Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ochraniacze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_zorbas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Ochraniacze
Mam problem z wyborem ochraniaczy. Zastanawiam się pomiędzy "platykową" wersją - takie jak te: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , a pomiędzy normalnymi bawełnianymi. Które są lepsze? Sensei mówi, że opinie są podzielone, a co Wy polecacie?
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze
Plastykowe nie wchłaniają tak bardzo potu i po treningu ich konsystencja nie robi się płynna :DAle bawełniane wydają mi się wygodniejsze.Musisz porównać co Ci bardziej pasuje.
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze
Polecam ochraniacze z materiału PU. Nie wchłaniają wody , ale są łatwe w utrzymaniu czystości, nie śmierdzą potem po paru treningach i są bezpieczne. w Polsce dostępne są ochraniacze różnych firm: adidas, kwon, daniken, sma, kamikaze i inne. (kolory biały, niebieski i czerwony - walczą w nich m.in. w WKF ). POZDRA !!
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze
Skoro mowa o ochraniaczach ja posiadam napiąstniki takie bawełniane białe ale jako że jest to totalny shit i przy uderzaniu w tarcze zdzieram skórę chce kupić nowe: wydają mi się najlepsze skórzane zapinane na rzep takie coś jak do valetudo. Poszukuję jakichś sklepów internetowych posiadających taki sprzęt 8)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze
hmmmmm, a po co uderzasz w tarcze w napięstnikach????
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze
Po to by nie zedrzeć skóry z kostek to chyba wystarczający powód :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze
zadziwjające

wy karate ćwiczycie czy jakis taniec?
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze
O co ci chodzi bo nie rozumiem jeśli uderzysz uraken w tarczę pokrytą materiałem bardzo twardym to po kilku takich uderzeniach masz kostki zdarte do krwi. I po co jaki sens jest tego. Co innego utwardzanie a co innego zdzieranie skóry utwardzanie się przyda zdarte kostki nie. Wy za to pewnie wychodzicie na zewnątrz dojo i pocieracie pięśćmi o asfalt żeby zedrzeć skórę i żeby wszyscy wiedzieli jacy jesteście przechuje patologia :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze
nie, chodzi mi tylko wyłącznie o to że w życiu sobie nigdy nei zarłem skóry z rąk na treningu waląc w cokolwiek. Gdzies po roku treningu skóra mi się twardsza zrobiła i sie nie przeciera. a walenie w tarcze w napięstnikach, szczególnie tych WKFowych to ci technike wypaczy co najwyzej
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze
jak nie chcesz aby ci skora sie zdzierala to bandazami owijaj lapy, pomaga...
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze
Od zawsze walę w tarcze w ochraniaczach i jakoś żyje a skóra bez ochraniaczy już przy 2 uderzeniach była zdarta do krwi. Sorry ale jakoś mało obchodzi mnie technika zwłaszcza uderzeń rękami (nogami to co innego) najważniejsza jest siła i skuteczność dla mnie :twisted:
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze

Od zawsze walę w tarcze w ochraniaczach i jakoś żyje a skóra bez ochraniaczy już przy 2 uderzeniach była zdarta do krwi. Sorry ale jakoś mało obchodzi mnie technika zwłaszcza uderzeń rękami (nogami to co innego) najważniejsza jest siła i skuteczność dla mnie :twisted:


młody technika to podstawa skuteczności, chybą że ćwiczysz oranie pola... bez techniki twoja siła jest jak kupa ... do niczego się nie nadaje. Ale to moje zdanie :D
pozdro

co do scierania sie kostek to zamiast rekawic kup sobie bandaże takie do boksu najlepsze są everlasta (w/g mnie) często są dostępne w dużych sklepach sportowych go sport czy dechatlon. Ja stosuje je chociaż i tak mam dostatecznie "utwardzone" rece bo czasami worek szczegolnie stary mi sie "zapowietrza" i wtedy skora worka dziala jak papier scierny, ale co do walenia w tarcze to nawet mi to przez głowe nie przeszło(chyba że masz 60 kilowe tarcze).
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze
Moim zdaniem technika to nie jest klucz do skuteczności bo widziałem zawodników którzy kopią czy uderzają rękami koślawo i nie technicznie a są skuteczni w walce. Za to inni machają nogami (bardzo często wśród tricksterów) bardzo wysoko, robią 540 540 hooki a w walce nawet nie pomyśleliby żebby użyć nóg a jak użyją to nieskutecznie nawet jak na sucho kopią bardzo ładnie :P :P :P

A jeśli chodzi o tarcze to nie chodzi mi o takie które trzyma się w jednej ręce lub zakłada na dłoń ale o takie duże prostokątne. :roll:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze
Łyba - uderzaj punktowo a nie szoruj kostkami po worku. Wtedy nie pozdzierasz skory. Mnie sie to jeszcze nie zdarzylo nigdy.
Co do skutecznosci w walce - nie zawsze wygrywa silniejszy. Sile przeciwnika mozna pokonac szybkoscia, technika a przede wszystkim mysleniem. Niestety, kiedy wogole nie mamy sily jestesmy w dosyc kiepskiej sytuacji.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze
Łyba, bo dobra technika to wcale nie znaczy pikna !!!

jak jest dobra praca bioder, odpowiedia trajektoria, wykorystanie maximum naszej siły i masy - to jest technika
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze

jak jest dobra praca bioder, odpowiedia trajektoria, wykorystanie maximum naszej siły i masy - to jest technika

Zgadzam się ale nie wiem dlaczego pracę bioder i całą resztę ma psuć uderzeanie w tarcze w ochraniaczach

Łyba - uderzaj punktowo a nie szoruj kostkami po worku. Wtedy nie pozdzierasz skory. Mnie sie to jeszcze nie zdarzylo nigdy.

Nie mówię że walę w tarczę jak głupi ale czasem jest coś takiego że sensei robi nam wytrzymałościowe ćwiczenia i np przez 3x 2 minuty uderzamy na tarcze np samymi rękami po powiedzmy 4 minutach już sie nie zwraca uwagi na technikę tylko żeby wytrzymać do końca :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024