Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
zółtodziób: wg mnie, gdyby wszystkie gazy pieprzowe miały naprawdę deklarowane 10 % OC i minimum te 2 mln Scovill, to spokojnie mozna czymś takim się skutecznie obronić. Niestety w tych tanich NATO itp szajsie głównie rodem z niemiec. podawane dane są jedynie marketingiem o ile w ogóle coś na tych gazach podają. Są hmm... owszem tanie i dobre a dobre bo tanie :)
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Do czego zmierzam? Po każdym z tych gazów nie byłbym w stanie nikogo gonić, może gdyby stał ktoś blisko to sięgnął bym go ręką ale nic więcej!
Może gdybym był naćpany gaz działał by słabiej, ale niekoniecznie. Twierdzę że jak dla mnie "średnia"półka gazów do samoobrony wystarczy.

W tanie badziewie nie ma co kasy pchać bo i tak dostaniesz w tubę tak jak koleś na tym filmie
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kamikazee:
W tanie badziewie nie ma co kasy pchać bo i tak dostaniesz w tubę tak jak koleś na tym filmie


Zauważ że ochroniarze są szkoleni jak zachować się po potraktowaniu gazem! A po za tym od kiedy podchodzisz do "pryskanego" na 30cm? W ten sposób zawsze oberwiesz!
Nawet gdybyś użył Hi-Powera z takiej odległości i w takiej sytuacji to skończyło by się tak samo...
Utrzymaj dystans ok 1,5m, odskocz w razie ataku a najtańszym gazem się obronisz!
Na każdym szkoleniu uczą że dystans "bezpieczny" to odległość wyciągniętej ręki+duży krok
Pozdrawiam
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kamikazee
Spójrz, podobna sytuacja:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nawet dwa Hi-Powery użyte naraz w takiej sytuacji też mogą nie pomóc!
Ale gdyby pryskający był przygotawany na atak i odskoczył spokojnie by zwyciężył, używając czegoś czym tak bardzo gardzicie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zadam pytanie w drugą stronę. Czy zna ktoś adresy polskich sklepów, gdzie można nabyć środki do dekontaminacji po użyciu gazu pieprzowego. Najlepiej gdyby były one w formie, umożliwiającej noszenie przy sobie i w miarę szybkie użycie. Nie mam bynajmniej na myśli tłustego mleka.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Zadam pytanie w drugą stronę. Czy zna ktoś adresy polskich sklepów, gdzie można nabyć środki do dekontaminacji po użyciu gazu pieprzowego. Najlepiej gdyby były one w formie, umożliwiającej noszenie przy sobie i w miarę szybkie użycie. Nie mam bynajmniej na myśli tłustego mleka.
Pozdrawiam.


W Military kupisz płyn Sabre.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Myślicie, że zawsze jest czas na takie "odskakiwanie" i wyjmowanie gazu? :) . Haha ktoś tu chyba nie ma wyobraźni o ulicznej zaczepce z prawdziwego zdarzenia.

Pozdrawiam
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Myślicie, że zawsze jest czas na takie "odskakiwanie" i wyjmowanie gazu? :) . Haha ktoś tu chyba nie ma wyobraźni o ulicznej zaczepce z prawdziwego zdarzenia.

Pozdrawiam


Dobrze cytujesz, tylko kolejność była inna. Najpierw gaz...
Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Nawet dwa Hi-Powery użyte naraz w takiej sytuacji też mogą nie pomóc! Ale gdyby pryskający był przygotawany na atak i odskoczył spokojnie by zwyciężył, używając czegoś czym tak bardzo gardzicie.

Ten KO jest jakiś inny niż oferowany w Polsce ponieważ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], która nigdy nie barwi mordy na brązowo.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sory źle się wyraziłem. Może inaczej jeśli pryśniesz z bliska słabym to może go nie zatrzymać i nie zdążysz odskoczyć, a jeśli pryśniesz mocniejszym, jest większa szansa, że go od razu zmiecie. Wg mnie ogromny argument przeważający szalę na korzyść droższych gazów.

Pozdrawiam
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hm ja miałem ko peeper fakt ze ze 4 lata temu i psikał na brązowo i duzo dalej niz na tym filmie powyżej 8O moze te "dzisiejsze"sa jakies inne
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Może inaczej jeśli pryśniesz z bliska słabym to może go nie zatrzymać i nie zdążysz odskoczyć, a jeśli pryśniesz mocniejszym, jest większa szansa, że go od razu zmiecie. Wg mnie ogromny argument przeważający szalę na korzyść droższych gazów.


Zgadzam się z tobą. Bardzo ważna jest koncentracja gdy jest się atakowanym. Żaden gaz nie spowoduje tego że "psikniemy atakującego a on upadnie i będzie krzyczał".
Każda sytuacja jest inna, każdy z nas zachowa się inaczej, najważniejsze to zachować spokój i opanowanie.
Droższe gazy są mocniejsze, fakt. Jednocześnie są dużo lepiej wykonane, bardziej niezawodne. Przeczytałem całe forum, przejrzałem wiekszość odnośników, reklamy firm, itd
przeanalizowałem wypowiedzi i wybrałem gaz dla siebie odpowiedni taki na sytuacje zagrazające życiu i taki tańszy na pozostałe sytuacje ( psy, zaczepki itd).
Każdy kto przeczyta to forum, przeanalizuje sprawę nauczy się czegoś, zakupi sobie odpowiedni sprzęt. Właśnie o to chodzi!
Pozdrawiam
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ten filmik na pewno był już na forum, ale doskonale obrazuje opanowanie i dobrze użyty gaz.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Powracając do KO Fog. Koleś sam sobie pryska w twarz KO.

  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A skąd wiesz, że to KO?
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Własnie 8O poza tym nawet ostatnio kupiłem komuś ko pieprz i leci na pomaranczowo :D
  • 0

budo_pekin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam będzie na gorąco przed chwilą jakieś 50 minut temu na starym rynku w poznaniu baran w czarnej bluzie i w białej czapeczce zaczepił 2 dziewczyny , jedna z nich powiedziała mu żeby sie walił (i prawidłowo) a ten jełop wciągnoł ją do bramy i zaczoł napierdalać jej koleżanka próbowała jej pomóc ale nie dała rady podbiegłem tam posłałem mu chmure z oc-17 magnum i padł jak kłoda wył jak zarzynana świnia powiedziałem dziewczynką żeby SPIERDALAŁY i poszedłem swoją droga . Nie okopałem barana (chociaż może powinienem) ale byłem w martęsach z metalowymi czubami i kto wie jak mogło by sie to skączyć . Z tego wsztstkiego wiem jedno oc-17 magnum jest ZAJEBIŚCIE skuteczne podziałało jak dobry prawy prosty od zawodowego boksera (którym nie jestem) . Panowie i panie polecam ten gaz bo może wam uratować dupe w niewesołych sytuacjach o które niestety nie trudno.
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Brawo! postąpiłeś jak należy!! Następnym razem wezwij jeszcze policje (choćby anonimowo) żeby został chociaż zapisany w papierach... swoją drogą dres lejący kobietę to ścierwo straszne, że też takie "coś" (bo człowiekiem trudno nazwać) chodzi po ulicach :/
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A jak prysnałeś że kobieta nie dostała przy tym? Wszedłeś miedzy nią a dresa? Z ciekawości pytam.
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Jeżeli chodzi o Hi-Powera, to rzeczywiście cena oraz dostępność miotacza decydują o niewielkiej ilości danych na temat praktycznego zastosowania. Ja osobiście posiadam jedną sztukę i nigdy nie testowałem gazu, żeby nie stracić na ciśnieniu. Zawsze noszę ze sobą drugi gaz, który zastosuję w pierwszej kolejności a Hi-Powera wykorzystam w ostateczności. Po prostu wiem, że nie będę miał w najbliższym czasie drugiej puszki i nie zanierzam go niepotrzebnie zużywać.


Ano właśnie, tak wszyscy tu ten gaz wychwalają i gloryfikują, a nikt prócz sprzedających nie może opisać jego sposobu działania w praktyce (bo drogi i szkoda użyć), trochę to dwuznaczna sytuacja. Dziwne jest też to że filmów i testów anglojęzycznych też praktycznie nie ma, że o youtube nie wspomnę nawet - natomiast materiałów dotyczących np foxa jest strasznie dużo. Czyżby to był tak nowy gaz że jeszcze nikt nie zdążył użyć i nagrać tego? :) A może to jest marka mało znana poza tym jednym forum (jeśli skuteczny gaz to jest to jeszcze dziwniejsze)?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024