Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uczyc czy nie, oto jest pytanie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Uczyc czy nie, oto jest pytanie...
Z perspektywy bardzo zaawansowanego w uczeniu się ucznia, kwestia ta wygląda trochę inaczej.
To uczeń powinien zabiegać o wiedzę i to w stopniu w jakim czuje ze jest mu potrzebna.
Zabieganie o wiedze oznacza, że nauczyciel powinien być do dyspozycji ucznia. Za to mu płacę.
W przypadku opisywanym przez Szczepana - jeżeli dziewczyna nie chce być poprawiana to nie poprawiać. Na pewno zorientuje się na pewnym poziomie ze to co robi nie daje efektów i nie działa. Wtedy będzie wiedziała że cos jest nie tak i korekte przyjmie z entuzjazmem :idea:

Dlatego uwielbiam aikido. Ćwiczy człowiek kilka lat robi coś. W pewnym momęcie kiedy zaczyna się inaczej czuć ciało - jednoczyć z uke. Pojawia się dyskonfort coś nie jest tak. Gdzieś jest błąd.
Wtedy proszę nauczyciela o pomoc. licząc że będzei wiedział.
A on mówi - weź łokieć bardziej albo stopę inaczej lub coś innego i wtedy
:idea: :idea: :!:
Uśmiech i wiele radości. :D

I taką korektę zapamiętuje się do końca życia.

To się nazywa uświadomienie niedoskonałości. Bez tego lipa. Na początku ćwiczenia na macie byłem przekonany że wiem prawie wszystko :) Nie wiedziałem że nie wiem :)

Jeżeli nauczyciel chodzi i poprawia ćwiczących to jest troszeczkę inaczej.
Drobne rzeczy są łatwo przyswajane, trudniejsze bez spełniena powyższego założenia mogą zajmować ćwiczącemu i instruktorowi dużo czasu

Zwłaszcza pod koniec treningu kiedy już się nie myśli ze zmęczenia. Nie wiadomo o co mu chodzi. Nie wiem co robię źle, nie wiem co mi pokazał, nie wiem czy to ma sens. Zapewne tak ale nie posiadam przekonanej do tego wątroby a to istotne.

Pozdrawiam nauczycieli i pozostawiam ten tekst pod ich rozwagę :wink:
  • 0

budo_aikimark
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Uczyc czy nie, oto jest pytanie...
Róznie to bywa w Dojo, ale osobiście sam za siebię mogę powiedzieć, że traktuję Aikido b.poważnie i z pasją. Jeżeli coś mnie nie interesuje od początku to tego nie robię.
Kiedyś ktoś mi na treningu powiedział, że jakoś tak z pasją ćwiczę na treningach...
Moja odpwiedź jest prosta : Wierzę w to co robię czyli w Aikido i mam ochotę się rozwijać.
Często na macie jest wesoło, ale nie świadczy to negatywnie o Sensei. Bywają dni kiedy człwiek dostaje głupawki na macie...
Szkoda, że społeczeństwo patrzy na pogodnych ludzi jak na dziwaków...
W Polsce trzeba być malkontentem , wesołe ludziska zakaz wstępu.


pozdrawiam
M
  • 0

budo_aikimark
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Uczyc czy nie, oto jest pytanie...
Trenuję trochę ponad rok. I wiem że to nic. Ale dopiero po roku uświadamiam sobie i przypominam słowa trenera, że w Aikido im dłużej trenujesz tym więcej masz do zrobienia.
Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że rok to okres w którym człowiek dociera się z Aikido.
Dociera się z podstawami podstaw. Rok nie świadczy o umiejętnościach, ale wg mnie wystarczy aby się określić. Czy trenować dalej czy nie. Choć w moim przypadku wiedziałem od poczatku że zostaje na dobre:)
Jak zaczynałem było kilka początkujących osób. W tej chwili zostały z nich 2.

Pytać trenera o porade trzeba zawsze. Ja się nie lękam :) Bo nie ma nic gorszego jak nawarstwiające się złe nawyki.. Sam z nimi walcze..i bez pomocy speców...hmm widze to źle..
Jak np. mój sławny przewrót na lewą stronę gdzie źle przekładałem nogi. :)

pozdrawiam Yoshi i Jacka :)
M.B
  • 0

budo_hehehe1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uczyc czy nie, oto jest pytanie...
Jezeli chodzi o chuliganow to mam pytanie jak ich rozpoznajecie? mam na treningu kilka osob ktore na poczatku wygladaly na takich, ktorzy lubia sie tluc po meczach itd ale z czasem zmienilem o nich zdanie.. trzeba pamietac ze pierwsze wrazenie moze byc mylne..
pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z maty

Napisano Ponad rok temu

Re: Uczyc czy nie, oto jest pytanie...
aikimark napisał:

"Często na macie jest wesoło, ale nie świadczy to negatywnie o Sensei. Bywają dni kiedy człwiek dostaje głupawki na macie...
Szkoda, że społeczeństwo patrzy na pogodnych ludzi jak na dziwaków...
W Polsce trzeba być malkontentem , wesołe ludziska zakaz wstępu."


Wpełni się z Tobą zgadzam.
Atmosfera w dojo to dość istotna rzecz, mi nie przeszkadza w treningu dobry nastrój moich kolegów. Robimy co do nas należy i traktujemy naszego nauczyciela z szacunkiem.

Bywałem w innych dojo i miałem możliwóść porównać - ten "spokój i skupienie na macie" o nauczycielach nie wspominając, którzy byli wszędzie tylko nie na treningu.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Uczyc czy nie, oto jest pytanie...

Szkoda, że społeczeństwo patrzy na pogodnych ludzi jak na dziwaków...
W Polsce trzeba być malkontentem , wesołe ludziska zakaz wstępu.

Wiesz jak jest - jak ktoś widząc rzeczywistość dookoła ma ochotę się śmiać, to musi byc z nim coś nie do końca w porządku...
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uczyc czy nie, oto jest pytanie...
O nie zgadzam się! Na to co się dzieje dookoła można się tylko śmiać, bo nie ma co marnować łez...
  • 0

budo_aikimark
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Uczyc czy nie, oto jest pytanie...
Nie zamierzam się zamartwiać tym co jest bo to do niczego nie prowadzi.
Wole swoją energię inwestować w pozytywne zjawiska, a nie siać jadowite spojrzenia
jak większość.

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024