Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Isao: w sprawie ostrości gazów i przy okazji dla niedowiarków w temacie Bodyguard Hi-Power polecam link:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I chyba juz wszystko jasne.
Niestety tłumaczcie sobie koledzy sami. Zarobiony jestem :)

Poza pierwszą stroną nie ma tam nic ciekawego. :wink:

Nie rozmawiajmy już o HP, nie ma sensu, pewnie niebawem nie będzie go już można kupić. Napewno super działa, liczby są po jego stronie.

Edycja: przypomnij proszę jego wysokość i średnicę.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeśli chodzi o działanie, to też opisywałem. Napisze w skrócie, że prawdopodobnie naćpany (a na pewno upity) napastnik dostał z 2.5 metra Gaśnicą puissance 90. Zaczął mnie wykurwiać i spierdolił na kilka metrów, poprzecierał pół minutę/ max minutę oczy i dalej kontynuował atak. Później Red pepper w gaśniczce nie zrobił na nim najmniejszego wrażenia.

Pozdrawiam
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Jeśli chodzi o działanie, to też opisywałem. Napisze w skrócie, że prawdopodobnie naćpany (a na pewno upity) napastnik dostał z 2.5 metra Gaśnicą puissance 90. Zaczął mnie wykurwiać i spierdolił na kilka metrów, poprzecierał pół minutę/ max minutę oczy i dalej kontynuował atak. Później Red pepper w gaśniczce nie zrobił na nim najmniejszego wrażenia.

Pozdrawiam

8O
Czyli kompletnie nieskuteczne.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Jeśli nawet nie produkują już Hi-Power to jest jeszcze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Dlaczego nie :) Potencjał identyczny jak HP a firma dobrze znana, głównie z gazów na misie. Tylko pojemność za mała a wieksze już mają tylko 2 % MC . Teoretycznie powinno starczyć na pierwszy strzał. Gaśnica jest malinka:
i tu jeszcze
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i na koniec tu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Skuteczny jeśli chodzi o intensywność. Zastosowany później RP gówno zrobił. Ogólnie to długa historia. Ja kiedyś dostałem Foirce 80 z bardzo bliska prosto w ryj. Masakra, ale po 5 minutach juz widziałem. Niestety 2 miesiące boleśnie odczuwały to moje oczy. Dodam jeszcze dużą wrażliwość na temperatury, w mrozie nie leciało jak na filmiku a poszedł gęsty "strzykawkowy: strumień. Generalnie dziwne to to...

Pozdrawiam
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Isao: w sprawie ostrości gazów i przy okazji dla niedowiarków w temacie Bodyguard Hi-Power polecam link:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I chyba juz wszystko jasne.
Niestety tłumaczcie sobie koledzy sami. Zarobiony jestem :)


Spoko, ja czytam angielski jak polski, więc nie ma problemu. Tylko pytanie jak oni mierzą % MC w OC? I które kapsaicynoidy biorą za MC (kapsaicyna i dihydrokapsaicyna, czy jeszcze jakieś)? Możliwe, że ciężko szukać odpowiedzi na te pytania, bo przemysł ich strzeże, ale to ważna sprawa- ponieważ dokładność pomiaru decyduje o powtarzalności dla poszczególnych miotaczy danej firmy (przynajmniej imo).
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Późno więc nie będę bawił się w przeliczania jednych jednostek na drugie i rozważania na ten temat bo pewnie się pomylę :D

Prawdy do końca o składzie, jego ilości, jakości itd. i tak się nie dowiemy bo trzeba by zbadać niezależnie wszystkie gazy tą sama metodą. Najwięcej informacji podaje w tabelce Sabre na swojej stronie (o ile można producentowi wierzyć, chociaż to i tak tylko cyferki z grubsza, ze strony chemicznej się nie rozpisują).

Uważam że wierzyć należy temu co sprawdzone w praktyce od sprawdzonych producentów u których możemy liczyć na powtarzalność parametrów. I tyle, najpewniejsza metoda. Dlatego nawet jeśli gaz deklarowany jest jako bardzo mocny to podchodzę do tego sceptycznie i staram się wybierać tylko sprawdzone znane miotacze używane od lat w dużej ilości i tyle. Nie ufam wynalazkom. Według mnie jedyna droga żeby mieć sprzęt na którym można polegać.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Możecie przypomnieć filmik gdzie koleś pryskał sobie na ryj Sabre Red i nic miał zamknięte oczy i pił piwo.
Był kiedyś wrzucony w tym temacie lecz nie mogę go znaleźć.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Możecie przypomnieć filmik gdzie koleś pryskał sobie na ryj Sabre Red i nic miał zamknięte oczy i pił piwo.
Był kiedyś wrzucony w tym temacie lecz nie mogę go znaleźć.


Poszukam jeszcze ale tu masz SABRE i jak widać po takiej dawce nawet się nie ksztusi. Dziwne. Jakby dostał Police Magnum tak jak na filmie to by rzygał, dusił sie itp. A tu słabo jakoś i jeszcze coś jest w stanie gadać 8O więc i piwa może byłby w stanie się napić... Ale i tak Crossfire 3 gen. kupie jak będzie w PL.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To nie ten filmik koleś był w czapce z daszkiem i było mocne zbliżenie na jego twarz.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Poszukam jeszcze ale tu masz SABRE i jak widać po takiej dawce nawet się nie ksztusi. Dziwne. Jakby dostał Police Magnum tak jak na filmie to by rzygał, dusił sie itp. A tu słabo jakoś i jeszcze coś jest w stanie gadać 8O więc i piwa może byłby w stanie się napić... Ale i tak Crossfire 3 gen. kupie jak będzie w PL.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Koledzy, tylko że na filmiku to NIE jest Sabre Red! To Sabre 3v1 czyli 0,33%MC i 1,5 CS
Jak wiadomo CS działa tylko na wzrok. Jak ma się więc krztusić? Po 0,33% MC?
Gdyby dostał taką porcję ale Red to na pewno byłyby efekty których oczekujecie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
CS działa TYLKO na wzrok?! O człowieku, się uśmiałem :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
danielw2208 : w sprawie CS się szczegółowo nie orientuję ale faktycznie gdyby to był chociaż SABRE Magnum 1,33% MC to piwa by się długo po takich strzałach nie napił.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

CS działa TYLKO na wzrok?! O człowieku, się uśmiałem :)

Pozdrawiam


A na co według Ciebie działa lakrymator? Na nogi?
Pozdrawiam
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na układ oddechowy i całą twarz? Już pisałem o tym, że CS szybko puszcza. Wiem, bo i pieprzem i CS'em dostałem.

Pozdrawiam
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

A na co według Ciebie działa lakrymator? Na nogi?

Lakrymator (czyli gaz łzawiący) to tylko taka nazwa ogólna i wcale nie oznacza, że jego efekt wiąże się tylko i wyłącznie z łzawieniem oczu. Zresztą poniżej masz cytat z Wikipedii dotyczący działania gazu CS:

"The chemical reacts with moisture on the skin and in the eyes, causing a burning sensation and the immediate forceful and uncontrollable shutting of the eyes. Reported effects can include tears streaming from the eyes, running nose full of mucus, burning in the nose and throat areas, disorientation, dizziness and restricted breathing. In highly concentrated doses it can also induce severe coughing and vomiting. Almost all of the immediate effects wear off in a matter of minutes".
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Na układ oddechowy i całą twarz? Już pisałem o tym, że CS szybko puszcza. Wiem, bo i pieprzem i CS'em dostałem.

Pozdrawiam


I dlatego gość na tym filmiku zachowuje się nietypowo, ze względu na małą zawartość OC.
Pozdrawiam
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Owszem, szybko puszcza, ale mimo wszystko wierz mi... jak jesteś trzeźwy to przy dobrym CS'ie ta "chwila" zamienia się w najdłuższą chwilę Twojego życia. Przez 30 sekund nie mogłem złapać NAJMNIEJSZEGO ODDECHU (byłem na powietrzu!). Generalnie dobre jeśli chce się torturować, ew napastnik jest trzeźwy (w końcu nie wiem jak to z naćpańcami jest).

Aha, że lakrymator nie działa na nogi? Weź sobie Anti hunda z bazarku. Jego cechą jest to, że ni cholery nie obezwładni napastnika, ale skórę uszkadza na długie dni :D . Nie wiem co tam dodali... Podobno CN + CS.

To tyle z mojej strony, nie opierałem się na teorii, a na praktyce i własnej skórze.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kaki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, jestem nowy na forum więc nie wiem czy już było to pytanie: co sądzicie o amarykańskim gazie OC17? Zna ktoś?
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam, jestem nowy na forum więc nie wiem czy już było to pytanie: co sądzicie o amarykańskim gazie OC17? Zna ktoś?

W wersji oryginalnej "made in USA" to dobry, skuteczny gaz, w wersji "polskiej" już niekoniecznie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024