Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_azazel_clf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana

Ja od środy zaczynam serię zastrzyków w kolano z OST-u to taki tańszy Synvisc. Ktoś miał z jednego albo drugiego? Jakie efekty? Podobno kolana po tym jak nowe :D

mój lekarz sportowy(zresztą jest lekarzem jednego z 1 ligowych klubów piłkarskich) u którego obecnie się lecze i będe rehabilitował, polecił mi dokładnie te zastrzyki!! podobno są ok. stosuje je u piłkarzy. ja niestety nie mogę spróbować, narazie niemam kasy (ok.120zł/jeden zastrzyk,a trzeba 3-5)
  • 0

budo_firebird
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Dzisiaj sie dowiedziałem, że tez mam chondromalacje. Klub sie powiększa :)

Troche czytalem o tym i to podobno zawodowa choroba biegaczy wiec niby uprawiac sport z tym mozna tylko trzeba rozwijac odpowiednie miesnie itp. Wielu sportowców ma problemy z kolanami jak wlasnie chondromalacja cze rozwalona łąkotka (Nastula ma wyciete obydwie łąkotki a i tak spuszcza łomot).

Ja mam malo zaawansowaną. Moge biegac na krutsze dystanse, dużo chodzić i nic nie boli. kiedys przez krótki czas bolalo ale przestalo od leków. potem jeszcze keidyś jak pomagałem w ogrodzie i wywoziłem coś na metalowej taczce to potem czyłem lekki ból. Szczescie że juz to spowodowalo ze wybralem sie do lekaza a nie czekalem aż bardziej rozwale.

Mam pytanie. Jakie sztuki walki mało obciążaja kolana (wszystkie obciażają ale które mniej). Słyszałem, ze bjj czy judo moze byc niebezpieczne wiec sklaniam sie do kickboxingu lub tajskiego, ewentualnie boks. Co radzicie?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
hmm box ma obciezanie tylko twojego ciala jak sie poruszasz, wiec niewielkie. podobnie kick. racja co do bjj i judo, tam jak kims trzeba rzucic to nacisk na kolana sie zwieksza, wiec ryzyko i wieksze. na tajskim poza uderzeniami kolan i przysiadami wiele sie z nimi nie robi, wiec tez powinno byc ok.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana

hmm box ma obciezanie tylko twojego ciala jak sie poruszasz, wiec niewielkie. podobnie kick. racja co do bjj i judo, tam jak kims trzeba rzucic to nacisk na kolana sie zwieksza, wiec ryzyko i wieksze. na tajskim poza uderzeniami kolan i przysiadami wiele sie z nimi nie robi, wiec tez powinno byc ok.

Nie do konca. W kicku kolano jest obciazone gdy kopiesz - noga postawna, nie mowiac juz o przyjmowaniu low kicków czy kopaniu w powietrze (choc to na szczescie robi sie glownie w TKD i karate). Odkad rzucilem stojke na rzecz bjj moje problemy z kolanami sie skonczyly.
  • 0

budo_firebird
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Mate - jakie to były problemy?

Chce od wrzesnia zaczac trenowac i nie wiem co wybrać zeby sobie nie zaszkodzić.
Generalnie powinienem unikać odciażeń długotrwałych jakie dają sprinty, biegi na dłuzsze dystanse, czy przełajowy po nierównym terenie. jestem laikiem jesli chodzi o walki ale mysle że czeste przyjmowanie kopnieć na udo oraz czeste kopanie kiedy cieżar ciałe pozostaje na jednej nodze jest wlaśnie niebezpieczne. W stylach chwytanych też trzeba dźwignąć gościa ale ciezar jest na dwóch nogach no i chyba technika moze pomóc.

Mesle o treningach Sambo co wy na to?
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
heh, to ja sie tez dopisze do klubu tych, ktorzy z kolanami maja "cos". mam nadzieje, ze nie tak powaznie jak przedmowcy. czuje ostatnio taki "luz" w kolanach, zastanawiam sie czy przerwac treningi bo zalezy mi na tym zeby jeszcze pochodzic, mam na mysli pochodzic po gorach... :roll:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana

Mate - jakie to były problemy?

W kolanach mi strzelalo i mnie bolaly. Wszystko od przyjmowania low kickow, i kopania w powietrze. Jak nie masz problemow z kolanami to madrze trenujac sobie nie zaszkodzisz no chyba ze ci ktos na tym sambo skretówke przeciagnie :wink: warto tez lykac glukozamine zapobiegawczo a sprinty czy biegi przelajowe po nierownych terenach nie szkodza chyba tak jak bieganie po chodniku. Dobrze tez wzmocnic sobie miesnie czteroglowe by zapobiegac problemom z kolanami
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
ja zaczynam cykl glukozaminy od poniedzialku, wiec sie przekonam czy mi cos pomoze. kolana mnie nie bola, ale strzykaja oba a w lewym cos przeskakuje. starosc nie radosc...
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
wiesz niektóre strzykania i przeskakiwania sa normalne ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
ale nie te akurat, to wiem ;]
kiedys, jak bylem mlodszy, to zdarzaly mi sie takie momenty, ze czulem, jakby kolano mialo w druga strone sie zgiac ;p moze to sa te "luzy" o ktorych piszecie. ale juz kilka lat tego nie mialem, wiec sie nie martwie.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana

ja zaczynam cykl glukozaminy od poniedzialku, wiec sie przekonam czy mi cos pomoze.


Nie wiem jak z kolanami, ale od paru tygodni wcinam na bole palcow u rak i pomaga calkiem niezle.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Ja zjadlem cala paczke glukozaminy ( 2 miesiace kuracji ) i jakos specjlanych zmian nie czulem, na mnie chyba nie dziala.
  • 0

budo_marass
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Dla zainteresowanych tematem -Zestaw ćwiczeń na wzmocnienie mięśni czworogłowych ud:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024