Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skakanka - jaka długość?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_viajero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Największa wioska w Polsce

Napisano Ponad rok temu

Skakanka - jaka długość?
TAk jak w temacie - jakiej długości powinna być skakanka dla kogoś o wzroście 180cm?
  • 0

budo_fortitudo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka - jaka długość?
Najlepiej będzie jak dobierzesz długość skakanki wg własnego uznania. Sprawdź i sam oceń.
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka - jaka długość?

TAk jak w temacie - jakiej długości powinna być skakanka dla kogoś o wzroście 180cm?

...to zalezy tez od budowy.

W kazdym razie polecam fachowe skakani z rzemienia i z łożyskiem w rączkach. Sa odpowiednio ciezkie, a zarazem szybkie i łatwe. Nie ma sensu meczyć sie z barchłem, no chyba, ze masz np. z kabla (ale dobre wykonanie takiej to wcale nie takie proste), bajdłyej co do długosci:
Weź skakane w dłon, stan na srodku niej trzymajac za rączki, jesli owe siegają tuż za biodra, znaczy,ze toretycznie jest dobra,wrecz idealna.

Pozdrawiam
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka - jaka długość?

Weź skakane w dłon, stan na srodku niej trzymajac za rączki, jesli owe siegają tuż za biodra, znaczy,ze toretycznie jest dobra,wrecz idealna


Sposób dobry. Dodałabym tylko, że trzeba wziąć poprawkę na proporcje długości kończyn dolnych do całej reszty. Mówiąc prościej - mnie wystarczy skakanka, która sięga do wysokości bioder. Jeżeli jest dłuższa (sięga za biodra) plącze się i zwija. :oops:
  • 0

budo_viajero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Największa wioska w Polsce

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka - jaka długość?
Wielkie dzięki poklon
Skakanke mam na łożyskach z rzemienia - teraz jeszcze musze się nauczyć z niej korzystać :oops:
  • 0

budo_lekki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza rogu

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka - jaka długość?
jak bedzie ci sie skakana cignac za bardzo po podlodze do zrob niewielkie supelki kolo raczek i powinna byc dobra dlugosc. ja jestem dosc niski i juz pare lat skacze na takiej zawiazanej i jest ok
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024