Skocz do zawartości


Zdjęcie

Agresja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_sejsensej
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
jestem instruktorem karate shotokan.
  • 0

budo_bl0
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Targówek
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
sejsensej:

1. odwolujesz sie caly czas do jednego tematu = innych nie czytales.
2. zastanawial bys sie gdyby ktos zaatakowal cie na ulicy z nozem, nad tym czy zrobisz mu krzywde czy nie?

gonzo:
tez jestem z targowka, ale przyzekam ci ze rzozio to jakis 13 latek, wiec nie kreujcie sobie stereotypow o tej dzielnicy.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
Sejsensej, niechże Ci z tym będzie dobrze. Podążaj drogą pokoju i miłości, jeśli uważasz że to słuszna droga. A w przypadku konfrontacji po chrześcijańsku nadstaw drugi policzek jakiemuś gnojkowi, zastanawiając się równolegle nad tym jakie biedaczysko musiał mieć cieżkie dzieciństwo, oraz jak przemówić do rozsądku jego rodzicom - bo on przecież nie jest winny.

Ja mu będę wolał w tejże sytuacji wyjebać z bani, i dołożyć parę butów na glebie, jeśli akcja z banią się powiedzie.

Można trzymać głowę w chmurach, ale nie wolno zapominać o tym że stopy powinny dotykać ziemi :lol:
  • 0

budo_sejsensej
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
Muszę ochłonąć i przemyśleć to. Pozdrawiam
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja

cześć

przeglądam tak te działy. Ulica, karate, kung fu, wuszu.... i tak mnie nachodzi. Skąd u was tyle agresji?! Po co to komu? Nazwa tego działu wygląda "samoobrona BEZ ZASAD"!. Ludzie! Bez zasad! ROZUMIECIE? Nie zastanawiacie sie czy wybić zeby przeciwnikowi czy nie a przecież to nie jest takie hop siup!! Ochłońcie trochę, ok? Tyle tutaj agresywnych tematów. Na przykład ten czy bić lub nie dzieci w gromadce. Przecież to nie o to chodzi! Zrozumcie. Mówi to Wam instruktor z 3 letnim stażem.

pozdrawiam Wszystkich!!!


Wypowiedź ta (i kolejne tego samego autora) wzbudza pewnien mój niepokój. Niepokój ten narasta po przeanalizowaniu następujących wyrażeń:

Skąd u was tyle agresji?! --> pytajnik z wykrzyknikiem
Ludzie! --> wykrzyknik
Bez zasad! --> wykrzyknik
ROZUMIECIE? --> duże litery oznaczające krzyk i pytajnik
przecież to nie jest takie hop siup!! --> podwójny wykrzyknik
Ochłońcie trochę, ok? --> posługiwanie się komunikatem "ty" co znamionuje bardzo agresywną formę komunikacji
Przecież to nie o to chodzi! --> wykrzyknik
pozdrawiam Wszystkich!!! --> 3 wykrzykniki

Jednak największy mój niepokój wzbudza to zdanie: "Mówi to Wam instruktor z 3 letnim stażem."

Gdybym kiedykolwiek zastanawiała się nad treningami w sekcji, gdzie zajęcia prowadzi instruktor, którego forma wypowiedzi pozostaje w rażącej sprzeczności z treścią rzeczonych, to szybko bym odrzuciła ten pomysł.
  • 0

budo_śledzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grzegorzówka

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
ja tam bym się tych wykrzykników nie czepiał. Na moje oko wynika to z apelującej formy wypowiedzi sejsenseja. Nie każdy wykrzyknik jest w końcu oznaką agresji. Posłuchajcie sobie pierwszego lepszego kazania w kościele - tam roi się aż od użytych w podobnej postaci wykrzykników 8) .
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
Nawija o łagodności i wyrozumiałości a uczy samoobrony? Nieźle :)
  • 0

budo_mrbox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja

Nawija o łagodności i wyrozumiałości a uczy samoobrony? Nieźle :)


no coz-dla mnie lagodnosc i wyrozumialosc wystarcza...do pewnego momentu-pozniej albo uzywam techniki szybkich trampek albo "brutality" :wink: -czyli albo gadka wystarczy albo spierdzielam albo masakruje przeciwnika dopuki nie uznam ze jestem bezpieczny-i tak w wiekszej wiekszosci nauczaja instruktorzy samoobrony/kravki jak i rowniez wszyscy powazni userzy tego forum,ktorzy nie popadaja w skrajnosci :-)



pozdro and peace :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
tak z ciekawosci, to ktory z panow mial kiedys jakies starcie na ulicy?
  • 0

budo_mrbox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
ja,aczkolwiek bylo to ladne pare lat temu-gosc probowal mnie kopnac w zebra-po czym chwycilem mu noge,podcialem i jak lezal na glebie to szybko sie ulotnilem
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja

tak z ciekawosci, to ktory z panow mial kiedys jakies starcie na ulicy?


Ja. Aż dwa. Statystycznie, jeśli wliczać niemowlęctwo to wychodzi raz na 20 lat 8)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
no, i tu jest sie czym chwalic :)
uczcie sie od niego panowie! on przynajmniej nie wypisuje tutaj co by nie zrobil z napastnikiem ;) (a przynajmniej nie widzialem zeby tak robil... ;) )
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja

no, i tu jest sie czym chwalic :)


Zawsze chciałem to napisać, to mogę teraz. Bo to jest tak, człek ćwiczy , coś umie i chodzi dumny po ulicy. Aż się trafi konfrotancja. I u mnie było tak, że niby wygrałem, tylko że napastnik miał dżinsową bluzę, a ja t-shirt a skończyliśmy parterem na asfalcie. Do d... z taką wygraną. A potem jest myślenie, co było źle. I pierw się myśli o technice, nie ten rzut, nie ten kop. Trza było to, a nie tamto. Człek trenuje trochę inaczej i myśli, że teraz to dopiero... (motywacja do treningu rośnie). "Brudnych trików" się uczy (teraz to Combat albo Krav Maga nazywają). Potem łagodnieje i znów ćwiczy dla frajdy. A potem przeczyta jakąś książke o asertywności, agresjii i stresie i uzmysławia sobie, że trzema właściwymi słowami mógł tego wszystkiego uniknąć i zaeragował dość głupio i szablonowo.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
Robert, bez slodzenia itd. ale sadze, ze tego Twojego ostatniego posta mozna spokojnie wydzielic i podwiesic jako temat, ktory kazdy musi przeczytac przed wejsciem na Ulice..
Pozdrawiam
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
Ależ ta 'ulica' jest pinkna. :drinking: Jak na mój wzgliad to jednak prowokacja.
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
przynajmniej polowa postow tu to science fiction.....Chlopcy pograja sobie na playstation i ida pisac posty
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
Cóż życie to nie bajka, nie piesci cie po jajkach... :) Są sytuacje kiedy etykę, pieniądze, władze i wszyskie tajemnice świata można o kant dupy potłuc tylko z tak błachego powodu że banda niewychowanych gnoi napadła na ciebie na ulicy. Brutalna prawda niestety jest taka że przeciwko agresji obronić można się tylko agresją lub ucieczką, a że to nie jest forum miłośników joggingu to nie widze w tym nic dziwnego że w postach jest o "agresji" mowa... :)

sejsensej skoro od 3 lat jesteś instruktorem SW ( 8O )to czego ty qrde uczysz na treningach? Jak dostawać po ryju chyba nie trzeba się długo uczyć??? :roll:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja

przynajmniej polowa postow tu to science fiction.....Chlopcy pograja sobie na playstation i ida pisac posty


Ja właśnie skończyłem mordować demony, w Devil May Cry, i muszę sobie odreagować. :)

A tak na poważnie, najbardziej rozbija mnie to stwierdzenie że agresja rodzi agresję.
Pytanie kto tu najpierw jest agresywny.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja

Robert, bez slodzenia itd. ale sadze, ze tego Twojego ostatniego posta mozna spokojnie wydzielic i podwiesic jako temat, ktory kazdy musi przeczytac przed wejsciem na Ulice..


Dzięki, ale dodam jeszcze, że starając się dobrać właściwe słowa w kieszeni trzymam yaware lub ciężki folder. Na wszelki wypadek 8)
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Agresja
Gambit go to prawda. Jak na agresje odpowiesz agresywnie to gosc bedzie chciał jeszcze mocniej i jeszcze. Powstaje z tego zaklęty krąg. Jak go nie przerwie ktoś, to mija po bójce. :)

Najlepiej darować sobie agresję. Spokój i opanowanie robią lepsze wrażenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024