Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opłaty za treningi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Opłaty za treningi
Witam

Jako że opiekuję się finansami rekreacyjnej grupy w naszym klubie (zbieram po prostu kasę od ludzi i oddaję trenerowi (: ) mam pytanko jako że robie to od niedawna.
Jak rozlicza sięu was w klubach uczestników treningów? Czyli:
1. Rozliczane są każde obecności? Jest lista obecności i dany uczestnik rozliczany jest wg tego ile razy w miesiącu był na treningu.
2. Rozliczany jest cały miesiąc? Bez względu ile razy był (czy nie był) w miesiącu, uczestnik i tak płaci za cały miesiąc określoną kwotę.
Nie obchodzi mnie kwota - chodzi mi tylko o sposób płacenia.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrowionka
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Miesiąc z góry, niezależnie od (nie)obecności. Sprawy dotyczące dłuższych nieobecności mogą być regulowane indywidualnie, ale jak z tym zaczniesz przesadzać to utoniesz w morzu notatek.

Płacenie za każdy trening oddzielnie moim zdaniem jest nierealizowalne w praktyce, przynajmniej póki nie będzie kogoś zatrudnionego na "pełen etat" do kontroli.
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Zdecydowanie- cały miesiąc
jest to zawsze dodatkowa motywacja do trneingu jak się nie chce :wink: - pieniądze nie mogą przepaść

Ale poza tym czasami indywidualnie warto do sprawy podeajśc - np ja podczas sesji za pół miesiąca czy pojedyńcze treningi wolę płacić....
  • 0

budo_vesemil
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Płacimy za miesiąc z góry, nie ma listy obecności. Jeżeli ktoś dochodzi w połowie miesiąca to płaci oczywiście połowę składki, tak samo jak ktoś wie, że go nie będzie przez 2/3 tygodnie - wtedy załatwia to indywidualnie z "opiekunem finansów" :wink:
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Płatne z góry za cały miesiąc.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi

Płacenie za każdy trening oddzielnie moim zdaniem jest nierealizowalne w praktyce, przynajmniej póki nie będzie kogoś zatrudnionego na "pełen etat" do kontroli.

badge + bramki 8)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Jasne, szczególnie przy rentowności przeciętnego klubu. Podkreśl raczej "w praktyce" 8)
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
U mnie wariant 2. czyli płace za cały miesiac z góry nie wazne czy bede 1 raz czy cały czas na treningach
  • 0

budo_plusqua
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
W mojej sekcji zajmuję się częściowo składkami.
Zazwyczaj zbieram od ludzi za cały miesiąc, ale jeśli ktoś był nieobecny przez większość czasu lub wie, że tak będzie, to jest możliwość zapłacenia za pojedyncze. Nie ma sensu płacenia zawsze za jeden trening, bo wychodzi więcej niż za cały miesiąc z góry.
Zwykle zbieram od jednej osoby za maksymalnie trzy pojedyncze, jeśli jest na większej ilości treningów, wówczas płaci za cały miesiąc.
  • 0

budo_nagato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Z punktu widzenia prowadzącego sens ma najczęściej pobieranie opłat raz w miesiącu, ewentualnie rzadziej (kwartalnie, półrocznie), zawsze według z góry ustalonych stawek, bez względu na rzeczywistą frekwencję (tak przynajmniej ja robię).
Taki system wynika z naturalnego hedgingu powstałego miedzy spływem opłat za treningi i regulowaniem czynszu za salę i pozwala na minimum planowania finansowego oraz sensownego zagospodarowania nadwyżek (lub gorączkowego zasypywania luki).

Pozdro.
  • 0

budo_konrad_011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Płace odrazu za cały miesiąc (do 10 dnia miesiąca, później "sprawa zostaje rozpatrzona inwidualnie" :) )

W wypadku kiedy mnie nie ma (np. zachorowałem, kontuzja) na kilku treningach, mozna sie dogadac z trenerem. W następnym miesiącu zapłaci 1/2 kwoty czy cos takiego :wink:
  • 0

budo_wr0bel
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
u nas w klubie placie sie przewaznie z gory za miesiach ,chyba ze byles tylko pare razy i taniej wyjdzie Ci zaplata za pojedyncze treningi ;D ..
pozdro
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
caly miesiac , dluzsze nieobecnosci sa rozpatrywane indywidualnie
  • 0

budo_nothing
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
takze za miesiac z góry, a w przypadku nieobecnosci...odrabianie z innymi...czy tam indywidualne rozliczenia, choc przyznam ze opcja zapłacenie np tylko za 2treningi w miesiacu(w przypadku choroby czy kontuzji) jest dobrym pomysłem...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024