Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie wszyscy :) dla mnie postac chmury tego gazu z dupy jest,gówniany zasieg i zajebiscie podatny na wiatr,o zelu sie nie wypowiadam bo nie testowałem.P.S no i jeszcze kwestia orginalności OC-17 sprzedawanego w polsce + opinia pare stron wcześniej o spadku ciśnienia.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@up all
Były opinie od użytkowników hi-powera wieeeeleee stron wcześniej i same pozytywne.

I uwaga, OSTRZEŻENIE. Zeszłej nocy po wypiciu trochę %%% naszło mnie z kolegą na nasze hobby. Więc mieliśmy przy sobie gaśnicę Equalizera (pseudo OC - 17). Z max 2 m pod leciutki wiatr psikam w kolegę i nic, za to osoby za mną trochę uciekły bo ich piekło. Zdecydowaliśmy się więc na test z 1 metra w goglach. Kolega ich nie zdążył założyć do końca, a ja z racji %% pochopnie od razu zacząłem pryskać... I CO? Lekkie szczypanie... Ja wszedłem w chmurę i praktycznie nic! Był niewiele mocniejszy od Anti hunda z bazarku. W skrócie ODRADZAM ten gaz.

Pozdrawiam
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
kolejny przykład ze inter-ark sobie w ch**a leci :evil:
  • 0

budo_pekin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

A jak prysnałeś że kobieta nie dostała przy tym? Wszedłeś miedzy nią a dresa? Z ciekawości pytam.

nie dostała jak wleciałem do bramy stała pod ścianą z prawej strony a baran z lewej jakieś 1.5 metra od niej odwrócił sie do mnie z otwartym ryjem i wytrzeszczonymi oczami dostał z około 1 metra centralnie w ryło i padł. Nie dzwoniłem na policje bo miałem za sobą udany wieczór 5 piw i 2 giny z tonikiem w dupie chociasz wcale nie byłem pijany to nie chciało by mi sie tłumaczyć przez reszte nocy na posterunku że nie jestem wielbłądem. Mam nadzieje że idiota trafi kiedtś na kogoś kto nie ma takich rozterek jak ja i żle skończy :?
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie a moze Sabre? Jako że preferuję produkty tej firmy kupiłem dla siebie jeszcze MK-4 foam. Postanowiłem przetestować. Z dyszki leci gęsty strumień jakby galaretki. Jest na tyle gęsty że przypuszczam że słabszy wiatr nie ma na niego wpływu. Z odległości ok. 1,5m po 1 sek psiknięciu powstała gęsto pokryta plama ok 15cm. A co najciekawsze gazu ubyło 0,5dkg! 145 gr przed testem i 140gr po teście! A sama butelka wazy ok 35gr. Pozdrawiam
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jakie ona ma dokladnie stezenie?bo to ze 10 OC to wiem,ale ile sc?
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wszystkie SabreRed 10% OC 2 mln SHU i 1,33 % substancji czynnej
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Lubię, kiedy drechy dostają gazem. :twisted:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A co sądzicie o tym? Wydaje się, dobry wybór co do stosunku stosunku jakość/cena.
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

@up all
Były opinie od użytkowników hi-powera wieeeeleee stron wcześniej i same pozytywne.


No to ja wiem i o tym przecież napisałem, opinii tutaj jest masa i wszyscy bez wyjątku zachwalają - za to co dla mnie istotne (jeśli mam wyposażyć w to siebie i np moją kobiete) to nie mogę nigdzie za to znaleźć testów, filmów i opinii na temat kształtu samej chmury i jej podatności na wiatr (a takie rzeczy na temat innych gazów są wszechobecne).
A Kopernik była kobietą - mogę w to uwierzyć ale chciałbym zobaczyć jak wygląda, nie tylko po opakowaniu ;)

A propos opakowania. Egzemplarze sprzedawane w dziale bazar w blistrze mają ładny papierek z nazwą i instrukcją z drugiej strony. To normalne że ten papierek wygląda jak wydrukowany na taniej drukarce atramentowej w trybie ekonomicznym (zacieki, ogromna ziarnistosc - juz ulotki z biedronki wyglądają dużo lepiej)? Widać to na powiększeniach mocno, co może spowodować podejrzenia o ich oryginalność (pirackie gry na bazarze mają podobne wykonanie okładek;)). Tak ma to wyglądać?
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pozostaje jedynie zrobić budo-składkę złożyć się na 1 sztukę i dokonać test. Ale najprawdopodobniej nie ma to szans wyjsc.

Pozdrawiam
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sory za dubel, ale sobie coś przypomniałem. Kupiłem kiedyś od Cizzi DPS"a w pianie. Nie testowałem zasięgu ani nie użyłem jeszcze w akcji. Moją uwagę zwróciło wtedy kilka rzeczy. Reklamowałem gaz, ponieważ "pykał" przy potrząsaniu. Kolejną drobnostką było samo wykonanie identycznej dyszy jak np w OC-17. Klapka była odrobinę krzywa, oraz sama dysza trzyma się mniej pewnie niż w OC-17 czy kolterze. Kolejna uwaga to taka, że w smaku DPS był znacznie słabszy od np Sabre red. Podkreślam, że nie piszę tego jako wrzutę, lecz informację :wink: .

Pozdrawiam
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam,
Wczoraj zadzwonili do mnie z inter - ark i powiedzieli, że gazy będą w ilościach hurtowych tylko sprzedawać. Minimalna ilość zamówienia wg pana inter-arka to 10 szt.
Zadzwoniłem do military.pl aby zapytać o ich ofertę sabre i powiedzieli dziwne rzeczy:
firma sabre produkuje gazy na nasze zamówienie wtedy, kiedy im damy znać - uruchamiają cały proces produkcyjny powiedzieli też za trzy tygodnie będzie dostawa 60ml i innych niedostępnych pojemności. NIe wiem ile prawdy w tym, że na ich wezwanie proces produkcyjny rusza, coś nie chce mi się w to wierzyć.
A i mam pytanie:
czy ten:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i ten:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to tak naprawdę te same gazy? bo kurcze dziwne mi się wydaje aby za naklejkę płacić
20 zł więcej.
No i słuchajcie, czy ten Hi-Max wart uwagi, czy lepiej szukać słynnego RMG-75 lub kupić S&W i nie kombinować. Bo kurcze kusi mnie ten hi-max nie wiem czemu w :) :) :)

Pozdrawiam,

PS. byłem zmuszony użyć kolter guard 300 dzisiaj na psie który mnie za nogawkę złapał i chciał ugryźć podczas jazdy na rowerze - gaz zadziałał błyskawicznie i piesek tarł pyskiem o leśne podłoże.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
inter-ark chyba poje***o :X nie dosc ze cuda robia z zamiana gazów na inny i bawia sie data waznosci to jeszcze łaske robia 8O
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Inter-Ark pojebało ich już do końca. :evil:
military.pl to oficjalny importer gazów Sabre na Polskę, kiedyś napisałem mail bezpośrednio do Sabre po jakimś czasie człowiek z military.pl mi odpisał. Według mnie to co ci odpisali to bzdura z tym ruszaniem produkcji.
We wcześniejszych wiadomościach ludzie narzekali na różną jakość pryskania tego HI-MAX po co przepłacać aż 20 zł.

Opinie o
RMP HI-MAX
http://www.forum-kul...dpost&p=1132043
http://www.forum-kul...dpost&p=1132108
http://www.forum-kul...dpost&p=1132280
http://www.forum-kul...dpost&p=1132603
http://www.forum-kul...dpost&p=1143440
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Inter-ark mogłoby łaskawie k***a umiescic na swojej gownianej stronie w necie info ze sprzedaja gazy powyzej 10 sztuk :roll: pewnie ktos sie wkurzy dymajac na to zadupie,a szanowny sprzedawca poinformuje ze sprzedaje gazy powyzej 10 sztuk :X normalnie cyrk,do tego własnie prowadzi brak konkurencji
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Koledzy powiedzcie mi bo pewnie wielu z was praktykowało już dalsze podróże. Jak wygląda sprawa przewozu miotacza, jeżeli zamierza się lecieć samolotem. Wiadomo, że w bagażu podręcznym nie można zabrać gazu ale czy ochrona na lotnisku pozwoli przewieźć miotacz w luku bagażowym samolotu. Osoboście zawsze staram się mieć przy sobie miotacz a zwłaszcza kiedy wybieram się w dalszą podróż.
Pozdrawiam!
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Powiem ci tak,ale to tylko moje domysły :) -nie sądze :D Wez np.pod uwage zmiane ciśnienia itp.jakby taki gaz walnął w samolocie to by masakra była.
P.S wie ktoś moze czy w gazach sabre stosują prawdziwą kapsanoicyne?czy tą syntetyczną PAVA?
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
raczej prawdziwą
...kupiłem sobie kiedyś przyprawę Chili z kamisu - zaintrygowała mnie informacja na jej odwrocie o duzej zawartosci Kapsaicyny...
i powiem tyle że Sabre Red tak pachnie - taka prawdziwa papryczka chilli - identyko
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
slawmat83:
Znalazłem kiedyś w necie ulotkę Sabre (gaśnica) dedykowaną na rynek Kanadyjski.
Stało tam jak byk że maximum Capsaicyny dopuszczalne (na misie)w Kanadzie to 1%!
A standardowy Frontiersman ma 2%. Widać w Kanadzie dbają o misie...
Gaz może i przewieziesz ale sprawdz czy tam gdzie jedziesz jest legalny.Po co mieć kłopoty za przemyt?
Pozdrawiam
  • 0

budo_mocher_killer
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Koledzy powiedzcie mi bo pewnie wielu z was praktykowało już dalsze podróże. Jak wygląda sprawa przewozu miotacza, jeżeli zamierza się lecieć samolotem. Wiadomo, że w bagażu podręcznym nie można zabrać gazu ale czy ochrona na lotnisku pozwoli przewieźć miotacz w luku bagażowym samolotu. Osoboście zawsze staram się mieć przy sobie miotacz a zwłaszcza kiedy wybieram się w dalszą podróż.
Pozdrawiam!


Niestety gazu nie będziesz mógł zabrać do samolotu, ani jako bagaż podręczny, ani do luku bagażowego. Jeżeli kogoś interesują szczegóły to macie tu linka do "Listy przedmiotów zabronionych do wnoszenia na teren strefy zastrzeżonej lotniska i przewozu w bagażu kabinowym oraz rejestrowanym pasażera" z oficjalnej rządowej strony Urzędu Lotnictwa Cywilnego: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024