Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
tak, zapomniałem że macie takie cieniutkie bokkeniki :-) jeden kij czy jo czy bokken kij mu w oko był i juz :-) :-)
a nielad i chaos tez, ale co sie bede czepial :-)
wszystkiego dobrego w nowym roku :-)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Kolega Kiod się nie chwali więc ja sobię pozwolę

Nie złośliwe wcale pytanie, bo ja uprzejmy jestem zawsze:

- dlaczego uke w czasie wykonywania shomen uchi (bo to chyba było to) w 1:12 i 1:15 biegnie do tori z uniesioną nad głową ręką? Z taka otwartą pozycją aż prosi się, aby go palnąć. :roll:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Shawnee, nie poznaję Cię! "Aż się prosi, żeby go palnąć"??? Przecież w aikido nikt nikogo nie chce palnąć!
Dlatego forma "ataku" ma drugorzędne znaczenie ( dlatego jest shomen, yokomen, a nie np. lewy prosty, prawy krzyżowy).
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Shawnee, nie poznaję Cię!

Nie mów :) ! Kiedyś już wspomniałem, że fakt iż nie udzielam się w nic nie wnoszących przepychankach słownych nie oznacza, żem ślepy i głuchy. Aikido jest jakie jest, ale to nie znaczy, że ma być jeszcze gorsze. Dla mnie taka pozycja przy ataku jest błędem i tego uczę u siebie w klubie. Wiadomo jednak, że co instruktor to wersja stąd więc moje pytanie. Zupełnie nie złośliwe, powtarzam raz jeszcze, bo może jest tu jakieś wytłumaczenie.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Odezwie się bohater pozytywny filmiku, to wyjaśni. ;-)
Jednym z powodów takiego otwarcia w ataku może być poziom zaawansowania ćwiczących. Np. robimy kokyu nage, której podstawą jest idealne zgranie się uke z tori. Ale ponieważ jest to trudne, na początku robimy wolno i dopracowujemy szczegóły. Taka metoda stosowana jest też w sztukach walki opartych na skuteczności ( np. szermierka ). Normalna, wstępna faza budowania nawyku czuciowo-ruchowego ( w tym konkretnym przypadku - reakcji prostej ).
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Jednym z powodów takiego otwarcia w ataku może być poziom zaawansowania ćwiczących.

Może, może. Nie neguję. Tyle tylko, że to czarne pasy (chyba, że mi monitor kolory przekłamuje), a filmik wygląda na reklamę.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
powod banalnie prosty jak zawsze.
Aikidocy ucza sie tylko obrony przed atakiem, nie samego ataku, dlatego atakuja jak atakuja

p.s. nie rozwijajmy tematu tego czy ucza sie obrony czy tez nie ucza, napisalem w tak zwany sposob ogledny :-)

mnie na tym filmie podoba sie to aikidowe tai chi na poczatku, sam zawsze chcialem cos w ten desen zrobic w aikido... moze kiedys :-)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Jak tam sukcesy na macie ? :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
jak zawsze, krok w przod dwa w tyl :-)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Kolega Kiod się nie chwali więc ja sobię pozwolę

Nie złośliwe wcale pytanie, bo ja uprzejmy jestem zawsze:

- dlaczego uke w czasie wykonywania shomen uchi (bo to chyba było to) w 1:12 i 1:15 biegnie do tori z uniesioną nad głową ręką? Z taka otwartą pozycją aż prosi się, aby go palnąć. :roll:


Hmm.. wiesz Wodzu w sumie to sam nie wiem ;-) Może to błędy w wyszkoleniu, może po prostu zły nawyk, tak jak wiele innych w Aikido.

Z taka otwartą pozycją aż prosi się, aby go palnąć. :roll:


Ej no.. to przecież Aikido, gdzie sam uchwyt za rękę i trzymanie jej przez 5 tenkanów jest nazywane "atakiem". Czy to shomen, czy kata, czy katate mnie zawsze kusi żeby palnąć uke a Ciebie nie? już taki urok tej SW :)

Dla mnie taka pozycja przy ataku jest błędem i tego uczę u siebie w klubie. Wiadomo jednak, że co instruktor to wersja stąd więc moje pytanie.

Dla mnie taka pozycja też jest błędem i się zgadzam z Tobą, nie będę wybielał czarnego. Ale z drugiej strony to błąd wizualny według mnie, estetyczny, chyba będzie poprawniejszym stwierdzeniem, który w żaden sposób nie rzutuje na wykonanie techniki.

Może, może. Nie neguję. Tyle tylko, że to czarne pasy (chyba, że mi monitor kolory przekłamuje), a filmik wygląda na reklamę.

W 1:12 są dwa brązowe pasy, do tego małżeństwo, a było przed obiadem :)

powod banalnie prosty jak zawsze.
Aikidocy ucza sie tylko obrony przed atakiem, nie samego ataku, dlatego atakuja jak atakuja

Niestety to całkowita prawda. Ale u siebie w dojo próbuję to zmienić. Gdy będę po sesjach, podzielę się moimi obserwacjami z tego "eksperymentu".


Jakie to dziwne to całe Aikido jest, Wódź zwrócił uwagę na zły atak shomen uchi, a ja widzę mnóstwo innych błędów :
- w 1,28 nie zamknięta pozycja biodrami przy kote gaeshi;
- w 1,37 do 1,38 uke stoi niewytrącony i praktycznie może zrobić wszystko z tori;
- w 1,44 podniesiona pieta przy kokyu nage (taki kolejny błąd "estetyczno-wizualny" w yoshinkanie), że niby piety mają być na macie, bo ponoć to oznaka dobrej pozycji i takie tam;
- w 2,12 zły timing.

i mógłbym tak mnożyć :)

I jeszcze raz serdeczne dzięki dla Irimiego za podsunięcie pomysłu na podkład muzyczny.

W razie pytań czy uwag krytycznych służę pomocą.
Akahige czekam na słowo krytyczne od Ciebie ;-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Akahige sie nie zna na yoshinkanie :-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
to aikido to taka dziwna sztuka walki, bo czy pieta bedzie podniesiona czy opadneta, czy biodra beda zamkniete czy nie, czy shom,en bedzi eotwarty czy nie, to wszystko zadziala, nic sie nie zmieni dla uke :-)
dawno mowilem ze aikido jest jak iaido, seitei, liczy sie kto ladniej zatnaczy a ni ekto zrobi "skuteczna" technike
kryteria oceny sa estetycznow wizualne poparte jakimis tam wydumaniami o tym jak wygladac to powinno, a ni etym jak to zrobic zeby dzialalo bez wzgledu na okolicznosci :-)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Jakie to dziwne to całe Aikido jest, Wódź zwrócił uwagę na zły atak shomen uchi, a ja widzę mnóstwo innych błędów (...)

Ależ widziałem inne błędy też, tyle tylko, że nie chcę wychodzić na mądrale co się czepia. Tym bardziej, że tak jak Akahige nie znam się na Yoshinkanie ;-) . Tyle tylko, co potrenowałem trochę w czasie ichnich obozów nad morzem lat temu kilka.

Pozdrawiam, S.

P.S. Irimi nie był pierwszy z tym podkładem muzycznym. Używam go od jakichś dwóch lat ;-)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

to aikido to taka dziwna sztuka walki, bo czy pieta bedzie podniesiona czy opadneta, czy biodra beda zamkniete czy nie, czy shom,en bedzi eotwarty czy nie, to wszystko zadziala, nic sie nie zmieni dla uke :-)
dawno mowilem ze aikido jest jak iaido, seitei, liczy sie kto ladniej zatnaczy a ni ekto zrobi "skuteczna" technike
kryteria oceny sa estetycznow wizualne poparte jakimis tam wydumaniami o tym jak wygladac to powinno, a ni etym jak to zrobic zeby dzialalo bez wzgledu na okolicznosci :-)


Z tymi okolicznościami to już przesadziłeś :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

to aikido to taka dziwna sztuka walki, bo czy pieta bedzie podniesiona czy opadneta, czy biodra beda zamkniete czy nie, czy shom,en bedzi eotwarty czy nie, to wszystko zadziala, nic sie nie zmieni dla uke :-)
dawno mowilem ze aikido jest jak iaido, seitei, liczy sie kto ladniej zatnaczy a ni ekto zrobi "skuteczna" technike
kryteria oceny sa estetycznow wizualne poparte jakimis tam wydumaniami o tym jak wygladac to powinno, a ni etym jak to zrobic zeby dzialalo bez wzgledu na okolicznosci :-)

Piszesz, oczywiście, wyłącznie o treningu...? Swoim czy generalizujesz?

Bo u niektórych przykłada się uwagę do tych "pomijalnych" szczegółów...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

... zeby dzialalo bez wzgledu na okolicznosci :-)


Z tymi okolicznościami to już przesadziłeś :)


generalizowałem :-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

to aikido to taka dziwna sztuka walki,

Piszesz, oczywiście, wyłącznie o treningu...? Swoim czy generalizujesz?

Bo u niektórych przykłada się uwagę do tych "pomijalnych" szczegółów...


Nie o to chodzi czy się uwagę przykłada czy nie, bo przykłada się właściwie wszędzie, przynajmniej tam gdzie miałem okazje poćwiczyć a było to sporo miejsc...

Chodzi mi o to ze bez względu czy się przykłada czy nie przykłada uwagi do tych szczegółów, to wszystko "wychodzi" uke zawsze "leci" i dochodzi do absurdu który był na zdjęciu z treningu aikidoka i jujutsuka które pokazywałem wcześniej :-)
Przecież wiesz o czym piszę :-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
kurcze jak ja lubię tego gościa :-)
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy


kurcze jak ja lubię tego gościa :-)


Tego jeszcze nie widziałem, zaskoczyłeś mnie.

poklon
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Chodzi mi o to ze bez względu czy się przykłada czy nie przykłada uwagi do tych szczegółów, to wszystko "wychodzi" uke zawsze "leci" i dochodzi do absurdu który był na zdjęciu z treningu aikidoka i jujutsuka które pokazywałem wcześniej :-)
Przecież wiesz o czym piszę :-)

Generalizujesz znów... :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024