Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Szkoda kasy na to badziewie.
A on i tak robi popelinę, na oko widać.


:D :) :D :wink:
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Jeżeli o mnie chodzi to najzwyczajniej szkoda by mi było czasu i kasy na coś, co uważałbym za kompletnie pozbawione sensu.


Dlatego ten staż sobie daruję ;)
No chyba, że Szczepan zechce wyoślić mi na czym polega cała ta tajemnica leżąca w technikach zaprezentowanych na powyższym filmiku w taki sposób, że nie będę mógł się oprzeć i pojadę na staż. Szczególnie interesuje mnie element realności w sytuacji kiedy gość wisi trzymany za ręce i nogi przez 4 mężczyzn po czym czymś w rodzaju konwulsji rozrzuca ich po macie niczym dobrze trafione kulą kręgle ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Szkoda kasy na to badziewie.
W ogóle powoli dochodzę do wniosku że wszelki rozwój w aikido jest niezależny od staży.
Głównie dlatego że rozwój ten zależy od własnych zapatrywań, nie ma obiektywnego mierzalnego wyniku.
Jakie ma znaczenie czy niedziałająca technikę, uczącą bezsensownych odruchów z bezsensownych ataków, z bezsensownymi zakończeniami pokaże ci pan A czy pan B? Kwestią przyjętej konwencji i widzimisie jest przyjęcie tego czy tamtego za swoje i słuszne.

A on i tak robi popelinę, na oko widać.

no, przynajmniej uke nie robia blyskotliwego fiflaka bo mistrz machnal od niechcenia dlonia, jak to sie dzieje w niektorych innych stylach :wink:

Twoja opinia mnie zupelnie nie zaskakuje, nigdy nie jezdziles na staze, to jak mozesz myslec inaczej :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Dlatego ten staż sobie daruję ;)
No chyba, że Szczepan zechce wyoślić mi na czym polega cała ta tajemnica leżąca w technikach zaprezentowanych na powyższym filmiku w taki sposób, że nie będę mógł się oprzeć i pojadę na staż. Szczególnie interesuje mnie element realności w sytuacji kiedy gość wisi trzymany za ręce i nogi przez 4 mężczyzn po czym czymś w rodzaju konwulsji rozrzuca ich po macie niczym dobrze trafione kulą kręgle ;)

jesne daruj sobie. Ale nie zapomnij wypisywac potem na forum jakie to badziewie gosciu prezentuje. W ten sposob szybko i bez wysilku zbudujesz sobie potezny autorytet jako znawca aikido.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Ahh... znaczy Szczepan nie wyjaśnisz mi o co w tym chodzi, jaki to myk kryje się w tej technice z łapaniem za nogi i ręce (i wogóle)? Widać aby to poznać będę musiał pojechać na staż i ponosić gościa troszkę ;)

I jeszcze jedno gwoli ścisłości Szczepan. Oceniłem tylko to co zobaczyłem na danym filmiku - może inne techniki gość wymiata i byłbym pod wrażeniem - nie wiem ;)

I mam jeszcze pytanie do Ciebie. Skoro ćwiczyłeś pod okiem tego mistrza to czy umiesz 4 gości jak on przewracać - tak na leżąco oczywiście? Po tylu latach ćwiczeń to całkiem możliwe :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Sebol, jak wiesz, Japonczycy prawdziwych sekretow nie pokazuja publicznie. Przewrocic 4 ludzi to zabawa dla 5 kyu - zaden sekret. Dlatego to sensei moze prezentowac na pokazie. Cwiczac z sensei'em uczysz sie przewracac nawet 10 ludzi, a goscie w hakamach musza przewrocic co najmniej 15.
Co do mnie, nie udalo mi sie przewrocic wiecej jak 25.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Sebol, jak wiesz, Japonczycy prawdziwych sekretow nie pokazuja publicznie. Przewrocic 4 ludzi to zabawa dla 5 kyu - zaden sekret. Dlatego to sensei moze prezentowac na pokazie. Cwiczac z sensei'em uczysz sie przewracac nawet 10 ludzi, a goscie w hakamach musza przewrocic co najmniej 15.
Co do mnie, nie udalo mi sie przewrocic wiecej jak 25.


Wiesz Szczepan, że w Twoim wypadku to nie jestem taki pewny czy mówisz serio czy se jaja robisz ;)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Sebol, jak wiesz, Japonczycy prawdziwych sekretow nie pokazuja publicznie. Przewrocic 4 ludzi to zabawa dla 5 kyu - zaden sekret. Dlatego to sensei moze prezentowac na pokazie. Cwiczac z sensei'em uczysz sie przewracac nawet 10 ludzi, a goscie w hakamach musza przewrocic co najmniej 15.

A ile żarówek wkręcają naraz goście w hakamach? :lol:

Co do mnie, nie udalo mi sie przewrocic wiecej jak 25.

No co ty, dawali ci się, a ty nie dałeś rady? :lol: A może każdy był kulturystą mającym po sto kilo żywych mięści i dlatego dwudziestu pięciu tylko? :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], chyba tu jeszcze nie było. Full wypas - aikido, karate, capoeira i inne cuzamen do kupy. Z przewagą tejże :) :) :wink:
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Sebol, jak wiesz, Japonczycy prawdziwych sekretow nie pokazuja publicznie...


Mają tak wszystko tajne, że nawet nie zdradzają sekretów przed samym sobą. :wink: :lol:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

to po co w ogóle zajmować się czymś, co nie działa, jeden udaje, że robi technikę, a drugi udaje, że go boli i pada?

Dobre pytanie. Jak sobie na nie odpowiadasz?
Przyjmujesz:
- jednak działa, kiedyś będzie działać, on się myli
czy też:
- nie działa i mam to w dupie (co w 90% jest racjonalizacją z zepchniętym gdzieś tam zdaniem nr.1)

pisałeś niedawno, że to teatr. po co się bawić w ten teatr? lepiej pójść do knajpy i się urżnąć z kolegami. Tutaj przynajmniej nikt nic nie udaje.

Po co ludzie chodzą do teatru? Dlaczego teatr jest zły? dlaczego mam popadać w alkoholizm?

Stwierdzam tylko że jeżdżenie na staże ma wątpliwy walor rozwojowy (w aikido), za to duży organizacyjno-polityczno-kasowy, z naciskiem na kasowy.
Innymi słowy szkoda mojego czasu i pieniędzy.
Szczepan. Po co mam jechać oglądać inne techniki, inny sposób wytresowania uke, inną etykiete? Zapłacić kilkadziesiąt + koszty pln żeby zobaczyć coś co widziałem, usłyszeć historie o samurajach, teorie dlaczego tak nie inaczej którą znam? Po co?
Faktycznie lepiej iść na browar albo się rżnąc z koleżankami.
Aikido jako sztuka do bicia i tak nie działa, czyli generalnie wszystko jedno co robimy, byle się podobało, stwarzało oczekiwaną iluzję i nie robiło krzywdy ćwiczącym.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

To jest straszna taniocha krytykowac powszechnie szanowanego shihana, siedzac bezpiecznie za biurkiem, i pozostajac anonimowym expertem.

To straszna taniocha wciskać biednym ludziom, że jest inaczej.
Co do sprawdzania umiejętności shihanów była mowa wcześniej.
Shihani jak tenże, to ludzie w pewnym wieku, już nie silni, już nie superszybcy. Ot ludzie mający dużą wiedzę. Ich rola nie polega na fizycznym składaniu uczniów, bo nie będą w stanie tego zrobić w większości/wielu przypadkach (no chyba że tych pokrzywdzonych metabolicznie paralitów z kurzą klatką czy innych ministrantów :lol: ). Czy to ich dyskwalifikuje? oczywiście nie, każdy wiek ma swoje prawa.
Ale na litość boską nie wciskajmy tej ciemnoty i legend. Już bardzo mało ludzi to łyka (i całe szczęście).
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

To straszna taniocha wciskać biednym ludziom, że jest inaczej.
Co do sprawdzania umiejętności shihanów była mowa wcześniej.
Shihani jak tenże, to ludzie w pewnym wieku, już nie silni, już nie superszybcy.

Troche nie zrozumialem o co ci chodzi.
To co Kanetsuka sensei robi nie polega ani na sile ani na szybkosci. Powiedzmy ze to jest rodzaj aikitaiso tylko ze wykonywane kiedy ktos cie dodatkowo trzyma. Jaka w tym jest ciemnota? Jak widac na video, sensei nie opowiada zadnych historii tylko robi cwiczenia.
Zupelnie nie rozumiem twojego podejscia: krytukujesz, ale nie pojedziesz sam poczuc na sobie. Jak ludzie krytykuja to co sie robi u ciebie, to twoja pierwsza reakcja jest : przyjedzacie i pocwiczcie zeby samemu poczuc na sobie smiertelne meguri w moim wykonaniu. Dlaczego w tym wypadku reagujesz inaczej?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Szkoda kasy na to badziewie.
W ogóle powoli dochodzę do wniosku że wszelki rozwój w aikido jest niezależny od staży.

Twój pogląd zupełnie mnie dziwi.
Taki sam pogląd reprezentował na tym forum Aiki który jakby nie patrzeć z PUA był mocno związany swego czasu.
Co tu dużo mówić (pozwolę sobie na małą uszczypliwość) przykład u Was płynie z góry (chyba że się coś u Was zmieniło ostatnimi czasy i ktokolwiek widział shihana Wysockiego kt. ćwiczy na stażu)

Głównie dlatego że rozwój ten zależy od własnych zapatrywań, nie ma obiektywnego mierzalnego wyniku.

Podziwiam Cie Randall, masz jaja by to publicznie przyznać.
Ale nie wszędzie tak jest. Wystarczy że znajdziesz nauczyciela, który za własne zapatrywanie zjebie cię jak burą sukę. Ale po co znacznie wygodniej i łatwiej jest mieć własne. I tu sie w zupełności zgadzam po cholerę za coś płacić skoro wie się lepiej.


To jest straszna taniocha krytykować powszechnie szanowanego shihana, siedzac bezpiecznie za biurkiem, i pozostając anonimowym expertem.

To straszna taniocha wciskać biednym ludziom, że jest inaczej.

Całe szczęście Randall zostanie za XX-lat shihanem, który nie będzie wciskał ciemnoty :lol:

zeby nie było offtopa.



  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
@ Szczepan. Nie zrozumiałeś?
Idzie o to że Imć Kenetsuka nie zrobi nic jak uke nie zagrają swojej roli w spektaklu i nie ma najmniejszego sensu odsyłać ludzi by poczuli owe techniki. Tam nie ma techniki, jest teatr (specjalnie nie nazywam tego baletem, z szacunku do ludzi zapieprzających na treningach baletu).

To co widać na filmie to standardowy pokaz. Jeden gość na środku robi układ numer 1, uke robią układ nr 2 w odpowiedzi. Gawiedź na widowni się cieszy. Uczniowie się cieszą że mistrz dobrze wypadł.
Kihon, aikitaiso z uke, nazwij jak chcesz. Jednak przewracanie się dorosłych ludzi bez powodu śmieszy, stąd reakcja.

Nigdy nie pisałem o morderczej skuteczności meguri, nie przyklejaj mi takiej etykiety, to jedynie Twoja próba odbicia piłeczki. Skoro krytykuje skuteczność aikido jako całości, to także obejmuje to co robię sam, nieprawdaż?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
@Garry
Raczej nic się nie zmieniło.
Ale z ciekawości, załóżmy hipotetycznie, że shihan ćwiczy, że trafia na "złego uke", takiego jak ja, który oczekuje że będzie zmuszony do upadku. Technika nie działa. Reakcje mogą być różne, tak jak różni są shihani. Zmiana techniki, wybicie jedynek z partyzanta, jakaś inna niespodzianka, wykład o harmonii, wykład o technice typu treserskiego "dlaczego powinieneś stać tak i tak, wejść tak i tak", wykład typu "tradycyjnie to by był miecz i taka pozycja... ", czy co tam jeszcze innego.
W jakim stopniu nada to sens jazdy na staże? Ćwiczenie wedle widzimisie swojego czy cudzego (owego nauczyciela który zjebie za myślenie i inwencję) różni się czymś?.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

@Garry
Raczej nic się nie zmieniło.
Ale z ciekawości, załóżmy hipotetycznie, że shihan ćwiczy, że trafia na "złego uke", takiego jak ja, który oczekuje że będzie zmuszony do upadku. Technika nie działa. Reakcje mogą być różne, tak jak różni są shihani. Zmiana techniki, wybicie jedynek z partyzanta, jakaś inna niespodzianka, wykład o harmonii, wykład o technice typu treserskiego "dlaczego powinieneś stać tak i tak, wejść tak i tak", wykład typu "tradycyjnie to by był miecz i taka pozycja... ", czy co tam jeszcze innego.

ok założyłeś, to w jakim celu teraz uogólniasz?

W jakim stopniu nada to sens jazdy na staże?

To zależy czego oczekujesz. Ale masz racje bardzo dużo nauczycieli dużo gada (przoduje tu ulubieniec Jusi ;) ), poradziłbym ci zatem byś znalazł nauczyciela, który albo nie gada, a jeśli gada to żeby oprócz tego gadania potrafił to o czym opowiada pokazać.

Ćwiczenie wedle widzimisie swojego czy cudzego (owego nauczyciela który zjebie za myślenie i inwencję) różni się czymś?.

Na stażach nie ma własnego widzimisie, chyba że to ty prowadzisz staż
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Randall, a czemu to nie odpowiedziałeś na moje pytanie?

to po co w ogóle zajmować się czymś, co nie działa, jeden udaje, że robi technikę, a drugi udaje, że go boli i pada?

że się posłużę w dalszej części cytatem...

Jak sobie na nie odpowiadasz?
Przyjmujesz:
- jednak działa, kiedyś będzie działać, on się myli
czy też:
- nie działa i mam to w dupie (co w 90% jest racjonalizacją z zepchniętym gdzieś tam zdaniem nr.1)

więc...?


pisałeś niedawno, że to teatr. po co się bawić w ten teatr? lepiej pójść do knajpy i się urżnąć z kolegami. Tutaj przynajmniej nikt nic nie udaje.

Po co ludzie chodzą do teatru? Dlaczego teatr jest zły? dlaczego mam popadać w alkoholizm?

jeśli nie lubię teatru, powiedzmy, w stylu Fredry, nie zmuszam się do chodzenia na sztuki oparte na jego dziełach, i nie tłumaczę sobie, że to rozwija moją wrażliwość. nie jestem masochistką. po co się zmuszać do czegoś, co w ogóle nie daje żadnej satysfakcji? to się nie trzyma kupy. to takie tłumaczenie sobie, że pociąga nas piękno ruchu czy czego tam jeszcze, jest racjonalizacją, żeby znaleźć uzasadnienie tego, co się robi.

nie mogę pojąć, jak można robić coś, mówiąc, że się podziwia to za to czy za tamto, a jednocześnie pluć po tym. jak robisz coś, to nie jedź po tym przy każdej okazji. a jeśli tego nie lubisz i nie widzisz w tym większego sensu, to tego nie rób. jak dla mnie aż nazbyt proste.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Randall .... a jeśli tego nie lubisz i nie widzisz w tym większego sensu, to tego nie rób.


Właśnie !!! Randall....wydupczaj :!: z naszego życia :wink:
...tarzać sie w samych majtkach ze spoconym facetem, w głębokiej męskiej przyjaźni
- do kochających męska biżutrie ludzi operujących góra 3 4 sylabowymi wyrazami dla których Doda jest uosobieniem intelektu i seksapilu. :D


Eh.. :roll:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
JAk pisałem ....puki co wyszukujecie sterty pokazów swoich Miszczów i cudzych sami przedstawiając jako przykład dziadostwa i udawactwa.

Zachęcałem w ciepłych słowach do zamieszczania "pozytywnych" przykładów Aikido.

Niestety :( chyba sie nie doczekam (gdyż takowych nie ma zawiele) więc...grzebnąłem w moim archiwum i zamiesciłem (taki moim zdaniem) w miare solidny pokaz Aikido(fragment egzaminu)- z którego wynika, że Aikido może być uprawiane na przyzwoitym poziomie i po obejżeniu którego nie występuje charakterystyczny niesmak jak by sie rano 7dniową wode do kwiatków babci na kacu wypiło, z łupinami z jajek w środku myśląc że to kompot z gruszek( a tfu - k..wa jego mać)

Kręcone telefonem ale i tak warto obejżeć 8)
Z pisemną dedykacją właśnie dla Was
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024