Skocz do zawartości


Zdjęcie

MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

budo_yansee_1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
Widze ze zadna kobieta jak do tej pory nie zglosila swojego sprzeciwu ale ja czuje sie zlekcewazona zeby nie powiedziec ''olana''. Faktem jest ze akurat nie moglabym startowac w tych zawodach bo jestem aktualnie zagranica ale znam pare dziewczyn ktore z pewnoscia bardzo ''ucieszyl'' fakt ze kobiet na MP nie bedzie. Tym bardziej ze moglaby to byc jedyna szansa dla nich na zaistnienie na Mistrzostwach Europy. Rozumiem wszystkie problemy ze startem kobiet typu rozne wagi i rozne pasy ale uwazam ze jest to naprawde nıe fair. Nie podano zadnego konkretnego powodu. Na wstepie od razu zlikwidowano wszelkie kwestie. Dziekuje bardzo za tak mile podejscie i za to ze kobiece bjj jest tak niesamowicie doceniane w Polsce.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005

Widze ze zadna kobieta jak do tej pory nie zglosila swojego sprzeciwu ... Dziekuje bardzo za tak mile podejscie i za to ze kobiece bjj jest tak niesamowicie doceniane w Polsce.


Bo u Mirka jest tak męskoszowinistycznie - chodzą różne słuchy dlaczego, ale że nie jestem plotkarzem, to ciiii...
  • 0

budo_mma toruń
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005

Nie podano zadnego konkretnego powodu. Na wstepie od razu zlikwidowano wszelkie kwestie. Dziekuje bardzo za tak mile podejscie i za to ze kobiece bjj jest tak niesamowicie doceniane w Polsce.


Yansee_1 - fakt, nie podano żadnego konkretnego powodu. I rzeczywiście nie wiem dlaczego tak się stało, że kobiety nie startują. To decyzja tylko i wyłącznie Mirka.

W moim klubie kobiety mogą trenować normalnie, bez jakichśtam seksizmów.
  • 0

budo_pumabjj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
witam
u mnie tez kobiety trenuja i sa mile widziane , szczeze to sa bardzo waleczne
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
niech sie mirek wypowie na ten temat ja jestem bardzo ciekaw wlasnie dlaczego nie moga u niego dziewczyny trenowac a na zawodach nie ma ich kategorii, szczegolnie jesli akademia "matka" ze tak powiem , gb szczyci sie kilkoma super dziewczynami , nie wspominajac o Kyrze ktora wlasnie dostala czarny pas (a ma 20 lat !)
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
ehhhhh... Kira, Kira... ehhhhh

u nas jest Asia i Soczeq czasem ale generalnie deficyt kobiet... wiec zapraszamy uprzejmię
pzdr gnz
  • 0

budo_yansee_1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
Dzieki za wsparcie chlopaki. Jestem zla na to wszystko bo w szczecinie ostatnimi czasy zebralo sie troche walecznych kobitek ktore moglyby powalczyc w me. Ciezko trenuja i naprawde zasluguja na to zeby ktos je docenil. Nie wyobrazam sobie ze nie moga pojechac na tak wazne zawody!!!
  • 0

budo_kirigirisu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
skłamałabym gdybym powiedziała, że nie zdziwił mnie fakt braku miejsca dla kobiet na MP. Rozumiem, że powracamy do źródeł... patrz czasów starożytnych, gdy faktycznie kobiety nie mogły brać udziału w Olimpiadzie... skoro tak to może bądźmy konsekwentni - niech panowie startują nago jak i Olimpiczycy w IV w.p.n.e.. ah jakże by było..."historycznie" ;)

ale ludzie... mamy XXI wiek i o ile dobrze wiem, nie ma sportów "nie dla kobiet" - zaraz ktos powie, że nikt nam nie zakazuje trenować - ale to oczywiste, że skoro ktoś trenuje to chce się sprawdzać - wspólzawodniczyć, jesli ktos czuje się naprawde dobry...chciałby wiedzieć... czy nie jest najlepszy. Wydawało mi się, że skoro kobiet jest faktycznie sporo mniej w BJJ i ciężko spotkać je w większych ilościach w najblizszym środowisku.. to własnie na MP - tak prestiżowej imprezie będzie okazja do weryfikacji swoich umiejetności, bo zjadą się koleżanki z całej Polski.

Kobiet jest za mało? a może wcale ich do tego nie zachęcacie? Bo jeśli są sekcje( a poodbno są) w których dziewczyny są "persona non grata", jeśli sa zawody w których one nie mogą brać udziału, jesli nie są brane pod uwagę w MP to tak jakby nie było dla nich miejsca - nie każdy ma duszę buntownika, który będzie o swoje walczył...dlatego większość z nich zawiedzie się, że w Polsce ich rola w BJJ polega na ewentualnym łaskawym przyzwoleniu mężczyzn na to, że mogą przyglądać się, ba nawet uczestniczyć w treningach, ale już głośno nie zapyta dlaczegóż to nie dane im będzie wybrać najlepszej spośród nich. A że są to wiemy i to co raz więcej dlatego warto by się mogły pokazać...

Może jendnak warto zapytać się ich? ...może chociaż open
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
zgadzam sie z paniami,
marta gdzie cie wywialo?
  • 0

budo_franekkimono
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
a moze organizator nie ma sponsora na sfinansowanie az tylu wycieczek do Portugalii...

slyszalem, ze zwyciezcy na tydzien przed ME maja byc zakwaterowani w luksusowym hotelu na przedmiesciach Lisbony. W tym czasie maja regenerowac sily aby jak najlepiej
zaprezentowac nasz kraj na turnieju :wink:
  • 0

budo_pumabjj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
Witam
mysle dziewczyny ze problem lezy w was samych, niepotraficie walczyc o swoje (jest forum zakumplowac sie tymbardziej ze jest was malo i jesli bedziecie dalej tak jezdzic na zawody gdzie zawsze jest 1 badz 2 zawodniczki czasami niema wogole to nigdy nikt niebedzie sie z wami liczyl)sila jest w ilosci pozatym boicie sie mezczyzn (nie wszystkie) a nieiwem co wam w nich przeszkadza przeciez to ze jest 100 facetoe i kilka kobiet to chyba fajnie (ile ja bym dal aby bylo odwrotnie;) a nikt niebedzie robil sekcji tylko dla kobiet bo to sie poprostu nie oplaca ,zreszta mysle ze todobrze ze trenujecie z mezczyznami gdyz sa silniejsi zazwyczaj:)
Umnie w sekcji MMA BELCHATOW dziewczyny sa mile widziane, zabiore je nakazde zawody na jakie beda mialy tylko ochote
ZAPRASZAM
Pozdrawiam:)
  • 0

budo_franekkimono
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
powtarzam moje pytanie o niedozwolone techniki.

chcialbym rowniez wiedziec jak bedzie wygladalo losowanie zawodnikow.
mam nadzieje, ze ranga turnieju zmusi do innego niz do tej pory sposobu prezentowanego na zawodach tego organizatora:

"nooo dobra to ten z tym a ten z tamtym"
  • 0

budo_mma toruń
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
Co do technik niedozwolonych to już niedługo ujrzy światło dzienne regulamin zawodów (nota bene wg przepisów CBJJ).

Losowanie zawodników odbędzie się wcześniej - dlatego Mirek prosi o wysyłanie zgłoszeń do dnia 4 listopada na adres: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (imię, nazwisko, nazwa klubu, data urodzenia, waga, ew. imię i nazwisko instruktora, oraz oczywiście stopień w BJJ, a także kontakt: e-mail). Lista walk zostanie opublikowana na jakieś 3-4 dni przed zawodami.
  • 0

budo_franekkimono
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
aha... czyli losowanie bedzie wygladac tak jak napisalem powyzej...

czy przedstawiciele innych klubow moga byc przy losowaniu ?
  • 0

budo_mma toruń
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
Franek: mówiąc inaczej zarzucasz mi nieuczciwość...

Mirek specjalnie poprosił mnie o zrobienie planu walk (bo to do mnie przychodzą zgłoszenia), ponieważ jestem osobą spoza Warszawy, nie jestem organizatorem, nie startuję i - z całym szacunkiem do osób startujących - nie obchodzi mnie kto z kim będzie walczył.

Ale oczywiście przedyskutuję z Mirkiem możliwość zrobienia jawnego losowania. Jestem otwarty na wszelkie propozycje i zapraszam do Torunia - gdyby ktoś chciał sprawdzić czy czasem nie przygotowuję jakiś wałków :)

No ale serio, to rozumiem Twoje obawy.
  • 0

budo_krz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
rozumiem ze wysylac takze w zgloszeniu jesli ktos chce i w swojej wadze i w open startowac?
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
mma toruń: mysle ze losowanie kilka dni wczesniej nie jest dobrym pomyslem, jest duze prawdopodobienstwo ze niektorzy ktorzy sie wczesniej zdeklarowali nie dojada na miejsce i cala drabinka sie sypie.to taka moja sugestia
  • 0

budo_franekkimono
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
co nie znaczy ze majac wczesniej liste potencjalnych startujacych nie mozna sie przygotowac do przeprowadzenia sprawnego losowania tuz po weryfikacji przybylych
  • 0

budo_yansee_1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
michal_m

Siedze w kraju niewiernych i probuje walczyc chociaz o to zeby pare dziewczyn mialo szanse na start ale z tego co widze to wiekszosci dziewczyn chyba jednak nie zalezy bo slowa sprzeciwu nie wyrzekly. Ech... Intensywnie szukam tu bjj ale niestety chyba tylko judo mi pozostanie. Mimo ze turcja slynie niby z dobrych zawodnikow w judo i zapasach wiec i w bjj powinii byc biegli ale nie w tureckiej czestochowie gdzie ja jestem. Pluje sobie w brode ze wyjazd akurat teraz sie nadarzyl i taka szansa mnie omija. :( Przyjade na swieta i bede nadrabiac z nawiazka.
  • 0

budo_mma toruń
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
Michał i Franek: macie rację, wezmę to pod uwagę. Dzięki za rady :D

krz: jeśli chcesz startować w open to również to zaznacz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024