Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gu Zhizi - 2 filmiki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki


bo to co widze na filmiku to niestety jego bardzo zla wersja...

...i zeby sila tutaj szla z biodra w 100% a nie z snapa z kolana


Hej,

Bardzo zla wersja?? Piszesz to rowniez o tym co robia na ceglowki i skrzynie? Tam nie widze "snapa z kolana". To co cwicza na tyczke, podudzie i w powietrze, to rzeczywiscie inna wersja jakby, bardziej jak dziabniecia, ale moze ma to troszke inne zadanie?


pomieszales moje dwa akapity :wink: "zla wersja" to odchylanie sie ktore prezetuja na filmiku ktore do walki to sie nie nadaje a do rozwalania cegiel jak najbardziej,
snap z kolana to uwaga do kolegi Krissa bo z tego co wiem to oni tak robia
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

pomieszales moje dwa posty :wink:


Aaa, przepraszam :-)

Mimo to

"zla wersja" to odchylanie sie ktore prezetuja na filmiku ktore do walki to sie nie nadaje a do rozwalania cegiel jak najbardziej


Z tym, to bym tak kategorycznie sie nie wypowiadal, choc robimy to inaczej. Pewnie maja jakies swoje uzasadnienie :-) W przypadku takiego dziabniecia z nogi wykrocznej ma to wiecej sensu niz przy uderzaniu z zakrocznej.

snap z kolana to uwaga do kolegi Krissa bo z tego co wiem to oni tak robia


Krissowej wersji nie widzialem nigdy, ale ten taki jakby snap jest u panow z filmiku widoczny jak kopia z wykrocznej nogi z doskoku. Myslalem, ze o to Ci chodzi. Choc popieraja to sila z owego doskoku i tym odchyleniem tez. :-)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

Z tym, to bym tak kategorycznie sie nie wypowiadal, choc robimy to inaczej. Pewnie maja jakies swoje uzasadnienie :-) W przypadku takiego dziabniecia z nogi wykrocznej ma to wiecej sensu niz przy uderzaniu z zakrocznej.


widzisz jak jeszcze do tego doloze te opuszczanie rak w dol zeby lapac rownowage to jedynie ciezki knockout widze... zreszta ja czesto widzialem takie kwiatki szcegolnie jak to nazwe w wiejskim kungfu kiedy to sa jedynie w calej okolicy i wydaje im sie ze wiedza jak sie bic :wink: bylo sobie zreszta takie sympozjum w zeszlym roku bodajze robione przez qiaojiaren (ta firme vcd) i tam bylo paru wlasnie takich wielkich mistrzow ze wsi i troche im uszu inni przytarli bo zobaczyli pare rzeczy
zreszta sam wiesz ze do tej pory w wiekszosci wiekjsich styli nawet glowy nie chornia bo nikt w nia nie uderza bo wszyscy ucza sie uderzen w klatke :)

Krissowej wersji nie widzialem nigdy, ale ten taki jakby snap jest u panow z filmiku widoczny jak kopia z wykrocznej nogi z doskoku. Myslalem, ze o to Ci chodzi. Choc popieraja to sila z owego doskoku i tym odchyleniem tez. :-)


widzisz po mojemu to jest tak ze przez to odchyalnie sie to przez doskoku im nie pasuje motoryka i gubia sile biodra
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

widzisz jak jeszcze do tego doloze te opuszczanie rak w dol zeby lapac rownowage to jedynie ciezki knockout widze... zreszta ja czesto widzialem takie kwiatki szcegolnie jak to nazwe w wiejskim kungfu kiedy to sa jedynie w calej okolicy i wydaje im sie ze wiedza jak sie bic :wink: bylo sobie zreszta takie sympozjum w zeszlym roku bodajze robione przez qiaojiaren (ta firme vcd) i tam bylo paru wlasnie takich wielkich mistrzow ze wsi i troche im uszu inni przytarli bo zobaczyli pare rzeczy


OK. Przyjmuje to wyjasnienie. Jestes na miejscu widziales wiecej. :-) MIMO TO chyba nie zaryzykowalbym powiedzenia im w twarz, ze sie nie powinni tak odchylac, bo moga po mordzie dostac :)

zreszta sam wiesz ze do tej pory w wiekszosci wiekjsich styli nawet glowy nie chornia bo nikt w nia nie uderza bo wszyscy ucza sie uderzen w klatke :)


Teraz juz wiem. W miastach jak rozumiem chronia, bo wiecej widzieli? :-)


widzisz po mojemu to jest tak ze przez to odchyalnie sie to przez doskoku im nie pasuje motoryka i gubia sile biodra

Jasne. Cos za cos. Ja mysle, ze oni jednak wiedza co robia. Ale nie bede bronil ich wersji przeciw wlasnej ;-)

Dzieki.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

OK. Przyjmuje to wyjasnienie. Jestes na miejscu widziales wiecej. :-) MIMO TO chyba nie zaryzykowalbym powiedzenia im w twarz, ze sie nie powinni tak odchylac, bo moga po mordzie dostac :)


mnie sie pare razy zdarzylo powiedziec cos takiego i nawet parer razy musialem to udowodnic wiec nie widze problemu :wink:

zreszta sam wiesz ze do tej pory w wiekszosci wiekjsich styli nawet glowy nie chornia bo nikt w nia nie uderza bo wszyscy ucza sie uderzen w klatke :)


Teraz juz wiem. W miastach jak rozumiem chronia, bo wiecej widzieli? :-)


to mialo byc zlosliwe pytanie :) ? w miastach tez masz roznych ludzie ale miasto daje ta przewage ze style sie spotykaja i dochodzi tam do jakies wymiany "informacji" jak tez masz chocby sandziarzy ktorzy bardzo chetnie chca cos udowdnic innym i ja juz pare razy mialem sytuacje czy to na bagua czy na tongbei ze przyszli sandziarze i chcieli sparingow i zapewniam ze oni potrafia walnac w glowe (zreszta chyba widziales filmik z sandziarzem i jednym od Was - byl tu na forum)

Jasne. Cos za cos. Ja mysle, ze oni jednak wiedza co robia. Ale nie bede bronil ich wersji przeciw wlasnej ;-)



ja bym powiedzial tak: "im sie wyaje ze wiedza" - znam ludzi z idelanie tej samej odmiany chuajiao, ktorzy sa z Shangdongu, ktorzy ani sie nie wychylaja ani nie opuszczaja rak przy kopnieciach - zreszya zauwaz ze formach takich dziwologow nie bylo
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

mnie sie pare razy zdarzylo powiedziec cos takiego i nawet parer razy musialem to udowodnic wiec nie widze problemu :wink:


Ja bym im nie powiedzial, tak odwazny nie jestem. :-)


to mialo byc zlosliwe pytanie :) ?

Nie. :-)

w miastach tez masz roznych ludzie ale miasto daje ta przewage ze style sie spotykaja i dochodzi tam do jakies wymiany "informacji" jak tez masz chocby sandziarzy ktorzy bardzo chetnie chca cos udowdnic innym i ja juz pare razy mialem sytuacje czy to na bagua czy na tongbei ze przyszli sandziarze i chcieli sparingow i zapewniam ze oni potrafia walnac w glowe


Czyli dobrze zgadlem.

(zreszta chyba widziales filmik z sandziarzem i jednym od Was - byl tu na forum)


O, to bylo zlosliwe :-)


ja bym powiedzial tak: "im sie wyaje ze wiedza" - znam ludzi z idelanie tej samej odmiany chuajiao, ktorzy sa z Shangdongu, ktorzy ani sie nie wychylaja ani nie opuszczaja rak przy kopnieciach - zreszya zauwaz ze formach takich dziwologow nie bylo


Jedni sie pochylaja, inni sie nie pochylaja. Tak jak napisalem wczesniej, podejrzewam, ze maja swoja teorie na ten temat.

Moze napisz cos o tym chuojiao z Shandongu.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

Moze napisz cos o tym chuojiao z Shandongu


sa z Linyi to jakies 40 minut od stolicy prowincji, maja 18 form chuajiao, kazda zaczyna sie i konczy tak samo, formy sa takie jak widziales na filmiku (tam sa chyba trzy, dwie pamietam wyraznie bo sie ich uczylem). nie pamietam linii przekazu choc mowili ale dla mnie nie ma to specjlanego znaczenia wiec sie nie wysilam aby pamietac
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki
ps. nasze kopnięcie w esds tez jest z biodra, nie strzał z kolana. Żeby było ciekawiej jest to kopnięcie zarówno z wykrocznej jak i zakrocznej nogi. I kazde w (naszym dystansie) z silą wodospadu - corega tabs :lol:

Wywodzi sie pewnie z jakiegoś kung fu czy tai chi, my go nie wymyslilismy tylko używamy.

Dziękuję za info z Waszej strony, pozdrawiam

psII. Ciekawe skąd założenie, że chodziło o "strzał z kolana" w esds?? :D
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki
Niestety drugi filmik mi się nie ściąga, stąd z konieczności ustosunkuję się tylko do opisów... Otóż tak: Tomek, to odchylanie się i opuszczanie rąk w dół przy przedmiotowym kopnięciu mnoże wcale nie jest takie bezsensowne... Zaryzykuję twierdzenie, że przy maksymalnym zasięgu nawet inaczej nie da się tego zrobić... Jeśli kopnięcie ma trafić poniżej kolana z dystansu, żadne superrozciągnięcie nic nie daje, wykonujący musi trochę ugiać nogę podpierającą i mocno wypchnąć biodra do przodu co powoduje odchylenie górnej części pleców do tyłu, ręce opuszcza się dla obniżenia środka ciężkości i wspomagania szybszego wyprostowania ciała w ruchu powrotnym. Opuszczenie rąk nie jest zresztą tutaj jakimś dogmatem, można nie opuszczać albo opuścić tylko jedną. Przy kopnięciu przeciwnika o porównywalnym wzroście w nogę wykroczną nie ma siły aby z tego dystansu mógł trafić ręką więc nie ma problemu (chyba że ma ręce po kolana jak Dong Haichuan :) co podobno przy przenosinach jego grobu okazało się nieprawdą że miał 2 m wzrostu i tak długie ręce...) Kopnięcie to jest podstawowym kopnięciem Savate gdzie nosi nazwę Coup de Pied Bas i jest tam dokładnie tak wykonywane od 200 lat bez zmian, nawet po zmiksowaniu w połowie XIX w pierwotnego Savate z boksem angielskim. Bardzo podobnie wygląda to w Ziranmen i Jingang Chan Ziranmen i pewnie wielu innych stylach...


Wosiu
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki
Dla porównania z Savate:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki
Fakt w tanglangmen mamy podobnie aczkolwiek przy shi zi tui (kopnięciu w piszczel) bez tak znacznego odchylenia. Odchylenie lekko w bok jest przy liao yin jiao czyli kopnięciu w krocze.

MW
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

ps. nasze kopnięcie w esds tez jest z biodra, nie strzał z kolana. Żeby było ciekawiej jest to kopnięcie zarówno z wykrocznej jak i zakrocznej nogi. I kazde w (naszym dystansie) z silą wodospadu - corega tabs :lol:

Wywodzi sie pewnie z jakiegoś kung fu czy tai chi, my go nie wymyslilismy tylko używamy.

Dziękuję za info z Waszej strony, pozdrawiam

psII. Ciekawe skąd założenie, że chodziło o "strzał z kolana" w esds?? :D


coz wzielo mnie sie z tego ze widzialem jak poznanski przedstawiciel Waszej szkoly je kopal...
ale wiesz nie czepiajac sie nikogo to jezeli kopiecie z biodra to tego nie da nauczyc sie w 20 minut :wink:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

Niestety drugi filmik mi się nie ściąga, stąd z konieczności ustosunkuję się tylko do opisów... Otóż tak: Tomek, to odchylanie się i opuszczanie rąk w dół przy przedmiotowym kopnięciu mnoże wcale nie jest takie bezsensowne... Zaryzykuję twierdzenie, że przy maksymalnym zasięgu nawet inaczej nie da się tego zrobić...


Wosiu sciagnij ten filmik to sam zobaczysz :wink: zobaczysz sam ze do maksymalnego zasiegu to sporo brakuje :!: zreszta mnie sie uczy doskakiwania w celu dojscia do zasiegu i nie wolno sie przeginac bo to po prostu niebezpiczne w sytuacji doskoku, przeginac to sie mozesz przy bocznym jak tu nasz kolega Modliszkowy wspomnial lub w sytuacji kiedy reka idzie na twarz wiec uciekasz od cisou przechylem i zeby cos z tego miec to kopiesz glownie zeby zamknac przerwe miedzy soba a przeciwnkikiem i nie dac mu wejsc jeszcze blizej

Jeśli kopnięcie ma trafić poniżej kolana z dystansu, żadne superrozciągnięcie nic nie daje, wykonujący musi trochę ugiać nogę podpierającą i mocno wypchnąć biodra do przodu co powoduje odchylenie górnej części pleców do tyłu,


w savate ale nie w kung fu!!! w kung fu sie biodra wychlaja ale tulow zostaje w tej samej linii dlatego wyuczenie tego odrucha zajmuje tyle czasu
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki
Właśnie spróbowałem przed lustrem jak ja to właściwie robię, wyszło że tak bardzo się nie wychylam, znaczy się kungfupodobnie? :) Co tam o wychylaniu... przy tym kopnięciu buty ważne są ;)
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki
Wiesz co panie Tomasz hmmmmmmm.....doceniam Twoją wiedzę itp. itd. ale czasem mam wrażenie, że tylko to co Ty robisz i jak robisz jest skuteczne, fajne i gaoji kung fu.
Trzeba było wpaść do nas na trening jak byłeś w Polsce, chętnie bym przyjął Twoje nauki.
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

bo to co widze na filmiku to niestety jego bardzo zla wersja...
i tu tak naprawde zaczyna sie "czarna magia" bo motyryka do tego prawidlowego ruchu jest tka obca cialu ze nalezy sie naprawde napocic zeby sila tutaj szla z biodra w 100% a nie z snapa z kolana, zreszta o roznicach w motoryce i zasadach ruchu pisal juz wielokrotnie tutaj Dacheng


Hmmmm motoryka ruchu, czy w każdym systemie kopnięcie w piszczel wykonuje się tak samo ? Czy tak samo generuje się siłę ? Bo na przykład ja robię to inaczej (generownie siły) niż piszesz, czy mam mniemać, że robię to źle, moje kung fu jest mało skuteczne bo np. w stylu X to my robimy inaczej, a mój nauczyciel to powiedział .....kurcze tylko dziwna rzecz , że ja w obrębie jednego systemu znajduję różnice wprowadzane przez nauczyciela w stosunku do tego co np. robił 2 lata temu, nie mówiąc o jego poprzednikach. A do tego dochodzą jeszcze inne odmiany systemu, gdzie różnice mogą być istotne nawet w podstawach. I to co dla Ciebie jest niewygodne, dla kogos może być idealne. Czy kung fu nie powinno być czasem "żywe" ? Na przykład ja z punktu widzenia systemów, które miałem okazję poznawać, mogę powiedzieć, że uderzanie tylko otwartą dłonią bez pięści to pomyłka, lub uderzanie tylko w klatkę piersiową ma ogromny sens - połamanie tych kości wcale nie jest takie trudne - ale nie jest to wcale jedyna droga, jedynie prawdziwego kung fu, tylko moje własne prersonalne odczucia odpowiednie do moich predyspozycji. Taka personalizacja otoczenia wyłącznie pod siebie jest ok tylko można się potem zaskoczyć jak ktoś wykonując technikę "nie tak jak w moim kung fu" zrobi nam kuku.
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

bo to co widze na filmiku to niestety jego bardzo zla wersja...
i tu tak naprawde zaczyna sie "czarna magia" bo motyryka do tego prawidlowego ruchu jest tka obca cialu ze nalezy sie naprawde napocic zeby sila tutaj szla z biodra w 100% a nie z snapa z kolana, zreszta o roznicach w motoryce i zasadach ruchu pisal juz wielokrotnie tutaj Dacheng


Hmmmm motoryka ruchu, czy w każdym systemie kopnięcie w piszczel wykonuje się tak samo ? Czy tak samo generuje się siłę ? Bo na przykład ja robię to inaczej (generownie siły) niż piszesz, czy mam mniemać, że robię to źle, moje kung fu jest mało skuteczne bo np. w stylu X to my robimy inaczej, a mój nauczyciel to powiedział .....kurcze tylko dziwna rzecz , że ja w obrębie jednego systemu znajduję różnice wprowadzane przez nauczyciela w stosunku do tego co np. robił 2 lata temu, nie mówiąc o jego poprzednikach. A do tego dochodzą jeszcze inne odmiany systemu, gdzie różnice mogą być istotne nawet w podstawach. I to co dla Ciebie jest niewygodne, dla kogos może być idealne. Czy kung fu nie powinno być czasem "żywe" ? Na przykład ja z punktu widzenia systemów, które miałem okazję poznawać, mogę powiedzieć, że uderzanie tylko otwartą dłonią bez pięści to pomyłka, lub uderzanie tylko w klatkę piersiową ma ogromny sens - połamanie tych kości wcale nie jest takie trudne - ale nie jest to wcale jedyna droga, jedynie prawdziwego kung fu, tylko moje własne prersonalne odczucia odpowiednie do moich predyspozycji. Taka personalizacja otoczenia wyłącznie pod siebie jest ok tylko można się potem zaskoczyć jak ktoś wykonując technikę "nie tak jak w moim kung fu" zrobi nam kuku.
Pozdrawiam serdecznie


no patrzac po twoim poscie to chyba naprawde malo wiesz... widzisz jest pewna motoryka ktora nazwac mozna motoryka kung fu i wszystkie style maja ja podobna... na tym polega m.in. to ze sie wszystkie kung fu nazywaja...
potem konkretny style maja pewne mniej lub wieksze zmiany ale wciaz widac ze to z jednego pnia wychodzi bo jezeli nie widac to to juz nie jest kung fu tylko tworczosc wlasna...
ja nie mowie o piesciach czy dloniach ale motoryka ktora za tym stoi! mnie naprawde obojetnie czy ja uderzam piescia czy dlonia a czy nawet nadgrastkim lub przedramieniem bo motoryka za tym ruchem jest ta sama!
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

Wiesz co panie Tomasz hmmmmmmm.....doceniam Twoją wiedzę itp. itd. ale czasem mam wrażenie, że tylko to co Ty robisz i jak robisz jest skuteczne, fajne i gaoji kung fu.
Trzeba było wpaść do nas na trening jak byłeś w Polsce, chętnie bym przyjął Twoje nauki.


cos chyba sie Tobie pomyli jednak przy czytaniu moim postow... co do wpadania na trening do Was i "uczeniu" Ciebie to ja bardzo chetnie tylko kup mi bilet....
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

bo to co widze na filmiku to niestety jego bardzo zla wersja...
i tu tak naprawde zaczyna sie "czarna magia" bo motyryka do tego prawidlowego ruchu jest tka obca cialu ze nalezy sie naprawde napocic zeby sila tutaj szla z biodra w 100% a nie z snapa z kolana, zreszta o roznicach w motoryce i zasadach ruchu pisal juz wielokrotnie tutaj Dacheng


no patrzac po twoim poscie to chyba naprawde malo wiesz... widzisz jest pewna motoryka ktora nazwac mozna motoryka kung fu i wszystkie style maja ja podobna... na tym polega m.in. to ze sie wszystkie kung fu nazywaja...
potem konkretny style maja pewne mniej lub wieksze zmiany ale wciaz widac ze to z jednego pnia wychodzi bo jezeli nie widac to to juz nie jest kung fu tylko tworczosc wlasna...
ja nie mowie o piesciach czy dloniach ale motoryka ktora za tym stoi! mnie naprawde obojetnie czy ja uderzam piescia czy dlonia a czy nawet nadgrastkim lub przedramieniem bo motoryka za tym ruchem jest ta sama!


Hmmmmm a ja jakoś za cholerę nie mogę porównać wielu rzeczy z Tang Lang z Cjfz. Niby to samo a jednak ta siła pochodzi z czegoś innego i kierunki nie te same przy podobnych technikach, pozycjach - może te subtelne różnice nie są aż tak subtelne....Ale może ja ćwiczę twórczość własną jakiś mało wiedzących Pekińczyków. Twoim zdaniem w każdym systemie przy kopnięciu ( i nie tylko zresztą) generuje się siłę tak samo, tak samo przekłada się rolę kroku (tak samo wyglądają same kroki), tak samo kierunek siły w uderzeniu - tor - trajektorię -ułożenie klatki, pleców, obręczy barkowej (a co zatym idzie mięśni), rolę hmmm..mentalną? Na pewno w wielu jak napisałeś podobnie przekłada się to na motorykę, w mniejszym lub większym stopniu. Ja, chociaż jestem mało"wiedzący",powiem, że kopnięcia z CJFZ nijak mi nie przypominają kopnięć z Tang Lang jeśli zagłębić się w szczegóły pod względem czerpania siły, trajektorii, wykorzystania kroku, samej "świadomości" wykonywania ruchu. Dla mnie to nie są subtelne różnice. Niby te same założenie ale wykonanie inne.
Pomijając kwestię motoryki ....przypomina mi się taki tekst- "bo ty źle uderzasz w prawdziwym kung fu sie tak nie robi" - poczym następuje trafienie i zdziwienie.
Ja wszystko rozumiem, ale nie bądź bardziej chiński od Chińczyków.
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gu Zhizi - 2 filmiki

Wiesz co panie Tomasz hmmmmmmm.....doceniam Twoją wiedzę itp. itd. ale czasem mam wrażenie, że tylko to co Ty robisz i jak robisz jest skuteczne, fajne i gaoji kung fu.
Trzeba było wpaść do nas na trening jak byłeś w Polsce, chętnie bym przyjął Twoje nauki.


cos chyba sie Tobie pomyli jednak przy czytaniu moim postow... co do wpadania na trening do Was i "uczeniu" Ciebie to ja bardzo chetnie tylko kup mi bilet....


Jak będziesz kiedyś w Polsce daj znać, a być może kiedyś ja zawitam do Pekinu.
"Pouczysz" mnie wtedy - dla mnie każde doświadczenie jest in plus. Zresztą ktoś z Tang Lang chyba z Tobą "ćwiczył", więc chyba i ja mogę ? Nieważne, zawsze dla mnie miło i bardzo chętnie z kims o takiej wiedzy i umiejętnościach "poruszać się".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024