Skocz do zawartości


Zdjęcie

AMATORSZCZYZNA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA

bo sie z tego nieda życ. Chyba żejesteś dżej dabliu i robisz co tydzień kilkuset osobowe staże :)

Ach ten dżej dabliu, sól w oku…
Tak jakby ktoś kogokolwiek zmuszał, żeby na te „cotygodniowe, kilkusetosobowe” staże przyjeżdżał.
Może należałoby się zastanowić czy nie dodać do regulaminu forum punktu „Zaleca się przysrać co jakiś czas Wysockiemu”?
Pozdrawiam
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA

bo sie z tego nieda życ. Chyba żejesteś dżej dabliu i robisz co tydzień kilkuset osobowe staże :)


:?: Jak to się nie da ?
Osobiście znam kilka osób które, żyją z bycia instruktorami aikido.

:D
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA
ja żyje :) :oops:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA

ja żyje :) :oops:

Ale co to za zycie... :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA

Ach ten dżej dabliu, sól w oku…

Toż to normalne, sukces rodzi zazdrość, niemoc poprzez resentyment powoduje negacje wartosci sukcesu. 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA

A mnie tak nieco zastanawiaja wyniki ankiety... O ile w miare normalny jest rozklad pierwszych pieciu kategorii, o tyle nie za bardzo rozumiem osoby uwazajace aikido za nieskuteczna MA, a mimo to cwiczace (chyba, ze wpisaly sie osoby, ktore nie cwicza...) aikido.
Taka mala niekonsekwencja chyba...?
PS. Szczepan - do Ciebie jako zawodowca - czy aikido jest skuteczne?
(niewazne, ze ten watek byl juz 774356831495 razy...)

Oczywiscie ze jest, w tym do czego zostalo stworzone. Jeszcze zeby nie bylo tyle nieporozumien po co Dziadek stworzyl aikido.....
Jeszcze mozna to zrozumiec, jesli chodzi o ludzi nie majacych nic wspolnego z aikido. Ale ze ci co cwicza nie podejma wysilku, zeby sie tego dowiedziec, tylko czytaja ksiazki typu dynamiczna sfera i na jej podstawie ksztaltuja swoje rozumienie aikido :roll: 8O Jedyne co mi przychodzi na mysl to : lenistwo?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA
Mnie sie tam Dynamiczna Sfera podobala... 8)
A czy to lenistwo, czy tez raczej moze klapki na oczach, to sprawa w najwyzszym stopniu dyskusyjna...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA

Oczywiscie ze jest, w tym do czego zostalo stworzone. Jeszcze zeby nie bylo tyle nieporozumien po co Dziadek stworzyl aikido.....

Po co Stworzył, to tylko on wiedział.
Jeśli aikido nie zostało stworzone po to by można było użyć go w walce, to nie jest sztuką walki, tylko jakimś nie wiadomo czym, nie wiadomo do czego i po co. Zen i tai chi w ruchu.
To sie wtedy nadaje do teatru, albo innego cyrku czy swiatyni.
Możesz przyjac taki pogląd, ale nie sprzedawaj wtedy chłamu jako sztuki walki. No chyba że jednak nie przyjmiesz takiego poglądu :twisted:

Ale ze ci co cwicza nie podejma wysilku, zeby sie tego dowiedziec, tylko czytaja ksiazki typu dynamiczna sfera i na jej podstawie ksztaltuja swoje rozumienie aikido :roll: 8O Jedyne co mi przychodzi na mysl to : lenistwo?

Szcepan, ty leniu, wydajże jakiś periodyk oświecający aikidoków.
Ja jak czytam aikidockie ksiazki, to zazwyczaj dużo się smieje.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA
Najlepsze są polskich autorów. :roll:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA
Szczepan!! Zmienilem zdanie, doszedlem do wniosku, ze ja jednak jestem zawodowcem, profesjonalista pelna geba, (dawniej czesciowo zyjacym z aikido - tej kategorii zabraklo w ankiecie... :oops: ).
Po tym, co dzis zobaczylem, wiem, o co Ci tak naprawde chodzi... 8)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA

Ach ten dżej dabliu, sól w oku…
Tak jakby ktoś kogokolwiek zmuszał, żeby na te „cotygodniowe, kilkusetosobowe” staże przyjeżdżał.


Jesteś przewrażliwiony :) Poprostu odpowiedziałem na pytanie, nie bardizej złośliwie niż ponad moją złośliwość wrodzoną :)
W tej materii nie zazdroszcze JW, bo sam się z aikido nie utrzymuję. Nie prowadzę zajęć mam, inne zródło dochodów ;)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA
ktoś w koncu musi zapytać - Coś ty Voi Voi dzisiaj zobaczył??!!??
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA

Jeśli aikido nie zostało stworzone po to by można było użyć go w walce, to nie jest sztuką walki, tylko jakimś nie wiadomo czym, nie wiadomo do czego i po co. Zen i tai chi w ruchu.
To sie wtedy nadaje do teatru, albo innego cyrku czy swiatyni.


Jak to mawiają prości ludzie "nożem można zabić albo pokroić chleb" nie zmienia to natury noża :twisted:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA

Jak to mawiają prości ludzie "nożem można zabić albo pokroić chleb" nie zmienia to natury noża :twisted:

Frazes to pustosłowie, była mądrość którą wszyscy prości ludzie klepią, a sensu już dawno zapomnieli. Dobrze, że nie jesteśmy prostakami :twisted:

W tym wypadku sytuacja jest adekwatna do noża bez ostrza, ba, takiego który nie tylko jest tępy bo się stępił przez lata, lecz jakby nigdy ostrza nie posiadał i wszyscy twierdzą że taki miał być w zamierzeniu twórcy.
A mnie sie wydaje, że wtedy to po prostu kawałek metalu z rączką jest, ja wiem... łopatka?, być może nawet użyteczne narzędzie, ale nóż już z pewnością nie. Takim "nożem" ciężko coś ukroić /ukrój sobie chleb łopatką do tortu :) / , a zadac można najwyżej rany szarpane lub obuchowe, bo ciąć sie nie da.

Dla tych prostych ludzi, bez zawiłych metafor, które zamiast odczytane będą przekręcane:
Aikido jeśli nie ma być skuteczne w walce, nie jest sztuka walki. Czym jest, nie ma tu znaczenia, jakie były zamiary Ueshiby, też. Zwykłe rozróznienie pojęciowe. Jeśli nie jest, to co robi aikdo na tym forum? Jeśli jest, o czym Szczepan pisze?
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA
Randall, noż może i ostrza nie ma, ale jak niektórzy tutaj utrzymują posiada krawędź, która niemałym wysiłkiem zapewne można wyostrzyć. :)
Byle sie przy tym nie pochlastać
Hlasta la vista baby.......
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA

Dla tych prostych ludzi, bez zawiłych metafor, które zamiast odczytane będą przekręcane:

Idzcie wy prosci ludzie pocwiczyc jakis boks, przykladowo. Skomplikowane to nie jest, 3 uderzenia na krzyz, metafor zadnych nie ma, do walki sie doskonale nadaje. Nieporownywalnie skuteczniejsze na ulicy niz aikido.

Nie wszyscy musza zaraz cwiczyc aikido.
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA

Dla tych prostych ludzi, bez zawiłych metafor, które zamiast odczytane będą przekręcane:

Idzcie wy prosci ludzie pocwiczyc jakis boks, przykladowo. Skomplikowane to nie jest, 3 uderzenia na krzyz, metafor zadnych nie ma, do walki sie doskonale nadaje. Nieporownywalnie skuteczniejsze na ulicy niz aikido.

Nie wszyscy musza zaraz cwiczyc aikido.


Lol... no tutaj to juz Szczepanie pojechałes :lol:
Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie że ostatnio masz jakiś kryzys aikidocki? Czy wręcz przeciwnie -spłynęło na ciebie jakieś oświecienie :roll: i już wiesz wszystko? w przeciwieństwie do nas -maluczkich...

Bo nie da sięukryć że w twoich wypowiedziach jest jakaś niezachwiana pewność własnej racji (tak- to duży eufemizm). Nie wiem tylko czy usiłujesz je wmówic nam czy samemu sobie?


Czemu inni mają się mylić a ty nie możesz?
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA
Ajć- no dobra- przeczytałam jeszcze raz- jak ktos wstsje o 5 i się od tego czasu to kiepsko u niego z poczuciem humoru :wink:
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA
ło matko- i z pisownią też...

miało być-

Ajć - no dobra- sorki- przeczytałam jeszcze raz i teraz nie potraktowałam tego jako atak ;) - jak ktoś wstaje o 5 i od tego czasu się uczy to kiepsko u niego poczuciem humoru :wink:

poprzedni post można wykasować :wink:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: AMATORSZCZYZNA

Oczywiscie ze jest (skuteczne), w tym do czego zostalo stworzone. Jeszcze zeby nie bylo tyle nieporozumien po co Dziadek stworzyl aikido.....

Zaraz, zaraz... Do czego wlasciwie aikido zostalo/nie zostalo stworzone...?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024