Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

A poważniej, to odniosłem wrażenie, że on te techniki wymyśla na poczekaniu.

Zupełnie słuszne spostrzezenie - w systemie ponoc nie uczy sie technik tylko ogolnych zasad i pracy z ciałem

"Bez pozycji. Bez form. Bez ćwiczeń formalnych. Bez rytuałów. Bez stopni i pasów. Bez barwnej nazwy"

Sistiema jest często określana jako "ju jitsu pod wodą" lub "ju jitsu na lodzie" ze względu na liczne ćwiczenia w zwolnionym tempie oraz charakterystyczną zdolność do zachowywania równowagi podczas akcji dzięki równoważeniu całego układu obu walczących, inicjowaniu ruchu od miejsca kontaktu oraz wewnętrznej mechanice nie wymagającej obszernych ruchów, co umożliwia rzeczywiście nawet walkę na lodzie, w błocie, na nierównym terenie i w ograniczonej przestrzeni. Jak wielokrotnie podkreśla Wasiliew, Sistiema nie naucza technik tylko ruchów ciała. Akcje polegają na błyskawicznym, instynktownym działaniu przy wykorzystaniu najbardziej naturalnych i prostych ruchów ciała. Naturalność i prostota są przyczyną wysokiej efektywności jak i tego, że można osiągnąć zdolność do praktycznej samoobrony już rzekomo po 3-4 miesiącach treningu. Z zewnątrz można scharakteryzować Sistiemę jako styl walki w dość bliskim dystansie gdzie uderzenia rękoma mają okrężną trajektorię i charakter strzału z bicza, gdzie podstawą są liczne techniki obaleń a kopnięcia są rzadko wykonywane powyżej pasa. Ruchy są wielofunkcyjne i płynnie przechodzące w siebie, stąd nie ma specjalnego rozróżnienia na bloki, ciosy i chwyty.


A tu bardziej zmilitaryzowana wersja systemy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Nie rozumiem czego nie rozumiesz. Technika rozpoczyna się od intencji przechwycenia jo. Co tu widzisz bez sensu?


Nie napisałem, że nie rozumiem. Tylko, że to bez sensu, intencja przechwycenia jo (jeżeli w ogóle ma sens) to zmienia się (powinna) jeżeli zmienia się sytuacja.
Jak wychodzisz z domu z parasolem bo pada i później przestanie padać to nadal masz nad głowa parasol bo takie miałeś intencje jak wychodziłeś.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Nie napisałem, że nie rozumiem. Tylko, że to bez sensu, intencja przechwycenia jo (jeżeli w ogóle ma sens) to zmienia się (powinna) jeżeli zmienia się sytuacja.
Jak wychodzisz z domu z parasolem bo pada i później przestanie padać to nadal masz nad głowa parasol bo takie miałeś intencje jak wychodziłeś.

Zmiana intencji moze byc wyznaczona odgornie - wtedy to sie nazywaz kaeshi waza. Albo moze byc spontaniczna - wtedy to sie nazywa sparring. O ktora ci chodzi?
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Nie działam tak słwonikowo jak Ty. Nie gonię jo bez sensu - a czy to nazwiesz sparingiem czy inaczej to nie robi różnicy.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Nie napisałem, że nie rozumiem. Tylko, że to bez sensu, intencja przechwycenia jo (jeżeli w ogóle ma sens)

Ma sens, bo w wyjściowej pozycji, układamy jo tak aby umożliwić ŁATWE jego złapanie (prowokacja). Z początkowego dystansu aby to zrobić musisz zrobić krok...

to zmienia się (powinna) jeżeli zmienia się sytuacja.

...ale dla ciebie jest już za późno jesteś w zasięgu broni.
Różnica jest taka że on zrealizował atak, złapał jo (jeszcze przed sobą), ty być pewnie dostał w japę :)
Nie zapominaj jednak że to zwykłą prezentacje techniki na luziku, anie sparingowa walka.

Jak wychodzisz z domu z parasolem bo pada i później przestanie padać to nadal masz nad głowa parasol bo takie miałeś intencje jak wychodziłeś.

przykład nieadekwatny

Nie działam tak słwonikowo jak Ty. Nie gonię jo bez sensu - a czy to nazwiesz sparingiem czy inaczej to nie robi różnicy.

To oznacza ni mniej ni więcej że w tym konkretnym nie realizujesz podstawowego założenia... że miałeś złapać jo. Teraz ogłądając filmik i wpierdzielając chipsy wiesz że nie było warto.
To co opisujesz to intencja pół na pół. Więc można powiedzieć że jej brak w sumie. Niestety nie ma ataku, nie ma aikido. To jak w tym dowcipie o sparingu dwuch aikidoków. Kto wygrał? Nikt. Obaj czekali na atak :lol:

IMHO ciężko jest do końca ocenić ten konkretny fragment bo kamera nie jest ustawiona zbyt szczęśliwie. Sposób przyjmowania ataku w szkole HK jest dosyć charakterystyczny.
Nie chce mi sie pisać elaborató na ten temat, najlepis sobie pojedź na jakiś staż, albo do najbliższego dojo i sobie poćwicz. Bo to czy coś i jak działą weryfikuje mata.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Co prawda filmik stary i już raz mnie objechaliście jak burą sukę ale wkleje tak pamiątkowo (bo na czas nieokreślony porzuciłem aikido) fragment mojego egzaminu może to zmotywuje Bogusia do wrzucenia swojego filmu ;)

Chętnie sobie jeszcze raz poczytam o tym jak beznadziejnie robie techniki 8)

EDIT. acha zapomniałem dodać, film nie był przyśpieszany :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

EDIT. acha zapomniałem dodać, film nie był przyśpieszany :D

Ach, Garry, jestes jak boski wiatr. Uwielbiamy Cie!!! :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Kiedy specnazu kupa
i Vasiliew dupa :D

A poważniej, to odniosłem wrażenie, że on te techniki wymyśla na poczekaniu.


No wymyśla, co więcej jak się to ogląda to nawet to co próbuje robić ma sens.
Kupa jest w tym, że na ful spidzie /zwłaszcza z wieloma napastnikami/ to tego się nie da zrobić. Dlatego ta sistema to głównie do pokazu i ściągania dźingów od lamuchów.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

bo na czas nieokreślony porzuciłem aikido

Żal nie zapytać: czemuż to?
  • 0

budo_bono
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
właśnie Garry pięknie śmigasz dlaczego więc porzuciłeś Aikido jeżeli z powodów osobistych to idzie zrozumieć ale jeżeli dlatego że ci się znudziło i straciłeś wiarę w sercu to mocno szkoda. Bo to co robisz jest przekonywające.
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
No cóż widzę, że nawet dokładnie filmu nie obejrzałeś - chyba za bardzo na chipsach byłeś skupiony. Wobec tego dalsza dyskusja traci sens (jeżeli kiedyś go miała).
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

No cóż widzę, że nawet dokładnie filmu nie obejrzałeś - chyba za bardzo na chipsach byłeś skupiony. Wobec tego dalsza dyskusja traci sens (jeżeli kiedyś go miała).

Nie muszę oglądać tego filmu. Sensei Szewczyk jest jednym z moich nauczycieli więc wiem jak działa jego technika, bo często mam możliwość ją odczuwać na własnych gnatach. Ty natomiast bazujesz na filmiku puszczonym w slow-motion, z nienajlepszego ujęcia, krytykując prawdopodobnie jedno z założeń (wykonania ataku) szkoły.
Można by rzec że masz pretensje do garbatego że ma dzieci proste :lol:
To zupełnie inny temat, zakoduj sobie że mamy inne podejście do wykonania ataku, czy słuszne możesz przekonać sie tylko empirycznie.
Z mojej strony EOT

Co do ogólnego lajciku, na tym filmie mogę wam powiedzieć tylko tyle. Że to jest wynik bardzo ciężkich zajęć. Sensei Matoian gdy widzi że mamy, że tak powiem za dużo energii, potrafi poprowadzić zajęcia bardzo wyczerpujące fizycznie np. półtorej godziny nonstop menuchi bokkenem z kiai itp. Gdy jesteśmy skrajnie wycieńczeni dopiero zaczyna się prawidłowa z aikido. Dlatego tak to wygląda, tak wygląda nasza praca. Nauczyliśmy się nie nadużywać siły. Nie zrozumie tego nikt dla kogo aikido polega na forsowaniu techniki kto silniejszy. Ja też nei zamierzam nikogo przekonywać. Żałuję tylko że EFE są stażami zamkniętymi wtedy niedowiarkowie mogli by się przekonać jak ważne jest rozłożenie siły na kilkunastogodzinny trening.
Ludzie którzy ćwiczą BJJ myśle że wiedzą o czym mówie, wszak ich techniki też się wykonuje na luziku ;)

Co do powodów mojego odejścia. Ogólnikowo napisze że real life mnie przygniata.
To forum jest jednym z gwoździ do trumny. Ileż można czytać jakież straszliwe badziewo te aikido. Wstyd się przyznać ;)
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Co do powodów mojego odejścia. Ogólnikowo napisze że real life mnie przygniata.


A to ciekawe, bo ja sobie ćwicze aikido własnie po to zeby real life mnie nie przygniatało 8)
[zanotować: żadnego Kobayashi - zły wpływ na real life] :wink:
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Chętnie sobie jeszcze raz poczytam o tym jak beznadziejnie robie techniki 8)


E tam Garry - mi się podobało ;-) sam bym tak chciał ;-)
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
haha - ale żeby nie było to czy nie powinieneś poruszać się na podwiniętych palcach? ;-)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

haha - ale żeby nie było to czy nie powinieneś poruszać się na podwiniętych palcach? ;-)

Nie - bo to nie jest shikko. Suwari waza w naszej szkole właśnie w ten sposób się wykonuje.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Garry, przecież Ty, po swojej decyzji nie możesz się znać na aikido :) :P :wink:
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Nie - bo to nie jest shikko. Suwari waza w naszej szkole właśnie w ten sposób się wykonuje.


A to przepraszam ;-)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Garry, przecież Ty, po swojej decyzji nie możesz się znać na aikido :) :P :wink:

Wręcz przeciwnie Wodzu, zauważ, że najbardziej znają się na Aikido ci, którzy przestali trenować. I jeszcze jedna prawidłowość, tym bardziej się znają im krócej trenowali :lol:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Garry, przecież Ty, po swojej decyzji nie możesz się znać na aikido :) :P :wink:

nigdy nie twierdziłem, że się znam :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024