Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

To wygląda jak gey-impreza. Ruszają się jak pederaści dotykają i wyglądają.

I smerają pisiorkami.
Już było, wieki temu.

To tak działa i wygląda w zwolnionym tempie. Kiedy przyśpieszymy do normalności, a ludzie przestaną się przewracać od dotknięcia, połowę można odrzucić. Jak zawsze.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

To nie jest żadne aikido tylko rosyjska systema w wykonaniu jednego z liderów tego stylu Vladimira Vasilieva

.
Uff co za ulga :)

To może nie najszczesliwszy pokaz /ciach/


Delikatnie powiedziane.

Avbert zanim walniesz jak gołąb na parapet może liznąc lepiej troche wiedzy na ten temat
np czytając o zalożeniach systemy(dlaczego ruszają sie tak a nie inaczej) i o ocenie jej przez uznanych instruktorów aikido?

Mam w zwczaju walić jak łysy grzywką w kant kuli. Obejrzałem jeszcze raz. I to wygląda naprawdę źle. Myślisz że jak sobie coś poczytam to będzie to lepiej wyglądało?

Kłaniam się nisko
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

To nie jest żadne aikido tylko rosyjska systema w wykonaniu jednego z liderów tego stylu Vladimira Vasilieva. To może nie najszczesliwszy pokaz ale gośc moim zdaniem jest bardzo dobry w tym co robi

A dalej reklamuja sie jako starozytna kozacka rosyjska SW czy cos w podobnym guscie? Jak pierwszy raz zaczeli to propagowac w Am.Pn to prawie posikalismy sie ze smiechu jak probuja prymitywnie rolowac tutejszych frajerow...A jak potem zobaczylem co oni wyprawiaja, to do tej pory mam czkawke ze smiechu...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

To tak działa i wygląda w zwolnionym tempie. Kiedy przyśpieszymy do normalności, a ludzie przestaną się przewracać od dotknięcia, połowę można odrzucić. Jak zawsze.

A dalej reklamuja sie jako starozytna kozacka rosyjska SW czy cos w podobnym guscie? Jak pierwszy raz zaczeli to propagowac w Am.Pn to prawie posikalismy sie ze smiechu jak probuja prymitywnie rolowac tutejszych frajerow...A jak potem zobaczylem co oni wyprawiaja, to do tej pory mam czkawke ze smiechu...

A ja bralem udzial w seminarium Systemy podczas AikiExpo w LA 2005, gdzie byli zarowno Vasilij jak i jego nauczyciel, Mikhael Ryabko. I wcale mi nie bylo do smiechu. Ryabko to morderca, z nozem obeznany lepiej, niz filipinczycy.
Polecam, zanim umrzecie ze smiechu, obejrzec szkoleniowe DVDs Vasilieva...

Albo chociaz koncowke tego, z Vasilievem wlasnie...: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Ze śmiechu nie umarłem, bo aż zgrozą zawiało, że próbujesz kogoś przekonać poprzez filmik, w którym występuje bezdotykowe powalanie przeciwników (a również słabe nożowe formy na końcu, na które zwracasz uwagę). A tak swoją drogą skąd wiesz, jaki to pan Ryabko jest mistrz noża? Pociął kogoś na twoich oczach? Widziałeś jakiś pojedynek w jego wykonaniu? Czy tylko pokaz, nawet jeśli na własnej skórze? Bo to, co jest w takich filmikach o niczym nie świadczy, natomiast to, co pan Ryabko prezentuje w swoich klipach jest zwyczajnie żenujące.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Oglądałem szkoleniówkę Vasiliewa, z tego co pokazywał zna się na tym czego
naucza, można by nawet rzec, że jest specjalistą od combatu, ale pokaz na
AikiExpo jest bardzo specyficzny, może chciał się dostosować do panującego
klimatu i trochę przesadził :wink: :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Nie można kwestionować że specnazy i inne takie znają się na zabijaniu.
Można zakwestionować że produkt sprzedawany pod szyldem X frajerom nie ma z tym wiele wspólnego. Coś jak krav maga - system mosadu i izraelskiej armii. Bla bla bla.
Heurystyka moi drodzy.
Na początku był chaos.
Potem legendy o mnichach, bruce lee i cała otoczka king bruce lee, tajemnych energii.
To przestało działać, ludzie pod wpływem pragmatyzmu i wszechobecnej efektywności skłonili się do źródeł wojskowych jako ich wyznacznika.
To że ktoś nosi wojaki i moro nie znaczy że jest superskutecznym wymiataczem z pola walki i pokazuje to co ćwiczą tajne służby. Jakby pokazywać co robią nie były by tajne, nie? :)
Ściemnienie na kaskę, tak jak baja o kozackim systemie walki sprzed wieków.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Ze śmiechu nie umarłem(...)

Jezu, jak się cieszę :) :wink:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
A z tymi kozakami
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
to bym sie nie zgodził, całkiem sympatycznie to wygląda

taka europejska capoeira :)

tylko że bardziej tradycyjna niż nasze tsunami :lol:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Ze śmiechu nie umarłem, bo aż zgrozą zawiało, że próbujesz kogoś przekonać poprzez filmik, w którym występuje bezdotykowe powalanie przeciwników (a również słabe nożowe formy na końcu, na które zwracasz uwagę). A tak swoją drogą skąd wiesz, jaki to pan Ryabko jest mistrz noża? Pociął kogoś na twoich oczach? Widziałeś jakiś pojedynek w jego wykonaniu? Czy tylko pokaz, nawet jeśli na własnej skórze? Bo to, co jest w takich filmikach o niczym nie świadczy, natomiast to, co pan Ryabko prezentuje w swoich klipach jest zwyczajnie żenujące.

Nikogo nie przekonuje, bo to, czy i w co kto wierzy / nie wierzy mam w dupie.
Napisalem, co widzialem NA WLASNE OCZY, a nie na youtube albo ze slyszenia. A Ryabko pokazywal rozne rzeczy typu, jak blyskawicznie pozbawiac napastnika jego wlasnej broni podrzynajac mu gardlo i kilka tetnic (zupelnie jak Gino w moim poprzednim dojo... 8) 8) 8) ). Krzepe zas ma taka, ze poteznie zbudowanych gosci powalal na ziemie jednym strzalem. Jak sie go zapytalem, skad taka moc, odrzekl byl - "A Bozia dała..."

Za żenujące zaś coraz cześciej odbieram Twoje eksperckie wypowiedzi na każdy temat, bo przecież NAWET JA sie na wszystkim nie znam.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

jak blyskawicznie pozbawiac napastnika jego wlasnej broni podrzynajac mu gardlo i kilka tetnic (zupelnie jak Gino w moim poprzednim dojo... 8) 8) 8) ).

Błyskawicznie to mógł sobie rękami pomachać i powiedzieć, że właśnie podciął gardło i kilka tętnic. Przeciwnik zapewne stał jak kłoda a potem jak kłoda padł. Znowu Randall dobrze mówi. Żeby było jasne: nie neguję umiejętności specnazu, neguję produkt komercyjny "dla każdego."

Za żenujące zaś coraz cześciej odbieram Twoje eksperckie wypowiedzi na każdy temat, bo przecież NAWET JA sie na wszystkim nie znam.

Pewnie, zaatakuj mnie po tym, jak podałeś jako przykład film, w którym goście powalają ludzi w ogóle ich nie dotykając. Trzeba coś jeszcze dodawać? :roll:

Co zaś się tyczy noża, za słabe uważam wszelkie formy ćwiczone bez oporu (jak z resztą wszelkie przejawy walki ćwiczone bez oporu). Ochraniacze, gumowe noże i wio, a nie takie pitu-pitu. A już minimum sama atrapa i sparring, jak to we wspomnianych filipińskich systemach.

W żadnym z tych wypadków nie trzeba być ekspertem, wystarczy odrobina rozsądku. Co odczułeś na własnej skórze to twoje, ale te filmiki żenujące. Kropka, bo nie chce mi się jęzora strzępić, niech te twoje linki mówią same za siebie.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Pewnie, zaatakuj mnie po tym, jak podałeś jako przykład film, w którym goście powalają ludzi w ogóle ich nie dotykając. Trzeba coś jeszcze dodawać? :roll:

To, że TY nie zauważyłeś dotyku, nie znaczy, że go tam nie było. Ale to już po prostu wyższa szkoła jazdy...

PS. Przepraszam za osobiste wycieczki.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
dzięki, że odświerzacie sistieme bo nie bardzo wiedziałem jaką komedie obejrzeć na wieczór :)
tutaj jest dokument o nich:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dobry jest kawałek pod koniec tej częsci jak host programu mówi, że Ryabko pozwolił mu zaatakować normalnie("take him on") a ten leci z łapami jakby chciał macać cyce Michaila. O tym jak później koleś "przyjmował uderzenia" nawet nie wspominam :lol:
No dobra to tylko program... rozrywkowy :lol:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
postawiłbym troche kasy na to, że Vlad z kumplami wieczorem przy vódce śmieje sie z tego jaki wałek ostatnio sprzedał.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Nie poto się człowiek naście lat kula po matach, żeby nie odróżnić pereł od plew. Lipy od faktów w tej branży. To taka wiedza minimum. Nie trzeba znać się na wszystkich SW, ale można zauważyć kto jest dobry a kto ścieminia. Na boksie i na piłce nożnej zna się przecież każdy facet :-) A doświadczenie treningowe pozwala na trochę więcej. A jak się jeszcze oberwało raz i drugi na ulicy, i wiadomo czy to bardzo boli czy nie i jak działa pięść na własnje buzi i jak działa na psychikę cham który chce ci przywalić. To naprawdę szczerze mogą irytować mistrzowie wciskający kit, a szczególnie ich uczniowie którzy w ten kit wierzą i powielają.
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Oglądałem szkoleniówkę Vasiliewa, z tego co pokazywał zna się na tym czego
naucza, można by nawet rzec, że jest specjalistą od combatu, ale pokaz na
AikiExpo jest bardzo specyficzny, może chciał się dostosować do panującego
klimatu i trochę przesadził :wink: :)


Nie daj się zwieść i popatrz - TO JEST GOŚCIU, KTÓRY SIĘ NIE ZMIENIA!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
ja jeszcze o Wasiliewie.
Po pierwsze wydaje mi sie ze pokazy Wasiliewa nalezy oceniac w kategorii pokaz. A pokazy rzeadza sie wlasnymi prawami - ma byc ladnie, bezblednie i ma promowac dana szkole, osobe czy styl. I tu - kazdy widzi - badziew ze az strach.W kategorii pokazow Wasiliew dostaje minus 2 w skali od 0 do 10.
Ale...
Mozna rozwazac to co robi Wasiliew nie jako pokaz ale jako metode treningowa- i tu juz nie jest tak latwo ziarno od plew odsiac. Wszystko co ja teraz pisze to tak sobie gdybam i analizuje wiec moge sie mylic. Zakładajac ze ten system walki ma sluzyc do obrony i zabijania wydaje sie ze beda oni cwiczyc inaczej niz w Aikido, Ju jitsu czy karate - mozna by duzo dyskutowac o skutecznosci wschodnich sztuk walk ale obecnie nie ma tam elementu zabijania.
Te filmiki Wasiliewa skojarzyly mi sie z takim filmikiem pokazanym na forum Karate:



Ja tam zapytalem - po coz oni sie tak glaskaja? Ktos mnie tam zbesztal ze glupie pytania zadaje (no u mnie w shotokanie czegos takiego nie cwiczylo sie).Ale ktos mi odpowiedzial ze ci goscie po dwudziestu latach takiego glaskania dojda do takiej perfekcji ze beda w stanie robic to blyskawicznie.
Moze wiec tworcy systemy sa geniuszami? Moze wymyslili metode ktora w walce po latach cwiczen da lepsze rezultaty. Moze przez takie wolne techniki lepiej znajduja wrazliwe punkty ?

I tak analogicznie mi sie skojarzylo z filmikami Gozo Shiody- bo dla wielu to tez wyglada jak badziew. Tylko ze moze Shioda nie pokazuje celu tylko srodek - (w tym wypadku chodzi mi o znajomosc i kontrole nad cialem).
Dla Wasiliewa takie zwolnione ruchy to nie cel a srodek. Dla Koichi Tohei z tego co czytalem Aikido nie bylo celem tylko srodkiem -do relaksacji (i chyba bylo to sprzezone ze soba bo dzieki Aikido byl lepiej zrelaksowany , a dzieki relaksacji robil lepsze Aikido).

I tak na koniec generalnie mi sie wydaje ze dla kazdego Aikido (czy inna sztuka walki) jest srodkiem do czegos innego.
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
A, co myślicie o tym?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Widzialem jeden jego film dluzszy.
Ogólnie magik filozofujacy.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
w niektórych momentach doskonale widać, że ten pan nie byłby w stanie kontrolować masy jednego ze swoich uke a co dopiero czterech. Ogólnie LOL.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Ogólnie magik filozofujacy.


Dobre podsumowanie :D :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024