Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kończąc temat apropo smyczy lub kagańca :roll:
Art.77 Kodeksu wykroczeń
Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany.
Osoby będące właścicielami lub dzierżycielami zwierząt domowych, w szczególności psów zobowiązuje się do:
1) Sprawowania opieki nad nimi w sposób wykluczający zagrożenie bezpieczeństwa lub uciążliwość dla ludzi,
2) Zachowania środków ostrożności przy ich wyprowadzaniu oraz przewożeniu środkami komunikacji publicznej,
Właściciel lub dzierżyciel psa zobowiązany jest ponadto do wyprowadzania psa na spacer wyłącznie na smyczy. W pomieszczeniach wspólnego użytku w budynkach wielomieszkaniowych, takich jak windy, korytarze, klatki schodowe, prowadzenie psów może mieć miejsce wyłącznie na smyczy i w kagańcu.
Zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest tylko wtedy, gdy pies jest w kagańcu oraz w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi i tylko, gdy opiekun psa ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
nie dyskutuje o kagancu i smyczy tylko o "wywaleniu puszki w psa i laniu pala" a dziewczynka jak chce minimalizowac ryzyko ataku to niech nie wyprowadza psa bo psy to psy.

to jakis lewy byl ten twoj dobek jak 60kg albo spasiony
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Był spasiony to fakt :) Nie napisałem ze ma lać psa pała tylko ze cyt.
Baba powinna mieć go na smyczy i to nie ulega wątpliwości i pogromca miał pełne prawo wywalić "DOBERMANOWI"puche na ryj i jeszcze poprawić batonem to różnica i wiem ze winna była kobieta,ale to przed psem by musiał się bronic."Dziewczynka"miała małego psa,a psy szczekają co nie daje prawa innym psom,które w świetle prawa powinny być na smyczy rzucać się na inne psy lub ludzi.Mam nadzieję ze nigdy nie spotka Cie nic nieciekawego ze strony jakiegoś psa,ja mam inne zdanie bo mnie spotkało i wiem co mój potrafił.Pozdrawiam i daje spokój tematowi o psach bo to temat o gazach :)
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wiec jesli jest wlascicielka malego psa ktory szczeka na duzego to niech przestanie bo popelnia wykroczenie - drazni duzego psa.

z mojej strony tez EOT

PS przesadzilem z tym zerem ale wkurwil mnie twoj entuzjazm - lej zwierzaka

BTW po to mam psy zeby mi sie nic nie stalo 8) (znaczy nie glownie po to, glownie to moi przyjaciele)
BTW2 Saleta teraz sobie kupil takiego samego
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie zrozumielismy sie :) spoko i pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak tak, oszczędzajcie psy, oszczędzajcie na gazach, bądzcie wyrozumiali dla właścicieli czworonogów puszczających samopas pieski a wasze dzieci mogą wyglądać tak:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

o ile w ogóle z życiem ujdą.

Sorry ale osobiście życie człowieka cenię ponad życie zwierzęcia i jak trzeba to sypię i psu i durnemu właścicielowi.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie wiem jak mam to opisać, żeby uzmysłowić, że to był ATAK i uwierz mi, że NIE MIAŁEM czasu zastanawiać się czy atakowany jestem ja czy pies czy dziecko stojące obok mnie. Ledwo zdążyłem gazem prysnąć który miałem w ręce (kurewska szybkość!). A na psa się wkurwiłem, bo wcześniej zaatakował mnie jak byłem sam. Tzn ja prowadzę skuter, patrzę leci psisko na mnie. Nie miałem wtedy gazu w chmurze i zasłaniałem się pracującą machiną która go odstraszała. Rozumiem, że kochasz psy, ale sory właścicielce przypieprzyć nie mogę (której de facto się należy), a nie zamierzam liczyć na to, że psu się coś nie odmieni.
Dzwonienie do SM gówno da, ale następnym razem, po obezwładnieniu pieska (o ile to ten nie obezwładni mnie, ale jestem dobrej myśli) nie dam babie odejść bez zadzwonienia na policję. Chociaż szczerze wątpię, by dalej chodziła z tym psem bez kagańca i smyczy, bo mimo, że nic nie mówiłem to... jeśli wiecie jak się patrzą na filmach zanim kogoś zabiją... Zresztą jak już pisałem zmęczony byłem i mi się nic nie chciało. I co do "bicia pałą" mam na myśli raczej jednorazowe połączenie "psiku" z uderzeniem. Po prostu chcę mieć pewność, że do mnie nie doleci, tylko jak się tak na ostygłego zastanawiam, to czy bym go w ogóle trafił batonem?

Pozdrawiam
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jak bedzie atakowal psa obok to pewnie tak, jak ciebie to raczej nie lub nieprawidlowo trafisz, masz tez duza szanse go rozwscieczyc i skierowac atak na siebie (w huj nieporownywalnie wieksza niz jak psikniesz), duzo zalerzy od psa moj Paczek na maxa wesoly raczej wtedy by Ci nie odpuscil bo on wszystko robi na maxa, wiem ze 90% ludzi sra ze strachu i widzi go pozerajacego dzieci to go pilnuje solidnie.
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Psy zazwyczaj nie są głupie, nie sądzę żeby jeszcze wrócił "po więcej".

Jedna rzecz - kupiłem gaz 15 ml i z tego co czytam wynikałoby że zrobiłem źle, że powinienem był nabyć gaz o większej pojemności. Ale na stronie producenta jest napisane, że zawartość wystarczy na 5 sekund "psikania", 25 ml - 6s, 60ml - 8s, 90ml - 10, 120ml - też 10s (widać funkcję). Czy naprawdę zrobiłoby to wielką różnicę, gdybym kupił 60ml? Na pewno zrobiłoby różnicę w cenie, i to dużą. A 5 sekund to chyba naprawdę dość, demonstracji rozpędzać nie będę.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ale tylko dlatego bo to domowa przytulanka
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Test jakiegoś niemieckiego gazu - dysza strumień


Dlatego preferuję chmurę.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Niemiecka policja używa swojego gazu na jakimś furiacie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_liman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na tego drugiego gaz praktycznie nie zadziałał... odskoczył na chwilę, ale zaraz już znowu leciał z łapami. Czego oni używają?
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Prawdopodobnie używają RSG 200 tudzież jakaś inna wersja RSG
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jedna rzecz - kupiłem gaz 15 ml i z tego co czytam wynikałoby że zrobiłem źle, że powinienem był nabyć gaz o większej pojemności. Ale na stronie producenta jest napisane, że zawartość wystarczy na 5 sekund "psikania", 25 ml - 6s, 60ml - 8s, 90ml - 10, 120ml - też 10s (widać funkcję). Czy naprawdę zrobiłoby to wielką różnicę, gdybym kupił 60ml? Na pewno zrobiłoby różnicę w cenie, i to dużą. A 5 sekund to chyba naprawdę dość, demonstracji rozpędzać nie będę.[/quote]
Nie bierz na poważnie tego co piszą na stronie producenta-
Sabre Red gaz pieprzowy 16 ml KR14OC-Gazu starczy na około 25 strzałów.
To piszą na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to paranoja :) 16ml na ok.25 strzałów :lol:
Między pojemościami różnice w cenie małe są,a te 15 ml to weż wyrzuć bo na jedną osobe pewnie nie starczy.I nie słuchaj sprzedawców bo co mają powiedziedz ze 15 ml starczy na 1-2 sekundy?nikt by tego wtedy nie kupił.Ja np.lubię gazy s@w i Uzi,ale ilekroć jestem w sklepie i chcę je do ręki aby zobaczyć date ważności,a sprzedawca wyjeżdza mi z tekstem ze 1 rok od pierwszego użycia to cholera mnie bierze. :evil:
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Z tą datą ważności gazów zakupionych w Militaria.pl to nie wiem do końca jak jest. Kiedy rok temu kupowałem u nich S&W , sprzedawca nie był w stanie zinterpretować daty ważności wybitej na opakowaniu : 101709 - o ile to jest symbol daty ważności, bo jest w dość nietypowym miejscu ale innego wymbolu podejrzanego o termin ważności nie było. Poza tym puszki mają naklejaną inną nalepkę od tych, które prezentowane są na zdjęciach miotaczy. Żeby nie było niejasności, poza wątpliwościami dotyczącymi terminu ważności same miotacze gazu są wporządku.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wracając na chwilę do psów. Z tego co widzę do dla Ciebie Ambull sytuacja w stylu, że Twój pies kogoś atakuje jest raczej nie realna z powodu, że go pilnujesz. Plus dla Ciebie, widzę, że wiesz jak obchodzisz się z psami. Gdybym chciał pałować wszystkie psy jakie się "czaiły" na tego kundelka to bym chyba już wszystkie psy na osiedlu spałował. Nie działam pochopnie. Al koniec tego offtopu, z tego co widzę wszyscy mamy prawie identyczne zdanie.

Wracając do gazów. To jest trochę wada streamów, że trzeba przycelować. Gwarantuję Ci, że gdybym to ja pryskał, to długo by oczu nie otworzył. Zresztą średniej klasy chmura też nie tak od razu zatrzyma furiata. Chmura ma (szczególnie teraz) nie wielkie zastosowanie na wietrze, radzę uważać.
A.d 2 filmik. Po prostu słabiutki gaz

Jeśli chodzi o pojemność 15 ml, to sobie postaw na półce ten gazik do kolekcji ew sobie do kluczy przyczep i kup coś normalnego, bo się pozabijasz tym.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ja np.lubię gazy s@w i Uzi,ale ilekroć jestem w sklepie i chcę je do ręki aby zobaczyć date ważności,a sprzedawca wyjeżdza mi z tekstem ze 1 rok od pierwszego użycia to cholera mnie bierze. :evil:

Są jakieś róźnice pomiędzy Smith&Wesson a UZI poza ceną?
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Już wcześniej pojawiały się obiekcje co do oryginalności OC-17 sprzedawanych przez Inter-Ark z nową głowicą jest prawie identyczna jak stosowana w Black Police Gel.
Z amerykańskich pieprzówek na polskim rynku pozostały tylko Sabre Red, UZI, Smith&Wesson, Equalizer. Znacie jeszcze jakieś inne?
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Osobiście myśle ze nie ma zadnej różnicy między uzi i s@w,więc kupuję tańszy.A różnica cenowa moim zdaniem wynika z tego ze firma je robiąca czyli CampCo płaci Uzi więcej za licencje,ale to tylko moje domysły :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024