Skocz do zawartości


Zdjęcie

DB at last...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_6s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

DB at last...
Witam wszystkich

Na samym wstępie chciałbym serdecznie podziękować Piterowi i jego PST za to że dzięki niemu mam właśnie w ręku własnego zajebistego striderka na edc....
Dzięki! :)

Niestety nie mam cyfraka więc nie zapodam żadnych pics-ow ale jeśli chodzi o stronę wizualną to wygląda najfajniej ze wszystkich DB jakie widziałem na fotkach.

Pierwsze wrażenie w łapie: cięzki jak na takiego "compacta", ale cóż, 6mm grubości stali musi ważyć....

Dla niektórych pewnie zostałby zdyskwalifikowany za krótkie ostrze ale ja akurat się przesiadłem z 3" na 3.25" więc jest idealnie, szczególnie że jest to fixed i będzie noszony codziennie, więc nie będzie bardzo zawadzał dzięki temu, a narazie jakoś nie mam "zaufania" do folderków, więc takie rozwiązanie jest dla mnie idealne.

Co do ostrza, które jest typu tanto (już słyszę te pomruki i dźwięki pogardy :) ), jestem baardzo zadowolony i zdecydowanie się zaliczam teraz już do aktywnych zwolenników takiego ostrza, oczywiście bez dyskryminacji wszelkich innych dropów i spearów...poprostu mi pasuje...szczególnie to w wykonaniu stridera

Pierwszy test ostrości....włosy na lewej dłoni....o...znikły :)
tego się spodziewałem i się nie zawiodłem, jedynie mam lekkie zastrzeżenia co do ostrości krótszej krawędzi tnącej tej przy czubku...jest ostre ale nie goli, poczekam troszke na Triangla i to skoryguję :)

Nie miałem jeszcze okazji go jakoś szczególnie przetestować bo towar jest jeszcze ciepły,ale tnie jak żyletka, Nie jest to nóż do kuchni bo w tej roli się dużo lepiej sprawdzą inne noże z mniejszą grubością ostrza i dłuższe, ale sprawdziłem go również pod tym kątem i jakby co to sobie poradzi. Bez szczególnie wielkiej siły dało się go wbić na 2 cm w twardą grubą deskę, i z ulgą stwierdziłem że czubek wcale nie ucierpiał, czego o desce powiedzieć nie można :) .

Na razie kombinuje i testuje różne ustawienia do noszenia i się waham między tekiem poziomo na plecach, oraz takim patentem gumowym na klips z ostrzem do góry(dzięki Piter za wskazówkę :) ).
Tek jest bardziej zakamuflowany pod koszulką za to ten patent daje lepszy i szybszy dostęp, ale knife fighterem to ja nie jestem i byc nie chcę....

Za to obawiam się że TO mi się spodobało....tylko czemu one tyle kosztują..... :(

Pozdrowienia dla PiteraM i całego Budo...
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
Ło, 3,25'' tanto, 6mm grubości....niezłe EDC :) 2cm...to albo to tanto jest dobrze zrobione, albo trafiłeś deskę w jakiś słaby punkt, albo masz niezły power w łapie :wink: Napisz jak się sprawuje jako EDC, bo cholera nie potrafię sobie tego kozika wyobrazić inaczej jak tylko narzędzia "when seconds matter" :D
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
Gratuluję zakupu i ziszczenia marzeń!
Jednak nie wyobrażam sobie ostrzenia "krótszej krawędzi tnącej tej przy czubku" takiego tanto na trianglu. Na płaskim kamieniu lepiej pójdzie. I żadnego zastosowania dla takiego "noża", opróćż przebijania pancerzy nie dostrzegam. Będziesz to dźwigał stale na sobie?
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
Brakuje, jednak, możliwości edytowania. A co ten strider może zrobić takiego, czemu nie podoła n.p. Beker Necker?
  • 0

budo_6s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
1:co do ostrzenia to przeciez pręty triangla można "zamontować" na podstawie co czyni w tym momencie z triangla płaską ostrzałkę....pasuje jak ulał...

2:tak, mam go zamontowane na pasku i noszą cały czas ze sobą gdzie kolwiek się wybieram

3:inne zastosowania "oprócz przebijania pancerzy"? a jakie zastosowania może mieć narzędzie tnące, jakiejkolwiek by długości/grubości było?
Może przecinanie? Gwarantuje ci że tym narzędziem można przeciąć co tylko się chce, czy to out czy indoorowo. A jako że jestem "wyznawcą" fixedów to dla mnie jest cacy do noszenia i używania(od dźwigania są dźwigi) codziennie....
Jasne, dużo taniej mogłem sprawić sobie inny cacy nożyk, ale tak można powiedzieć w wielu przypadkach....
A jaką mi dasz odpowiedz na to co takiego może zrobić Beker Neker czemu nie podoła DB?
Miałem zastrzyk kasy "ponad planowej" w extra robocie w wakacje, miałem marzenie o striderku, marzenie zrealizowałem, jestem w pełni zadowolony a nawet bardziej niż myślalem że będe.
Nie powiesz mi chyba że Strider DB to kiepski nóż?
Nie każdemu musi się podobać i nie każdy go wybierze, ale ja wybrałem i się bardzo z tego powodu cieszę i życzę każdemu żeby miał taką możliwość.
Oczywiście wolałbym żeby kosztował dużo mniej niż kosztował, ale cóż.
Kwestia gustu który w przypadku wyboru noża u wszystkich ma spore znaczenie....

pozdro....
  • 0

budo_qlfi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 560 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
grataluluje 8)

...mimo iż uważam że geometric tanto w każdym wydaniu to porażka.
Wcale to nie poprawia wytrzymałości czubka (który jak chce to i tak się uwali), za to utrudnia cięcie i ostrzenie.

i w ogóle czysty marketing, który z jaońskim tanto ma nic wspólnego.


Pozdrawiam i życze powodzenia w użytkowaniu :wink:
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
6S - nie musisz się tłumaczyć. Jak chciałeś go mieć - to już jest wystarczający powód. Szczerze życzę radości z użytkowania. Na pewno nikt inny takiego noża nie będzie miał.
  • 0

budo_6s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
jedynie ripostuje... :twisted:

może kiedyś znajdę troche czasu i kogoś z cyfrakiem to zapodam jakis maxi test DB....

Pozdrawiam i dziękuję za życzenia :wink:
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
Fakt. Co strider to strider, po za tym ludzie różnie wartościują noże. Dla jednego jest to czystyrachunek ekonomiczny, czyli stosunek "walorów użytkowych" do ceny, etc. A inny odda wszystko by mieć stridera. Sam jakbym miał tyle kasy to chętnie kupiłbym zamiast Becker neckera podobnych gabarytów striderka, choć byłby 10 razy droźszy :D
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
Co w tych striderach znajdujecie?
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
Co ludzie znajdują w Ferrari, Drogich winach, prawdziwych szampanach, gdy można kupić doskonałe wino za 20zł? Marka, legenda, satysfakcja z posiadania ferrari a nie podrasowanego bmw o takich samych osiągach.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
Jakoś mi porównanie nie pasuje. Te noże ani użytkowe, ani gustowne. Nawet najdroższe customy Micka mi wyglądają na niedorobione.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
Eugene, po prostu różni ludzie różnie wartościują różne rzeczy. W striderach płąci się 50% za stal, obróbkę cieplną, a drugie 50% za legendę stridera. Ja nie widze problemu w tym, że ktoś kupuje za 120 000$ majtki, w których spał Elvis, choć dla mnie są ani wygodne, ani czyste.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
ATS 34 - japońska stal, S30V - CPM (uważam, że jest przereklamowana, na większych nożach spisuje się źle). Obróbka cieplna - Bos. Sporo producentów takie stali używa. Co zostaje?
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
Mnie tam ze Stridera kreci tylko kilka nozy (MFS, MT-10, MK1, SLCC) i co najmniej dwa z nich mam w planach zakupic.
6S - gratuluje zakupu wymarzonego noza. Oby Ci sluzylo dlugo i skutecznie.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
A przeczytaj moją wypowiedź, dwa oczka do góry...tak, tak, płaci się za MARKĘ i nie jest to jedyny przykład. Wszędzi egdzi ejest MARKA, płaci się za nią. Tyle, żadnaa rewelka
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
Eugene
coś co kosztuje najdrożej bo tyle ile ktoś jest w stanie za to zapłacić

.....legenda




no i fajny sznurek ;)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...

Nawet najdroższe customy Micka mi wyglądają na niedorobione.


Nie tylko wygladaja ale najczesciej sa. Mam uraz do striderow bo ich jakosc wykonania w stosunku do ceny (Imho) to najczescie 2 rozne historie.

Ale zeby nie bylo offtopa, gratuluje noza, oby dobrze Ci sluzyl!
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...

Co w tych striderach znajdujecie?

Eugene, ja mogę ci powiedzieć, co ja widzę w nożach, które noszę i używam. Po prostu staram się dobierać je tak, aby nie mieć najmniejszych wątpliwości, iż wybór jest dobry. W przypadku Stridera tak właśnie jest. Surowość formy tych noży jest wpisana w Strider Knives jak czerowny kolor w markę Ferrari. Po prostu kupując Stridera kupujesz narzędzie. Niezawodne. Nie piękne, bynajmniej, bo to nie o to chodzi. DB łączyw sobie kilka cech, których próżno szukać w innych nożach razem wziętych! Wysoki płaski szlif plus goląca ostrość ostrość (cięcie), ostry jak igła czubek (penetracja tzw. tkanki miękkiej, i tej twardszej też), grubość 6.35mm daje przy tej wysokości klingi na prawdę wytrzymałość JAK DIABLI, masywność, a przy tym kompaktowy rozmiar i rękojeść, która leży zarówno latem w gołej dłoni, jak i zimą w grubych rękawicach. Plus trzymanie ostrza, Bos, itd. Ostatnia rzecz, jakiej bym szukał w Striderach to piękno i wykończenia itp. I ta swoista surowość ma klimat, któy może komuś pasować, a komuś nie. Mnie pasuje, szczególnie jak łażę sobie w BDU po lesie. I na koniec... pewność, że wyciśnięto z tej stali ile się da, tak pod względem materiałów, jak i designu, który jest podporządkowany potrzebom... potrzebom może nie zawsze wymaganym w realiach świata, ale jak to się mówi... nigdy nic nie wiadomo :twisted:

Fajny nóż :)
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: DB at last...
Dzięki, Piter!
Czy byłbyś tak uprzejmy wstawić parę ładnych zdjęć DB, szczególnie zainteresował "ostry jak igła czubek" w tym modelu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024