Skocz do zawartości


Zdjęcie

cola


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

cola
Coz ostatnio zauwazylem, ze popadlem w nalog picia tego dziadostwa, ktore niestety smakuje mi jak cholera. Pije srednio 2 litry na dzien i nie moge sie powstrzymac :-)
Moze mi ktos uswiadomi, ze poza tymi wszystkimi swinstwami, o ktorych sie rozpisuja odnosnie coli, jest w niej jeszcze szczypta czegos normalnego, moze jakis skladnik odzywczy? :-)


pozdro
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
tak, dwutlenek wegla ;) :)
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
nie pij coli!!! Pepsi jest lepsza :wink:
  • 0

budo_gt8
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
Myśle, że jak przeczytasz sqad na butelce to ci sie odniechce pic :P :P
Pozatym Cola niszczy zeby bo jest bardzo slodzona... Jak chcesz sie oduczyc to moze kupuj sobie jakies cukierki o smaku coli..
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
myślę, że czytanie etykiety niewiele mu da jeśli niejest np. technologiem żywności
dla większości ludzi te nazwy to czarna magia

btw. nie wszystkie E-ileśtam są stuczne i szkodliwe
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
pomysl sobie tak:

podobno masa Amerykanow od sniadania pije cole i jak wygladaja?? :wink:
a tak serio, to ja tez chyba jestem uzalezniony :roll: :roll: :roll: ...ale na odwyku:D
w sumie 2 litry dziennie tez mi sie zdarzaly, ale doszedlem do wniosku, ze lepiej kubusia sie napic...a cole pije np. ogladaja mecz
ogolnie cola jest strasznie sztuczna i zawiera mase substancji zwiekszajacych pragnienie-nie oplaca sie :wink:
  • 0

budo_friday
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
Jeśli samkuje ci odrdzewiacz to go pij :) Jedno jest dobre w coli, że zawiera niezłą dawkę cofeiny, więc nie czujesz się senny:) a 2 litry to już niezła jej dawka.
Ja też lubię cole ale ostatni pijam mniej i tylko light:P
  • 0

budo_rozco
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: cola

jest w niej jeszcze szczypta czegos normalnego, moze jakis skladnik odzywczy?

Tak cukier, mnóstwo cukru. 2 litry coli to ponad 800 kalorii.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
ale pamietajcie że Cola to kiedyś był syrop na żołądek ;)

pozatym ma jeden pozytywny aspekt --> jak się najesz za dużo np. na imprezie to zapijesz cola i w krótkim czasie będziesz miał znów sprawny żołądek (bo cola ma bardziej kwaśnie ph od soków żołądkowych ;) )
  • 0

budo_mmaakkss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: cola

ale pamietajcie że Cola to kiedyś był syrop na żołądek ;)

pozatym ma jeden pozytywny aspekt --> jak się najesz za dużo np. na imprezie to zapijesz cola i w krótkim czasie będziesz miał znów sprawny żołądek (bo cola ma bardziej kwaśnie ph od soków żołądkowych ;) )


1 . Ja nie pijam takich świństw typu Cola, Mountain Dew, Pepsi :evil: Preferuje zwykla wode mineralna bo zabija pragnienie i zdrowe... a po coli chce sie pic jescze wiecej :P

2. Juz wiem dlaczego jak bylem mały na '' imprezach :D '' jedzenie szło mi tak dobrze :lol:
  • 0

budo_cmav
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
Im szybciej zakończysz swoją przygodę z Pepsi, Colą tym lepiej, dla Ciebie. Też miałem okres, że piłem 2l Pepsi dziennie. Jechałem raz na tydzień do supermarketu i brałem 2 zgrzewki 2litrówek. Wysiadły nerki i żołądek. Od kilku lat nie piję tego g&$@a (a także wogóle gazowanych i zimnych napoi) i skończyły się coroczne problemy z kamieniami na nerkach, niestrawność, zgaga.
Zrób test. Wlej 0,5 coli do naczynia, wrzuć tam np. monetę, kartkę papieru, ciastko i co jeszcze chcesz. Zostaw na 24 lub 48 h.

pozdrawiam
  • 0

budo_konrad_011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
Cmay, 0,5l Coli to 1/4 dziennego zapotrzebowania Tych biedaków :)
Wątpie, żeby sie zgodzili :)

Ja jak przedmówcy: woda mineralna (żywiec :) niegazowana) + jakies soczki czy cos. Coli, fanty itd. nie tykam na codzien, chyba ze gdzies u kogos ale tez nie specjalnie :wink:

Lepiej będzie jak to odstawicie

Pozdro (+ życzenia zerwania z nałogiem)
Baca
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
cola lajt jest ok, mozesz pic ile chcesz tylko uwazaj na zeby ;)
  • 0

budo_mistake
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
właśnie popijam sobie cole:] zrobiłam z 3 słomek jedną dużą bo jestem zbyt leniawa, aby nalewać ją do szklaneczki :) ja jestem uzależniona od coli :!: swego czasu jak mieszkałam pod warszawa i musiałam do niej dojeżdzać do szkółki to piłam cole jak głupia. Wychodziłam z domu przed 6 a wracałam po 20/21. Cole piłam codziennie. Obliczyłam raz nawet, ze przed egzaminami gimnazjalnymi potrafiłam wypić 20 pare litrów coli tygodniowo. Nie pije kawy - nie cierpie tego smaku i zapachu wiec zostaje mi cola. Mamusia zaprowadziła biedną mistake do lekarza, ten dał witaminki, pogadał pogadał i kazał wiecej nie pić. Zrządzeniem losu wyladowałam w szpitalu zakaźnym w izolatce :) a tam nie było jak pić coli - mamusia przynosiła tylko litr dziennie i dużo kubusiów. I w cholere chcąc nie chcą się oduzależniłam. Truuudno było :cry: Teraz też pije cole, ale jest to max 2 litry dziennie a właściwie w nocy, żeby nie zasnąć :twisted: wątroba cała - szkliwa nie ma (od urodzenia mam zanik szkliwa - to nie od coli:] stawy - mam młodzieńcze przewlekłe reumatoidialne zapalenie stawów - zaczeło się rok przed piciem coli - wiec to też nie to :] na razie nic mi nie jest - żadnych skutkó ubocznych - no moze troszke ciałka wiecej mam :)
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
Kwas ortofosforowy ;)

Polecam przerzucic sie na soki, schlodozne sa znacznie lepsze w smaku imho do coli i reszty.Jesli jestes uzalezniony od kofeiny to lepiej wypic mocna herbate nizli szklanke coli.

pzdr
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
Dzieki za pomoc :wink:
Dzisiaj narazie coli nie pilem....wlasnie popijam goraca herbate w kubku litrowym :lol:
Nie wiem czy znajde jakis inny napoj, ktory bedzie mial tak wysmienity smak jak te czarne cudo, ale sprobuje. Wiem, ze to paskudstwo. Palacze tez wiedza, ze fajki sa ohydne i pala dalej...Tak to juz jest z nalogami, jak sie ich nie pozbedziesz to one pozbeda sie Ciebie :twisted:



pozdro
  • 0

budo_nagato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
2 litry dziennie?!
20 litrów tygodniowo?!
Żyjecie jeszcze, nie przeżarło was od środka???

Dżizas...
Cieszę się, że nie dałem się wciągnąć w to szaleństwo.
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
Eee,chyba raczej 14 litrów :wink:
  • 0

budo_mmaakkss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
Mi szkoda zdrowia na takie rzeczy :) Zreszta wystarczy że spojrzeć na skład a tam same E- 160 E-220 E-666:P No jak mozna pić cos takiego ?? Cola to pół bidy, najgorsze sa te orążady ( z Plusa, Biedronki itp) po ok. 70 gr ! To jest ochydne ! Ja naprawdę nie wiem kto to pija :| fuj fuj fuj :twisted: najlepsza jest Staropolanka :*****
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cola
Zamiast 2 litrów coli dzienni polecam 2 PiFka :) Też nałóg ale za to ile przyjemniejszy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024