Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprężynka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_panlewandowski
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sprężynka
Witam jestem nowy a to mój pierwszy post. Mam pytanie czy sprężynka to kwestia mięśni brzucha czy techniki. Jeśli techniki to prosiłbym o opis. Z góry wielkie dzieki. :lol: :lol:
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka

Witam jestem nowy a to mój pierwszy post. Mam pytanie czy sprężynka to kwestia mięśni brzucha czy techniki. Jeśli techniki to prosiłbym o opis. Z góry wielkie dzieki. :lol: :lol:


eee mi sie zdaje że tylko i wyłącznie techniki bo znam gosica ktory miesnie ma jak ... no nie ma ich a sprezynke ci zrobi.
A czy moge sie dowiedzieć po co ci ta informacja i czemu zamieszczasz to pytanko w karate?? Czyżbyś chciał wyskakiwac z pozycji leżacej sprężynką podczas walki?? :oops: A może tylko dla szpanu??

Ja się nauczyłem spręzynki poprostu próbując ,po 30. razach zaczniesz widzieć efekty.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka
Mi się to bardzo podoba i chyba zacznę ćwiczyć. Tylko mi się pewnie uda za 10000 razem ;) . Pozdro.
  • 0

budo_panlewandowski
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka
Poprostu miałem to na treningu i nie wychodziło mi. A spodobało mi sie to i chce sie tego nauczyc.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka

Poprostu miałem to na treningu i nie wychodziło mi. A spodobało mi sie to i chce sie tego nauczyc.


spoko ... ja sie naprzykład tego nauczyłem tylko i wyłącznie dla szpanu:) znacznie szybciej wstaje sie przez plecy:P
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka
No dobrze to powiedziałeś....dla szpanu, ale przyznam, że robi to wrażenie...
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka
glownie uczestniczy w tym sila rak i miesnie brzucha, technika rowniez, mi to wyszlo za pierwszym razem po pierwszym miesiacu trenowania karate - temat raczej do "sport trening, zdrowie odzywianie"
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka

Poprostu miałem to na treningu i nie wychodziło mi. A spodobało mi sie to i chce sie tego nauczyc.


spoko ... ja sie naprzykład tego nauczyłem tylko i wyłącznie dla szpanu:) znacznie szybciej wstaje sie przez plecy:P


A ja sie tego musiałem nauczyc bo to jest u mnie w wymaganiach egzaminacyjnych, co nie było łatwe bo jestem dosc duzy :) ale próbowałem, próbowałem i wyszło.
Trening czyni mistrza :wink:
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka

A ja sie tego musiałem nauczyc bo to jest u mnie w wymaganiach egzaminacyjnych, co nie było łatwe bo jestem dosc duzy :) ale próbowałem, próbowałem i wyszło.
Trening czyni mistrza :wink:


to sry ale co ty trenujesz i gdzie?? akrobatyke 8O
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka

to sry ale co ty trenujesz i gdzie?? akrobatyke 8O


Nie, nie nic z tych rzeczy :) poprostu na wymaganiach egzaminacyjnych w rybryce "Sprawnosc fizyczna" znajduje sie np miedzy innymi spreżynka, jest rowniez gwiazda, mostek itd. Oczywiscie sensei zdaje sobie sprawe że nie kazdy moze sobie pozwolic zrobic salto czy gwiadze (warunki fizyczne) dlatego nie kazdy musi to zaliczac.

Aha tak na marginesie to trenuje kyokushin w Klubie Tarnowskie góry :-)
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka
No my narazie nie cwiczymy sprawnosci akrobatycznej a by sie przydała tyko d tego sa potrzebne materace a w wynajmowanej sali szkolnej nie ma.... a szkoda ale gwiazde potrafie.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka
W wymaganiach jakiego kyoka sa takie dziwadla ?
U nas czegos takiego nie ma . :?:
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka
O jeny, to bym żadnego egzmainu nie zdała, bo nie umiem gwiazdy etc...Ale tego dałabym radę się nauczyć...najgorsze jest jednak skakanie przez kozła...:(
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka
heh ludzie bzdury pisza, drudzy maja wyrobione zdanie i tak to sie konczy :?

niewiem gosciu co ty za kyoka cwiczysz i co sobie wymyslil twoj trener (tak trener bo tylko on mogl sobie cos takiego wprowadzic) wejdz sobie na oficjalna strone kyoka IKO 1 i tam sa wymagania i na 100% na zaden stopien nie ma tego typu cwiczen do zaliczenia, wiec proponowalbym zmienic klub jesli Sensei ustala sobie wlasne wymagania co do egzaminu
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka
Jeeeeezuuuu jak nie lubie sprezynki :( nigdy mi to nie wychodzi :? .
Nie jestem jakis umiesniony ale jak taki jeden powiedzmy tluscioch robi a ja nie to mnie chce trafic :cry: .
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka
Ja juz probowalem multum razy sprszynke zrobic, pomagac sobie rekoma i nawet probowalem zrobic fikolka do przodu i sprezynke na koniec, bo podobno jest latwiej i lipa....dziwne, ze gwiazda wychodzi mi bez problemu, mostek tez, a sprezynka to jak narazie moje marzenie, tak jak i gwiazda na jednej rece oraz bez rak :twisted:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka
Sprezynka to jest taki banal,ze jak juz wyjdzie to czlowiek sie za glowe lapie jak mogl tego nie umiec.Ale faktem jes,ze sprezynki bez rak do dzis nie opanowalem (a bo sie zbytnio nie przykladalem :D ).
Gwiazda bez rak,salto w przod-> tych rzeczy za cholere nie zrobie...
  • 0

budo_ziomek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka

glownie uczestniczy w tym sila rak i miesnie brzucha, technika rowniez, mi to wyszlo za pierwszym razem po pierwszym miesiacu trenowania karate - temat raczej do "sport trening, zdrowie odzywianie"


słyszaleś moze o sprężynce bez rąk ??

większe znaczenie ma technika niz siła mięsni
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka
przedewszystkim nie należy machać nogami do góry tylko bardziej w ukos - przód

z rękami nie jest taka trudna, bezx rąk jeszcze nie robie ale właściwie się nie przykładam do nauki tego
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprężynka
Po pierwsze technika, a po drugie dynamika. Wcale miesnie brzucha nie trzeba miec jakis 'super ach ach'. Trzeba w miere sprawnym ale calosciowo nie tylko brzuch. Wazne sa tez plecy. Ale najwazniejsza jest dynamika. Poprostu trzeba to zrobic najszybciej jak sie da.
Tzn jak sie ma mocne lapska to sprezynke z rekoma mozna zrobic nawet i dosc anemicznie jak sie wie o co biega.

Sprezynka bez rak to juz troche inna para kaloszy. Bo o tyle o ile w przypadku klasycznej sprezynki(kip-up) mozna brak techniki nadrobic dynamika to tu juz potrzeba dobra technike zeby to wykonac. Dlatego dobrze jest nawet probowac sprezynke bez rak zanim sie nauczymy z rekoma, nawet jak nie bedzie wychodzic to mozna sobie wyrobic dobra technike. Potem wystarczy dodac rece i sie poleci jak z procy. ;)

http://www.forum-kul...ndpost&p=972577 - tutaj jest moj mini tutek do sprezynki bez rak ;)

p.s.
Tylko nie szalecie pierwszego dnia za bardzo bo zakwasy karku murowane a to naprawde glupie uczucie jak nie mozna obrocic glowy ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024