Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hmmm ja tam nie wiem ktory jest mocniejszy, nie wiem tez kto nazywal Sabre Red slabym (ale mozliwe, mi bardziej utkwilo okreslenie "dobry standard")
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
SABRE RED, jak tak patrzę po sieci, to ma dobrych marketoidów i to jest jego "mocna" strona. Wszystkie filmy i testy to głównie od samego producenta pochodzą lub sprzedawców i oczywiscie policji strzelajacej sobie w ramach obowiązkowych testów na OC. Zaznaczam, że SABRE nie jest żadnym kontraktorem armii czy policji lecz załatwił sobie pozytywne atesty i stąd jest oficjalnie dopuszczony w policji i służbach mundurowych bo .... nie jest za mocny a jest produkowany w warunkach wymaganych atestem.Czyli solidny dobry standard o jaki trudno np w Polsce. I nigdy nie twierdziłem inaczej. Ale jakiś gigant mocy to nie jest. W pewnych sytuacjach może nie wystarczyć.

Producent Bodyguard LE-10 z kolei jest podstawowym kontraktorem armii i policji USA i zdobył kontrakt jedynie na gazy standardowe (10% OC i 2 mln SHU) i słabsze przyjete w Policji (tzw. Law Enforcement - formuła 10). HP tej firmy okazał się zbyt mocny i dlatego wycofany z kontraktu i stosowania, co nie oznacza, że był do bani itp bzdury.
HP wcale nie był drogi, jak był sprzedawany przez HPE w Polsce i gdyby był do tej pory dostępny, to miałby prawo kosztować mniej niż S&W czy UZI, bo ceny koledzy to ustala sprzedawca a weryfikuje rynek.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

HP tej firmy okazał się zbyt mocny i dlatego wycofany z kontraktu i stosowania, co nie oznacza, że był do bani itp bzdury.

Skąd ta informacja - proszę podać źródło?

Panowie już tak się nie napinajcie, bo wam żyłka pierdząca pęknie.
Tak nawzajem na siebie naskakujecie marnujecie energię, którą można spożytkować na coś pozytywnego - nękanie polskich importerów o nowe lepsze gazy. Ilu z Was wysłało emaile, zadzwoniło z pytaniem np. o wznowienie importu Hi-power.

W HPE Hi-Power kosztował ok. 60-70 zł.
Ceny gazów z prywatnego importu są wysokie ponieważ ceny transportu są drogi ok. 40 $ co to za logika dopłacać do sprzedawanego towaru.
Bodyguard LE-10 jest bardzo dobrym gazem a pisanie o nim, że to dla policji i słabszy to jest gadanie na wyrost. Fakt potwierdzający - Polska Policja ładnie nim rozjebała najebanych i zdeterminowanych stoczniowców.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ale pamietaj jakie oni maja sprzety, te dysze pewnie wystrzeliwuja 250g w dwie sekundy (nie wiem ile, ale widac bylo ze duzo) a to tez podnosi skutecznosc, co nie znaczy ze dostepne miotacze sa do dupy, ale to jednak co innego lac z takich rur i zza tarcz a co innego rmg
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

HP tej firmy okazał się zbyt mocny i dlatego wycofany z kontraktu i stosowania, co nie oznacza, że był do bani itp bzdury.

Skąd ta informacja - proszę podać źródło?

Zródło istniało w 2006 roku na stronie producenta. W pewnym momencie szata strony została zmieniona a informacja jako nieistotna została usunieta ( kontraktorzy w ogóle nie lubia sie tłumaczyć). Prze jakiś czas gaz był produkowany na uzytek "prywatny". Prawdopodobnie już nie jest lub wkrótce nie będzie dostępny.Aktualna strona ww jest tutaj:



Panowie już tak się nie napinajcie, bo wam żyłka pierdząca pęknie.
Tak nawzajem na siebie naskakujecie marnujecie energię, którą można spożytkować na coś pozytywnego - nękanie polskich importerów o nowe lepsze gazy. Ilu z Was wysłało emaile, zadzwoniło z pytaniem np. o wznowienie importu Hi-power.

Po co? I tak ludzie w kryzysie kupują głównie tanie czyli do 30 zł. Kogo stać i tak żródło znajdzie i sobie załatwi. Jeszcze prosić będę? Rynek działa i widocznie zastój jest w inwestowaniu firm w takie zakupy.



W HPE Hi-Power kosztował ok. 60-70 zł.
Ceny gazów z prywatnego importu są wysokie ponieważ ceny transportu są drogi ok. 40 $ co to za logika dopłacać do sprzedawanego towaru.

Tu sie zgadzam aczkolwiek do pewnego momentu wysyłki do Polski były bardzo tanie. Mniej więcej w 2007 roku Polska straciła priorytet w tanich wysyłkach z USA i zaczęłą się drożyzna.

Bodyguard LE-10 jest bardzo dobrym gazem a pisanie o nim, że to dla policji i słabszy to jest gadanie na wyrost. Fakt potwierdzający - Polska Policja ładnie nim rozjebała najebanych i zdeterminowanych stoczniowców.

Jest bardzo dobry ale jest słabszy bo taki ma być. Rolą policji nie jest reanimacja tylko wyłączenie na krótko zatrzymanego celem doprowadzenia go do komisariatu. W tym sensie np HP okazał się zbyt mocny o czym już wiele razy pisałem ale widać nie dotarło.


  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@fedormajk

Następnym razem jak odpiszesz to sprawdź wiadomość - jest coś takiego jak Podgląd
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Zródło istniało w 2006 roku na stronie producenta. W pewnym momencie szata strony została zmieniona a informacja jako nieistotna została usunieta ( kontraktorzy w ogóle nie lubia sie tłumaczyć). Prze jakiś czas gaz był produkowany na uzytek "prywatny". Prawdopodobnie już nie jest lub wkrótce nie będzie dostępny.Aktualna strona ww jest tutaj:

Widocznie mieli marnych marketnigowców ale to już problem firmy.

Po co? I tak ludzie w kryzysie kupują głównie tanie czyli do 30 zł. Kogo stać i tak żródło znajdzie i sobie załatwi. Jeszcze prosić będę? Rynek działa i widocznie zastój jest w inwestowaniu firm w takie zakupy.

To już problem jak to określasz ludzi wg. mnie osób nieświadomych tego, że sami mogą sobie zrobić krzywdę. Ja skupiam się tylko na asortymencie dostępnym w Polsce gdzie przysłowiowy Kowalski/Kowalska kupi sobie dobry gaz od importera w Polsce bez konieczności szukania dojść. Informacje o różnych gazach są przydatne ale niezdatne jeśli tego gazu nie można kupić bezpośrednio w Polsce (bądź polskim sklepie internetowym).

Tu sie zgadzam aczkolwiek do pewnego momentu wysyłki do Polski były bardzo tanie. Mniej więcej w 2007 roku Polska straciła priorytet w tanich wysyłkach z USA i zaczęłą się drożyzna.

Nie wiem w 2007 nie interesowałem się gazami a tym bardziej ich importem.

Jest bardzo dobry ale jest słabszy bo taki ma być. Rolą policji nie jest reanimacja tylko wyłączenie na krótko zatrzymanego celem doprowadzenia go do komisariatu. W tym sensie np HP okazał się zbyt mocny o czym już wiele razy pisałem ale widać nie dotarło.

Pisałeś ale nic z tego nie wynikło po przez brak:
* filmów na YouTube bądź innych vortalach video
* informacji z innych for dyskusyjnych (podałeś tylko jeden odnośnik (link) do innego fora dyskusyjnego na temat Hi-Power)

Czy kiedykolwiek użyłeś Hi-Power bojowo (w samoobronie)?
Czy ktoś z twoich znajomych użył go bojowo i zdał ci wiarygodną relację z tego zajścia?


Między innym dlatego zrobiłem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] aby zwykły Kowalski/Kowalska kupił/a sobie dobry gaz ogólnie dostępny.

Na tym forum nie recenzowałem gazów, których sam nie przetestowałem bądź nie miałem relacji od znajomych (którzy mają znacznie mniejszą wiedzę o większości czytelników tego tematu).

Nie wiem, nie używałem, nigdy nie posiadałem Hi-Power'a ale nie poległabym osobiście na wiedzy (recenzjach) Cipci (swoją drogą głupiego kutasa) sprzedawcy Hi-Power'a.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
1 sprawa- BAN dla pogromcy z LBN :)

2.myslisz ze oprocz forumowiczow iniektorych osob ludzie znaja sie na markach gazow??
ludzie ktorzy nie interesuja sie tematem gazow kupia byle jaki,nawet Nato jak ktos im powie ze wypala oczy i spala morde
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ty mi Pfeffer powiedz czemu mam wierzyc ze crossfire strzela obojętnie w jakiej pozycji jest miotacz a w ponad przeciętny zasięg dps-a juz nie


Bo na stronie Sabre jest filmik na którym koleś strzela Crossfire w różnych pozycjach i pokazuje że to działa przyrównując jeszcze do poprzednich wersji miotaczy.

A z DPS z 6 metrów to sobie można w stodołę trafić najwyżej a nie w człowieka w ruchu. Bo poza zasięgiem (a nie mam podstaw wierzyć że taki ma chyba że ktoś ma video z pomiarem) to ten gaz się niczym nie wyróżnia.

Jak na razie dla szukających dobrych gazów w PL możemy chyba jedynie polecić Sabre i jako drugi Uzi. W gaśnicy oczywiście Frontiersmann (nie wiem jak z dostępnością obecnie) i HI-MAX ewentualnie ale jakieś niejasności są widzę z zakupem w formie skupienia jaką się chce).
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Spójrzcie proszę na stronę Fox-a.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na tej stronie jest do pobrania pdf. Same ciekawostki, otóż Mean Green został wyprodukowany z "bazy" o zawartości kapsaicyny 20,4 i 3mln SHU.
Natomiast gaz ma 6% OC i 1,22% MC i 180SHU. Czy mi się wydaje czy ten model Fox-a jest słabszy od Sabre Red? Jeżeli sie mylę, to proszę poprawcie.

Sprawa kolejna, a mianowicie na stronie z filmikiem Sabre na YT było zaledwie 60 kilka wejść.
Przypuszczam więc że stanowimy małą (50 osobową?) grupę ludzi. Może gdyby każdy z nas miał 20 kont mailowych , to jakieś naciski na któryś sklep odniosły by skutek.
Pozdrawiam Gazomaniaków
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Teraz rozpętam burzę... Jeżeli dobrze mi się wydaje to Fox podaje na opakowaniach gazu ostrość SHU ale bazy.... Ktoś kiedyś napisał coś (mogę się mylić) że Fox używa do produkcji kapsaicyny o czystości bodajże 36%. Czyli ( czysta kapsaicyna 16mln ) te 5.300.000 SHU to ....ostrość bazy!
Przeliczmy teraz 2% OC....przeliczam..... o cholera... 106.000SHU. Mylę się???
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Danielw2208 - w tym materiale który zapodałeś jest jeszcze taka informacja:

Now, after FOX LABS has been promoting higher SHU’s in lower percentages for over a decade, you might be asking yourself why they are using a higher percentage of a lower SHU for MEAN GREEN. Well, that is a legitimate question, and the answer is really pretty simple. Even though FOX LABS’ newest resin has a lower SHU rating, it is still much, much, much purer than the resins used by other companies. Therefore, it is still going to have very fast-acting, and reliable stopping power. Remember, this new resin is actually purer than the resin FOX LABS uses in their legendary "FIVE POINT THREE" formulas. So, even though FOX LABS is using a 6% concentration of their three million SHU pepper resin in "MEAN GREEN,TM H2OCTM" it cannot have the same problem that exists with all of the other defense spray products that use higher percentages of lower grade resins. Because for over 15 years FOX LABS has been proving that putting superior ingredients into the formula results in superior stopping power when it comes out of the nozzle.

Słowa-klucze to "pure resin" i "fast-acting".
Te 106 000 to jest wyliczenie metodą ONH, która jest czystym marketingiem. Wg tej metody OC-17 byłby jednym z najsilniejszych gazów na świecie (340 000 ONH) i bodaj najmocniejszym w PL. Tylko czemu w USA kosztuje mniej niż 10 dolców za puszkę 4 oz.?
Pozdrawiam
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Odnośnie ostatnich kilku stron forum:
1. Potwierdzam, że gazy UZI i S&W są bardzo skuteczne. Raz użyłem S&W na agresywnym pijaczku i facet przez ponad godzinę nie mógł otworzyć oczu. Był całkowicie wyłączony.
2. W dyskusji na temat DPSa powinny brać udział osoby, które miały z tym gazem do czynienia. Myślę, że większość osób zgodzi się ze mną, że cyferki na opakowaniu nie są miarodajne w kwestii, dotyczącej mocy substancji. Krytykowanie miotacza za to, że ktoś zrobił interes na jego sprzedaży jest niestosowne. Kwestia wydanych pieniędzy jest sprawą osób, które gaz za tą cenę zakupiły. Ja osobiście mam też taki miotacz i nie ważne za ile go dostałem. Chcę jedynie powiedzieć, że miałem praktyczne porównanie tego miotacza z kilkoma innymi (S&W, Red Pepper, Sabre Red i kilka mniej markowych), i żaden z wyżej wymienionych po pierwsze nie dorównywał DPS'owi zasięgiem, a po drugie żaden nie śmierdział tak intensywnie i przez tak długi czas. Najbliższy był mu S&W. Nie używałem DPS'a na człowieku ale na psa podziałał piorunująco. Kiedyś przypadkowo został rozpylony w pomieszczeniu i pomimo tego że to strumień, w pomieszczeniu przez długi okres czasu nie można było swobodnie oddychać. Sama dysza, pomimo czyszczenia, intensywnie śmierdziała jeszcze przez kilka dni od użycia, co nie zdarzało się w przypadku innych miotaczy. DPS ma też najciemniejszy (rdzawy) kolor wyrzucanej substancji i największe ciśnienie (zasięg spokojnie przekracza 4 metry). Oczywiście nie zamierzam do nikogo celować strumieniem z 5 metrów ale ważne jest to, że większe ciśnienie przekłada się na krótszy czas reakcji dla napastnika oraz na mniejszą podatność na wiatr. Do czego zmierzam. Nie chcę zachwalać tego gazu, bo nie mam w tym żadnego interesu ale według mnie DPS jest bardzo dobrym gazem, bez względu na to, co pisze na opakowaniu, niezależnie od tego ile kosztuje u prywatnych sprzedawców. Jakość gazu a jego cena to dwie inne rzeczy. Nikt nie musi go kupować za 200 zł, a z drugiej strony nie na miejscu jest krytykowanie miotacza, którego w praktyce się nie testowało. No chyba, że panowie mieliście z nim do czynienia w praktyce to przepraszam.
Pozdrawiam!
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Z racji, żem upierdliwy spytam się znowu Viniciussa jak tam idzie ściąganie gazów z USA :)

Pozdrawiam

Ot mały Edit wypowiem się na temat DPSA.
Nie testowałem zasięgu, mam wersję 4 o.z. w pianie. Jedynym moim testem były testy organoleptyczne. W smaku był znacznie słabszy od Sabre red. Jednak gdy przetarłem tym oczy... Najmniejsza ilość wyłączała mnie z widzenia! (a jakiś wrażliwy na gazy na pewno nie jestem). Niestety trochę boli fakt, że dostałem model z tandetnym wykonaniem dyszy (ciągle coś pyka).
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@Żółtodziób:
Zauważ że firmy produkują gaz z różnych "czystości" kapsaicyny. Sabre Red jest produkowane z "czystości" 13,3% i ma 10% OC, Fox Green z 20,4% i ma 6% OC Fox Five (chyba) z "czystości" 36% i 2% OC Proszę przelicz choćby na kalkulatorze.
Ja przeliczyłem i wychodzi właśnie to OHN. Natomiast OC-17 ma 17% OC ale nie wiem o jakiej "czystości". Może to być 5% a moze 20%? Podobnie np. Umarex ma 10% OC ale o jakiej zawartości kapsaicyny 1-2%?? Na pewno ogromny wpływ na cenę ma czystość roztworu kapsaicyny.


@slawmat83:
Kto i co kupił od kogo i za ile to sprawa kupującego i sprzedającego i mnie osobiście nic do tego. Po prostu nie lubię gdy ktoś się wywyższa że "ma sprowadzony gaz za 200zł". ( to nie jest aluzja do Ciebie) Osobiście interesuje mnie i napewno innych forumowiczów tylko "moc" DPS. Przypuszczam że dane na etykiecie DPS są wiarygodne. Zasięg na pewno jest dużo większy niż "przeciętnego" gazu jednak jego moc jest mniejsza od np. Sabre Red. Teraz dzięki tej dyskusji osoby które zechcą nabyć gaz z gigantycznym zasięgiem już wiedzą co kupić :D
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie zapominajmy, że DPS występuje w 2 odmianach th Michingan formula(2 % OC 7.5 mln shu) i 10 % OC 1.5 mln SHU. Producent podaje, że to mimo wszystko są identyczne gazy. Podejrzewam, że DPS w akcji będzie tak samo skuteczny jak i Sabre red, z tym, że ma większe ciśnienie (z tego co piszecie).

Pozdrawiam
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Nie zapominajmy, że DPS występuje w 2 odmianach th Michingan formula(2 % OC 7.5 mln shu) i 10 % OC 1.5 mln SHU. Producent podaje, że to mimo wszystko są identyczne gazy. Podejrzewam, że DPS w akcji będzie tak samo skuteczny jak i Sabre red, z tym, że ma większe ciśnienie (z tego co piszecie).

Pozdrawiam


Tak, to samo. 2% / 750.000 SHU = 10% / 150.000SHU :D
Ale się teraz mądry zrobiłem....

Dodam tylko że ktoś napisał mądre słowa że różnica w gazie "średnim" a "wysokim" to jak oberwać cegłą 2 lub 3kg. W zupełności się z tym zgadzam.
Pozdrawiam Gazomaniaków!
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@danielw2208

W porządku. Ja nie mam nic do tego, że chwalicie Sabre skoro macie doświadczenie w jego stosowaniu i jesteście z niego zadowoleni. Tylko ostatnio odnoszę wrażenie, że część osób krytykuje niektóre gazy za to, że sprzedawał je cizzia. Panowie prowadźmy rzeczową dyskusję jak w temacie forum, zamiast wieszać psy na innych. Chodzi mi o wyraźne wydzielenie jakości miotacza od przelicznika cena/jakość. A ta pierwsza wg. mnie oczywiście, w przypadku DPS'a jest wysoka. Mówię tak nie dlatego, że gdzieś to wyczytałem, bo nie lubię teoretyzować, zresztą nie mam ogromnej wiedzy teoretycznej w zagadnieniu miotaczy (całą wiedzę teoretyczną zgromadziłem czytając forum), tylko na podstawie praktycznego zastosowania. Mam tez porównanie z Sabre Red, którego niestety lub na szczęście nie miałem okazji sprawdzić na kimś, lecz wykonałem tylko próbny test na sucho. Porównując ciśnienie, sposób miotania i moc, wg mnie korzystniej od Sabre wypada nie tylko DPS ale także S&W. Osobiście Sabre nie noszę tylko trzymam w domu jako zapas. Może mam felerny egzemplarz Sabre więc nie chcę krytykować tych miotaczy, tym bardziej że nie testowałem w boju, ale mnie nie przekonał. Na temat gustów się nie dyskutuje. Nie oznacza to, że jestem sceptycznie nastawiony do Sabre, po prostu uważam, że posiadam lepsze miotacze i je noszę przy sobie.
Sabre natomiast należy się chwała za to, że jest łatwiej dostępne i cena jest przystępniejsza i niewątpliwie (na podstawie opinii innych) jest skuteczne.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wyznawców SABRE zapewniam , że z różnych powodów te najlepsze, najmocniejsze a więc i najdroższe wersje nie są powszechnie dostępne w Polsce .Chodzi również o ich pożądaną pojemność. Ale to już sprawa importera. Pewnie naprawdę dobre gazy nie opłaca się importować z uwagi na mały popyt wciąż spadający w dobie tzw. kryzysu i stąd jak widzę ostra propaganda SABRE na forach. Jest to wciąż oferta dla średnio wymagających ale dobrze ,że jest.

I jeszcze raz zaznaczam: do marki SABRE nic nie mam a nawet sam chętnie kupiłbym ich 3 gen tzw Crossfire jako uzupełnienie arsenału. Niestety z prywatnego importu kosztowałby tyle co FOX ,DPS lub HP. Wtedy jednak wybrałbym np DPS. Dlatego czekam aż szanowny importer SABRE w Polsce zamiast olewać klienta zacznie sprowadzać do kraju naprawdę topowe modele i o wiekszych pojemnościach łącznie z Frontiersmanem.
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przepraszam, zapomniałem dodać, że na korzyść Sabre zaliczyć należy też długi okres przydatności do spożycia.
Pozdrawiam!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024