Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gu Zhizi - 2 filmiki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

Hmmmmm a ja jakoś za cholerę nie mogę porównać wielu rzeczy z Tang Lang z Cjfz. Niby to samo a jednak ta siła pochodzi z czegoś innego i kierunki nie te same przy podobnych technikach, pozycjach - może te subtelne różnice nie są aż tak subtelne....


widzisz my sie wciaz nie rozumiemy... ja mowie o ruchu ciala bardziej wewnetrznym czyli jak sie powinno kopac po chinsku z punktu widzenia ruchu biodra i z tego co wiem to twoj nauczyciel bardzo dobrze to robi wiec porozmawiaj z nim moze :wink:

samo przekłada się rolę kroku (tak samo wyglądają same kroki), tak samo kierunek siły w uderzeniu - tor - trajektorię -ułożenie klatki, pleców, obręczy barkowej (a co zatym idzie mięśni), rolę hmmm..mentalną?



jak sie wewnetrznie sklada biodro wzgledem tulowia, jhakie sily ida i w jakich kierunkach, to o czym Ty mowisz to jedynie takie dodatku z mojego punkktu widzenia

większym stopniu. Ja, chociaż jestem mało"wiedzący",powiem, że kopnięcia z CJFZ nijak mi nie przypominają kopnięć z Tang Lang jeśli zagłębić się w szczegóły pod względem czerpania siły, trajektorii, wykorzystania kroku, samej "świadomości" wykonywania ruchu.


co do clf to widzialem vcd z Chen Yongfa i on idelanie kopie po chinsku na nich, wrecz perfekcyjnie, idealna praca ciala

Dla mnie to nie są subtelne różnice. Niby te same założenie ale wykonanie inne.
Pomijając kwestię motoryki ....przypomina mi się taki tekst- "bo ty źle uderzasz w prawdziwym kung fu sie tak nie robi" - poczym następuje trafienie i zdziwienie.
Ja wszystko rozumiem, ale nie bądź bardziej chiński od Chińczyków


grozba :wink: :?:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

Zresztą ktoś z Tang Lang chyba z Tobą "ćwiczył", więc chyba i ja mogę ?


ja do chlopakow z Tanglang mam bardzo duzy szacunek, a Marka wrecz podziwiam. a Ciebie to bez urazy ale nie bardzo nawet znam :wink:
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

Zresztą ktoś z Tang Lang chyba z Tobą "ćwiczył", więc chyba i ja mogę ?


ja do chlopakow z Tanglang mam bardzo duzy szacunek, a Marka wrecz podziwiam. a Ciebie to bez urazy ale nie bardzo nawet znam :wink:


Wszystko jasne względem motoryki-mamy inny pryzmat spojrzenia i inne punkty odniesienia. Modliszkowcy - przepraszam za przytoczenie w poście (Marek,Piotrek,Łukasz), róbcie dalej swoje w poznaniu przekazu-oby styl mistrza nie zaginął.
Co do groźby - to nie w moim stylu i zbyt meglomańskie, ja powiedziałbym wprost co myślę. Jest to przytoczenie czestych sytuacji które się zdarzaja w srodowisku k.f., sam tez je znasz, choćby z wizyty w innej szkole gdzie powiedziel, że w tym stylu sie tak nie kopie (po tym jak ich adept zaliczył trafienie).
Wydaje mi się, że nie trzeba mnie znać, bo właściwie po co? Nie mam potrzeby by mnie podziwiano lub darzono szacunkiem przez net.
Ogólnie pomimo 14 lat stażu, nie brak mi pokory, lecz mówię to co myślę, a jak już mówię to z pełna świadomością, że czasem trzeba to będzie przełożyć na rzeczywistość.
Być może kiedyś zawitam do Pekinu to wtedy się poznamy i wymienimy poglądy albo powalczymy (bardzo chętnie).
Koniec tych offtopów-jakby co-priv.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024