Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Niemcy, Szwojcarzy - jeden huj ich robil ;)
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Spotakliście małego Equalizera tzn. o pojemoności do 90 ml?
Jaka jest strona producenta gazów Equalizer?

Gazy OC-17 oferowane przez Gascolt to te same gazy sprzedawane przez Inter-Ark.
Co do OC-17 oferowanych przez Inter-Ark to te "nowe" nie dość, że różnią się głowicą to także konsystencją i barwą gazu. W tych nowych OC-17 pieprz jest bardziej jasny i mniej gęsty w porównaniu do starego OC-17 przypomnia gaz zawarty w Smith&Wesson. W Inter-Ark nie widziałem OC-17 żelu.

Co do Smith&Wesson nie testowałem bojowo:
Zalety
strumień balistyczny - taki jak ze strzykawki
odległość miotania gazu
Wady
brak wersji pryskającej chmurą stożkiem

PS.
Prośba
Napiszcie, zadzwońcie do firmy HPE i spytajcie się kiedy wznowią sprzedaż gazów HI-POWER

HOLSTERS HPE Polska
Biuro Handlowe, Salon Firmowy
25-563 Kielce, ul. Zagnańska 232
tel./fax 041 362 51 42, tel. 041 331 76 90
tel. 0 502 687 533?
e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Prowadzimy sprzedaż wysyłkowa dla klientów indywidualnych
zamówienia prosimy kierować faxem na nr 041 362 51 42


  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No i dziś trzeba było użyć. Pierwszy raz od ... roku chyba.

Ze znajomym skorzystalismy z jednej z podstawowych zasad obrony koniecznej a więc:
:. Interweniujący, który chce rozdzielić bijących się, odebrać im niebezpieczne narzędzia, działa w obronie koniecznej"

W uzyciu był OC-17 STREAM 90 ml. Kolega uzyło KO stożek. Było na co popatrzeć chociaż skutki zastosowania typowe dla OC-17 więc nie ma co się rozpisywać. Była SM , policja nie dojechała bo w sumie ciężko rannych nie było. Jeden frajer żygał a drugiemu się udało zdobyć trochę wody od jakiegoś gościa więc cierpiał mniej. Obaj byli wyłączeni na ponad 30 minut. Może nawet dlużej ale odeszliśmy z kolegą po spełnionym "obowiązku". Musze jednak przyznać, że adrenalinę czuje się nawet w takiej z pozoru nie groźnej sytuacji. Nie wiem jak by było gdyby to nas zaatakowali nagle zza winkla. Trzeba ćwiczyć takie sytuacje bo mozna w sytuacji skrajnej zapomnieć w której kieszeni trzyma się gaz. :(
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Więcej szczegółów po proszę na temat jak zadziałał KO, czy kolesie byli pijani/naćpani?
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja mam już od dłuższego czasu ustalonego jaki gaz i gdzie. Zadko mam tylko 1 sztukę, ale puki są kurtki to nie jest problem. Zresztą, odruch wyjmowania gazu powinno się ćwiczyć.

Pozdrawiam
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kamikadze ja kiedys mialem equalizera pojemnosci nie pamietam,ale wysokosc podobna jak S@W90 i glowica twist lock,ale to bylo w 2006 roku.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
kamikazee : panowie byli w średnim wieku, mocno "podchmieleni", sytuacja rozwijała się w kierunku niebezpiecznej bójki i stąd nasza zdecydowana reakcja. Co do KO to trudno mi się wypowiedzieć, gdyż oboje dostali ode mnie PM OC-17 w strumieniu na początek i to wystarczyło. KOlega tylko poprawił swoim KO, chociaż w zasadzie nie musiał. Z KO poleciała ładna biała chmurka i raczej miała "dobre cisnienie". Niestety wiatr znosił chmurkę istotnie. Na szczeście odległość do celu była minimalna. Ja uzyłem strumień z nieco większej odległości ( 2 m ). OC-17 zadziałał w tych warunkach perfekcyjnie. Polecam chociaż podobno w Polsce PM w strumieniu nie do kupienia w sklepach.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
kupiles go w polskim sklepie czy sprowadzony?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
OC-17 sprowadzony oczywiście. U mnie na osiedlu ochroniarz sie chwalił, że takie jak mam to on w Polsce kupuje ale przez niego trzeba załatwiać. Tu na forum też ktoś oferował taki w strumieniu. Na wiatr i do pomieszczeń idealne.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A jaką cenę oferuje ten koleś?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pogromca z Lbn: nie pytałem go o cenę ale będzie miał zmianę w przyszłym tygodniu to spytam czy aktualne. Jedyna podejrzana rzecz to to, że nie potrafił określić terminów ważności. Obawiam się takich zakupów tym bardziej, że gość chciał z góry kase.
Ja za swój dałem około 90 zł po ustaleniu wcześniej ceny i ważności gazu ( prawie 3 letnia). Było to jakiś czas temu ale kurs dolara przecież skoczył.
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Po radzie Pogromcy z Lublina, zamiast stawiać swój 15ml gaz na półeczce, postanowiłem sprawdzić jak to naprawdę działa. Otóż strumień "efektywny" leciał spokojnie przez 5s, po czym słabnął, aby wyczerpać się po dobrych dziewięciu sekundach (sprawdzane ze stoperem).

Tyle że rzeczywiście gówno by to dało. Nie ma chuja żebym wycelował komuś w gały takim cieniutkim strumieniem. A żeby gaz zadziałał, jak się wydaje, trzeba dobrze i obficie trafić. Po wszystkim bowiem zebrałem jeszcze co się dało z dyszy (śladowe ilości) i rozsmarowałem sobie po twarzy. Przyjemny zapach papryczki chili. Kurna, można by tym przyprawiać chińszczyznę. Zero efektu.

Testowany gaz: Uzi 15ml.

Wnioskuję, że następnym razem należy kupić stożek. I pewnie rzeczywiście o większej objętości, bo szerszy strumień szybciej opróżnia puszkę.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
niewazne ile czasu lecial wazne ile wylecialo 15ml to 15ml, wrecz lepiej jak sie szybciej oproznia
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dokładnie, taki jest wniosek - żeby władować napastnikowi jak najwięcej kapsaicyny w jak najkrótszym czasie.

Właściwie to skuteczność danego gazu powinna być opisywana przez masę tego środka na jednostkę czasu.

Nie pomyślałem o tym wcześniej. Licząc w ten sposób, skuteczność 15 ml UZI, to:

15% * 15ml / 5s = 0,45

120 ml:

15% * 120ml / 10s = 1,8

Czyli 120ml boli 4 razy bardziej.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

. A żeby gaz zadziałał, jak się wydaje, trzeba dobrze i obficie trafić. Po wszystkim bowiem zebrałem jeszcze co się dało z dyszy (śladowe ilości) i rozsmarowałem sobie po twarzy. Przyjemny zapach papryczki chili. Kurna, można by tym przyprawiać chińszczyznę. Zero efektu.


Nie rozumiem, jak zero efektu??
To znaczy,że gaz nie zadziałał?

Nie było pieczenia??
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja rozsmarowałem krople na twarzy zajebiscie bolałó,gaz S@W a to chyba to samo co Uzi :)
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To były ze dwie, trzy krople z dyszy - pozostałości. Piekło, ale ledwo co. Chodzi o to, że aby gaz zadziałał nie można trafić byle gdzie małą ilością, bo się można zdziwić. Takim strumyczkiem to łatwe by nie było.

A we wzorze nie należy mnożyć przez procenty, tylko przez SHU. Nie zmienia to jednak wyniku - chodziło ten sam gaz.

EDIT:
Ty wrażliwy jakiś jesteś, Adamooo. :wink:
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To chodz rozetrzesz sobie moj gaz pod okiem i zobaczymy kto jest wrażliwy :D A serio to nie wiem czemu po swoim nic nie czułes :roll: jakiś przeterminowany,albo ty jesteś taki kozak .Dobrze ze posłuchałes rady i olałes to 15 ml gówno,generalnie to nie rozumiem ludzi co kupują 15 lub 25,dziewczyny no oki bo ciasne spodnie itp.więc noszą te małe gówna,ale facet ma dużą łape i ciężko nawet to odpalić. :D
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kolega, jak było widać na filmiku też miał problemy z odpaleniem S@W 25 ml :) . Ja zresztą również doznałem takowych problemów. W Polsce niestety trudno o solidny gaz. Osobiście zawsze mam jakieś "ale". Albo o za mały zasięg, albo siła do dupy... Muszę kiedyś tego DPS'a przetestować :P .

PS Cizzia masz jeszcze na stanie gaśnice OC- 17?

Pozdrawiam
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
w puissance przy spuscie tez nie ma za wiele miejsca w tej rynience, rozwiazaniem jest chwytanie gazu tak aby spust wciskac palcem wskazujacym
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024