Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiazka Jana Silberstorffa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ksiazka Jana Silberstorffa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fizzy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pustki

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
Trochę jestem zły na sposób wydania tej ksiązki. Wygląda na to, że ćwiczący styl Chen jest jakimś małym środowiskiem i trzeba wydać tą ksiązkę w wewnętrznym obiegu, poza księgarnią.
Panie Jaromirze, czekamy kolejny rok? Może dwa?
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
faktem jest ze rynek za duzy nie jest, a nikt nie chcialby do tego doplacac...
  • 0

budo_fizzy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pustki

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
Czy ja wiem?

Dużo jest pozycji w księgarniach, każda szkoła wydała jakąś książkę (np tai chi na siedząco!) i na pewno nie przez subskrypcję! YMAA wydało całą serię, więc interes jakoś idzie. Wydaję się, że wydawnictwa dosyć chętnie drukują temat. No chyba, że pan Jaromir nie chce dać zarobić.
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
chyba jednak boi sie, zeby raczej nie starcic za duzo. Ksiazka jest przedrukiem (po tlumaczeniu), prawa do niej ma jakies wydawnictwo niemeckie. Nie do konca znam sie na tym, wiec nie wiem jak to bylo zalatwiane, ale dosc dlugo trwaly targi, zeby wogole uzyskac zgode na wydanie tego po polsku i w Polsce. Tak wiec ja sie ciesze, ze taka pozycja wogole bedzie do kupienia.
  • 0

budo_fizzy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pustki

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
To już jest jakieś wyjaśnienie. Wiesz coś wiecej?, z pierwszej ręki?
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
Moge wiedziec, co konkretnie?
  • 0

budo_fizzy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pustki

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
Przewidywany termin wydania?
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
W tej chwili z tego co mi wiadomo robione sa jeszcze korekty tlumaczenia, cos wiecej bede wiedzial pod koniec przyszlego tygodnia.
  • 0

budo_anitata
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
[ponizszy tekst jest cytatem odpowiedzi ze zrodlowego portalu i w mojej opinii odpowiada na zadane pytania]
Szanowni Państwo,

w związku z powtarzającymi się pytaniami postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane.

Nie jesteśmy w stanie odpowiadać na wszystkie maile osobno, ponieważ jest ich zbyt wiele. Wymagałoby to zaprzestania wszelkiej innej aktywności, z oddychaniem włącznie ;-) .

Zamierzeniem jest merytorycznie najlepsze możliwe polskie tłumaczenie, uwzględniające również zmiany wprowadzone przez autora, aby skorzystać z unikalnego w naszym kręgu kulturowym i na skalę światową doświadczenia autora będącego uczniem uznanym osobiście przez Wielkiego Mistrza Chen Xiawanga.

Nam wszystkim zależy na bardzo starannym przygotowaniu polskiego tekstu, a nie jak najszybszym "odwaleniu" roboty. Tłumaczeniem zajmuje się pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego, czynnie ćwiczący Chen taijiquan, a redaktorem polskiego wydania jest Jaromir Śniegowski. W założeniu jest to książka przeznaczona dla osób którym zależy na rzetelnym tłumaczeniu wiedzy i treści merytorycznej a nie na "jakiejkolwiek książce o sztukach walki". Takie książki są już na rynku, a nie o to nam chodzi.

Pierwotnie subskrypcja była skierowana do zarejestrowanych w portalu chen.org.pl, aby umożliwić zakup w cenie promocyjnej bez względu na miejsce zamieszkania, ale tylko jako uzupełnienie dystrybucji w księgarniach, a nie jako główny kanał dystrybucji. Ponieważ pojawiły się takie prośby subskrypcja została udostępniona na stronie dla wszystkich bez względu na zarejestrowanie lub jakiekolwiek inne cechy. Zatem w założeniu jest skierowana do osób mających zaufanie do portalu chen.org.pl, natomiast pozostali będą mogli nabyć ją w księgarniach kiedy tam dotrze.

Subskrypcja została wprowadzona, aby zapewnić każdemu (obecnie każdemu odwiedzającemu stronę chen.org.pl) możliwość zakupienia książki i zarezerwowania jej egzemplarza jeszcze przed ukazaniem się na rynku.

Subskrypcja na stronie chen.org.pl jest uzupełnieniem dystrybucji poprzez księgarnie. Książka będzie, zatem w sprzedaży, ale jej dostępność w danym miejscu i cena będzie zależała tylko i wyłącznie od pośredników tj. hurtowni i księgarni.


Co wynika z powyższego?

Nie jesteśmy w stanie zadość uczynić zadaniu "trzy dni temu wysłałem maila, dlaczego jeszcze nie dostałem książki?", ponieważ jeszcze nie jest dostępna na rynku.

W momencie rozpoczęcia wysyłki wszyscy użytkownicy zarejestrowani w portalu chen.org.pl otrzymają maila z powiadomieniem. Będzie to również umieszczone na stronie. Mamy nadzieję, że będzie to w październiku.

[wyciety tu zostal fragment dotyczcy ceny ze wzgledu na regulamin budo, pelny tekst chen.org.pl]

Przepraszamy jednocześnie za niejasne sformułowanie, które mogło być przyczyną niezrozumienia zasad subskrypcji. Dziękujemy wszystkim, którzy zwrócili nam na to uwagę.

Na dalsze pytania również będą udzielane odpowiedzi w taki sposób (tj. na chen.org.pl/wydawnictwa), ponieważ mimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie zajmować się tylko odpisywaniem na maile, za co serdecznie przepraszamy. Wszelkie odpowiedzi i i informacje będą umieszczane na stronie portalu chen.org.pl dla uniknięcia nieporozumień.

Wydawca

---------------
PS Przy moim pełnym szacunku dla wszystkich ćwiczących ten szlachetny sport chciałabym uniknąć uwikłania w jakiekolwiek "walki plemienne i klanowe" oraz wszelkich innych odmian "polskiego piekiełka". Dementuje wszelkie podejrzenia o "wewnętrzny obieg" itp. - miedzy innymi własnie z tego powodu powstała publiczna subskrybcja, aby wszyscy mieli możliwość dostępu. Mam nadzieje, że zdołamy spełnić Państwa oczekiwania. Dziękujemy za zainteresowania.
PS Nie wiem czy dobrz posługuję się tym narzędziem więc prosze Państwa o wyrozumiałość.
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa

http://www.chen.org.pl/wydawnictwa/

Może kogoś to zainteresuje, że ta mityczna książka już jest. Żeby dostać trzeba napisać na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Ja dostałem w każdym razie :) A jak inni?
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
ani mnie nie denerwuj....
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
hmmm pamiętam jak (dawno dawno temu) dostałem propozycje żeby przedpłacić na tą książkę. Chyba jednak wybrałem wtedy prawidłową opcje. A ja myślałem że to w YMAA jest dłuuuuuugi cykl produkcyjny
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
Kup se tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
przynajmniej bedziesz wiedzial kiedy dostaniesz....

A co do cyklu w YMAA. To faktycznie tez tak myslalem.... Ale to jest poprostu nobel....
Przypomnij sobie co pisali na pewnym forum juz nieistniejacym ;) o tym "wydarzeniu"
i zaraz nasowa mi sie nasze stare przyslowie.
"chcieli dobrze a wyszlo jak zawsze...."
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
A tu jest jeszcze taniej... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Już nie pamiętam jaka była stawka na zapisach ale najlepiej będzie kupić ją sobie w EMPiKU. Napewno będzie

pozdr. KO
  • 0

budo_maria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
A ja kupiłam za 28 zł :) .
Oryginał jest lepszy- ale tak jest chyba z każdym wydaniem w obcym języku :?: . Z tym ,że tłumaczenie nie jest złe. Widać, że tłumaczył ktoś kto ma pojęcie co tłumaczy.

Z tym, że jeśli ktoś zna niemiecki to raczej lepiej czytać w oryginale..
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa

Kup se tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
przynajmniej bedziesz wiedzial kiedy dostaniesz....

A co do cyklu w YMAA. To faktycznie tez tak myslalem.... Ale to jest poprostu nobel....
Przypomnij sobie co pisali na pewnym forum juz nieistniejacym ;) o tym "wydarzeniu"
i zaraz nasowa mi sie nasze stare przyslowie.
"chcieli dobrze a wyszlo jak zawsze...."


Ja dowiedziałem sie od kumpla, że doszła do niego przedpłacona książka, dlatego zapytałem jak inni, mając na myśli co sądzą. Ale się nie dowiedziałem. Napisałem we wtorek, odp, kasa i dostałem swoją w czwartek. Nie powiem też się bałem co z tego wyjdzie 8O . Adres maila dał mi kumplu, ten który dostał. Przedtem też zadzwoniłem do takiej księgarni jak podałeś ale facio mi powiedział, że mogą ściągnąć dopiero z jakiejś hurtowni. I plus koszty wysyłki 12PLN trzeba doliczyć, dlatego takie pokreślone cyferki na czerwono. Jak zobaczyłem, że we wszystkich jest tak samo - to chwyt marketingowy - i optyka się mi nieco zmieniła. Co by nie było, moim osobistym zdaniem, sama książka jest warta przeczytania. Sorry, dla mnie jest ważne, że ją mam. :D Kumplu rzucał takim mięchem aż klaskało jak po gołej d... patelnią, ale jak zaczął czytać to powiedział, że mu przeszło. Ale nie wiem czy złagodniał czy mu "czi" sflaczała :)
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa
przez ten czas zdazylbym sie nauczyc i faktycznie przeczytac orginal
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa

przez ten czas zdazylbym sie nauczyc i faktycznie przeczytac orginal

Z tego co widzę w treści po polsku to szczerze baaaardzo wątpię. Ale może Cię nie doceniam... :) 8) :lol:
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Jana Silberstorffa

A ja kupiłam za 28 zł :) .
Oryginał jest lepszy- ale tak jest chyba z każdym wydaniem w obcym języku :?: . Z tym ,że tłumaczenie nie jest złe. Widać, że tłumaczył ktoś kto ma pojęcie co tłumaczy.

Z tym, że jeśli ktoś zna niemiecki to raczej lepiej czytać w oryginale..


I właśnie dlatego chciałem mieć tą książkę - pisali, że będzie z sensem. Ale co do czytania w oryginale to zazdroszczę. Respect.

offtop: Pamiętam tylko jak czterech pancernych oglądałem w oryginalnym niemieckim wydaniu . Wytrzymałem jak Janek zawołał "nicht szlisen Gustlik, nicht szlisen!" Ale nie wytrzymałem jak Gustlik powiedział "Ja wol her kamandir, ja wol" Wtedy to spadłem i długo rzęziłem... :) :) :)

:( A gdzie dostałaś za 28 zeta?? Czyżbym słabo szukał?? Czy kumpel mnie wrobił, pogadamy jak go spotkam :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024