji ochrony. Swoje produkty sprzedaje do 22 krajów.
Napisał mi że byłby szczęśliwy sprzedając swoje produkty również do Polski.

Pozdrawiam gazomaniaków
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

A ja będe miał w legalnej sprzedaży.
...

I gitara. :) Jak będziesz miał uczciwe ceny to napewno coś zakupię...
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@centus85
Byłoby fajnie jak by ci wyszło.
Spytaj się producenta jaki % kapsaicyjny jest w OC-17.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
centus85: nie wiem ale zdaje mi się, że wyjaśniono już ,że producentem OC-17 jest jeden z zakładów należących do Fox labs i jest to trochę uboczna produkcja koncernu typu "nie markowy gaz " a niska cena PM OC-17 wynika też z niskich lub żadnych wręcz nakładów na reklamę i marketing."
Po co robić z tego tajemnicę. Jak masz lepszy układ i cenę od producenta oraz rozsądną marżę to będziesz miał wiekszą klientelę. Jeżeli zaś inny kolega będzie miał lepszy pomysł to wszyscy na tym skorzystamy. I tak podziwiam za odwagę bo łatwy chleb to dla ciebie nie będzie ale jak się uda to masz we mnie stałego klienta :)

PS: Tzw. brudny olejek pieprzowy OC -17 jest akurat wg mnie jego zaletą. Mam i używałem i mogę powiedzieć, że strasznie to to śmierdzi i lepi się do twarzy co w połączeniu z odpowiednią mocą daje przyzwoity wynik ( moje OC-17 miały dysze Patent USA) mimo że kupowane w Polsce.
  • 0

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
daniel masz rację co do OC 17 i można to zgeneralizować do wielu tanich gazów
Producenci żeby wycisnąć jako taką zawartość kapsaicyny muszą lać dużo OC stąd potem biorą się wyniki typu 17% OC, 15%OC, 18% OC czy nawet 20% OC i okazuje się, że taki gaz to żadna rewelacja a jego cena jest niska bo producent użył sobie OC który zawiera cukry, witaminy i karetonoidy (czy jak to się tam nazywa) a jeszcze żeby mu się to chciało rozpuszczać dodał izopropoanolu - i potem się ludzie dziwią że gaz pieprzowy powoduje uszkodzenia rogówki czy jakieś trwałe poparzenia:)
chyba tyle :)

PS jak ktoś chciałby jakiś biznes z gazami kręcić to można się jeszcze próbować kontaktować ze Stealth Guard Polska. Nie wiem czy jeszcze isntnieją ale swego czasu produkowali większe partie na zamówienie klientów
PS2 nie mam z Stealth nic wspólnego więc nie mam w tym żadnego interesu podrzucam jako ciekawostkę dla zainteresowanych :)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

................................
Producenci żeby wycisnąć jako taką zawartość kapsaicyny muszą lać dużo OC stąd potem biorą się wyniki typu 17% OC, 15%OC, 18% OC czy nawet 20% OC i okazuje się, że taki gaz to żadna rewelacja a jego cena jest niska bo producent użył sobie OC który zawiera cukry, witaminy i karetonoidy (czy jak to się tam nazywa) a jeszcze żeby mu się to chciało rozpuszczać dodał izopropoanolu - i potem się ludzie dziwią że gaz pieprzowy powoduje uszkodzenia rogówki czy jakieś trwałe poparzenia:)
chyba tyle :)


Ludzie się nie dziwią tylko ty się dziwisz. Uszkodzenia rogówki mogą powstać na skutek uzycia dużej ilości każdego gazu pierzowego ale lanego w dużej ilości delikwentowi, niemal na silę, w otwarte oko i z odległości kilku-kilkunastu centymetrów . Osobiście znane mi są jedynie przypadku poparzeń spowodowanych mieszaniną OC i CS więc coś tam wiesz ale jak zwykle nie do końca i podpierasz się jakimiś chemicznymi nazwami czym wzbudzasz jedynie moje nudne zdziwienie :)
  • 0

budo_centus85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fox nie jest producentem oc-17. hurtownia która nie mogła mi wysłać oc-17 do Polski podała kontakt do producent tego gazu(taki gest dobrej woli z ich strony). Producent oc 17 produkuje jeszcze inne marki gazów (nie wiem jakie) na zlecenie innych firm, ale PM OC-17 jest ich rodzimym produktem.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Fox nie jest producentem oc-17. hurtownia która nie mogła mi wysłać oc-17 do Polski podała kontakt do producent tego gazu(taki gest dobrej woli z ich strony). Producent oc 17 produkuje jeszcze inne marki gazów (nie wiem jakie) na zlecenie innych firm, ale PM OC-17 jest ich rodzimym produktem.


OK centus. Dzieki za wyjaśnienia. Mogłem mieć złe informacje, przyznaję, bo jeżeli chodzi o Police Magnum to na opakowaniach, nawet tych sprowadzanych z USA, nie jest podawany producent a jedynie Made In USA. Przy czym na jednej stronie widziałem w pozycji Producent podane: POLICE MAGNUM i nic wiecej.
  • 0

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
majku :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
witaminy w capsa. uszkadzajace rogowki, no niewiarygodne moze ktos lepszy z chemi mi to wyjasni.

Isao wiesz cos o "brudnym" capsa itd?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

witaminy w capsa. uszkadzajace rogowki, no niewiarygodne moze ktos lepszy z chemi mi to wyjasni.

Isao wiesz cos o "brudnym" capsa itd?


Tak sobie mysle, że pieprzu może mieć trochę racji. Bo nadmiar witamin podobno może szkodzić zdrowiu :)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Toć to on nie mówił, że to witaminy uszkadzają rogówkę tylko izopropanol czy jakoś tak

Czytajcie uważniej :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
mimo wszystko ciekawia mnie te trudno rozpuszczalne cukry i witaminy w capsa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024