Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@up
akurat ten na stronie military [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nie jest tylko pieprzowym - wystarczy powiekszyc zdjecie gazu w opakowaniu -bo to sabre a nie sabre red.
Co do sabre w ogóle, to odnosze równiez takie wrazenie ze inne gazy sa tu bardziej promowane. Fox jest słabszym gazem niz sabre i tez jak najbardziej policyjnym-ale tego mu nikt nie kwestjonuje ze slbaszy bo policyjny itp.
Co do negatywnych opini dotyczacych sabre - to raczej dotyczyly głowicy przekrecanej i rowniez sobie nie przypominam opisu 'zonka' przy uzyciu.
Mialem okazje psiknac sobie sabre red magnum i wysmarowac troszke tego na twarzy.
I odziwo odrazu nic nie bylo, ale jak po chwili spłukałem zimna woda to cała twarz w ogniu...
przez 40 min- dobrze ze z dala od oczu. Wczesniej podobne dosawiadczenia mialem na szczescie tylko z TW1000 ale duzo duzo slabszy.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

identyczny miotacz na stronie Sabre jak ten na military jest podpisany - The Cyclist - SABRE Advanced 3-in-1 Self Defense Spray with Red Pepper Spray, Tear Gas, & Invisible UV Dye dalej sa informacje: "SABRE's, Advanced 3-in-1 Formulation, contains Red Pepper, CS Military Tear Gas and an Ultraviolet Marking Dye to aid in suspect identification. SABRE, our most popular formulation, combines the inflammatory effects of Red Pepper with the severe facial irritation produced by CS Tear Gas to produce an effect which is superior to any single ingredient defense spray."
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

czy napewno w Sabre cyclist nie ma CS-a? co na to nasi nowi experci?


Faktycznie masz rację, to wersja z cs. (tzw 3in1) W reklamie Sabre jest jeszcze taki sam ale OC. Ten z cs ma 0.33% Capsaicyny czyli jest dość cieńki( na psy w sam raz). Chyba go sobie zamówię i zobaczę czy Military nie pomyliło fotek.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
to daj znac jak sprawdzisz, narazie nie ma powodu zeby im nie wierzyc. Proponuje tez bardziej wazyc slowa bo duzo osob to czyta, skad stwierdzenie ze Fox jest slabszy od Sabre? bo 2% OC? dostales tym i tym?
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

to daj znac jak sprawdzisz, narazie nie ma powodu zeby im nie wierzyc. Proponuje tez bardziej wazyc slowa bo duzo osob to czyta, skad stwierdzenie ze Fox jest slabszy od Sabre? bo 2% OC? dostales tym i tym?


Nie twierdzę że jest słabszy tylko że niedostępny. Brak możliwości jego zakupu powoduje że nie ma o nim dużo opinii. Jeśli pojawi się w Polsce w sprzedaży, zakupi go większa grupa ludzi wówczas można mówić o wiarygodnych testach. Przykładowo: Sabre kupiło 20tys osób ( jest w PL) Fox-a ma 100-200 osób? (brak w PL) Jak tu mówić o rzetelnych czyt. uczciwych porównaniach?
Dużo osób czyta to forum, jest to jak najbardziej OK. Rozmawiajmy jednak o gazach dostępnych w Polsce. Jaką wartość ma dyskusja o czymś czego oficjalnie nie kupimy?
Zdecydowanej mniejszości przyda się opinia że np. Fox daje chmurę na 2m, itd Prawda?
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wlasnie,gazy dostepne w Polsce a gdzies tam to inna bajka :roll: proponuje rozgraniczac bo to ze taki hi-power itp.najlepszy malo znaczy skoro niedostepny(tak wiem ze mozna kupic od kogos,ale mowmy o sklepach)
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jesli walne komus S@W ewentualnie sabre red,Walther i nie zadziala to pomysle nad kupnem gazu za 150zl,ale poki co uwazam ze gazy wyzej wymienione pozwole obronic sie nie gorzej niz te z wyzszej polki :-)
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

..bo to ze taki hi-power itp.najlepszy malo znaczy skoro niedostepny(tak wiem ze mozna kupic od kogos,ale mowmy o sklepach)


.. i szkoda wielka ze osoby handlujące np hi-power zamilkły na forum od momentu pojawienia się niewygodnych pytań ;) Ja z chęcią bym kupił ten gaz gdyby ktoś mi niezależne testy/filmy pokazał... tutaj nawet nie wiadomo jak wygląda i zachowuje sie chmura z tego gazu, bo kto posiada to nie użył jeszcze bo mu szkoda z powodu ceny - taki paradoks posiadania "najlepszego" gazu :)
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wiesz kazdy ma swoj rozum,ktos chce wydac 150zl to jego sprawa,ja poki co nie chce :) dam wykazac sie S@W,a jak mnie sklepia :) to wysuplam kase na hi-power 8)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
O gazach z górnej półki mam głównie opinie od znajomych i własnych ubogich doświadczeń ( nie na sobie) dlatego posiadam tylko te sprawdzone "w boju" i naprawdę modlę się, żebym ich nie musiał nigdy użyć.
Ale jak ktoś chce ćwiczyć na sobie hi-powera lub fox-a to temat już był i nikt chętny się nie zgłosił, mimo że dawca gazu (sprzedawca z forum) był :)

A propos, wie ktoś z kolegów, jakiego gazu uzyła dziś policja przeciw stoczniowcom w warszawskiej zadymie?

  • 0

budo_kkpzk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
czosnkowy alebo pieprz
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Raczej pieprzowy co mozna po kolorze poznać ale jaki dokładnie? Może LE-10 czy jego polski odpowiednik Hi-max ?
Może ktoś zorientowany w temacie co dokładnie mieli w tych butlach na fotce?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

... tutaj nawet nie wiadomo jak wygląda i zachowuje sie chmura z tego gazu, bo kto posiada to nie użył jeszcze bo mu szkoda z powodu ceny - taki paradoks posiadania "najlepszego" gazu :)

Jest w tym trochę prawdy. Gdybym miał gaz za +150zł, obchodziłbym się z nim jak z relikwią. :D

A taki za 70zł, jak przyjdzie okazja użyć (oby nie!) to wysypie cały jeśli napastników będzie więcej niż 1 sztuka, po czym zarządze odwrót trzymając drugi gotowy do użycia.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Policja w butlach ma HI-Maxa :) i zawsze na meczach dzialal........ :) :) :)
  • 0

budo_agutto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

..bo to ze taki hi-power itp.najlepszy malo znaczy skoro niedostepny(tak wiem ze mozna kupic od kogos,ale mowmy o sklepach)


.. i szkoda wielka ze osoby handlujące np hi-power zamilkły na forum od momentu pojawienia się niewygodnych pytań ;) :)




Wybór , jak w każdej sprawie , powinien być jak największy. Osoby handlujące są potrzebne, pod warunkiem, że uczciwie przedstawiają walory innych niż ich towar gazów. Gaz służy do obrony a nie do trwałego uszkadzania ludzi. Mało uczestników forum, poza pracownikami ochrony, interesują gaśnice i duże pojemności. Najwartościowe są gazy mocne ale"kompaktowe", łatwe do noszenia w kieszeni i użycia. Na takie informacje przede wszystkim czekam (mogą oczywiście być też inne, jako ciekawostki).
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam witam,

Poczytałem dzisiaj ostatnie wątki i np. takiego Adamooo ( również jak widzę z Wawy :) ) zapraszam na praktyczne testy - oczywiście moja propozycja obejmuje możliwość zastosowania różnych innych zabawek posiadanych w moim skromnym arsenale :wink: np. FRONTIERSMANA , FOX LABS, DPS czy oryginalnego OC – 17 a nie jedynie Hi POWERA – choć należy on do moich ULUBIONYCH środków obezwładniających.

Jednocześnie ponieważ w dzisiejszych czasach dość trudno o osobę która była by skłonna przeprowadzić odpowiednie testy na sobie :) - I WTEDY SIĘ WYPOWIEDZIEĆ – a nie teoretyzować ( jak zrozumiałem ci co tak narzekają na HP i inne cudeńka nigdy ich nie mieli HE HE ) cóż pozostaje współczuć .... a co do samej różnicy pomiędzy takim Sabre czy S&W to nie tylko istnieje ale co po raz kolejny podkreślę jest ona bardzo wyraźnie zarysowana !

Co do reszty ponieważ towarzystwo ludzi z którymi mam przyjemność utrzymywać bliższe znajomości nie ma najmniejszych wątpliwości co do ZDECYDOWANIE większej skuteczności miotaczy należących do ścisłej światowej czołówki a nie jedynie takich plasujących się w sektorze średnim dlatego też z czystym sumieniem powiem iż bzdurą jest przekonywanie innych o tym że OPEL jest lepszy od MERCEDESA :) :) :)

Cizzia
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witaj Cizia. Czy jako ekspert w tej dziedzinie mógłbyś mi odpowiedzieć na moje dwa starsze posty?

"1) Jak zachowuje się w praktyce dobra mgła? Konkretnie interesuje mnie Hi-Power. Czy jest jakaś sprawdzona bezpieczna odległość od wylotu przy której można być pewnym trafienia nawet na silnym wietrze?
Mam też obawę czy psikając pod wiatr samemu się gazem w tej formie nie oberwie (w stresującej sytuacji kiedy ułamki sekund maja znaczenie, może nie starczyć czasu na takie przemyślenia), istnieją jakieś konkretne przeciwwskazania (np konkretna siła wiatru) żeby wogle go nie stosować? Rozumiem także że o użyciu tego np w autobusie przy poważnym zagrożeniu raczej nie ma mowy? Przepraszam za lamerskie pytania ale dotychczas miałem do czynienia tylko z żelami.

2) Czy posiada ktoś film z zastosowania Hi-Power? Niestety nigdzie nie mogłem na niego trafić pomimo dłuższego szukania."

"No to ja wiem i o tym przecież napisałem, opinii tutaj jest masa i wszyscy bez wyjątku zachwalają - za to co dla mnie istotne (jeśli mam wyposażyć w to siebie i np moją kobiete) to nie mogę nigdzie za to znaleźć testów, filmów i opinii na temat kształtu samej chmury i jej podatności na wiatr (a takie rzeczy na temat innych gazów są wszechobecne).
A Kopernik była kobietą - mogę w to uwierzyć ale chciałbym zobaczyć jak wygląda, nie tylko po opakowaniu.

A propos opakowania. Egzemplarze sprzedawane w dziale bazar w blistrze mają ładny papierek z nazwą i instrukcją z drugiej strony. To normalne że ten papierek wygląda jak wydrukowany na taniej drukarce atramentowej w trybie ekonomicznym (zacieki, ogromna ziarnistosc - juz ulotki z biedronki wyglądają dużo lepiej)? Widać to na powiększeniach mocno, co może spowodować podejrzenia o ich oryginalność (pirackie gry na bazarze mają podobne wykonanie okładek;)). Tak ma to wyglądać?
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam witam,

Co do reszty ponieważ towarzystwo ludzi z którymi mam przyjemność utrzymywać bliższe znajomości nie ma najmniejszych wątpliwości co do ZDECYDOWANIE większej skuteczności miotaczy należących do ścisłej światowej czołówki a nie jedynie takich plasujących się w sektorze średnim dlatego też z czystym sumieniem powiem iż bzdurą jest przekonywanie innych o tym że OPEL jest lepszy od MERCEDESA :) :) :)

Cizzia


Czy Oplem czy Mercedesem dojedziesz tam gdzie chcesz. Oplem może trochę mniej wygodnie, mniej ekstrawagancko ale za to zdecydowanie taniej!
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
nie neguje ze hi-power(co tez napisalem ze jesli S@W mnie zawiedzie to sobie sprawie)lub Fox labs itp.sa lepsze :) tyle ze uwazam ze gaz pokroju S@W,Sabre itp wystarczy 8) Jesli nie wystarczy to juz moje ryzyko :) wtedy napisze zeby kupowac tylko gazy z najwyzszej polki i sam sobie taki sprawie :-) Jesli mialbym dojscie do klasy high to bym sobie taki sprawil,poki co nie wydam 150 zl poki nie przekonam sie ze jest to konieczne.A za testy dzieki :) nie skorzystam bo nie wiem co mialy by wniesc?walnac sobie nie dam,a ze zasieg lepszy to zdaje sobie z tego sprawe :wink: P.S Cizzia generalnie mam zaufanie do S@W dzieki Tobie :) opisales kiedys jak Horda sie nim obronił wiec sadze ze i mi sie uda.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Adamooo: bo S&W nie jest zły ale dla mnie to tylko dobry standarcik. Wiadomo: im lepszy jakościowo i odpowiednio stężony gaz tym bardziej niezawodny i ....stres mniejszy.

Aha. W sytuacji sam na sam z napastnikiem najlepszy HP, FOX czy DPS może nie pomóc jak nie poćwiczycie szybkiego wyjmowania gazu bo naprawdę różnie może być, a stres odbiera czasem siły i zdolność szybkiego myslenia.
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czołem !
Mam prośbę do wszystkich osób które miały kiedykolwiek do czynienia z gazem PUISSANCE 90 – konkretnie chodzi mi o małe pojemniki 50 ml – tu moja prośba czy w/w gaz jest cokolwiek wart ( niby to force 80 … tylko skąd to twierdzenie czyżby jedynie na podstawie wyglądu zewnętrznego ? ) prosił bym bardzo o wypowiedzi osób które ten gaz widziały w akcji i mają informacje na temat działania gazu. Swoją drogą gaz ten to CS a te jak wiemy działają na zasadzie wywoływania bólu fizycznego poprzez podrażnienie receptorów i tu delikatny wnik z mojej strony skoro gaz działa na opisanej w skrócie zasadzie działanie jego można zniwelować poprzez farmakologiczne podwyższenie progu odczuwania bólu - i dygresja gaz zazwyczaj stosuje się w stosunku do osób będących pod wpływem alkoholu, środków psychoaktywnych bądź innych dropsów do tego dochodzą osoby pobudzone/niezrównoważone … wychodzi z tego ze gazy CS są przeznaczone do rażenia osób „trzeźwych i spokojnych” … nie wiem jak wam ale mi się tu nasuwa myśl że ten środkiem może raczej być środkiem zaczepnym a wręcz narzędziem przestępczym ( ludzie trzeźwi i spokojni czyli ta grupa na którą w/w gaz zadziała nie wymagają zazwyczaj aplikacji jakiegokolwiek gazu ). Na koniec kolejna ciekawostka odnośnie manipulacji datami przez wiadomą firmę ;) tym razem poszli po całości przedrukowali date na swoją niekorzyść ( gratulacje ).

Dołączona grafika

P.S Swoja drogą taka dysza do żelu czy to aby szczęśliwy pomysł ?

Pozdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024