Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Pytanko
witam, nie cwicze kung fu tylko karate, ale od pewnego czasu intryguje mnie pochodzenie karate( okinawanskiego), a mianowicie, wiem ze karate najprawdopodobniej powstalo z styli : Zurawia, Piesci Tygrysa, Stylu smoka oraz tzw. Arhat Boxing czyli Piesci Mnicha, nie znam niestety chinskich nazw tych styli, mialbym prosbe aby ktos obeznany w temacie napisal pokrotce cos o tych stylach, i jeszcze jedno: Pon-gai-noon, co to za styl???? podobno jego odpowiednikiem na okinawie jest uechi ryu.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko

witam, nie cwicze kung fu tylko karate, ale od pewnego czasu intryguje mnie pochodzenie karate( okinawanskiego), a mianowicie, wiem ze karate najprawdopodobniej powstalo z styli : Zurawia, Piesci Tygrysa, Stylu smoka oraz tzw. Arhat Boxing czyli Piesci Mnicha, nie znam niestety chinskich nazw tych styli, mialbym prosbe aby ktos obeznany w temacie napisal pokrotce cos o tych stylach, i jeszcze jedno: Pon-gai-noon, co to za styl???? podobno jego odpowiednikiem na okinawie jest uechi ryu.


Temat bardzo obszerny. Kiedys chyba juz cos bylo naten temat. Byly tez wrzucane klipy ze stylami bedacymi niejako pierwowzorem okonawskiego karate.
Na tym forum: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pisuja ludzie, ktorzy cwicza wuzu quan, rozne odmiany zurawia z Fujianu itp.. Warto przejrzec dzialy Ngo Chor Kun (wuzu) i o okinawskim karate. Jakies informacje tam beda.

Co do Pon-gai-noon (banyingruan - poltwardomiekki :-) ) i Uechi mozesz zerkanac tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024