Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kopromed - test szósty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kopromed - test szósty
I wreszcie zabawa z kolejnym fixedem, tym razem z wyższej półki cenowej, gdyż kosztujący 175 zł model oznaczony jako wz.25.

Dołączona grafika

Nóż jest... nie, najpierw zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Nóż popracował trochę w lesie, w terenie i w domu. Ciężkie ostrze wydawałoby się, iż będzie bardzo konkretne, ale jednak okazało się inaczej. Już pierwsze chwycenie noża do ręki pozostawia dziwne uczucie, gdy nasz kciuk znajdzie się na nacięciach, które wykonane są tak, iż palec praktycznie bez oporu ślizga się po nich.
Po pracach terenowych i klasycznym dbaniu o nóż w terenie, na bolsterze pojawiły się wykwity rdzy. Te które były jeszcze na powierzchniach, dało się zetrzeć, ale te co pojawiły się na połączeniu z klingą – nie ma jak usunąć bez rysowania (uszkodzenia klingi).
Poroże zostało brzydko spasowane z rękojeścią i widać gołym okiem różnice w pasowaniu. Złe spasowanie poroża ze stalą widoczne jest na zdjęciach. W te szpary szybko wchodzi wilgoć i nie jest łatwo ją usunąć w warunkach polowych. Dodatkowo, poroże zostało przygotowane tak, iż widać na nim tzw. gąbkę, która nasiąka wodą i się szybko brudzi. Daje do duży dyskomfort w pracy, bo po każdym użyciu należy nóż wyczyścić szybko, a wilgoć z nasiąkniętej gąbki odparować w ciepłym otoczeniu. Jeżeli tego nie zrobimy, gąbka zacznie na początku pleśnieć, a potem gnić. Łatwo sobie wyobrazić, jak może wyglądać stal pod taką okładziną po powiedzmy roku używania.
Sama klinga nie jest źle wykonana i szlify są całkiem przyzwoite. Ale obróbka termiczna znów pozbawiła Nas radości użytkowania. krawędź tnąca po próbie ostrzenia kija pofalowała się. Triangle i jedziemy. Udało się na nowo wyprowadzić krawędź, ale nie na długo cieszyłem się ostrością. Ostrze tępi się bardzo szybko i dłuższa nim praca to iluzja. Chyba, że będziemy noża używali jako śledzia do namiotu (dość drogiego śledzia). Na klindze również pojawiło się kilka ognisk rdzy, pomimo iż jest to stal stainless. Nóż nie przeleżał tygodnia w wodzie, a był normalnie używany, więc trochę zdziwiło mnie, iż pojawiły się wykwity rdzy przy dość lekkim traktowaniu.
Pochwa to w sumie osobny temat, ale jak widać na stronie www firmy Kopromed, została ona już zmieniona na inną. Widać, iż trafiła mi się jeszcze wersja, która powaliła swoją budową. Po prostu pochwa z nożem samoistnie układa się w poziomie i tylko cegła na sznurku ustawia pochwę w dobrym położeniu. Dopiero otwory w pasku na pochwie i kawałek sznurka pozwoliły jako tako wybalansować pochwę, by spełniała swoje zadanie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nóż podczas testów złamał się. W sumie czubek się złamał. Po wbiciu noża w drewno na głębokość 6 milimetrów, podczas wyjmowania z lekkim przekręceniem nie wytrzymał lekkiego naprężenia i strzelił. Zrobił się małe tanto, które nie ucieszyło mnie jednak. Wydłubałem złamany kawałek i widać całość na zdjęciach:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Po złamaniu noża porąbałem jeszcze trochę jesiennych suchych gałęzi i po pracy zrobiłem zdjęcie krawędzi tnącej:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Thanks to ImageShack for [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

No, co tutaj można napisać w podsumowaniu...
Za 175 złotych dostajemy nóż, który, eeeeeee, ten tego... po prostu....


Na tym zakańczam kwestię testowania noży firmy Kopromed. Co prawda jeżeli dobrze pójdzie, to będę miał możliwość potestowania jeszcze jednego fixeda z górnej półki, ale nie jest to pewne, więc na razie sprawę zamykam.

Wnioski o produktach firmy nasuwają się same i nie muszę ich raczej wypunktowywać. Nie ma sensu po prostu, bo chyba każdy kto przeczytał moje recenzje, potrafi spojrzeć obiektywnie na noże firmy Kopromed.

Dziękują tym, dzięki którym mogłem przeprowadzić testy i którzy poświęcili swoje noże, by można było spozycjonować firmę Kopromed w dzisiejszym świecie nożowym.

Pozostaje mieć wielką nadzieję, iż firma Kopromed po przeczytaniu tych recenzji (pozdrawiam tutaj użytkownika BUDO o pseudonimie lolo oraz użytkownika Knives o pseudonimie Pusia), weźmie wyciągnie pewne wnioski. Miło by było, gdyby produkty sygnowane słowem POLAND niosły za sobą pewien potencjał jakości i godnie reprezentowały Nasz kraj na arenie nożowej. Szkoda by było, by słowo POLAND w świecie ludzi zajmujących się nożami powodowało negatywne odczucia i budziły niechęć do naszych produktów, które na tą chwilę, nie potrafią dorównać produktom wytwarzanym przez polskim knifemakerów w warunkach domowych.

Z pozdrowieniami

Jumbo

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed - test szósty
Jambo, czy ten biedny Kopromed wszedł Tobie na odcisk :?: :?: :?:
Trzeba się dobrze zastanowić przed zadzieraniem z Tobą :box: :wink: :wink:

Ja ni za tym ni po tym i nigdy nie planowałem zakupu ich produktów bo moje zdanie jest zbieżne z twoimi testami, ale to juz istny pogrom :!: prawie ludobójstwo. :2gunfire:
Chyba już im wystarczy, jak mawiał Kmicic " kończ Waść wstydu oszczędź". :nie:
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed - test szósty

Jambo, czy ten biedny Kopromed wszedł Tobie na odcisk :?: :?: :?:


Ależ skąd. Po prostu chciałem uczciwie zakotwiczyć jakościowo produkty tej firmy w ofercie innych firm. Wyszło jak wyszło niestety, ale cóż, cała zabawa warta była, gdyż przynajmniej wiadomo, czego można się spodziewać po produktach firmy Kopromed i z jaką jakością mamy do czynienia.
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed - test szósty
A może byś Jumbo podrzucił linki do tych testów panu Czajce ?
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed - test szósty

Wnioski o produktach firmy nasuwają się same....


Kompromed :)

pozdrawiam
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed - test szósty
Świetna robota jumbo! :D

A kompromitacja Kopromedu taka, że żal dupę sciska :sad:


Firma Kopromed proszona jest do tablicy, celem wytłumaczenia się i obiecania poprawy!!! :evil: :evil:
  • 0

budo_wola rafała
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpacie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed - test szósty
Żal troche, bo to polskie noże :(

A teraz czas na Gerlacha
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed - test szósty

A teraz czas na Gerlacha


Jakieś miętke :) są, i wcale nie stainless chociaż piszą że stainless, szybko się tępią, co tu dużo pisać :roll:

pozdrawiam
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed - test szósty
A chciałem kupić właśnie ten model :evil: Trudno, w dupę z nożowym patriotyzmem, zostaje amerykańszczyzna. Dzięki Jumbo.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed - test szósty
Jumbo jak zwykle bardzo fajnie sie twoje recki czyta. Teraz trza by podpiac pod test fixa Kompro... ;) ten test damasa od Blachy zeby było porównanie co nóż może wytrzymać a co przynajmniej powinien.
Moze w końcu zmądrzeją i zatrudnia kogos kto ma pojecie o robieniu i używaniu noży choćby na stanowisko doradcy... Jumbo nadal szukasz pracy bo ja właśnie zaczynam :) ??
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed - test szósty
No i terez ktoś, kto przeczyta o tej firmie może tylko odpowiedzieć na ich ofertę "szkoda howoryty". I dobrze, niech ludzi w maliny nie wpuszczają. Za taką kasę można już dostać naprawdę przyzwoity w porównaniu z testowanym obiektem nóż.
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed - test szósty
Dobry opis i test.

Choc nigdy nie planowałem zakupy tych nozy to teraz mam dowód aby wszytkim znajomym wybic takie pomysły z głowy...
  • 0

budo_deer hunter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed - test szósty
witam. jestem tu nowy ale akurat o nożach kopromed cos moge powiedzieć. Dostałem swego czasu jeden i uzywalem go tylko trochę bo juz sam wyglad nie rokował dobrze na przyszłośc. mam kilku znajomych - myśliwych uzywajcych tych noży i opinie o nich także nie są zbyt pochlebne. Nieodłaczny ekwipunek dla posiadacza to ostrzałka. Przy patroszeniu zwierzyny po kilku trafieniach na kości nóż wymagał podostrzenia, nie wspominając o wykruszeniach ostrza. Za tą cenę - to już nie wypada. Przeczytałem przedstawione na forum recenzje nozy tej firmy - są bezlitosne :-) ale rzetelny test mówi wszystko.
pozdrawiam wszystkich
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024