Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stal N690


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_deer hunter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Stal N690
Witam.
Kupiłem sobie ostatnio Benchmade Rant Dpt, wykonany ze stali N690. Są jacyś dobrzy ludzie, co mogą mi coś wiecej o tej stali powiedziec? Z góry dziękuję! Pozdrowienia dla wszystkich nożomaniaków!
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal N690

Witam.
Kupiłem sobie ostatnio Benchmade Rant Dpt, wykonany ze stali N690. Są jacyś dobrzy ludzie, co mogą mi coś wiecej o tej stali powiedziec? Z góry dziękuję! Pozdrowienia dla wszystkich nożomaniaków!


z tego co tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pisza to N690 to cos jak 440C.
ale ja tam sie nie znam wiec wcale tak nie musi byc. za ta teoria przemawia fakt, ze np. Benchmade obu tych stali uzywa np. w Pice lub Gamerze.
  • 0

budo_deer hunter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal N690
gdzies wyczytałem, że ze Rant z pierwszych serii był produkowany ze stali N690 a pózniejsze z 440C. stąd interesuje mnie co to za stal. swoja droga ciekawe czym sie rózni od 440C skoro obie mają podobne parametry
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal N690
C=1.07, Cr=17, Co=1.5, Mo=1.1, Va=0.1 producent - Bohler, Austria
Stal stosowana dla noży nurków.
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal N690
z moich doświadczeń z obiema stalami więcej sympatii mam dla N690.
Trudno powiedzieć czy lepsze trzymanie ostrza w moim Polish Tłuku(N690)niż w Benchmade Pika,Griptilian,Konus od Seikena(440C)oraz CRKT M21-04,Kershaw Shapphire,Spyderco Dragonfly(AUS8-równiez stal o podobnym składzie)to rezultat lepszej obróbki cieplnej,szlifu,czystości użytej stali czy też jej własności.
Ale,żeby nie było tak łatwo benchmade wycofał sie z używania tej stali w kilku modelach(Pika,Rant).Pierwsze egzemplarze były z N690,ale poźniejsze produkcyjne egzemplarze to juz 440C(swoją drogą bardzo dobrej jakości-stal stali nie rowna i sam symbol nie mowi wszystkiego.Wazna jest czystosc stali oraz to jak sie ja obrobi.Z najlepszej nawet stali mozna zrobic nozowy bubel,ktory nie dorowna na maksa wycisnietej 420)
Ja osobiście mając do wyboru obie wersje wybrałbym właśnie ta "first run production" a więc ze stali N690 :-)
Pewna zacna wloska firma robi wszystkie swoje noze wlasnie z N690.I uzytkownicy tych nozy(ER)chwala sobie ja takze wlasnie za trzymanie ostrza i pelna nierdzewnosc.A sa to noze pancerne.
I na koniec coby troche jeszcze zagmatwac-wielu znakomitych nozorobow mimo postepu technologicznego i pojawienia sie stali proszkowych nadal uzywa......440C wyciskajac z tej stali 100% mozliwosci tworzac cudowne klingi o znakomitych parametrach.

Pozdrawiam


adiblue
  • 0

budo_deer hunter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal N690
adiblue dzięki za info. Pocieszyły mnie Twoje informacje bo potwierdzają że dokonałem dobrego wyboru jesli chodzi o wersje BM Rant. Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024