Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Niestety również było! :)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :roll:
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Bogumił, w końcu jakieś konkretne sporty walki wrzuciłeś :) , bo to Aikido, to już
mi się trochę znudziło :wink:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Bogumił, w końcu jakieś konkretne sporty walki wrzuciłeś :) , bo to Aikido, to już
mi się trochę znudziło :wink:

Konkretnie to tutaj jest teatr, nic więcej.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Bogumił, w końcu jakieś konkretne sporty walki wrzuciłeś :) , bo to Aikido, to już
mi się trochę znudziło :wink:


To przecież jest Aikido z aiki-web.net -technika nazywa się Niedźwiedzia Łapa :cry:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

...

Nie wiem, czy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] już było (na 99% było), ale nawet jeśli - poproszę o komentarz...
PS. Moja ulubiona technika jest piąta z kolei...
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

...

poproszę o komentarz...


Nie bardzo wiem co mam komentować ?
Piątą z kolei technike czy ...o co chodzi ?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Nie bardzo wiem co mam komentować ? Piątą z kolei technike czy ...o co chodzi ?

Dlaczego ja nie jestem zdziwiony...? :twisted: :twisted: :twisted:

Skomentuj, Moj Skarbie, aikido w wykonaniu Saotome sensei. I napisz od razu, DLACZEGO uważasz, że jest do dupy i nie działa. I ze to w ogole nie jest aikido... :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Hm...

Wdeług tych kryteriów cięzko będzie mi coś dobrego o nim napisać. :D
Po za tym, że to bezwątpienia Aikido.

W koncówce techniki z Kenjutsu bardzo mi się podobaja.
Zwłaszcza z dwoma mieczami. -Ja niestety umiem walczyć tylko jednym :(

DLACZEGO ... nie działa.


Generalnie formy kata nie sa przeznaczone do walki bezpośrednio może dla tego ?
Próby zastosowania w takiej formie w walce to (jak to Tissier powiedział ostatnio) samobójstwo.
Ponieważ wszytko jest wykreowane a nie wypracowane.

Jedyne co można by pod "skuteczniejsze"(bo o to Ci chyba chodzi gdy piszesz "działa") zakawlifikować to proste po bloku wykonywane przez Sensei.

Zresztą na ten temat trzeba by załozyć osobny temat i rozpatrzyć każdą technikę pod kątem ewentualnej ( o skuteczności nie może byc mowy w formach kata ) przydatności danej techniki pod kątem techniki sytuacyjnej- w walce.

Żeby zrozumieć istote Aikdo i zrozumieć dlaczego nie działa, musisz najpierw zrozumieć czym są kata , czego uczą, i w jakiej formie się je ćwiczy.


Tu masz Nage No kata w Judo i mimo iż nie jest to kata wybrakowane (tak jak Aikido) zawiera wszytkie pryncypia podstaw, to fakt że ktoś opanuje takie Nage No Kata nie oznacze wcale że posiadł skuteczne techniki, gdyz od kata do zastosowania jest jescze 80% tego- czego w kata nie ma. (dla tego tez Aikido nie działa w żaden sposóB)

DLACZEGO ...do dupy

Bo miom zdaniem nie ma w Aikido NIC !!! czego nie można by było dopracować w krótkim czasie. Zarówno realnego Ataku-Ukemi jak i sposóbu płynnego dynamicznego, miłego dla oka wykonywania.

Już to gdzies tutaj wklejałem ale teraz w innym kontekście pomijając cały manieryzm (wymagany na zawodach :? ) Goście osiągaja taki poziom pokazu w rok ćwiczeń po dwa razy w tygodniu.
Od "zera" można się czegoś takiego nauczyć w rok-dwa. (oczywiście nijak się to ma do skuteczności podobnie jak w Aikido- co najwyżej można rozpatrywać przydatność. Podbnie ,jak ktoś tam zauważył, treningu piłkarskiego pod kątem kopnięcia w Dupe przez piłkarza)

podsumowując zresztą tak jak juz mówiłem nie da się w tak krótkim poście obiektywnie w temacie wypowiedzieć bo musiał bym rozwinąć go na ze trzy strony- a itak mi wyszedł nie mały.
Będąc obiektywnym nie mozna tez napisać że Aikido zupełnie-kompletnie niczego pod kątem SW nie uczy.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Wdeług tych kryteriów cięzko będzie mi coś dobrego o nim napisać...

Generalnie formy kata nie sa przeznaczone do walki bezpośrednio może dla tego ?
Próby zastosowania w takiej formie w walce to (jak to Tissier powiedział ostatnio) samobójstwo...

Żeby zrozumieć istote Aikdo i zrozumieć dlaczego nie działa, musisz najpierw zrozumieć czym są kata , czego uczą, i w jakiej formie się je ćwiczy.

Bo miom zdaniem nie ma w Aikido NIC !!! czego nie można by było dopracować w krótkim czasie.

Będąc obiektywnym nie mozna tez napisać że Aikido zupełnie-kompletnie niczego pod kątem SW nie uczy...

Ja za to napiszę cos dobrego o Bogumile...:
Pierwszy raz napisałeś coś z sensem, patrz wyżej...
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Tak ich tresuja w ich stylu - tak reaguja. U ciebie jest to samo.


Czyli tak jak napisąłem - brak zrozumienia techniki na poziomie klubu.
Nie zauważyłem żeby ktoś łapał jo w taki sposób bo to bez sensu. Uke też ma rozum i jeśli widzi, że nie ma sensu gonić kija to skrócić dystans (bo rozumiem, że był to jakiś atak). Chyba, że jest to tylko zabawa w "złap kijek" albo coś takiego.
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Niestety również było! :)

:oops:
Obiecuję, że będę częściej zaglądał na forum.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Druga sprawa jest taka:
Zamieszczanie swojego video na sieci jest niezmiernie zdradliwe. Zawsze beda cie krytykowac


hehe a mnie nie skrytykowali :) :):) normalnie nie wiem czy sie martwic czy cieszyc, czy juz zaczac bac :)

buzka
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

hehe a mnie nie skrytykowali :) :):)

Przemknąłeś niezauważony. Prawdziwy mistrz :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
super tajny ninja :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Tak ich tresuja w ich stylu - tak reaguja. U ciebie jest to samo.


Czyli tak jak napisąłem - brak zrozumienia techniki na poziomie klubu.
Nie zauważyłem żeby ktoś łapał jo w taki sposób bo to bez sensu. Uke też ma rozum i jeśli widzi, że nie ma sensu gonić kija to skrócić dystans (bo rozumiem, że był to jakiś atak). Chyba, że jest to tylko zabawa w "złap kijek" albo coś takiego.

Zdziwiłbyś się. Ta technika ma wiele możliwości zakończenia. Uke łapie bo ma intencję ataku (w tym wypadku złapania jo - które peirwotnie chciał zabrać, a które to jo stało się zagrożeniem). Wiem że to ciężko Ci zrozumieć, bo z mojego osobistego doświadczenia z treningów aikikai coś takiego jak intencja ataku nie istnieje. Natomiast z punktu widzenia Tori nie ma znaczenia czy uke tą końcówkę złapie. Z punktu widzenia uke, złapanie jest próbą przejęcia kontroli nad jo,. U nas większość technik wygląda że starasz się zaabsorbować atak, więc uke by go zrealizować musie się przemieścić, zmiana w tym momencie powoduje u niego wychylenie (kuzushi) stąd tobie się wydaje że on ją łapie z tyłu. To że wyrwało pawła z butów spowodowane jest tym, że u nas broń naprawde pracuje. To znaczy że UKE czuje atak i potrafi zareagować (błyskawicznie zareagować w sytuacji zagrożenia, tzn. wychylenie, zasłona czy odejście), dzięki temu możliwa jest DYNAMICZNA praca z bronią gdzie jak nie zejdziesz to obrywasz. (Przytocze tu przykład egzaminu Pawła Żuka na shodana, któremu połamano dwa żebra od tsuki bokkenem) Tak. BTW. właśnie w przytoczonym przez voivoda filmie z Mitsugi Saotome Sensei widać tego typu pracę. Który jak widać się nie cacka, wchodzi irimi bokenem, bez reakcji uke miałby nadziewanego uke :) IMHO wile technik prezentowanych z bronią przez niego jest bardzo podobna do tego co my robimy

Pozatym już tak miedzy nami leniuchami złapanie tej końcówki w konretnie tej technice daje mu szalenie komfortową sytuację z punktu widzenia UKE, tzn. punkt orientacji w przestrzeni. Co oznacza nie mniej ni więcej, że łatwiej jest upaść. Gdyby jej nie złapał nastąpiłby potem rzut przez zachaczenie kolana, cholernie nieprzyjemny ;)

Pozatym my dosyć dużo ćwiczymy z jo i bokkenem. Więc ktokolwiek ma ochote przekonać się o tym co potrafimy z kijaszkami zapraszam na nasze obozy letnie.
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Z tego co piszesz wnioskuje nadal, że brak zrozumienia. Odebrać jo przez chwytanie końcówki, łapie żeby nie dostać podcięcia po kolanach - to bez sensu bo wystarczy nie łapać nić tylko atakować tori. Testowałem ten wasz wariant i jest bez sensu.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Nie rozumiem czego nie rozumiesz. Technika rozpoczyna się od intencji przechwycenia jo. Co tu widzisz bez sensu?
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
A propos pracy z kijem i w nawiazaniu do poczatków dyskusji o systemie jakoa pojawiła sie juz w tym wątku

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_benek1313
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Kiedy specnazu kupa
i Vasiliew dupa :D

A poważniej, to odniosłem wrażenie, że on te techniki wymyśla na poczekaniu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024