Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sosnowiec... pokaz Aikido :/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Witam was... Dzisiaj z racji tego ze uwielbiam szanty z moja dziewczyna wybralismy sie na Zakonczenie Lata w Sosnowcu dlatego iz mialo tam byc kilka zespolow zajmujacych sie owa tematyka (szantowa rzecz jasna :) ).
Okazalo sie ze beda jakies pokazy sztuk walki... stwierdzilem ze nooo takie imprezy to ja lubie :)
Wiec po kolei byly pokazy Karate Kyokushin, Judo, Ju-Jitsu i o zgrozo Aikido jak sie pozniej okazalo...
Przyszla kolej na Aikido... Przykro mi stwierdzic ze po ich pokazie wstydzilem sie tego ze trenuje Aikido :roll:
Pokaz byl hmmm przynajmniej rzenujacy... moze sekcja byla nowa i dlatego ? Nie wiem...
Gosc w hakamie, bo nie uslyszalem zadnych nazwisk, robil techniki po lebkach i na odwal... Uke nawet nie umieli padac... Padali z takim impetem jakby wylecieli w kosmos i wrucili...
Gdy widze takie cos to naprawde przykro mi sie robi ze ludzie biora sie za takie pokazy....
No musialem jakos odreagowac bo szlag mnie prawie trafil wiec napisalem o tym tutaj... :)
Na zakonczenie jeszcze jedno pytanie czy ktos tez mial taki przypadek ze wstydzil sie tego ze ludzie tak potrafia zdyskredytowac Aikido ?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Wstydził? nie. Ja bym takim leszczom po prostu mordy skuł.
Ludzie oglądają takich lamuchów, dziwne wariacje na temat, a potem na dźwięk aikido pojawia się na ich twarzach uśmiech politowania.
I tyczy sie to nie tylko braku umiejętności spowodowanych niedouczeniem, ale także wrzucanie stylów z gatunku medytacja_i_miłość na macie, z tymi co faktycznie ćwiczą. Etykietke mamy wspólną...
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Szkoda..., Aikido ma duży potencjal widowiskowości. Można zrobic dobry pokaz, przy założeniu że w sekcji jest kilku profesjonalnych lataczy i jeden showmen.
Oczywiście ma to tyle samo wspolnego z tym co sie robi na treningach co pokazy Kung-Fu robione przez objazdowych chińczyków z Shaolin.

pozd
AvBert
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Wiecie...to jest tak ze laik ktory nie zna sie na SW nie ma pojecia czy oni akurat odwalaja kaszane czy nie. Jak ktos sie otarl juz o sztuki walk to mu ciemnoty nie wcisniesz. Jednym widzom moglo sie podoba a inni patrzyli z politowaniem. Tak czy inaczej rowniez zdania jestem takiego ze niewykwalifikowanycj nie powinno sie brac na pokazy bo jedynie osmieszaja siebie i całe aikido...Pozniej ludzie gadaja rozne rzeczy na temat aikido bo jak widza takie cos to zal dupe sciska...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
a propos jeszcze pokazu aikido. To kiedys robilismy pokaz aikido w centrum handlowym i dostalem tanto pod oko. Wygladalo to niezwykle realnie(dla widzow) bo krew sie polała. Po pokazie podszedl do mnie ochroniarz i mowi:"Niezle to aikido wasze..."
hehe no coz...Nic nadzwyczajnego w tym nie bylo bo to ewidentny błąd ze dostalem pod oko. ale patrzac z punktu widzenia ludzi ogladajacyh bylo niezwykle realne :)
Takze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia:P
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
się zgadzam z Ninja

na pokazie dla gawiedzi aikida nieuczonej, to musi być szybko, wysoko, twardo i najlepiej, jak co któryś z atakujących po technice pierdzielnie o matę jak worek ziemniaków (nikt nie patrzy, że ten źle upadł, tylko wszyscy zachwycają się na zasadzie "ale nim pie...oł o podłogę" :) :) :) )
:twisted: :twisted: :twisted:

Kurm (biorący udział w jednym pokazie jako element tła :( )
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Pokazy rządzą się swoimi prawami - nie sadze że mozna tu stwierdzić czy ktoś robi kaszane czy nie. Moze byc jedynie kaszanarski pokaz. I tak jest we wszystkich SW.
Pokazy karate, to kata - taniec synchroniczny lub indywidualny :wink:
KungFu - akrobatyka
Trochę rozbijania tego i owego.
Walki sa ustawiane lub zadaniowe. Maja po prostu ładnie wyglądać
Z tej perspektywy aikido nie wypada najgorzej.

Mozna ocenic pokaz z dwoch poziomów
-Dla widzów czy jest widowiskowy
- Dla fachowców i "fachowców" - czy techniki wykonywane są tak jakie mamy wyobrażenie o dobrze wykonanej technice.

Krew zawsze jest mile widziana. dla widzów dla fachowców to już raczej nie :)
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Krew to mnie wczoraj zalala :evil: Patrzalem na ten pokaz pod wzgledem fachowca czyli osoby cwiczacej... ale ten pokaz ogldali tez inni i twierdzili ze to jaka kicha jest... Uke uciekal w dziwny sposob Tori podczas technik, zle go prowadzil... Ostatnio w mojej sekcji byl pokaz na ktory zabralem moja dziewczyne, niecwiczaca aikido, stwierdzila ze ten nasz pokaz byl o wiele lepszy od tego...
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/

Krew to mnie wczoraj zalala :evil: Patrzalem na ten pokaz pod wzgledem fachowca czyli osoby cwiczacej... ale ten pokaz ogldali tez inni i twierdzili ze to jaka kicha jest... Uke uciekal w dziwny sposob Tori podczas technik, zle go prowadzil... Ostatnio w mojej sekcji byl pokaz na ktory zabralem moja dziewczyne, niecwiczaca aikido, stwierdzila ze ten nasz pokaz byl o wiele lepszy od tego...


pewnie nie chciała Ci robić przykrości :wink: :) :) :)

k.
  • 0

budo_sonic
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
moze to ktos z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ? maja swoj oddzial w Sosnowcu :lol:
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Wiesz co Sonic przegladnelem ta strone i stwierdzam ze tak to musiala byc ta sekcja z Sosnowca... Rzesz ja pierdziele i oni sie reklamuja pod egida jakiegos mistrza z 8 danem ? Toz to jawna obraz jest :roll:
  • 0

budo_aleksander
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Ale pewnie Ty jesteś tak świetny że sam robisz pokazy i to bez uke jak sądzę . Pogratulować . A tak poza tym wiesz co to BUDO ? Chyba nie
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
O, nożyce się odezwały :) Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Aleksander o co ci chodzi z BUDO ?? Bo troszke nie rozumiem bo to sie raczej tematu nie ima :roll: Ja nie twierdze ze robie lepsze pokazy... Tylko twierdze ze z pokazow ktore widzialem ten byl najgorszy :roll: Nie powinno sie robic pokazu nie przygotowanym bo wychodzi z tego kicha i pozniej ludzie maja takie a nie inne zdanie o Aikido... Jezeli jestes z tej sekcji to bardzo cie przepraszam ale ten pokaz stal na naprawde niskim poziomie...
  • 0

budo_aleksander
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Wydawało mi się tylko że zbyt ostro potraktowałeś kogoś,kto jak wynika z tego co napisałeś niezbyt długo doskonali swoje Aikido ( słabe ukemi). Może przydałoby się trochę wyrozumiałości. Mam nadzieję że kiedyś odwiedzisz naszą sekcję i zmienisz zdanie. Aikido naprawdę różni się w każdej szkole i dla jednego może wydawać się słabe lub nieefektywne a w momencie praktyki na macie jest całkiem inaczej. Pozdrawiam
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/

Wydawało mi... (ciach)Pozdrawiam

Nikt tu nie miał na myśli krytykowania stylu. Chodzi tu o efekt, jaki taki pokaz robi wśród ludzi, którzy głęboko w dupie mają ile kto ćwiczy, czy robi to w dobrej wierze i wkada serce, nie mają pojecia jak technika ma wyglądać i działać, a jedyne co oceniają to efektowność. I widzą gości z karate którzy rozbijają cegły, tekłondoków co skaczą i łamią te ponacinane deseczki, i aikidoków co im koślawe pady wychodzą. I wyrabiają sobie opinię. Potem się okazuje ze nie ma co w mieście sekcji zakładać, bo kazdy zapytany powie że aikido to widział na pokazie, i to chujowe jest.
Taki jest świat i należy to brać pod uwagę decydując się na robienie pokazu, po prostu nie pchac się na świecznik. Zawsze należy się też liczyć z taką a nie innareakcją.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_mefisto
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Witam, jest kilka spraw które chce poruszyć.

Po pierwsze bark szacunku ze strony mero do innych szkół Aikido a co za tym idzie do swojej szkoły. Brak szacunku do Sensejów, czyli ludzi którzy spędzili na macie wiele wiele godzin i można od nich wiele się nauczyć.

Po drugie wypowiedzi Randalla, których nie chce mi się nawet cytować są przykre. O tyle przykre ,że nie świadczą dobrze o nim samym i o tym ,że nauki jego Senseja idą na marne. Brutalna prawda ale jednak prawda. Przypomnijcie sobie czym jest Aikido, do czego zostało stworzone i w jaki sposób powstawało, bo zapominacie o najwarzniejszych lekcjach.

Co do pokazu, fakt nie był najwyższych lotów i bez pompy, ale był rzetelny i prawidłowo wykonany. Tak się składa ,że jestem adeptem szkoły Aikido Aikikai w Sosnowcu i znam ludzi biorących udział w tym pokazie. Są moimi przyjaciułmi z maty i wiem na co ich stać. Sa dobrzy, naprawde dobrzy, natomiast Sensej prowadzi naszą szkołe bardzo dobrze nie wspominając już o znacznych umiejętnościach które posiada.

Zwracam uwage ,że próbujecie ocenić sztuke walki która bazuje na pewnej dowolności, na improwizacji i swobodzie. Aikido to sekwencje ruchów które mogą być dowolnie łączone i dopasowywane do danej sytuacji, napastników a także do samych trenujących. Więc jak chcecie to ocenić ??? :-)

Co do zdania o Aikido to zawsze wszyscy myślą że aikido jest słabe i nie efektywne. Ale takie ma być wrażenie, to jego przewaga, to jego wyższość. Aikido to potężna sztuka walki, ale działa z zaskoczenia, Akidocy nie przejawiają agresji, nie atakują pierwsi ,są skromni i cisi. Tego uczy Aikido : spokoju ducha, ciała i umysłu. Dzięki temu uzyskuje się przewage nad napastnikiem, kontroluje się sytuacje. Większość sztuk walki ma oznaczenia stopni, kolorowe pasy i tego typu rzeczy. Aikidocy nie mają tego, uczą się dla siebie, a pozatym brak oznaczeń powoduje ,że nie wiesz kto ma jaki stopień zaawansowania. To tyczy się też Hakam stopni mistrzowskich. To przejaw skromności.

Więc oceniasz kogoś kto może spędził na macie o wiele dłużej czasu niż ty. Więc ty sam mero źle wyrażasz się o Aikido i przejawiasz brak szacunku. A tego Aikido nie uczy.

Pokaz Aikido polega na demonstracji jego skuteczności ,a nie efekciarskich rzutów których się nie stosuje w normalnych sytuacjach.

Pozatym Wszystkie szkoły mają wspólne kożenie, wspólny początek więc jeśli nie ma się szacunku do innej szkoły Aikido , nie ma się szacunku dla własnej szkoły i dla Osenseja.

PS. Chciał bym się też zapytać czemu nie pochwaliłeś sięile czasu spędziłeś na masie mero, skoro uważasz się za specjaliste, a także do jakiej to szkoły chodzisz by doskonalić swoje umiejętności Aikido, czy jesteś zbyt zawstydzony ,że trenujesz Aikido.

PS2.

jakiegos mistrza z 8 danem


Nie jakiegoś tylko Senseja Yoshimitsu Yamada. To ,że tak napisałeś to był "jawna zniewaga".
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Z gory przepraszam sekcje w Sosnowcu... Nie oceniam waszej sekcji jako zlej tylko pokaz ktory zaprezentowaliscie...

Po pierwsze bark szacunku ze strony mero do innych szkół Aikido a co za tym idzie do swojej szkoły.

Hmmm wedlug mnie nie okazalem braku szacunku... Nie stwierdzilem ze te wasze Aikido jest do bani tylko ocenilem pokaz...
Mam wielki szacunek do kazdej odmiany Aikido... Nigdy nie stwierdzilem Yoshinkan, Shudokan, etc. sa do dupy... Kazde Aikido IMHO prowadzi do jednego celu do harmonii, zarowno pod katem duchowym jak i fizycznym...

Brak szacunku do Sensejów, czyli ludzi którzy spędzili na macie wiele wiele godzin i można od nich wiele się nauczyć.

Jest to kolejny bezpodstawny zarzut... Uwazam ze od kazdej osoby da sie czegos nauczyc... I to nie tylko od ludzi bedacych juz w randze Sihan lub Sensei... Nawet osoba poczatkujaca moze cie czegos nauczyc... dlatego w Aikido po kazdym wspolnym "cwiczeniu" dziekujemy sobie poklonem wyrazajacym podziekowanie za pomoc przy poznawaniu siebie...

Co do pokazu, fakt nie był najwyższych lotów i bez pompy, ale był rzetelny i prawidłowo wykonany. Tak się składa ,że jestem adeptem szkoły Aikido Aikikai w Sosnowcu i znam ludzi biorących udział w tym pokazie. Są moimi przyjaciułmi z maty i wiem na co ich stać. Sa dobrzy, naprawde dobrzy, natomiast Sensej prowadzi naszą szkołe bardzo dobrze nie wspominając już o znacznych umiejętnościach które posiada.

Bardzo mi sie podoba ze trzezwo oceniles ten pokaz bo faktycznie nie byl on zbyt dobry.
Co do rzetelnosci tego pokazu prosilbym cie o sprecyzowanie tego co to oznacza.
Tutaj znowu musze nadmienic ze nie twierdze ze wasza sekcja jest zla.
Ty wiesz ze sa dobrzy ale czy ktos jeszcze o tym wie ? Geneza takiego pokazu ma na celu pokazanie wlasnie tych najlepszych umiejetnosci... Wlasnie po to sa organizowane zeby pokazac to co najlepsze...
Nie twierdze ze Sensei ktory was uczy jest zly w tym co robi oraz ze ma male umiejetnosci... Przykro mi stwierdzic ale niestety nawet wasz Sensei sie nie przedstawil i nie powiedziano jaki to styl Aikido...

Więc oceniasz kogoś kto może spędził na macie o wiele dłużej czasu niż ty. Więc ty sam mero źle wyrażasz się o Aikido i przejawiasz brak szacunku. A tego Aikido nie uczy.

Nie twierdze i nie twierdzilem ze spedzilem niesamowita ilosc godzin na macie... Wogole czy mozna kogos oceniac po tym ile godzin spedzil na macie ? Raczej nie bo liczy sie czlowiek i jego umiejetnosci... Niektorzy przyswajaja sobie technike w tydzien inni w miesiac i w tym miejscu jak ich oceniac ?
Nigdy nie wyrazalem sie zle o Aikido a jezeli tak to prosze o przyklad jezeli bedzie on podstawny okaze skruche...
Poaztym Aikido nie zabrania oceniac...

Pokaz Aikido polega na demonstracji jego skuteczności ,a nie efekciarskich rzutów których się nie stosuje w normalnych sytuacjach.

No wlasnie polega na demonstracji skutecznosci... Ale ta skutecznosci moze byc uzmyslowiona w wykonywaniu technik, padow... Jezeli chcesz kogos zachecic do trenowania Aikido poprzez pokaz to pokaz ten musi byc troche efekciarski... Taki jest cel pokazu... To nie Aiki Expo gdzie pokazy sa robione by pokazac kunszt opanowania techniki, perfekcyjnej kontroli uke...
By pokazac "moc" aikido osoba nie trenejacym wystarczylo by pokazac np.: Tanto Jiuwaze lub Jiuwaze w ktorej dominuje sihonage i kotegaeshi zrobiloby to napewno pioronujace wrazenie...

PS. Chciał bym się też zapytać czemu nie pochwaliłeś sięile czasu spędziłeś na masie mero, skoro uważasz się za specjaliste, a także do jakiej to szkoły chodzisz by doskonalić swoje umiejętności Aikido, czy jesteś zbyt zawstydzony ,że trenujesz Aikido.


Hmmm jak juz stwierdziles... Aikidoka powinien byc skromny wiec po co mam sie chwalic ? Jezeli napisalbym ci ze trenuje 10 lub 2 lata to co by ci to dalo ? Niestwierdzilem przeciez "... hahaha trenuje 10 lat i stwierdzam ze wy niedolegi z tym waszym rocznym stazem jestescie o kant dupy rozczas..." Nie jestem specjalista (ale sie uwzieli :) niedlugo otworze buiro "Mero specjalista - Aikido" i bede oceniac te cale jak mu tam mierne Aikido na swiecie... Sensei Tada juz po Ciebie ide :lol: :lol: )... IMHO jezeli chodzi o specjaliste to prosze Szczepana tak tytulowac (teraz pisze naprawde szczerze... bo jest to osoba naprawde z wielka wiedza)...


jakiegos mistrza z 8 danem


Nie jakiegoś tylko Senseja Yoshimitsu Yamada. To ,że tak napisałeś to był "jawna zniewaga".

To nie byla jawna zniewaga... Nigdzie nie zostalo napisane ze musze mowic jaki to Sensei... Co do takich znakomitosci jak Yamada, Tada, Shioda, itd. mam olbrzymi respekt i uwarzam ich za wirtuozow Aikido... Chyba zle mnie odebrales, jezeli tak to przepraszam...

Randall, Ninja dzieki za zrozumienie i uchwycenie tego co chcialem przekazac....
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
[quote name="budo_Mefisto"]
Po drugie wypowiedzi Randalla, których nie chce mi się nawet cytować są przykre.
[/quote]
Ale za to szczere, a jak sam napisałeś:
[quote name="budo_Mefisto"]
Brutalna prawda ale jednak prawda.[/quote]
[quote name="budo_Mefisto"]
O tyle przykre ,że nie świadczą dobrze o nim samym i o tym ,że nauki jego Senseja idą na marne.[/quote]
Nie łam się, przecież wcale nie jest Ci przykro, chciałes mi tylko dokopać w akcie bezsilnej zemsty :lol: "Wyładowałeś negatywne emocje" mówiąc językiem szamańskich psychologów.
Spoko, zupełnie normalna reakcja, do mojego stylu pisania trzeba się przyzwyczaić.
[quote name="budo_Mefisto"]
Przypomnijcie sobie czym jest Aikido, do czego zostało stworzone i w jaki sposób powstawało, bo zapominacie o najwarzniejszych lekcjach.[/quote]
Jak czytałem, to czułem że zaraz nam przypomnisz, i patrz nie myliłem się:
[quote name="budo_Mefisto"] Akidocy nie przejawiają agresji, nie atakują pierwsi, są skromni i cisi. Tego uczy Aikido : spokoju ducha, ciała i umysłu. Dzięki temu uzyskuje się przewage nad napastnikiem, kontroluje się sytuacje. Większość sztuk walki ma oznaczenia stopni, kolorowe pasy i tego typu rzeczy. Aikidocy nie mają tego, uczą się dla siebie, a pozatym brak oznaczeń powoduje ,że nie wiesz kto ma jaki stopień zaawansowania. To tyczy się też Hakam stopni mistrzowskich. To przejaw skromności.[/quote]
Aikidocy mają kolorowe paski, kolorowe hakamy, różnie wyhaftowane obi...
Co do reszty, nie będę polemizował. Zwróć uwagę na to, że przed treningiem siada się od najstarszego, jak to zrobić nie wiedzac jaki kto ma stopień :?: :lol:
Ja tak myślę, że kolorowe paski to wynalazek dla biały człowiek, tak jak i ideologia podpierająca noszenie białych nie kolorowych. Dla japońca pasek w kimonie jest po to, zeby się w pasie ścisnąć.

[quote name="budo_Mefisto"]Ale takie ma być wrażenie, to jego przewaga, to jego wyższość. Aikido to potężna sztuka walki, ale działa z zaskoczenia[/quote]
Takie bajki Ci wciskają, jak pytasz o skuteczność i realne wykorzystanie? :roll: To idź na sekcję vale tudo, wyjdź na sparing, tylko nie mów że jesteś aikidoką, żeby nie tracić elementu zaskoczenia :lol: i nakop tych leszczy. 8)

[quote name="budo_Mefisto"]Zwracam uwage ,że próbujecie ocenić sztuke walki która bazuje na pewnej dowolności, na improwizacji i swobodzie. Aikido to sekwencje ruchów które mogą być dowolnie łączone i dopasowywane do danej sytuacji, napastników a także do samych trenujących. Więc jak chcecie to ocenić ??? :-) [/quote]
To akurat nie problem, tyle że nie ma związku z tematem. Ocena dotyczyła reakcji publiczności na pokaz.

[quote name="budo_Mefisto"]
Co do zdania o Aikido to zawsze wszyscy myślą że aikido jest słabe i nie efektywne.[/quote]
Bo jest, zdecydowana większość poszła w rekreacje na macie albo drąży aspekt etyczno-moralizatorski, wychodzi harmonia i miłość zamiast budo. Nie znaczy to, że można sie pogodzić z taką sytuacja i laskę położyć.

[quote name="budo_Mefisto"]
Co do pokazu, fakt nie był najwyższych lotów i bez pompy, ale był rzetelny i prawidłowo wykonany. Tak się składa ,że jestem adeptem szkoły Aikido Aikikai w Sosnowcu i znam ludzi biorących udział w tym pokazie. Są moimi przyjaciułmi z maty i wiem na co ich stać. Sa dobrzy, naprawde dobrzy, natomiast Sensej prowadzi naszą szkołe bardzo dobrze nie wspominając już o znacznych umiejętnościach które posiada. [/quote]
Gratuluję, ale to nie ma znaczenia. Dobrymi chęciami piekło wybrukowane i takie tam...
Po co zatem taki pokaz? Nie dla samopoczucia pokazujących, bo przecież skromi, nie dla propagowania aikido, bo bez pompy.
[quote name="budo_Mefisto"]
Pokaz Aikido polega na demonstracji jego skuteczności ,a nie efekciarskich rzutów których się nie stosuje w normalnych sytuacjach.[/quote]
Tu się kolega gruntownie myli. Pokaz aikido dla mass hamburgerożernych, to inscenizacja mająca na celu wywołanie zachwytu i upodobania, które to ma doprowadzić do rozpoczęcia przez nich treningów. Tak jak pokaz tae kwon do, czy karate. Co ma wspólnego rozbijanie zapalonej cegły czy innych desek ze skutecznością?
[quote name="budo_Mefisto"]
Pozatym Wszystkie szkoły mają wspólne kożenie, wspólny początek więc jeśli nie ma się szacunku do innej szkoły Aikido , nie ma się szacunku dla własnej szkoły i dla Osenseja.[/quote]
To pooglądaj w sieci co niektórzy ludzie wyrabiają nazywając to aikido, nóż się w kieszeni otwiera a Dziadek w grobie obraca. Od aikitaichi po kinomichi.

Witam na forum i w rzeczywistym świecie.
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec... pokaz Aikido :/
Nooooo liczylem na to ze sie tez dalej wypowiesz... i nie zawiodles mnie :) Jak ja lubie ten Twoj styl :) Mam nadzieje ze moja i Randalla wypowiedz wszystko wyjasnila... bo wydaje mi sie ze we dwoje ujelismy to co najwarzniejsze...

"Witam na forum i w rzeczywistym świecie." Amen bracie aikidoko :) [/quote]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024