Skocz do zawartości


Zdjęcie

"wspomaganie" na początek.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

"wspomaganie" na początek.
Jestem zupłenie zielony w temacie "suplementów".

Chciłabym coś delikatnego pozażywać, zeby raczej było to wspomagnie, a nie meritum sprawy.
Takze panie i panowie co proponujecie?

Bardzo bym prosił o nazwy, ilosci do zażywania i jesli mozna orientacyjne ceny.


P.S
Wiem, że kiedyś robił o to jazdy, ale teraz nieco zmieniłem zdanie i nabrałem bardziej pozytywnego stosunku.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.
Nie napisałeś nic, co by pomogło odpowiedzieć. Ani dla kogo, ani po co, ani za ile. I co my biedni mamy odpowiedzieć?
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.
Dieta, napoje izotoniczne podczas treningu, kreatyna.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.
Kreatyna na początek pomysłem jest raczej średnim.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.

Kreatyna na początek pomysłem jest raczej średnim.


Z czystej ciekawosci, dlaczego ? Chodzi o przyzwyczajenie organizmu i slabsze jej dzialanie w pozniejszym czasie ? Oraz o to, ze na poczatku organizm nie potrzebuje wspomagaczy bo sam ma duze "zapasy mocy" ? Czy cos jeszcze ?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.

Nie napisałeś nic, co by pomogło odpowiedzieć. Ani dla kogo, ani po co, ani za ile. I co my biedni mamy odpowiedzieć?

Już prostuje.

Dla kogo? Dla mnie. Trenowałem bardzi intensywnie dwa lata, miałem około 8 miechów przestoju, i teraz chece powrócić, chociaz...do tego co było. Slady siłowni sa dalej widoczne, i jesli chodzi o mase i jelsi chodzi o siłe, tazke tragicznie chyba nie jest.... .
Po co? Żeby się "poprawić" :wink: Diete mam...tzn. posiłki dietetyczne.
Za ile? Bez szaleństw. To ma byc tylko skromne uzupłenienie... .

Zdaje się w Wasze rece. Rozumieć mam, ze kreatyna na poczatek be, tak?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.
Kreatyna na początek mija się z celem z obu podanych przez Gubrina powodów. Po pierwsze osłabia szlaki metaboliczne produkujące endogenną kreatynę, po drugie na początku ćwiczenia (nawet jeśli jest to początek po przerwie) stymulacja rozrostowa i tak jest bardzo duża i dobrze jest to wykorzystać. Co proponuję? Niestety danych nadal mało, ale spróbuję. Jeżeli więc jesteś chuderlakiem, który ma problemy z nabraniem masy, to najlepiej postawić na gainer (z białkiem 20-30%). Jeśliś człek przeciętny budową i nie masz skłonności do otłuszczania to możesz próbować ze średniobiałkowym bulkiem (kole 50% białka). Jeżeli natomiast łatwo łapiesz tłuszczyk, to powinieneś pozostać przy odżywkach wysokobiałkowych.
Produktów są setki a cena zależy od producenta, składu i wielkości opakowania. Aż tak łopatologicznie nie będę Ci tego układał, bo to za dużo roboty. W każdym bądź razie na początek powinieneś strzelić sobie dziennie ze dwa razy porcyjkę (gainer i bulk rano i po treningu, a wysokobiałkowa po treningu i przed snem). Przykładowo możesz sobie zajrzeć do Power Zone (jak nie kupić to chociaż poczytać) [jak tam Góral dostanę zniżkę :) joke oczywiście]

Wysokobiałkowe:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bulki:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gainery:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Power Zone nie prowadzi Treca a on jest też dość sensownym wypośrodkowanie pomiędzy ceną i jakością.
Np:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie polecam za to Magnum 5000 bo ten produkt im raczej nie wyszedł.
Oczywiście nie musisz od razu kupować wielkich paczek (chociaż to się najbardziej opłaca)
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.
Pamietaj o diecie i regeneracji, bez tego na nawet najlepszych odzywkach nie osiagniesz zamierzanego efektu
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.
Dziękuje Słoniak.

Dla mnie, z tego co piszesz, najlepszy jest "bulk" (tak?) Wchodze do sklepu i prosze "bulk"? :-)

To moze skupimy sia na tym? Porducenci, cenniki i dawkowanie? (dziękuje za strony power-zone, bardzo przydatne, ale chciałbym wiedzieć jak to wyglada w praktyce, np. u Ciebie)

Tae, masz na mysli deite białkowa (stosuje częsciowo) i odnowe bilogiczną-regeneracje, czyż tak? Sauny, baseny itp itd., chyba, ze znasz inne sposby na regeneracje?

Jeszcze raz dziękuje.

Aha, moze głupie pytanie, ale jako liak chyba "palnać" mogę :wink: , co sie stranie jak sie przedfakuje, ten mój cały bulk?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.

Tae, masz na mysli deite białkowa (stosuje częsciowo) i odnowe bilogiczną-regeneracje, czyż tak? Sauny, baseny itp itd., chyba, ze znasz inne sposby na regeneracje?


Niewiem co masz na mysli mowiac dieta bialkowa, ale powinienes wyliczyc swoje zapotrzebowanie i wedlug niego ulozyc diete. Co do regeneracji: odpoczynek (nie trenowac codziennie tych samych partii itp) oraz sen :]

co sie stranie jak sie przedfakuje, ten mój cały bulk?


Nikt sie do ciebie nie zblizy bo bedziesz pierdzial jakbys zjadl 10 kilo grochowy ;) Nie da sie tego przedawkowac w sensie takim jak leki. To zwykla mieszanina weglowodanow i bialka :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.
A co powiecie o "mietku" ? 80% białka, cena bardzo atrakcyjna... czym to sie rózni (mowa o działaniu na organizm) od np. kreatyny?
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.
Słuchajcie Słoniaka bo facet się zna !!

Ale :wink: nie wiem, czy Dunkan jest poczatkujacy, moim zdaniem taka jest kolejnosc. Najpierw skupiamy sie na diecie, potem dodajemy cos do picia (izotoniczne albo z ww) podczas treningu, potem ew. kreatyne. Nie bralem pod uwage gainerow itp, bo ta sprawe rozwiazuje dieta. Co szlakow metabolicznych masz racje, z tym, ze endogenicznej kreatyny nigdy nie mamy tyle, ile bysmy chcieli, wiec predzej czy pozniej i tak zaczniemy ja brac i to zrobimy. Jak trenuje to biore kreatyne stale..

ale.. patrzcie pierwsze zdanie mojego posta :)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.

A co powiecie o "mietku" ? 80% białka, cena bardzo atrakcyjna... czym to sie rózni (mowa o działaniu na organizm) od np. kreatyny?


'mietek' to metabolan?
Jezeli tak, to hmm... jest to steryd anaboliczny, z grupy tych o bardziej szkodliwych i robiacych mase najslabszej jakosci. Generalnie nie polecam :) a po ile?
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.
na samym bialku nie jedz, organizm nie jest "przyzwyczajony" do czerpania energi z bialka

co do regeneracji, chodzilo mi poprostu o wysypianie sie :-)
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.

na samym bialku nie jedz, organizm nie jest "przyzwyczajony" do czerpania energi z bialka


Tak, ale (co do metanabolu):

-przyrost masy tak jak na edno, a bez ingerencji "strzykawkowej" :wink: , bezposredniej w ciało

-rozumiem, Twój argument co do białka, tyle jesli to by sie uzupełniało normalna. ditą tłuszczowa to myśle, ze...byłoby dosc wyrównanie i, ze orgaznimz by aż tak nieucierpiał

-olbrzmie róznice cenowe. Przykładowo, ja a miteka po prostu z Ukrainy (Ci sami ludzie co zapatruja m.in Służewiec) place za 6 kg. 50-60 zł.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.
Wyłączam się z tematu :roll:
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.
Od ilu lat najlpeiej???
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.

Od ilu lat najlpeiej???

co metke to najlepiej sobie daruj, puźniej napewno spotkasz ludzi któży uświadomią Ci że sie nie opłaca w to wchodzić, sugeruje sie tym ,że masz 14lat.

A jeżeli chodzi o kreatyne to każdy mówi inaczej ale jeżeli już trenujesz od jakiegoś czasu i potrzebujesz to wg. mnie rozsądny wiek to +/- 16lat.

Do autora weź sobie omke+winko+ coś tam jeszcze , pytałeś sie o fachową pomoc w suplach to Słoniak Ci napisał, a o koksach to wątpie(choć może sie myle) że ktoś Tobie tu napisze
pzdr 8)
  • 0

budo_lionus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica "Polski B"

Napisano Ponad rok temu

Re: "wspomaganie" na początek.
Pytam z czystej, zawodowej ciekawości - bo chyba czegoś nie zrozumiałem.

A co powiecie o "mietku" ? 80% białka, cena bardzo atrakcyjna

Tak, ale (co do metanabolu):
(ciach)
Przykładowo, ja a miteka po prostu z Ukrainy (Ci sami ludzie co zapatruja m.in Służewiec) place za 6 kg. 50-60 zł.


1. Co ma badziewny steryd anaboliczny do białka? Chyba, że początkowo pisałeś o jednym, a skończyłeś na czym innym.
2. Dawka farmakopealna to kilkadziesiąt mg; 6 kg = 6000g =6000000mg. Dla kogo to ma być, dla brygady armii?! Chyba, że to mieszanka steryd-białko (nie znam się i zgaduję).
3. Leki zza wschodniej granicy, tiaaa. Jak rozumiem masz dostęp do chromatografu i możesz określić co dostajesz :roll: To co chciałbyś zrobić to jak kupowanie gorzały od braci zza Buga na bazarze, jaką masz pewność, że to nie metanol?

Jeśli Ci zdrowie i życie miłe daj sobie spokój. Oczywiście zrobisz, jak chcesz, bo masz swój rozum, ale miej świadomość, że kupując preparaty ‘medyczne’ z pokątnego źródła możesz dostać wszystko, począwszy od sproszkowanego mysiego g... na środku ochrony roślin skończywszy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024