Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Po co??

Możesz napisać w jednym temacie...nie ma co mącić jest jeden temat i niech tak pozostanie..
takie jest moje zdanie


Dlatego, że jeśli napiszę to w tym temacie, to znowu to przepadnie i znowu będą się powtarzać te same pytania i znowu będzie jeszcze większy syf... A tak się podklei i będzie.

Widziałem tego posta na temat nie działającego sabre red w tym temacie, ale nie pamiętam gdzie był.

Pozdrawiam
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ciekawe że ten zielony Hi-max dla Straży Granicznej to mgła - czerwone, cywilne wersje 100 ml są w formie strumienia


Może oni na raz zazwyczaj gazują większą ilość osób (jak znajdą gdzieś w lesie grupkę uchodźców, która zaczyna się awanturować) i muszą mieć miotacz o szerszym spektrum działania ;)
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Piesciaz ma wszystkich postow cztery strony i w zadnym nie pisal, ze Sabre Red nie zadzialal, a w pierwszym poscie pyta o jakies fajne "Sabre Redy" :D pisal o dobrym dzialaniu piany w autobusie i podczas interwencji (to drugie w polaczeniu z innymi gazami) raz napomkna: Sabre nie polecam chyba, ze piana w pomiszczeniu czy cos w ten desen, ale opisy uzycia wskazuja ze jest ok.

zreszta moze sie pojawi :D i powie jak ocenia te puchy
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
moim skromnym zdaniem były tylko negatywne posty dotyczące samego zaworka w SabreRed magnum, a o lipnym użyciu nic sie nie pojawiło bo bym zapamietał
Jedyne wadliwe użycie markowego miotacza jakie mi utkwiło w mózgu to Puissance90 - Pogromcy
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

moim skromnym zdaniem były tylko negatywne posty dotyczące samego zaworka w SabreRed magnum, a o lipnym użyciu nic sie nie pojawiło bo bym zapamietał
Jedyne wadliwe użycie markowego miotacza jakie mi utkwiło w mózgu to Puissance90 - Pogromcy

Też mi się tak wydaje - a przeczytałem wszystkie strony.
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Takie były ceny w lutym w FOXLABS.eu Finlandia

If you made order, we need you ID (copy by e-mail).

Price detail.
22FTS, 2 oz. 2% OC – 5.3mm, UV – Flip Top Stream, Price 17,00
22FTM, 4 oz. 2% OC – 5.3mm, UV - Flip Top Medium (Cone Fog), Price 17,00

32FTS, 3 oz. 2% OC – 5.3mm, UV – Flip Top Stream, Price 19,50
32FTM, 3 oz. 2% OC – 5.3mm, UV - Flip Top Medium (Cone Fog), , Price 19,50

Mean Green price detail we inform to you later.

Canister label is English language.

Price include Finnish VAT

handling and delivery cost to Polan 30,-
(ship weight under 2kg)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Możliwe, że pomyliłem użytkowników... nie wiem... sprawdzę to przy okazji.

Pozdrawiam

@EDIT:
Ratuję swój honor :wink: :

http://budo.net.pl/v...hlight=#1149459
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Wysłany: 2009-02-08, 16:58

--------------------------------------------------------------------------------

zadzwonil dzisiaj do mnie kumpel bo jest w warszawie powiedzial tylko tyle,ze lali sie w autobusie i poszly dwa sabre piany i nic alej musieli sie lac....ak bede wiedzial cos dokladniej to napisze....


Wysłany: 2009-02-15, 14:43

--------------------------------------------------------------------------------

Witam wiec do sedna.........wczoraj mialem awanture z 3 kolesiami wybieglem za nimi z dyskoteki.........podlecialem do jednego bo koledzy uciekli gdzies jak to "dobrzy koledzy"dostal odemnie tw1000(chmura)tak z dwie sekundy na twarz i typ po dostaniu zaczal uciekac i to z jaka predkoscia..... bieglem za nim z pol minuty moze i nawet po dostaniu chmura omijal wszystkie drzewka jak by widzial ale w koncu do niego dobieglem ja i moj kolega i od kolegi dostal sabre zelem i zaraz mu jeszcze poprawilem RSG Police 3 i padl....nareszcie a wracajac do sytuacji moich koleszkow to Sabre (pianka)podzialal zajebiaszczo...... koleszka wypsikal cala puche na dwoch zalepil ich i cale szyby w nocnym w Wawie...........sami na drugi dzien jak sie gdzies zatarli to umierali Pozdrawiam


:wink:
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No ja zapamiętałem wtedy ten 1 post. W sumie to On się w końcu nie doprecyzował. Zresztą, w jednym poście jest, że 2 Sabre redy w pianie na 1 poszły, a w 2 że 1 Sabre red w pianie na 2, więc mogła być mowa o 2 innych sytuacjach... Zresztą nad czym się rozwodzimy, sam bardzo często noszę sabre red :) .

Pozdrawiam

@EDIT
OJ FAIL KURDĘ SRRRY IDĘ SPAĆ
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Takie były ceny w lutym w FOXLABS.eu Finlandia

If you made order, we need you ID (copy by e-mail).

Price detail.
22FTS, 2 oz. 2% OC – 5.3mm, UV – Flip Top Stream, Price 17,00
22FTM, 4 oz. 2% OC – 5.3mm, UV - Flip Top Medium (Cone Fog), Price 17,00

32FTS, 3 oz. 2% OC – 5.3mm, UV – Flip Top Stream, Price 19,50
32FTM, 3 oz. 2% OC – 5.3mm, UV - Flip Top Medium (Cone Fog), , Price 19,50

Mean Green price detail we inform to you later.

Canister label is English language.

Price include Finnish VAT

handling and delivery cost to Polan 30,-
(ship weight under 2kg)


To są ceny detaliczne w euro czy hurtowe w dolarach? Mały wybór. Ja cały czas czekam na ich hurtową ofertę...

Jako ciekawostkę podam że Sabre mógłbym sprowadzać, także military nie ma wyłączności na Polskę. 8O
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Widzę ze temat miotaczy SABRE teraz dominuje ja jednak nie jestem do końca przekonany ze to taki świetny miotacz bo w wiekuistości przypadków nawet gazy malej pojemności i słabym stężeniu się sprawdza miałem okazje się o tym przekonać kiedy skutecznie zadziałał zwykły cs NATO z bazarku podobnie jak kolega chwalił sobie TW 1000 kwesta jest taka to zależny od napastnika w większości przypadków odpuści problem pojawia się gdy trafimy na naprawdę zdeterminowanego pod wpływem narkotyków czy alkoholu wtedy nie stawiał bym na SABRE wolał bym mieć coś o większym stężeniu zawsze te cyferki to większy komfort psychiczny :D poza tym jak porównuje filmiki z zastosowaniem sabrę do choćby FOXA to zwróćcie uwagę ze bezpośrednio po użyciu lepszy efekt daje FOX utkwił mi w pamięci jeden film jak policja chyba angielska próbuje obezwładnić gościa który nic sobie z tego nie robi po kilu dużych dawkach na twarz wstaje i przechodzi do łazienki tam dostaje ponownie kilka i o takich sytuacjach mówię pewnie ze nie często się trafia taka sytuacja ale ciekaw jestem jak by wtedy zadziałał SABRE...
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sabre dominuje bo to jedyny miotacz dostepny w Polsce mający tak dobrze wyrobioną renome,ze wszystkimi innymi jest zawsze jakieś "ale".Każdy gaz,który kupuję testuję po zakupie,jedynie z Sabre mógłbym to olać bo z tego co sie orientuję każdy jest sprawdzany przed opuszczeniem fabryki,poza tym nie słyszałem zeby Sabre nie zadziałał lub nieodpalił czego nie mozna powiedziedz o innych gazach na naszym cudownym rynku :?
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam Panowie.... :) :) :) co do sabre piany to zadzialal koleszcy podpici byli i cos mowili przez telefon,ze nie podzialal...wez sie czlowieku dogadaj z pijanymi :) :) :) http://budo.net.pl/v...=asc&start=1785 A tak wogole chcialem podzielic sie wrazeniami w wczorajszego dnia.... :? wiec na miasteczku akademicki miala miejsce awantura lalo sie z 9 dresow i wtedy przyleciala ochrona miasteczka w ilosci osob trzech :) :) :) i sie zaczelo ....zaczeli sypac Red Pepperem 150ml tym zielonym Gasniczka TW1000 i mieli nawet Puissance 300 ml(Żel) i powiem szczerze,ze na tyle osob moze ze trzy nie mogly oczu otworzyc nawet po kilku palach uciekali......jak dla mnie ten Puissance to lipa jest..... :? :? :? A tak wogole ostatnio uzylem tej gasniczki "OC17"400ml "Eqalizera"i efekt pozytywny nawet jeden zaczal rzygac.....i glugo ich nie moglo puscic..... :)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Po prostu mógł być na to wrażliwy... Uwierz mi, że zasięg i siła tego gazu pozostawia WIELE do życzenia.

PS. Sory za wczorajsze zamieszanie, zmęczony byłem i mi się wszystko myliło.

Pozdrawiam
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
apropos Foxlabs.eu i tych cen co zapodałme kilka postów temu
to tylko te produkty mnie interesowały, bo na mean green mi nie przysłali a tez pytałem.
Z tego co mnie sie wydaje to ceny sa w euro bo to Finlandia i sa detaliczne
Warto zapytac teraz i sie upewnic
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
>Po prostu mógł być na to wrażliwy... Uwierz mi, że zasięg i siła tego gazu pozostawia WIELE do życzenia.

Jaki masz na myśli?

Ogólnie jedyne dwa zarzuty do Sabre to:

-małe pojemniki z twist-on-lock trudniej się obsługuje, potrafią strzelić w kieszeni ale to wina zabezpieczenia, inni producenci tez takiego używają, trzeba brać normalne puchy flip top i tyle,

-seria OC+CS ma 0,33 kapsaicyny + 1,5% CS jak dobrze pamiętam - czyli stosunkowo mała zawartość kapsaicyny tutaj ale wszystkie ich inne produkty mają normalnie 1,33, więc jest coś dla każdego, jednocześnie jak na gaz CS ma dość dużo środka wzmocnionego OC, ja uważam ten gaz za udoskonalony CS,

Sabre to bardzo dobry sprawdzony sprzęt dlatego dopytywałem się kto stwierdził ze nie działa. Jedyny tak sprawdzony gaz w Polsce za przyzwoitą cenę.

A numerki na puszce mnie nie interesują. Co po niesprawdzonym gazie 15% 3 000 000 SHU który nie odpali. Nie obchodzą mnie cyferki i marketingowa paplanina. Jak ma zadziałać to Sabre zadziała tak samo jak Fox. Jak kogoś to nie wzruszy to choćby go czystą kapsaicyną czystą lać różnicy nie będzie.

Wydaje mi się że niektórzy za bardzo tutaj wierzą w magię liczb i paplaninę producentów. Oczywiście każdy robi jak uważa. A prawda taka ze broń palna czasem nie jest w stanie powstrzymać kogoś nawet po wielokrotnym postrzale a co dopiero gaz.

Żeby mówić że jakiś dobry miotacz ma cienką mieszankę najpierw trzeba mieć powody, do tej pory nie było ani jednego doniesienia takiego o Sabre. A to w końcu nie broń palna tylko gaz.

Przypomina mi to jałową dyskusję na forach o broni który kaliber lepszy itd. u nas lepiej nie będzie z gazami chyba ze wymyślą coś nowego, jakąś lepszą substancję. Inaczej by musieli dać 20% OC + 10% kapsaicyny + 5% CR czy inne ustrojstwo tylko że po tym komuś skóra z twarzy zejść by mogła albo by się udusił co nie znaczy ze najpierw broniącemu się by nie zdążył zrobić krzywdy. A gaz ma być z zasady narzędziem które nie wyrządza długotrwałych uszkodzeń inaczej byłby kłopot z jego użyciem i legalnością.

Mam nadzieję że nie przynudzam za bardzo swoją filozofią w tym temacie :) konstruktywna krytyka mile widziana. :)
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Jaki masz na myśli?

Ogólnie jedyne dwa zarzuty do Sabre to:


Koledze chodziło nie o Sabre ale o gaśnicę Equalizer
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
lol ja zrozumialem ze to krytyka Puissance :)

stone chodzi o to, ze nie ma powodow by uwazac, ze Hi-Power, PM OC-17, DPS (oczywiscie mowa o oryginalach) nie odpali a jednoczesnie sa to gazy mocniesze, testowanie Sabre to tez moze byc magia marketingu
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Chodzi o to że OC-17, HI-POWER itd. może być nawet mocniejszymoże być niezawodny ale ile mamy danych na poparcie tego?

Sabre tak jak Fox czy Mace jest na rynku od lat, zaopatrują cywili i mundurowych. Wiemy że działa i niebezpieczeństwo że zawiedzie jest mniejsze niż jakiegoś mniej znanego miotacza. Tym bardziej że różnice w stężeniach nie są jakieś piorunujące tym bardziej ze nie ma badań przez niezależne ośrodki wykonywanych więc nie wiesz ile tego jest w środku właściwie i jakiej jest to jakości. Jedyna pewna metoda to to że coś jest używane długo, znane i przetestowane a producent z racji marki i konieczności utrzymania zamówień będzie trzymał parametry. To nie marketing tylko masa ludzi używająca tych miotaczy.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Chodzi o to że OC-17, HI-POWER itd. może być nawet mocniejszymoże być niezawodny ale ile mamy danych na poparcie tego?

Sabre tak jak Fox czy Mace jest na rynku od lat, zaopatrują cywili i mundurowych. Wiemy że działa i niebezpieczeństwo że zawiedzie jest mniejsze niż jakiegoś mniej znanego miotacza. .............................


No co ty kolego. A Defense Technology to nie zaopatruje wojska i policji. To kontraktowy producent praktycznie głównie dla służb mundurowych. Do tej pory robią Bodyguarda LE-10 ( formuła uzywana również w naszej policji - Hi-Max) , wczesniej także Hi-Powera. Więc jak możesz mówić ,że Bodyguard jest nieznany czy nie sprawdzony. Poparciem dla skuteczności ich działania są kolejne kontrakty dla policji i wojska w USA i innych krajach Mało?
. Link poraz trzeci:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024