Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wojskowe Taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Wojskowe Taekwondo
Wczoraj rozmawiałem z kolegami i taki temacik wkroczył . W sumie żaden z kolegów żadnych konkretów nie podał, mówili tylko że widzieli jakieś filmiki i że żołnierze trenujący wojskowe tkd to rzeźnicy ;) Ile w tym prawdy? Czy nadal naucza się tkd w wojsku koreańskim? Czy jest to coś podobnego do krav-maga ? Bo nie wydaje mi się żeby uczyli się itf albo wtf ;) A no i może ktoś skomentuje opowieści Bryla ? Pozdro
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
Z tego co mi wiadomo oni trenują w formule WTF i mają nawet specjalne Wosjkowe Mistrzostwa Świata w Taekwondo(sami koreańczycy of course). A oprócz tego ćwiczą hapkido. I wiadomo komandosi mają tam jakieś elementy coś w stylu combata. Hmm...ale coś muszą robić przez te dwa lata obowiązkowej służby wojkowej. Ja mówię o Koreii Pd jakby co, gdyż o pn nic mi nie wiadomo na ten temat.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - mistrz tej sekcji, jest jednym z Wojskowych Mistrzów Świata(zasłużenie)-Kang Jong Kil
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
hmm..w sumie na polu bitwy gdzie walczy się o życie, ciężko mi jest sobie wyobrazić gardę ala wtf ;) Krążą gdzieś może w necie schematy jak wojskowe tkd radzi sobie z różnego rodzaju atakami/chwytami/duszeniami/obroną przed bronią?
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
Hapkido...czy może o to tobie chodzi?
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
Bryl nie uczył sie w Korei więc czego by nie przechodził to nie to samo co w wojsku. Po obejrzeniu filmiku z ochroną Kima to te łupanie desek i kilku cegieł dziurawek jest dla intelektualistów. I mam wrażenie że jakaś część ćwiczej jest wykonywana bez względu na styl którym się podpierają. To nie to samo co my znamy. Przynajmniej jeżeli chodzi o północnych.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo

Z tego co mi wiadomo oni trenują w formule WTF i mają nawet specjalne Wosjkowe Mistrzostwa Świata w Taekwondo(sami koreańczycy of course).


Wojskowe MŚ (CISM) nie są dla samych Koreańczyków, kazdy kraj może wystawić reprezentację, tyle, że musi być ona złożona z zawodników będących wojskowymi (czyli np. odbywających zasadniczą służbe wojskową). Ostatnie odbyły się w 2004 roku w Niemczech. Wyniki, co prawda nie wszystkich edycji, są dostępne na stronie WTF.

Z tego, co słyszałem, do szkolenia wojskowego Koreańczycy z południa raczej używaja tukong moosul, zaś taekwondo jest sportem ćwiczonym w armii. Ale mogę się mylić...

Gizmo
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
W korei to mają fajnie ;) Łączą od małego treningi taekwondo z hapkido, w Polsce w niektórych sekcjach także prowadzone jest hapkido np. Gdańsk, szkoda że nie w bdg :(
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
tukong moosul?- co to jest, a apropos tych mistrzostw to miałem na myśli, że są zdominowane przez samych Koreańczyków, teoretycznie każdy kraj może wystawić swoich zawodników, ale z oczywistych względó ich nie wystawia. Ja np nie słyszałem, żeby Polska wystawiała swój team na te mistrzostwa( i dobrze). 8)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo

W korei to mają fajnie ;) Łączą od małego treningi taekwondo z hapkido, w Polsce w niektórych sekcjach także prowadzone jest hapkido np. Gdańsk, szkoda że nie w bdg :(


Heh, o ile wiem, to jest wręcz przeciwnie. Znajomy instruktor z Węgier, który był na stażu w Korei, twierdził, że tam trenuje się obecnie albo TKD, albo hapkido. Szkoły na Zachodzie natomiast często łączą te dwa style (z różnym skutkiem zresztą). Ostatnio notabene pojawiło się sporo wysokich danów w hapkido, o których jeszcze 10-15 lat temu nikt nigdzie nie słyszał...

tukong moosul?- co to jest, a apropos tych mistrzostw to miałem na myśli, że są zdominowane przez samych Koreańczyków, teoretycznie każdy kraj może wystawić swoich zawodników, ale z oczywistych względó ich nie wystawia.


Tukong moosul to wojskowa forma samoobrony, taki sobie tamtejszy combat, ale bliżej nic Ci nie powiem, bo widziałem na ten temat bodaj jeden czy dwa artykuły i to już jakiś czas temu.

Co do wojskowych MŚ i panującego ogólnego strachu przed wystawianiem zawodników przeciw Koreańczykom, to najpierw poczytaj wyniki (są dostępne w necie), a potem pisz... ;-)

Gizmo
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
Jak zwykle miałeś rację Gizmo poklon , ale teraz wogóle nie kumam bo Korea nie brała udziału hmm.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
Widocznie nie w każdej edycji startują :-) W poprzednich wydaniach mieli na koncie sporo medali.

Gizmo
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
Wychodzac z woja w Korei Pd. po 2 latach sluzby kazdy musi miec czarny pas a to juz mowi o ich poziomie.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo

Wychodzac z woja w Korei Pd. po 2 latach sluzby kazdy musi miec czarny pas a to juz mowi o ich poziomie.

Raczej o poziomie ich czarnych pasów. ;)
Ja się na tkd nie znam ale powiem wam jedno: w sztukach walk jeśli coś jest opisane jako "wojskowe" to na 100% ściema.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
No cóz, w ogóle w Korei 2 lata to aż za dużo na zdobycie 1 dana... ;-)

Gizmo
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
Gizmo Jak możesz to rozwiń tą myśl ;)
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
Ja ci rozwinę :D
http://www.forum-kul...showtopic=77065
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
W sumie right...Choć dziwne, że to ich sport narodowy, a nie dbają o jego renome...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
Sam napisałeś - sport. Sportowe podejście i sportowe kryteria...

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo

Wychodzac z woja w Korei Pd. po 2 latach sluzby kazdy musi miec czarny pas a to juz mowi o ich poziomie.

Raczej o poziomie ich czarnych pasów. ;)
Ja się na tkd nie znam ale powiem wam jedno: w sztukach walk jeśli coś jest opisane jako "wojskowe" to na 100% ściema.

Określenie "wojskowe" TKD czy HKD to raczej nasz wymysł. Oni to po prostu ćwiczą z inną intensywnością. Cokolwiek by to niebyło. także jak już ściemniamy to sami dla siebie :wink:
  • 0

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojskowe Taekwondo
Wojskowe Taekwon-do czy Taekwon-do ćwiczone w wojsku? Kazdy system ćwiczony w wojsku będzie siłą rzeczy mocno okrojony. Fakt że część instuktorów z Koreii pół. na moje oko miała staz w ichniej armii. dla nas wtedy mieli poziom kosmiczny,no i byli po kyoksul i tak własnie rodzą sie legendy(a może bajki)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024