Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening a masa ciała


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_amper88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Trening a masa ciała
SIema! mam 17 lat. 3x w tygodniu trenuje kick-boxing,2x na silowni sile dynamiczną. Problem tkwi w tym, ze jestem troche za chudy. Mam 185cm i waze okolo 67kg. Jak sami wydzicie jest to troszke malo. Pasowalo kilka kilogramow na jakies diecie. Z poczatku wolalbym bez zadnych supli. Jest wogole mozliwe nabranie masy przy takich treningach??

Z góry wielkie dzieki
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
oczywiście że jest możlewe nabrać mase tylko musisz mieć "dobrą i odpowiednią diete"
przecież są ludzie którzy trenują 6 dni w tygodniu jak nie 7(jednostki), i napewno duża część nich ma tzw. mase
pzdr
  • 0

budo_amper88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
Ale chcialbym sie dowiedziec co konkretnie zmienic w swojej diecie. Jakie posilki i w jakich ilosciach.
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
ja mam podobny problem, jednak przy wzroście 185 ważę 75 kg. W wakacje pracowałem na budowie, zaś po odpoczynku w domu brałem się za standardowy trening- bieganie, rower, worek, rozciąganie itd. Cały czas byłem głodny, mimo naprawdę dużej ilości jedzenia, którą spożywałem, często obserwowałem jak staję się coraz chudszy, a nie mogłem upychać w siebie więcej jedzenia, bo się czułem po prostu max pełny. Teraz już w miarę to opanowałem i wszystko, co zjem automatycznie przekłada się energią i nie chodzę już głodny. Jesli jednak ktoś pomoże koledze jakimiś konkretnymi wskazówkami, to również będę wdzięczny.
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
Ja z powodu kontuzji musiałem przerwać treningi MMA więc wziąłem się za siłkę i z 93 do 100 momentalnie podskoczyłem( bez żadnych supli).
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
amper88, zrobienie masy jest oczywiscie mozliwe, zwlaszcza ze masz niedowage. sam zrobilem 30kg masy w dwa lata cwiczac MA 2-5 razy tyg. robilem co nastepuje: podzielilem sobie treningi na cykle - np. przez 1,5 miecha ograniczalem MA do 2-3x tyg, silownie zwiekszalem do 3x tyg (cykl na mase) potem 1,5 miecha przerwy od masy - MA 3-5x tyg i silka 1x tyg lub wogole (okres treningu MA, masa nieznacznie spadala ok 1kg). chodze na silke w ten sam dzien co na MA (np. pn sr pt), dzieki temu sa dni regeneracji i miesnie moga rosnac. typ treningu HST (to wazne, zwyklym splitem przy MA mozesz miec kiepskie efekty). dieta to ok 2g bialka i 5g wegli/kg masy ciala w trakcie robienia masy, jesli jej nie robie to ograniczam bialko do 1g i wegli do 3-4g/kg. zalecane produkty: ryz, makaron, ser bialy, drob, ryby, ciemne pieczywo.

reszty dowiesz sie ze specjalistycznych for kulturystycznych.
  • 0

budo_amper88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
Wielki dzięki gawron!!!
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
gawron tak z ciekawości.
zrobiłeś 30 kg (!!!!!!) w 2 lata czy to jakaś literówka ? mam rozumieć że (na oko) ważyłeś 2 lata temu 40 kg. ? 8O 8O 8O
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
zobacz sobie na moj 1 post na budo - 15.11.2003 - waga 53kg... obecnie waze troche ponad 80 (we wrzesniu bylo 82kg)... w poprzednie wakacje jak zaczelismy chodzic na treningi wazylem ok 60kg a w marcu tego roku na zawodach wewnetrznych startowalem w kat -73 (nic nie zbijalem). gdyby nie to ze cwicze MA to sadze ze spokojnie bym wazyl obecnie co najmniej 90kg (gdyby zsumowac te wszystkie spadki...).


PS jak chcesz to Ci moge troche mojego towaru sprzedac bo jak Cie dzisiaj zobaczylem po lidze to chucherko jestes :wink: :lol:
  • 0

budo_markus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
:( Ciężko będzie z tą masą.
Ja mam podobny problem.
Radziłbym ograniczyć treningi SW w zimę{max 2 razy w tygodniu} i zająć się masą przez jakieś 2 miesiące a potem siłą jakieś 1,5 miesiąca.
I nie bój się suplemętów powinieneś brać przynajmniej glutaminę{są naprawdę nieszkodliwe w porównaniu ze sterydami}.
A najlepiej to zajrzyj na jakiś vortal dla kulturystów.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
Gawron, nie ma daty urodzenia więc wybacz jeśli pytanie będzie infantylne :)
Ale czy Ty czasem nie "brałeś masy" w wieku 14-21 lat?
Jeśli tak to wydaje mi się ze bez żadnej diety chłopcy łapią w krótkim czasie spokojnie 30-40kg bez treningów :wink:
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
Kubutek, a i owszem, zaczalem cwiczyc w dokladnie tym samym wieku co ma autor tego tematu, wiec moj przypadek sadze jest tutaj na miejscu. Bylo to skierowane do niego (patrz poczatek mojego 1 postu w tym temacie), a nie do jakichs starych koni ktorym to sie wydaje oczywiste :)
  • 0

budo_dárius1418048911
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
Tak czy inaczej przed i po treningiem organizm trzeba uzupełniać różnego rodzaju suplementami, ponieważ nie jest w stanie niektórych rzeczy sam wytwarzać, co wpływa bardzo negatywnie na masę ciała (stały katabolizm). Na początek proponuję Anabolic BCAA System (aminokwasy rozgałęzione). To już naparwdę dużo da, ponieważ aż 40% tkanki mięśniowej to BCAA.
  • 0

budo_amper88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
A jesli bym wzial daj mi na to aminy to najlepiej BCAA? No i jakiej firmy?? czy treca , olimpu czy hiteca?? moze połaczyc z czyms aminokwasy na lepsze efekty. a co z glutamina?? CZy sa jeszcze jakies inne odzywki najlepiej w kapsulkach na mase??
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
Proponuje nie brać się za suplementację zawodowych kulturystów. Grunt to dieta! A jak koniecznie chcecie o coś ją wzbogacić to proponuje gainera lub białko (w zależności, czy ktoś ma tendencję do łapania tłuszczyku, czy nie).
  • 0

budo_amper88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
a co wy na to diete!! prosilbym o jakies sprostowania:


- śniadanko.- Cóż dzisiaj wieczorem czeka nas cieżki trening wiec warto zjeść solidny posiłek
PŁATKI OWSIANE - 100g
RODZYNKI - 30g
MLEKO 1,5% - 500ml
TUNCZYK W OLEJU - 50g
CHLEB RAZOWY - 80g
MARGARYNA - 20g

Teraz torba i wędrujemy do szkoły... o ile nas niewyżucili lub pracujemy

- dzwonek i długa przerwa-, sięgamy wiec po drugie śniadanko, tym razem niezbyt obfite
WAFLE RYŻOWE - 5 sztuk
JOGURT NATURALNY Z ZIARNAMI - 150g
Posiłek niewielki, ale do obiadu powinien wystarczyć...

-14.00 - wreszcie czas na coś solidniejszego. Na szczescie mama czeka już z dobrym obiadem... (żeczywistośc niejest taka piękna:))
pierwszy posilek jakas zupka: pomidorowa z makaronem lub ryzem, krupnik, albo grzybowa, itp


-16.00 jakis posilek: jogurt z herbatnikami, albo kanapeczki razowe z twarogiem i kakao

WHEY GAINER 4000 - 50g + MLEKO 500ml

-18.00- najczesciej to ryz z jogurtem albo makaron z bialym serem i cukrem(pycha)

-20:21- trening kick-boxingu


21.45 Czas na ostatni posiłek
Pasta z sera:
SER BIAŁY CHUDY - 100g
PRZYPRAWY
JOGURT NATURALNY - 20g
PIECZYWO PSZENNE - 80g
MARGARYNA/MASŁO - 20g
BANAN - 150g

Podsumowanie
Białko - 178g
Tłuszcze 114g
Węglowdany 585g



P.S
Wydaje mi sie ze jednak przydalaby sie jakas odzywka. najlepiej to by chyba zadzialal jakis gainerek(moze MASS XXl albo cos podobnego). Mysle ze przydalby sie jeszcze jakis napoj po treniingu- i w tym miejscu chodziloby chyba o Carbo

Zwracam sie z prosba o skorygowanie w razie potrzeby diety, o porade co do odżywek(czy wogole je brac, jakiego najlepiej producenta i w jakich ilosciach) i najwazniejsze zeby nie pochlonelo duzo kasy

pozdr
  • 0

budo_michał k.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
przed :
- bcaa ge-force (trec)
- gainer (vital max)
po:
- bcaa ge-force (trec)
- gainer (vital)
- bialko serwatkowe (megabol)
podczas cyklu kreatynowego jeszcze krea i dextro olimpu

bralem to przy roznych treningach ( silownia, worek, biegi, treningi szermierki sredniowiecznej) + codzienne porcje w dni nietreningowe (jakich jest malo co wszyscy wiemy :twisted: )
moim zdaniem zestaw jest ok, nie wychodzi byt drogo. oczywiscie odzywki bierzemy zgodnie z zaleceniem zalaczonym na opakowaniu, z odpowiednimi odstepami miedzy nimi.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
Gainer + białko serwatkowe? 8O I to jeszcze megabolu?

Kretka z dextro? 8O

No comments.
  • 0

budo_amper88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
Wlasnie. Nie wiem dlaczego akurat megabol? A poza tym jaki sens ma łaczenie gainera z bialkiem?? to jest przeciez bez sensu
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a masa ciała
po co odzywki? jak zaczynalem cwiczyc to bralem suple, ale potem troche pomyslalem i stwierdzilem ze taniej, smaczniej i nie mniej skutecznie bedzie po prostu dopracowac diete.

poza tym, 178g bialka i 585g weglowodanow to naprawde duzo i sie obtluscisz. przy twojej wadze spokojnie wystarczy 140g bialka i 450g wegli zeby zyskac mase.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024