Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Defence Technology to dobra firma, popularna w stanach.
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Znowu wychodzi sprawa z HI-POWER-em. Wymieniam go jako jednego z niesprawdzonych bo taki jest.

Defense Technology robi dobre gazy ale ich najbardziej popularna mieszanka to First Defense a nie HI-POWER którego nawet nie widzę na stronie do której mi linka dałeś. Jeśli już to First Defense od nich bym brał najlepiej w wersji X2 bo niby lepsze. Równie dobrze można mówić tutaj o np. Freeze +P też szeroko stosowanym. Ale są stosowane i co? Najlepsze recenzje zbiera i tak Sabre i FOX którym się wszyscy zachwycają.

Nie chce żebyśmy się zaczęli rozdrabniać. Jeśli koledzy mają ściągać to sprawdzone formuły, po co udziwniać pytam się no po co? Fajne ładne różne są gazy w USA ale na co to komu.

Wolę mieć najbardziej znane i sprawdzone gazy dostępne. Nie chcę testować w boju wynalazków.
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panie i Panowie,
Wczorajszy test bojowy gazu S&W.
Godzina 22.00 Wychodzę wraz z kolegą z klatki i napotykam grupkę młodzieńców próbujących prawdopodobnie okraść jakiegoś chłopaczka. Nim doszło do nas, co się dzieje, już poleciały w naszą stronę zaczepliwe teksty.
Próbowaliśmy odejść na bezpieczną odległość, lecz jeden z agresorów zablokował nam drogę ucieczki. Wiedząc, co się szykuje, wyjąłem puszkę z gazem i próbowałem oddalić się na bezpieczną odległość. Po chwili ów grupka szukających wrażeń palantów, z bojowymi okrzykami na twarzach dogoniła mnie i mojego kolegę. Najbardziej bojowy prowodyr, rzucił się na mnie z obietnicą „zabicia mnie” W użycie poszedł S&W 120ml. Efekt piorunujący.
Dwóch z trzech dresów uciekła, a pierwszy agresor już po niewielkiej dawce zaliczył glebę i zaczął walić głową o chodnik krzycząc, co to ciekawego mnie spotka jak tylko jego koledzy wrócą. Faktycznie po 2min wrócili, by zacząć przepraszać i zabrać swojego w pół żywego, zarzyganego kolegę. Na szczęście nie odeszli zbyt daleko. Policja zjawiła się błyskawicznie na miejscu zdarzenia i wyciągnęła ich z tramwaju, którym próbowali zbiec.
Na komendzie składając zeznania słyszałem jak bardzo darł ryja śmieć, którego wcześniej potraktowałem gazem. Nawet pogotowie do niego przyjechało a policjantom próbował wmówić ze jest sparaliżowany i nie może się ruszać.
:)
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tu jeszcze dostaniecie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Dwóch z trzech dresów uciekła, a pierwszy agresor już po niewielkiej dawce zaliczył glebę i zaczął walić głową o chodnik krzycząc, co to ciekawego mnie spotka jak tylko jego koledzy wrócą. Faktycznie po 2min wrócili, by zacząć przepraszać i zabrać swojego w pół żywego, zarzyganego kolegę. Na szczęście nie odeszli zbyt daleko. Policja zjawiła się błyskawicznie na miejscu zdarzenia i wyciągnęła ich z tramwaju, którym próbowali zbiec.
Na komendzie składając zeznania słyszałem jak bardzo darł ryja śmieć, którego wcześniej potraktowałem gazem. Nawet pogotowie do niego przyjechało a policjantom próbował wmówić ze jest sparaliżowany i nie może się ruszać.
:)



Dobrze sie sprawiłeś i bardzo dobrze ze wezwałeś policje, dzięki temu popamiętają to na dłużej, a możliwe też ze będzie to miało dobry skutek wychowawczy - przestępstwo nie popłaca. Na policji od razu powiedziałeś o użyciu gazu czy dopiero jak spytali/zobaczyli? Nie mieli żadnych wątpliwości typu "proszę pokazać ten gaz czy na pewno legalny"?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
thaitios: na razie w Polsce wszystkie ręczne miotacze są legalne więc nic nie sprawdzają chyba ,że gość ma wyżąrtą skóre itp czyli zachodzi podejrzenie trwałego uszkodzenia ciała i utraty zdrowia na okres powyżej 7 dni. Wtedy z ofiary możesz nagle stać się oprawcą i to ty będziesz się tłumaczył, czy podjęte środki obrony nie wykraczają poza tzw. obronę konieczną. Dlatego pieprz jest moim ulubionym Srodkiem obrony.
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Policję wezwał mój kolega, z którym byłem jak zostaliśmy napadnięci.
Obaj zajmujemy się dziennikarstwem śledczym, więc policja zjawiła się błyskawicznie.
W zgłoszeniu była informacja o napadzie i użyciu gazu. Podczas zeznań usłyszałem ze gaz to najlepsze, co można użyć w takich sytuacjach. W protokole opisano rodzaj i typ miotacza oraz gdzie został nabyty. Pojemnik po OC zostawiłem do wglądu prokuratury. Oczywiście dostałem pokwitowanie, by później ewentualnie móc go odebrać. Prawie pusta puszka do niczego mi się nie przyda, dlatego już zaopatrzyłem się w nowy miotacz.
Jedyne dodatkowe pytania policjantów wynikały z ciekawości i miały charakter prywatny, gdyż byli pod wrażeniem siły działania tego gazu.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Swietnie ze tak to sie skonczylo :D

Matteo dobrze pamietam, to Ty DPS-em zmiotles goscia? :) i co teraz nosisz?
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czy te kabury do Smith & Wesson są do zapięcia na pasku? Bo szukam jakiegoś gazu, ale warunek to kabura na pasek... pojemność 25-90 ml.
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Policję wezwał mój kolega, z którym byłem jak zostaliśmy napadnięci.
Obaj zajmujemy się dziennikarstwem śledczym, więc policja zjawiła się błyskawicznie.
W zgłoszeniu była informacja o napadzie i użyciu gazu. Podczas zeznań usłyszałem ze gaz to najlepsze, co można użyć w takich sytuacjach. W protokole opisano rodzaj i typ miotacza oraz gdzie został nabyty. Pojemnik po OC zostawiłem do wglądu prokuratury. Oczywiście dostałem pokwitowanie, by później ewentualnie móc go odebrać. Prawie pusta puszka do niczego mi się nie przyda, dlatego już zaopatrzyłem się w nowy miotacz.
Jedyne dodatkowe pytania policjantów wynikały z ciekawości i miały charakter prywatny, gdyż byli pod wrażeniem siły działania tego gazu.


Hmm... zastanawiam sie co by było gdybyś użył np Hi-Power zakupiony u Cizi "sprzedaż dozwolona tylko na terenie USA", czy do takich mocniejszych i niedostępnych u nas gazów nie będzie zastrzeżeń? No i jako sprzedawce trzeba by podać "użytkownik Cizia z forum budo.net.pl" - a to tez może niefajnie wyglądać ;)
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak, z DPS'em tez kiedyś miałem przygodę :)
Teraz mam 120 ml Uzi, gaśniczkę OC17 i małego MACE'a
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na military zobacz kabury. Maja jedną pod Sabre i podobne.

Tutaj też koleś ma fajne, mam tą mniejszą, pod OC-17 idealna i dobrze wykonana. Bardzo tanie a solidne dosyć.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
I gaz kiedyś też u niego kupowałem, miał OC-17 ze starym przyciskiem dyszy (tym płaskim).

Ogólnie kaburę najlepszą wyobrażam sobie jako złożoną z 2 części: jedna na pasie na stałe druga przytwierdzona do gazu, przy flip top nie trzeba nawet osłony spustu. Obie połączone mocnym rzepem lub zatrzaskami. To właściwie nie kabura bo wyrywasz miotacz z pasa omijając czas potrzebny na wyjęcie go z kabury. Chyba taką na miarę dam przygotować kiedyś. FOX Labs maja takie rozwiązanie swoje do gazów z dyszą cop top.
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Hmm... zastanawiam sie co by było gdybyś użył np Hi-Power zakupiony u Cizi "sprzedaż dozwolona tylko na terenie USA", czy do takich mocniejszych i niedostępnych u nas gazów nie będzie zastrzeżeń? No i jako sprzedawce trzeba by podać "użytkownik Cizia z forum budo.net.pl" - a to tez może niefajnie wyglądać ;)


Ustawa nie rozróżnia środka drażniącego ani jego ilości, tak samo miejsca pochodzenia czy wytwórcy lub miejsca zakupu. Możesz nawet użyć jakiegoś ustrojstwa z CR czy MPK zza wschodniej granicy. Jeśli nie spowoduje niepoprawnego działania jakiegoś ważnego organu powyżej 7 dni to wszystko OK.
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To, ze zostawiłem puszkę, jako dowód, ma bardziej charakter zapobiegawczy.
Gdyby z jakiegoś powodu prokuratura chciała zlecić ekspertyzę.
Równie dobrze mógłbym wyrzucić pusty miotacz po akcji i w zeznaniu powiedzieć, ze broniłem się „gazem pieprzowym”. Zwykły „ Kowalski” na ogół nie rozróżnia FOX’a od KO, wiec mówi – gaz OC.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Tu jeszcze dostaniecie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kilka tygodni temu mieli ostatnią sztukę z roczną datą ważności.

Na military zobacz kabury. Maja jedną pod Sabre i podobne.

Tutaj też koleś ma fajne, mam tą mniejszą, pod OC-17 idealna i dobrze wykonana. Bardzo tanie a solidne dosyć.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
I gaz kiedyś też u niego kupowałem, miał OC-17 ze starym przyciskiem dyszy (tym płaskim).

Ogólnie kaburę najlepszą wyobrażam sobie jako złożoną z 2 części: jedna na pasie na stałe druga przytwierdzona do gazu, przy flip top nie trzeba nawet osłony spustu. Obie połączone mocnym rzepem lub zatrzaskami. To właściwie nie kabura bo wyrywasz miotacz z pasa omijając czas potrzebny na wyjęcie go z kabury. Chyba taką na miarę dam przygotować kiedyś. FOX Labs maja takie rozwiązanie swoje do gazów z dyszą cop top.

Ta kabura za 29zł z military jest świetna. Mam też tą z linku do allegro :) i nie polecam, bo moim zdaniem jakość kiepska i nie umywa się do tej z military.
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ta kabura za 29zł z military jest świetna. Mam też tą z linku do allegro :) i nie polecam, bo moim zdaniem jakość kiepska i nie umywa się do tej z military.


No ja jeszcze nie mam porównania :) a tamta z Allegro do normalnego noszenia całkiem ok mimo wszystko. Dostałem ja za grosze przy okazji więc nie ma co narzekać za tą cenę, za jedną z military 3 takie bym miał :) a teraz czekam na dostawę i porównam.

Kolega z forum Kontur17 też ma jakieś kaburki na Allegro.

Mnie korci jednak jeszcze zamówić na miarę taką na podobę jak FOX produkuje. Bo co by nie mówić wysupływanie gazu z zamkniętej kabury zajmuje cenny czas.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

>Po prostu mógł być na to wrażliwy... Uwierz mi, że zasięg i siła tego gazu pozostawia WIELE do życzenia.

Jaki masz na myśli?


Gaśniczkę EQ
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja zakupiłem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] właśnie ze względu na konkurencyjną cenę idealnie pasuje do OC-17 60 ml.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
oraz da się wcisnąć i zapiąć Smith&Wesson 90 ml.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ta kaburka jest zrobiona z gumki? Obciska gaz?

Korci mnie żeby obciąć górę i podkleić rzep pod spód pojemnika i pod dół kaburki bo jest ładnie otwarty, żeby dodatkowo utrzymywał gaz jako zabezpieczenie. Wtedy mozna by wyrywać gaz bez bawienia się z szukaniem odpięcia góry.
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie wiem czy to było, ale niezły strzał :-)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024