Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sosnowiec... pokaz Aikido :/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_mefisto
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Wieci możemy polemizować w wielu kwestiach i jak kto widzi Aikido i pokazy, ale duch jest jeden.
Do mero nic nie mam, było kilka nie domówień i już zostały wyjaśnione, więc nie ma problemu,
ale co do Randalla i jego wypowiedzi :

Ja bym takim leszczom po prostu mordy skuł


to wiele bym powiedział, ale potem zdziwiła mnie wypowiedz:

Ocena dotyczyła reakcji publiczności na pokaz


Więc jak to jest ,chciałeś "skuć mordy" tym co robili pokaz czy całej publiczności bo się zgubiłem...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tu właśnie wracamy do Budo :D

PS. Nie widziałem w Aikido kolorowych pasów oznaczających poszczegulne stopnie, a Hakama jak mi się zdaje ma tylko dwa i kolor wogóle nie mówi o stopniu zaawansowania, ale to tak na boku :wink:

Pozdrawian
  • 0

budo_vahaldor
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Czytam czytam i wdzie same mądre głowy co to Aikido mają w 1 palcu i wymaitają wszystkich (tyczy sie to Randalla i mero)
Musicie być lepsi niż sam Osensei skoro tak "perfekcyjnie umiecie ocenić czyjeś aikido"

Ja sie w wielu kwestiach nie wypowiem, gdyż muszę sie przyznać, że poprostu niemam w nich dośwadczenia. Ale wy gadacie jakbyście z samym Osensejem ćwiczyli!!!!!!

Teraz piszecie o tym jak to sie ktoś bulwersuje z powodu tego, że żle oceniliscie pokaz. Ale niestety jak piszecie takie teksty to trzeba sie z tym liczyć. Troche odpowiedzialności za to co robicie!!!

Randall mówisz, że pokazy powinny być doskonałe i powinny zachęcić ludzi do Aikido ale:

Wypowiedz randala w temacie "ćwiczenia z początkującymi"

Ha!
Nie dalej jak wczoraj, na zajęcia przyszedł jakiś koleś pierwszy raz.
Jako że był już kilka zajęć za mainstrimem grupy początkującej, dostał tzw. indywidualny tok nauczania, w mojej osobie. Na całe szczęście nie wiedział w jaką kabałę popadł
Po tym jak już go wyturlałem w te i wewte /powinienem opublikować książkę "Jak nauczyć* zenpo kaiten ukemi i ushiro kaiten ukemi w 15 minut (*bez zmywania maty)"/, dla odpoczecia błednika, który wyraźnie koledze wypominał obiad, podłaczyliśmy się do reszty grupy, co to miała praktykować ai hanmi katate dori shihonage. No to mu pokazuję, jak krowie na miedzy, leciutko i delikatnie, rąsia, nóżka itp. a tu się chciał gałgan wyłgać. Normalnie prawie całe pół sekundy w szoku byłem, bo właśnie chciałem mu wytłumaczyc jak ma padać bepiecznie, że to taka kołyska cośmy na początku robili... cóż, jego wybór był, padł na wznak jak worek ziemniaków. I jak tu byc dla ludzi miłym?
Tyle że jak by mu chrupło coś, to pewnie na mnie by było...
Z drugiej strony przez resztę trenigu był już bardziej zdyscyplinowany i się nie szarpał, to by podpierało teorię Waszmości.

Randall (zagłębiony w dylematach wczesnej edukacji)


No, pokazy może zniechecają ludzi do ćwiczenia, ale dla zainteresowanych, którzy chcą ćwiczyć aikido spodkanie takiego eghm.... "mastera super wymiatacza" (czy tam za kogo sie masz randall) zniechęca całkowice...
Jak ktoś przychodzi na 1 trening to można by go troche zachęcić, a nie połamać...

Jak ktoś napisał czym tu sie chwalić, że pomiatałem osobą, która nawet upadać nie umiała...

Randall wiesz niewiem kto cie uczy i jak umiesz aikido tego oceniać nie bede. Być może dobrze znasz techniki, niewiem nieznam ciebie poprostu. Ale to troche niedożeczne oceniać i poniżać prace innych NAWET TEGO NIE WIDZĄC!!!!!

Wątpie czy cokolwiek dotrze do twojej świadomości...WIEC SKŁADAM NISKI POKŁON NOWEMU OSENSEIOWI "RANDALLOWI"
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
:lol: Randall, awansujesz, hehehehe. Mamy coraz większe stężenie O' na centymetr kwadratowy forum, O'Mod, O'Randall :) Święte oburzenie fajnie się czytuje, no i jakie walory edukacyjne, ile się osób na VB zapisało specjalnie w celu prowadzenia tej fascynującej konwersacji... Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/

PS. Nie widziałem w Aikido kolorowych pasów oznaczających poszczegulne stopnie, a Hakama jak mi się zdaje ma tylko dwa i kolor wogóle nie mówi o stopniu zaawansowania, ale to tak na boku :wink:


mało widziałeś, a wypominasz staż innym...

ale widzę że już przynajmniej jest trójka z sosnowieckiego dojo :)
chopaki raz wam pokaz nie wyszedł nie ma co się szarpać... jak był publicznie to co się dziwicie oceny publicznej, nie podobał się i kropka, od was zależy czy next time coś zmienicie czy olejecie

to Randall & co. : chce się wam kolejnych nawracać?
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Witamy nowych budowiczow :)
Hehe jeszcze nie slyszalem o Aikido w jednym palcu na ale coz nie zaprzeczam ze jest taka mozliwosc, jezeli ktos sie przytulal do reaktora atomowego, jakies napromieniowanie czy cos :lol: :lol: Pozatym jednym palcem mozna duzo zwojowac (bylo to na jednym filmie z O'Sensei) :)
To ty poowiedziales ze umiemy perfekcyjnie ocenic czyjes Aikido... Ja mam tylko swoje spostrzezenia...
Hmmm czy cwiczylem z O'Sensei... mozna powiedziec ze tak... bowiem w kazdej technice, w calym Aikido jest jego duch...
Wydaje mi sie ze nikogo tu nie ponizylismy, nie ocenialismy jego trybu nauczania, zaawansowania w technikach, prac itd. tylko ocenilismy pokaz...
Prosze o dokladne czytanie postow...
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
[quote name="budo_vahaldor"]Wypowiedz randala w temacie "ćwiczenia z początkującymi"
i się nie szarpał, to by podpierało teorię Waszmości.

[/quote]

No, pokazy może zniechecają ludzi do ćwiczenia, ale dla zainteresowanych, którzy chcą ćwiczyć aikido spodkanie takiego eghm.... "mastera super wymiatacza" (czy tam za kogo sie masz randall) zniechęca całkowice...
Jak ktoś przychodzi na 1 trening to można by go troche zachęcić, a nie połamać...

Jak ktoś napisał czym tu sie chwalić, że pomiatałem osobą, która nawet upadać nie umiała...
[/quote]
Weź człowieku jeszcze raz dokładnie przeczytaj tekst o ćwiczeniu z początkującymiu i pomyśl nad tym co napisałeś, krytykujesz coś czego tam nie ma. Była wyraźnie mowa, o unikaniu ćwiczenia, a nie traktowaniu kogos morderczymi technikami.
  • 0

budo_ruda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Przeczytalam ten watek i jedna rzecz mnie zdziwila: tylko jedna osoba widziala ten pokaz i ocenila go jako zly.
Na jakiej zatem podstawie reszta dyskutantow - bez obejrzenia pokazu, zdjec czy filmu z niego - przyjela za pewnik, ze pokaz byl slaby?
Dziwne :roll:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/

Czytam czytam i wdzie same mądre głowy

A dziękuję.

Teraz piszecie o tym jak to sie ktoś bulwersuje z powodu tego, że żle oceniliscie pokaz. Ale niestety jak piszecie takie teksty to trzeba sie z tym liczyć. Troche odpowiedzialności za to co robicie!!!

Nie pokaz był przedmiotem dyskusji, tylko reakcja publiczności.
Jak napisał mero: czy ktos tez mial taki przypadek ze wstydzil sie tego ze ludzie tak potrafia zdyskredytowac Aikido ? Od poczatku do końca idzie o tą dyskredytację.

Randall mówisz, że pokazy powinny być doskonałe i powinny zachęcić ludzi do Aikido ale:
Wypowiedź randala w temacie "ćwiczenia z początkującymi"
(ciach-wypowiedź)
No, pokazy może zniechecają ludzi do ćwiczenia, ale dla zainteresowanych, którzy chcą ćwiczyć aikido spodkanie takiego eghm.... "mastera super wymiatacza" (czy tam za kogo sie masz randall) zniechęca całkowice...
Jak ktoś przychodzi na 1 trening to można by go troche zachęcić, a nie połamać...

Dziwne, bo ludzie nie narzekają. Pokazy są do zachęcania, treningi do ćwiczenia. Sam może kiedyś doświadczysz, że w pierwszym kontakcie ludzie często chcą sprawdzić, czy to co pokazujesz ma sens, i trzeba ich miąchnąć. Wtedy uwierzą i widzą sens w ćwiczeniu, wiesz, autorytet itp. Ja nie słuchałbym senseia, który nie potrafił by mnie o matę ciepnąć. Tak to wygląda. Nie ma to żadnego związku z wyżywaniem się na ludziach, którzy nic nie ptrafią, choćbyś nie wiem jak bardzo chciał mi przykleić taką etykietkę.
Co do reszty, to jak gwyn napisał, święte oburzenie. Jak wam chłopaki gul spadnie, to podejmijcie refleksję... I poczytajcie trochę forum, co by się w klimat wczuć, bo się jaracie jak młody rolnik wiosenną podorywką, a tu takie rzeczy to norma.

Ale to troche niedożeczne oceniać i poniżać prace innych NAWET TEGO NIE WIDZĄC!!!!!

Zgadza się, dlatego nikt z nas nie pisał, że "kotegaeshi było spaprane" itp. Macie niefart że gość z forum stał w tłumie i podzielił się swoimi uczuciami.

Wątpie czy cokolwiek dotrze do twojej świadomości...WIEC SKŁADAM NISKI POKŁON NOWEMU OSENSEIOWI "RANDALLOWI"

Zapomniałeś wstawić . Strasznie wysoki poziom frustracji i złości podparty ironią z nutką pogardy, dziwne, jak na akidoków ćwiczacych spokój, opanowanie i szacunek :lol:

ale co do Randalla i jego wypowiedzi :
Cytat:
Ja bym takim leszczom po prostu mordy skuł

to wiele bym powiedział, ale potem zdziwiła mnie wypowiedz:

Cytat:
Ocena dotyczyła reakcji publiczności na pokaz

Więc jak to jest ,chciałeś "skuć mordy" tym co robili pokaz czy całej publiczności bo się zgubiłem...

Jak się zgubiłes to rusz głową, mnie to pomaga. Kucie ryja to metafora mająca oddać moje nastawienie emocjonalne wobec takich wydarzeń. Może zacytuj resztę, czyli to, o co naprawdę chodziło?

Ludzie oglądają takich lamuchów, dziwne wariacje na temat, a potem na dźwięk aikido pojawia się na ich twarzach uśmiech politowania.
I tyczy sie to nie tylko braku umiejętności spowodowanych niedouczeniem, ale także wrzucanie stylów z gatunku medytacja_i_miłość na macie, z tymi co faktycznie ćwiczą. Etykietke mamy wspólną...

Czy prawda jest za bardzo niewygodna? Warto zauważyć, że nie odniosłem sie tylko do tego pokazu, pisałem w liczbie mnogiej, do przypadków w ogóle. Z powietrza opinia o aikido jako nieskutecznym balecie się nie wzięła. Warto zauważyć, że nikt z nas nie wiedział o kim pisze, więc nie był to atak osobisty, międzystylowy, kontrashihanowy, antysekcjowy i co tam nam jeszcze przypisaliście.

Pozdrawiam i zrozumienia życzę.

PS. Cze Ruda. Za resztę mówić nie moge, ale ja ustosunkowałem się do schematu. Przeczytaj że piszę o takich sytuacjach w ogóle.
  • 0

budo_mefisto
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Słuszna uwaga, mero był osobiście, widział wszystko więc może wyrazić swoje zdanie na ten temat. Ja też byłem osobiście więc moge z nim polemizować na ten czy inny temat w kwestji pokazu, choć już wyjaśniliśmy tę sprawe :-) .

Ale niektórzy nawet zdięcia nie widzieli ,a wygłaszają swoje opinje.

No i jeszcze słówko do _LM_

W niektórych szkołach Aikido stosuje sie kolorowe pasy, ale są to znaczne odłamy Aikido.
W pierwotnym Aikido pasy zą białe , lub czarne mistrzowski. A co do stopni to trenujący u samego O'senseja nosili Hakamy, bez wyjątku i bez znaczenia jaki kto miał stopień. W okresie wojennym ustalono że Hakamy będą nosićtylko posiadacze stopniów mistrzowskich.Pozatym O'sensej nadawał stopnie wedle własnego uznania i wedle własnej oceny umiejetności swoich uczniów. O ile pamiętam kolorowe pasy do sztuk walki zostały wprowadzone przez bogatych magnatów u której podstaw leżała biurokracja dworska i jej podział na rangi wedle kolorów.[troche historii :) ]

Nigdy nie mówiłem ,że mało wiem o Aikido :) tylko pisałem ,że nie widziałem i nie mówiłem jaki mam staż bo nie był to temat tej dyskusji. Ja tylko zwróciłem uwage paru osobom ,że wykazują brak szacunku w stosunku do innych.

A co do pokazu to jak to mówią :łatwo jest krytykować, ale trudniej zrobić. Ocenić pokaz każdy może ,ale kto wie jak by było gdyby przyszło go przygotować. Zastanówcie się nad tym. To nie takie proste robić pokaz przy ok 100-ce osób i mając świadomość że nic nie może pujść żle, nie można jak na treningu zatrzymać się i powtórzyć. Ludzie cały czas patrzą, oceniają i zapamiętują.

To nie takie proste...
  • 0

budo_mefisto
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Moge się z tobą zgodzić Randall ale nie zmienia to faktu ,że napisałeś te słowa i się pod nimi podpisałeś. Nie ważne jest czy było to twoje nastawienie czy może reakcj, słowa to słowa. Napisałeś je i bierzesz za nie odpowiedzialność. Ty napisałeś myśląc tak ale inni mogli odebrać to inaczej.

Tak więc dam ci rade na przyszłość : przemyśl i przeczytaj to pod czym się podpisujesz, zaoszczędzi ci to problemów w przyszłości. Twoją wolą będzie czy z tej rady skorzystasz.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/

Ty napisałeś myśląc tak ale inni mogli odebrać to inaczej.

Cóż, zawsze tak jest. A mnie bawi naprowadzanie ludzi na ścieżki mojego myślenia :wink: .

Tak więc dam ci rade na przyszłość : przemyśl i przeczytaj to pod czym się podpisujesz, zaoszczędzi ci to problemów w przyszłości. Twoją wolą będzie czy z tej rady skorzystasz.
Pozdrawiam.

Kiedy ja doskonale wiem pod czym sie podpisuje i nie mam z tym żadnych problemów. Generalnie gratuluję rzeczowego podejścia.

A co do pokazów, to już nawet nie policzę ile mam ich w plecach. Mnóstwo rzeczy może nie wyjść, jakiś babol się zawsze trafi, i zawsze ma sie poczucie, że można było lepiej to i tamto. Może być setka ludzi, moga bić brawa, albo gwizdać, ktoś się będzie naśmiewał... Tak to jest.
  • 0

budo_vahaldor
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Aż od nowa sobie wszystko przeczytałem :)

Wiec witać nas na forum nie musicie bo to jest zbedne... powiedział bym że już to zrobiliście kilkoma pierwszymi postami w tym temacie

Mero mnie prosisz o dokładnie czytanie postów no wiec czytam i widze:

Wiesz co Sonic przegladnelem ta strone i stwierdzam ze tak to musiala byc ta sekcja z Sosnowca... Rzesz ja pierdziele i oni sie reklamuja pod egida jakiegos mistrza z 8 danem ? Toz to jawna obraz jest


Co jak co ale owy kolo z 8 danem to Yoshimitsu Yamada- 1 z 3 żyjących uczni Osenseia

Wiec kolejno obrażając techniki mojego Senseia:

Pokaz byl hmmm przynajmniej rzenujacy... moze sekcja byla nowa i dlatego ? Nie wiem...
Gosc w hakamie, bo nie uslyszalem zadnych nazwisk, robil techniki po lebkach i na odwal.


Obrażasz jego nauczyciela, że ten skolei nieumiał go (wg ciebie) dobrze nauczyć, skolei w tym momęcie obrażasz Yoshimitsu Yamade, który nauczał Nauczyciela mojego Nauczyciela.

Piszesz że to my obrażamy wszystkich że uczymy sie w szkole Yoshimitsu Yamady? bo tego tak wniskuje

Tak na chłopski rozum za coś owy "Gość w hakamie" musiał dostać 1 dana, a z tego co słyszałem u Yamady nie tak łatwo zdobyć stopień mistrzowski.

Pokazu niebede tłumaczył każdy go odbiera po swojemu, jak byście czytali mój 1 post Nic nie wspominam o pokazie!!!!!! Bo o to już nie chodzi!!! Mero tobie sie nie podobał to przecież nie bede ci wmawiał, że był super! Mnie osobiście sie podobał chociaż wiem, że z braku czasu (sam zapewne kojażysz ile czasu zajął pokaz Karate a ile czasu miała sekcja Aikido) nie można było sie całkoiwcie wykazać.

Stwierdzenie "aikido w 1 palcu" i "ćwiczenie z osensejem" to jak sam zapewne wiesz to tylko zwroty porównawcze...

Przedzmy teraz do randalla

A dziękuję.

A prosze bardzo! :D

Mówisz że

vahaldor napisał:
Ale to troche niedożeczne oceniać i poniżać prace innych NAWET TEGO NIE WIDZĄC!!!!!

Zgadza się, dlatego nikt z nas nie pisał, że "kotegaeshi było spaprane" itp. Macie niefart że gość z forum stał w tłumie i podzielił się swoimi uczuciami.


No może sie podzielił ale czemu piszesz "niefart"/??? ja tam w tym szkody żadnej nie widze, ba nawet sie ciesze, że oglądał pokaz.

A ty nawet nie widząc pokazu piszesz żebyś nam "mordy skuł" - hmmm no czekam - chętnie zobacze Akidoke w ofensywie :D i tłumaczenia że to tylko były twoje odczucia!..... słaba wymówka. to jest twoja wypowiedż:

Wstydził? nie. Ja bym takim leszczom po prostu mordy skuł.
Ludzie oglądają takich lamuchów, dziwne wariacje na temat, a potem na dźwięk aikido pojawia się na ich twarzach uśmiech politowania.
I tyczy sie to nie tylko braku umiejętności spowodowanych niedouczeniem, ale także wrzucanie stylów z gatunku medytacja_i_miłość na macie, z tymi co faktycznie ćwiczą. Etykietke mamy wspólną...


Z tego wynika że po takim pokazie zaatakował byś mojego Senseia i "skuł mu morde" bo słabo prezentuje aikido. ----Sama esencja Budo


Piszesz że temat jest inny i chodzi o to, że:

Nie pokaz był przedmiotem dyskusji, tylko reakcja publiczności.


hmm ja i wielu kumpli też należeliśmy do publiczności.

Teraz przejdżmy do wypowiedzi gambita i Randalla

Zacytowałem Randalla z innego tematu bo tamten post mnie zainteresował.
Spiesze wyjaśnić, że gdybym(sytułacja teoretyczna) przyszedł do zaawansowanej grupy od, której odstaje i niezabardzo umiem Ukemi no to wiadomo jak ktoś zrobi na mnie technike i ja sie nie przewróce to jest niemal pewne, że rozwali mi ręke. A jak Randal rzucał kolesiem i niby to go ukemi uczył to ja raczej bym po 1 treningu zrezynował.
Piszesz, że niektórzy chcą zobaczyć jak to wygląda no dobrze ale to nie oznacza, że trzeba ich samych łamać. Mogłeś wziąść kogoś ze swojej sekcji i zrobić krótki pokaz tylko dla tej osoby jakąś prostą tehnike a wmiare efektowną.
Pieszesz o osobach przy 1 kontakcje - spotykam sie z tym dość czesto ale nie w Aikido. Jednak sytułacje są podobne gdzie ludze mają Ambicje i chcą zobaczyć co z tego można najwiecej uzyskać, a umiejetności ich są marne. I trzeba to zrobić tak żeby ich czegoś nauczć i żeby jeszcze mieli wtedy jakieś ambicje i chęci.


No i zdementuje:) nikt z nas sie nie denerwuje nie stara sie was oczernić ani nic z tych rzeczy poprostu wyrażamy swoje zdania tak samo jak wy wyrażacie swoje. no i dzieki temu można troche podyskutować

Oczywiście wszystko to co tu napisałem to są tylko moje spostrzeżnia itd. Za to co tu napisałem Odpowiadam ja sam nikt inny.

ufff....

Pozdrawiam
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
hmmmm.. zastanawiam sie na czym mialby polegac pokaz w ktorym techniki robi sie po lebkach i na odwal.... (mozna wiecej szczegolow??) - czy goscie sami padali?? czy nieudolnie to wygladalo?? jakies koslawe pady?? niezdarnie wykonywane techniki?? potykanie sie o wlasna hakame?? itp.... bo troche za malo szczegolow bylo podane na czym konkretnie mialoby polegac "zenada"?? bo jesli chodzi o same pady to chyba akurat halas i "wysokie loty" robia raczej pozytywne wrazenie (no chyba ze z jakimis wyraznie widocznymi bledami-np. sami padaja bez potrzeby itp...)
Przemek (neutralnie zaciekawiony..)
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
O toto... Szybko weszliście na tory osobistych wcyeczek, urażonych dum i chęci przebicia wszystkich argumentów oponenta (nie wazne jak- ważne żeby coś odpisać)- a kwestie czysto techniczne omijacie szerokim łukiem (vortal budo w czystej postaci :? .).. Moze by tak jednak jakąś konstruktywną krytyke uskutecznić? Zeby cała ta dyskusja w ogóle miała sens? I na coś przydała siępanom z sosnowca?

Na razie jedna mądra rada tu była- jak robicie pokaz to dla ludzi, lubie lubią efekciarstwo i taki pokaz ma być... Więc może coś w ten deseń następnym razem :wink:

A mero może opowiesz jak to wyglądąło od zaplecza technicznego? Bo "padali z takim impetem jakby wylecieli w kosmos i wrucili" - to raczej wygląda na efekciarstwo którego podobno tam nie było :wink:
"bo techniki wykonane po łebkach i na odwal" - tę kwestię wyjąsnij- tu można pomyslieć nad lepszym przygotowaniem do pokazu. Czy braki w wykoaniu? - innymi słowy następnym razem weźcie kogoś bardziej doświadczoego w aikido? czy prawidłowo ale od niechcenia? - do czaegoś takiego jednak tez siętrzeba przygotowąć- nie podchodzić -ot tak... bo mam 2 dan to mi i tak wyjdzie. Czy moze zeżarł ich stres czy podobne?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/

Z tego wynika że po takim pokazie zaatakował byś mojego Senseia i "skuł mu morde" bo słabo prezentuje aikido. ----Sama esencja Budo

Chłopie, udajesz głupiego czy co? 8O
Z tego wynika, że generalnie nie podoba mi się jak ktoś kala rzemiosło i nerw mi się włącza.
Zastanów się, jakim idiotą trzeba by być, by zaatakować człowieka bo coś tam się nie spodobało. :?

Piszesz że temat jest inny i chodzi o to, że:

Nie pokaz był przedmiotem dyskusji, tylko reakcja publiczności.

hmm ja i wielu kumpli też należeliśmy do publiczności.

Chodzi o reakcję rozumianą jako wrażenie laików na temat aikido jakie mieli/mogli mieć po pokazie. Z relacji - pokaz wypadł blado w stosunku do reszty, to wrażenie jest negatywne - zaszkodziło aikido.

Zacytowałem Randalla z innego tematu bo tamten post mnie zainteresował.

Ale niestety nie zrozumiałeś ani na jotę.
Sytuacje opisałem dośc jasno - pierwszy trenig nowego, na grupie początkującej. Jako że był zacofany o kilka trenigów to miał instant korepetycje, żeby podgonić do grupy.
Mówiłem ze pokazywałem gościowi shihonage "jak krowie na miedzy" powolutku i tłumacząc. Mówiłem tez że robiliśmy to z grupą, co oznacza, że pierwszej prezentacji dokonał sensei. W sytuacji kiedy jest to pierwsza technika aikido w jego zyciu, gość zaczął sie wyrywać, nie dałem mu i padł. End of story, resztę wyjasniłem. Mogło mu się coś stać? niewiele bo robiłem to tak by mu się nie stało, upadł na plecy? pewnie zabolało i przytkało, potem był już grzeczny, widać walor edukacyjny to miało. Ostatecznie aikido to nie szachy.
Nie pisałem że chcą obejrzeć, tylko że chcą poczuć, chcą się wyrwać, oporują na dziwne sposoby itp. Pisałem ze najpierw było ukemi, a potem technika, nie nauka ukemi przez rzucanie /choć to fajny koncept :twisted: /. Tyrzymajmy się litery.

No i zdementuje:) nikt z nas sie nie denerwuje nie stara sie was oczernić ani nic z tych rzeczy poprostu wyrażamy swoje zdania tak samo jak wy wyrażacie swoje. no i dzieki temu można troche podyskutować

Już żeście ochłonęli kapkę. ;) Zdenerwowanie było normalną ludzką reakcją.
Ale teraz dyskusja może sie rozwinać. Zapewne do końca kariery aikdockiej będziecie to pamiętali, a następne pokazy będą 10 razy lepsze.

Randall (rozpoczynając działalność misyjną)
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/

Przeczytalam ten watek i jedna rzecz mnie zdziwila: tylko jedna osoba widziala ten pokaz i ocenila go jako zly.
Na jakiej zatem podstawie reszta dyskutantow - bez obejrzenia pokazu, zdjec czy filmu z niego - przyjela za pewnik, ze pokaz byl slaby?
Dziwne :roll:


Podobno ćwiczenie aikido wzmaga przekaz telepatyczny :lol:
To pewnie dlatego reszta doskonale wie o czym dyskutuje
  • 0

budo_sonic
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
apropos, to kto prowadzi treningi w Sosnowcu, bo jakos na stronie nikt sie nie przyznaje ? 8)
  • 0

budo_vahaldor
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Hmmmmm

Randal to są twoje słowa - ja jes tylko rozumiem dosłownie - Prosty ze mnie człowiek i nie bede sie zagłebiał w twoje zwyrodnienie umysłowe :)

No dobrze może cie poprostu żle zrozumiałem w takim razie wytumacz mi co było złego w Pokazie???

Co do twoich treningów z nowym zrozumiałem doskonale i nic w tym temacie sie nie wypowiem. Mam już o tym wyrobione zdanie...

Co do tego czy ochłoneliśmy???? hmmm a bylismy żli?? Wściekli, obrzucaliśmy was wyzwiskami ???? hmmm no przejawy złości jak nic. - ja osobiście jestem bardzo pokojową jednostką :)

To chyba bardziej was "Krew zalewała" po pokazie, który widzała 1 osoba(nie z S-ca) i opisała go wam "po łebkach" :lol:

Co do pytania Sonica: hmm Na pokazie było mówione, szkoda bo może Mero nie słyszał , ja słyszałem doskonale jak i wszyscy dookoła. Pozatym nikt tutaj sie nie chwali kto jest Jego senseiem wiec czemu ja mam to robić???
  • 0

budo_ruda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Odpowiedz na to pytanie padla niedawno w innym watku :wink:
Wiecej nie powiem :lol:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/

No dobrze może cie poprostu żle zrozumiałem w takim razie wytumacz mi co było złego w Pokazie???

Według relacji robił negatywny imidż aikido. Czyli mnie też.

Co do twoich treningów z nowym zrozumiałem doskonale i nic w tym temacie sie nie wypowiem. Mam już o tym wyrobione zdanie...

Z poprzednich twoich wypowiedzi wynikało ze nie rozumiesz. Twoja opinia, twoje rozumienie aikido, twoje podejście. Z czasem może zrozumiesz.

Co do tego czy ochłoneliśmy???? hmmm a bylismy żli??

Pewnie tak, skoro chciało się Wam zakładac konta by walczyć z wiatrakami.

To chyba bardziej was "Krew zalewała" po pokazie, który widzała 1 osoba(nie z S-ca) i opisała go wam "po łebkach" :lol:

My król, bylismy poruszeni. :) Bo to pierwszy pokaz w historii był...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024