Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No to gratuluję. Proponuję jeszcze poćwiczyć celność... Gdyby byli "wytrawniejszymi zbrodniarzami" to w ciągu tej sekundy nie miałbyś już gazu...

Gazu noszę różnie, często mam je po prostu za rękawem w ręce, ew idę z rękoma w kieszeni w której mam gaz. Gaśniczki noszę w kurtce np dżinsowej (300 się mieści, ale z 400 ciężko).

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Czy będą dostępne gazy marki Smith&Wesson o pojemnościach 60 ml i 90 ml w najbliższym czasie?


Witam!

Gazów Smith&Wesson już nie będziemy mieli w ofercie.


Pozdrawiam
Marcin Skwarnik
---------------------------------------------
Militaria.pl
ul. Świętego Mikołaja 7
50-123 Wrocław
tel. (71) 347-47-26
mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
----------------------------------------------------
Militaria.pl - Sieć sklepów z bronią
----------------------------------------------------


  • 0

budo_scav
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Użyłem Sabre Red LE MK3.5 w żelu. .


Viniciuss mam pytanie ile waży puszka takiego gazu jak jest nowa ?
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

No to gratuluję. Proponuję jeszcze poćwiczyć celność... Gdyby byli "wytrawniejszymi zbrodniarzami" to w ciągu tej sekundy nie miałbyś już gazu...

Gazu noszę różnie, często mam je po prostu za rękawem w ręce, ew idę z rękoma w kieszeni w której mam gaz. Gaśniczki noszę w kurtce np dżinsowej (300 się mieści, ale z 400 ciężko).

Pozdrawiam

Poćwiczę, bo i tak muszę kupić nowy gaz. Pierszy raz sypałem, więc i tak jestem zadowolony z trafienia, bo strumień minął się z jego głową o parę centymetrów.

Zacząłem pryskać jak ten po prawej był jakieś 2.5m ode mnie, dostał z około 1.5m.

Czy będą dostępne gazy marki Smith&Wesson o pojemnościach 60 ml i 90 ml w najbliższym czasie?


Witam!

Gazów Smith&Wesson już nie będziemy mieli w ofercie.


Pozdrawiam
Marcin Skwarnik
---------------------------------------------
Militaria.pl
ul. Świętego Mikołaja 7
50-123 Wrocław
tel. (71) 347-47-26
mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
----------------------------------------------------
Militaria.pl - Sieć sklepów z bronią
----------------------------------------------------

A jeszcze niedawno twierdzili że będzie dostawa S&W.

Użyłem Sabre Red LE MK3.5 w żelu. .


Viniciuss mam pytanie ile waży puszka takiego gazu jak jest nowa ?

87,6g.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gratuluje udanej akcji :D

i kolejne juz doniesienie o skutecznoci Sabre Red :) w zasadzie na portalu nigdy nie bylo negatywnej opinji o nim, mimo ze nie byl wychwalany :)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

No to gratuluję. Proponuję jeszcze poćwiczyć celność... Gdyby byli "wytrawniejszymi zbrodniarzami" to w ciągu tej sekundy nie miałbyś już gazu...

...........


Zgadzam się w 100 %. Przy ataku dwóch napastników decyduje zaskoczenie obu naraz. Jak się nie uda to może być źle tym bardziej ,że może być ich więcej i np oberwiesz za chwilę czymś w łeb i po zawodach.

Ja unikałbym w takich sytuacjach starcia z gazem. Po prostu dajemy nogę i zobaczymy kto nas dogoni pierwszy = ten pierwszy oberwie :) A jak nikt nas nie będzie gonił to jeszcze lepiej.

mr.Art: w OC-17 STREAM z USA też mam takie "inne" dysze jak pokazałeś i działały OK. Nie wiem o co chodzi z tymi od Inter-Ark. Może jakieś problemy z ciśnieniem w puszce?
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Viniciuss - gratuluje udanej obrony.

Rozumiem, że piesek mały był i nie miał wartości "bojowej"? :D

Pamiętaj żeby nie zapuszczać się w tamte tereny albo iść z obstawą bo niedoszłemu złodziejowi bardzo popsułeś dzień, pewnie właśnie cie wyzywa z piekącą gębą :D

W strumieniu trzeba niestety bardziej przycelować ale za to nic się nie cofnie i można kierować strumieniem bo nie zbacza, z 2 metrów użyłeś więc i tak stosunkowo daleko było. Pewnie nie poczułeś nawet zapachu gazu?
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No bez przesady, 2 sekundowym streamem dostać i jeszcze atakować, to już naprawdę trzeba, byłoby być prze kozakiem. Była 1 negatywna to pamiętam od użytkownika "Pięściarz", że osoba dostała 2 puszkami sabre red w pianie i nic...

PS. Myślałem nad stworzeniem wydzielonego tematu o gazach który byłbym ogólnym podsumowaniem jak działa stream, a jak chmura, dlaczego OC, dlaczego CS etc. Jak tam gazo-budo-społeczność na mój pomysł? :P .

Pozdrawiam
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Po co??

Możesz napisać w jednym temacie...nie ma co mącić jest jeden temat i niech tak pozostanie..
takie jest moje zdanie
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Macie panowie rację, najlepszą obroną jest ucieczka, ale nie miałem takiej możliwości ponieważ byłem ze szczeniakiem.

Byłem przygotowany na atak, bo widziałem jak obserwują mnie z oddali. Próbowałem z lasku wrócić do parku, ale przecieli mi drogę. Jak zbliżyli się na jakieś 10m zaczęli mnie nieudolnie okrążać. Trenuje od lat SW, więc wiedziałem że jeżeli uda mi się jednego wyeliminować gazem to tanio skóry nie sprzedam.

Na szczęście to byli amatorzy, a gaz podziałał jak należy.

Edycja: Aha, a propo samego gazu, leciał pięknie, na oko ponad trzy metry trzymał tor lotu.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czy ktoś z mieszkańców Warszawy będzie w najbliższym czasie kupował gaz HI-MAX?
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
"Była 1 negatywna to pamiętam od użytkownika "Pięściarz", że osoba dostała 2 puszkami sabre red w pianie i nic... "

Nie widziałem tego postu a śledzę temat w miarę. Masz może gdzieś linka pod ręka?
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Widzę że HPE zaczyna ekspansję międzynarodową ze swoim Hi- maxem. Reklamują się obok dostawców ze Stanów, Chin, Indii, Malezji... 8) Doborowe towarzystwo, nie ma co 8) :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ot taka ciekawostka :wink:

A tak btw - czy ktoś z Was miał może okazję sypać z oryginalnej gaśnicy OC-17 16oz? Ciekaw jestem jaki ma zasięg i czy bardzo jest podatna na wiatr.
Bardzo tanie te OC-17 w amerykańskich sklepach internetowych. Gaśnica kosztuje równowartość 60-70 zł - gdzie ja w Polsce dostanę taki sprzęt za taką kasę :?: :?
pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

A tak btw - czy ktoś z Was miał może okazję sypać z oryginalnej gaśnicy OC-17 16oz? Ciekaw jestem jaki ma zasięg i czy bardzo jest podatna na wiatr.
Bardzo tanie te OC-17 w amerykańskich sklepach internetowych. Gaśnica kosztuje równowartość 60-70 zł - gdzie ja w Polsce dostanę taki sprzęt za taką kasę :?: :?
pozdrawiam


Ceny, które widzisz w USA pomnóż przez 3 i masz mniej więcej cenę w Polsce obejmującą wszystkie koszty zakupu z minimalnym zyskiem. Pozostaje tylko znaleść dostawcę a z tym będziesz miał największy problem bo tak sobie w sklepie internetowym w USA nie kupisz z dostawą do Polski. Tzn zamówić i zapłacić możesz :)
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ceny, które widzisz w USA pomnóż przez 3 i masz mniej więcej cenę w Polsce obejmującą wszystkie koszty zakupu z minimalnym zyskiem. Pozostaje tylko znaleść dostawcę a z tym będziesz miał największy problem bo tak sobie w sklepie internetowym w USA nie kupisz z dostawą do Polski. Tzn zamówić i zapłacić możesz :)


Wiem że nie da rady. Zazdroszczę tylko Amerykanom że mają OC-17 za równowartość Antihunda a FOX-a za równowartość Uzi... :?
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Oraz ostrą porządną broń za cene wiatrowki
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

A tak btw - czy ktoś z Was miał może okazję sypać z oryginalnej gaśnicy OC-17 16oz? Ciekaw jestem jaki ma zasięg i czy bardzo jest podatna na wiatr.


Mam taką gaśnicę (kupiłem ją od Cizzi) i zrobiłem półsekundowy test.

Z całą pewnością wyrzucana chmura jest podatna na wiatr - gdybym stał pod wiatr to samozagazowanie byłoby pewne ;)

Co do zasięgu to ciężko mi porównać do jakiejkolwiek innej gaśnicy, bo do pory tego testu z tak dużego miotacza nie miałem okazji sypać, ale szacuję, ze taką półsekundową dawką z 1 metra dałoby się objąć 3 osoby stojące bezpośrednio obok siebie.

Generalnie kupiłem ją z myślą o wożeniu w aucie, bo różne buractwo po polskich drogach jeździ, a taka gaśnica powinna być w sam raz do puszczenia chmury przez uchyloną szybę, gdyby jakiś burak się usilnie dobijał do drzwi samochodu :]
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
prawie jak OC-17 ;-)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
prawie robi...
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie a widzieliscie ten produkt HPE ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
to zielone cudo to jeszcze aktualne?
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cezary D: dzięki za info!

Ciekawe że ten zielony Hi-max dla Straży Granicznej to mgła - czerwone, cywilne wersje 100 ml są w formie strumienia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024