Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Chodzi mi o to ze bez względu czy się przykłada czy nie przykłada uwagi do tych szczegółów, to wszystko "wychodzi" uke zawsze "leci" i dochodzi do absurdu który był na zdjęciu z treningu aikidoka i jujutsuka które pokazywałem wcześniej :-)
Przecież wiesz o czym piszę :-)

Generalizujesz znów... :)


a Ty znów masz racje :-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy


kurcze jak ja lubię tego gościa :-)

Tego jeszcze nie widziałem, zaskoczyłeś mnie.
poklon


heheh, Robert zawsze napawa mnie dobrym nastrojem, szkoda że się nie znamy...
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy


kurcze jak ja lubię tego gościa :-)

Tego jeszcze nie widziałem, zaskoczyłeś mnie.
poklon


heheh, Robert zawsze napawa mnie dobrym nastrojem, szkoda że się nie znamy...


Zaprośmy go na seminarium ? :?: Wchodzisz ? :roll:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Akahige czekam na słowo krytyczne od Ciebie

Ja w zasadzie zgadzam się w 100% ze Smailem. Jakiekolwiek czepianie się szczegółów technicznych w sytuacji gdy technika podlega jedynie kryteriom estetycznym, jest bez sensu.
To, co w yoshinkanie mi się nie podoba, to ten cały idiotyczny kihon, durnowate kamae z wykrzywioną przednią stopą i rozcapierzone paluchy. Cała ta robotyka na początku filmu wygląda dla mnie groteskowo, jak zajęcia ruchowe dla paralityków. Na szczęście później wszyscy o tym zapominają, rozkręcają się trochę i jest jak w każdym innym stylu aikido.

Jakie to dziwne to całe Aikido jest, Wódź zwrócił uwagę na zły atak shomen uchi, a ja widzę mnóstwo innych błędów :
- w 1,28 nie zamknięta pozycja biodrami przy kote gaeshi;
- w 1,37 do 1,38 uke stoi niewytrącony i praktycznie może zrobić wszystko z tori;
- w 1,44 podniesiona pieta przy kokyu nage (taki kolejny błąd "estetyczno-wizualny" w yoshinkanie), że niby piety mają być na macie, bo ponoć to oznaka dobrej pozycji i takie tam;
- w 2,12 zły timing.

A dlaczego niby to są błędy, skoro w ogóle nie wpływają na wykonanie techniki? Przecież uke sie przewraca!

w 1,37 do 1,38 uke stoi niewytrącony i praktycznie może zrobić wszystko z tori;

Czyli co mu może zrobić? Pomiziać po brzuszku? Przecież oni nie walczą, nie oporują. To by było tak, jakby podczas kręcenia sceny walki w Tożsamości Bourne'a, jakiś czarny charakter natłukł Matta Damona. Albo jakby w Drodze Smoka, w scenie w Koloseum, Chuck Norris pokonał Bruce'a Lee!
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy


kurcze jak ja lubię tego gościa :-)

Tego jeszcze nie widziałem, zaskoczyłeś mnie.
poklon


heheh, Robert zawsze napawa mnie dobrym nastrojem, szkoda że się nie znamy...


Zaprośmy go na seminarium ? :?: Wchodzisz ? :roll:

ale Ty płacisz za stejki :-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Ja w zasadzie zgadzam się w 100% ze Smailem. Jakiekolwiek czepianie się szczegółów technicznych w sytuacji gdy technika podlega jedynie kryteriom estetycznym, jest bez sensu.



ha, brachu mamy pakt 100% almost :-)
ale to co mówisz nie do końca jest 100%, ponieważ są dyscypliny gdzie te kryteria estetyczne się liczą, np skoki do wody? jakby nie skoczył zawsze wpadnie :-) (no chyba że w kant basenu trafi :-) ) i ocenie podlega właśnie technika sama w sobie, jej złożoność i stopień prawidłowości wykonania wg "widzimisie" sędziów. Skuteczność zawsze jest stuprocentowa :-) . Tak samo jest w Seitei iaido na taikai, są założenia, jak coś ma wyglądać, jak ma stać nóżka itp i sędziowie oceniają technikę poprzez walory estetyczne które dostrzegą lub nie z aikido może być przecież tak samo, łaj not?


To, co w yoshinkanie mi się nie podoba, to ten cały idiotyczny kihon, durnowate kamae z wykrzywioną przednią stopą i rozcapierzone paluchy. Cała ta robotyka na początku filmu wygląda dla mnie groteskowo, jak zajęcia ruchowe dla paralityków.


ostro ale w zasadzie prawdziwie i na pewno szczerze :-)
mnie się podoba to samo w sobie jako pewna forma ruchu, jak to nazwałem taichi aikidowe, można by to wykorzystywać np do pracy z paralitykami :-) Ogólnie taki zestaw ćwiczeń gimnastycznych, kata, taiso, jak tam kto chce. Natomiast jak nazwałeś yoshinkanowe "robotyczne" wykonanie ma się dla mnie osobiście nijak do aikido i nijak do wszystkiego...

Na szczęście później wszyscy o tym zapominają, rozkręcają się trochę i jest jak w każdym innym stylu aikido.


Nie na szczęście tylko niestety, bo to znaczy że ta robotyka jest przyczepiona sobie a muzom i do tego zbędna do dalszych ćwiczeń. Karatecy np shotokan tak samo robią kata i kumite, niskie pozycje, pełne techniki ito (ostatnio może się to niestety zmienia) tutaj - dwa rożne światy...

Jakie to dziwne to całe Aikido jest, Wódź zwrócił uwagę na zły atak shomen uchi, a ja widzę mnóstwo innych błędów :
- w 1,28 nie zamknięta pozycja biodrami przy kote gaeshi;
- w 1,37 do 1,38 uke stoi niewytrącony i praktycznie może zrobić wszystko z tori;
- w 1,44 podniesiona pieta przy kokyu nage (taki kolejny błąd "estetyczno-wizualny" w yoshinkanie), że niby piety mają być na macie, bo ponoć to oznaka dobrej pozycji i takie tam;
- w 2,12 zły timing.

A dlaczego niby to są błędy, skoro w ogóle nie wpływają na wykonanie techniki? Przecież uke sie przewraca!

w 1,37 do 1,38 uke stoi niewytrącony i praktycznie może zrobić wszystko z tori;

Czyli co mu może zrobić? Pomiziać po brzuszku? Przecież oni nie walczą, nie oporują. To by było tak, jakby podczas kręcenia sceny walki w Tożsamości Bourne'a, jakiś czarny charakter natłukł Matta Damona. Albo jakby w Drodze Smoka, w scenie w Koloseum, Chuck Norris pokonał Bruce'a Lee!


To są właśnie błędy "same w sobie" oceniana na podstawię założenia że prawidłowa technika powinna wyglądać tak, a nie tak. W walce prawidłowa technika nie zawsze bywa skuteczna, mimo że prawidłowa jako tak, ponieważ przeciwnik stosuje także jakiś zakres działań. Dlatego skuteczność i prawidłowość to nie to samo. W walce istotna jest skuteczność, nawet kosztem prawidłowości. Idea że tylko prawidłowa technika jest skuteczna to nie jest prawda.

Wracając do filmu Yoshinkana, nie odbiega on niczym specjalnym od innych takich produkcji :-) ataki są jak wszędzie, błędy są jak wszędzie, my oceniamy wg własnych walorów estetycznych, czyli też jak wszędzie :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
mod on

To jest temat filmy i pokazy. Prosze zakladac nowe tematy do dyskusji nad specyficznymi aspektami ktore was interesuja, inaczej bede dawac ostrzezenia.

mod off

  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
a co mi tam :)
Nowy, z pozostałego materiału. W podobnym guscie :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie bądzcie dla mnie zbyt surowi :) :twisted:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

:)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

mod on
inaczej bede dawac ostrzezenia.

mod off


uuuuhaaa, Szczepan Groźny :)

w Polsce jest taka służba, nazywa się Straż Miejska, najwięcej działają tam, gdzie niewiele ich to kosztuje, a to mandat wlepia za złe parkowanie, a to pogonią człowieka pijącego browar w parku...
Za to jak ktoś robi burdę na mieście, okna w sklepie wybije, albo inną poważna sprawę gdzie by się naprawdę przydali, nigdy ich nie ma..

Fajny ten filmik Ninja :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

a co mi tam :)
Nowy, z pozostałego materiału. W podobnym guscie :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie bądzcie dla mnie zbyt surowi :) :twisted:


nooo.. czasami krecisz sie ostro a uke przez ten czas stoi prosto jak wbity w ziemie. Po co sie krecisz? :) No bo chyba nie po to zeby pieknie wygladalo? :razz:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Wywołamy u Szczepana skręt kiszek :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Eeee tam, Ninja!
Chciałeś Szczepanowi zrobić sankyo na kiszkę, to trzeba było zapodać takie obroty:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
;-)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy


:)

No, ninja przynajmniej fajne fimy wstawia. Uczcie się chłopaki, a nie ciągle o układzie geocentrycznym nawijacie. Nudziarze :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy


Wywołamy u Szczepana skręt kiszek :)


aikido to chyba najbardziej przegadana sztuka walki :-)
1:30 gadania o technice i w koncu kotegaeshi hahahah
a ile słów padło wielkich :-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
to jakaś "szycha" w Yoshinakanie?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

to jakaś "szycha" w Yoshinakanie?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Niech wypowie się pierwszy sprawiedliwy który jest w stanie oceniać kto jest "szychą", a kto nie, a potem odpowie na pytanie czy jest "szychą" w sensie politycznym czy technicznym :)

W Yoshinkanie jest dużo siódemek, ale czy każdą z tych osób można nazwać "szychą" tego to ja nie wiem, ale wg mnie nie.
Ty zapewne masz masz jakieś uwagi co do jego wykonu mieczem, mnie zabawa bronią poza tanto w ogóle nie bawi, dlatego w tej materii nie będę się wypowiadał.

Za to znalazłem filmik taijutsu tego Pana o tutaj * i jego Yoshinkan mi się podoba. Sam często przy ju wazie skaczę z podniecenia, albo kiedy uke jest za wolny :) ale przy wykonywaniu technik , dlatego napiszę szczerze, że nie do końca rozumiem jego korygowanie dystansu przez odskakiwanie do tyłu.

* autor wypowiedzi zdaje sobie sprawę, że filmik zawiera elementy delikatnie pisząc "dziwne" jak obrona przed "podnoszoną nogą", czy przed 6 uke ;-)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

to jakaś "szycha" w Yoshinakanie?

To jest szycha!
Dołączona grafika
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
taka szycha to jest coś , sorki KTOŚ :-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

to jakaś "szycha" w Yoshinakanie?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Niech wypowie się pierwszy sprawiedliwy który jest w stanie oceniać kto jest "szychą", a kto nie, a potem odpowie na pytanie czy jest "szychą" w sensie politycznym czy technicznym :)


pytanie bylo raczej proste i oczywiste, oczu mi tu dymem nie mam :-)

W Yoshinkanie jest dużo siódemek, ale czy każdą z tych osób można nazwać "szychą" tego to ja nie wiem, ale wg mnie nie.


Wszystkie takie jak ta? Gość wydaje się miły itp ale...


Ty zapewne masz masz jakieś uwagi co do jego wykonu mieczem, mnie zabawa bronią poza tanto w ogóle nie bawi, dlatego w tej materii nie będę się wypowiadał.


miecz, kij, patyk wszystko jedna lipa :-) ja nie mam zastrzeżeń tylko pytam :-)

Za to znalazłem filmik taijutsu tego Pana o tutaj * i jego Yoshinkan mi się podoba. Sam często przy ju wazie skaczę z podniecenia, albo kiedy uke jest za wolny :) ale przy wykonywaniu technik , dlatego napiszę szczerze, że nie do końca rozumiem jego korygowanie dystansu przez odskakiwanie do tyłu.


hahahah, mnie się tez bardzo podoba, powinniśmy go dodać do listy tych wszystkich magików z mistrzem kiai na czele :-)

to jest 7 dan? Kiod, przecież to techniczna masakra, jedynie co fajnie robi to podskakuje :-)

* autor wypowiedzi zdaje sobie sprawę, że filmik zawiera elementy delikatnie pisząc "dziwne" jak obrona przed "podnoszoną nogą", czy przed 6 uke ;-)

no .....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024