Skocz do zawartości


Zdjęcie

najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
tak z ciekawosci chcialbym sie Was zapytac z jakim sprzetem lubicie pracowac najbardziej na treningach? mozna zaznaczyc 2 odpowiedzi. ja osobiscie jestem zdecydowanie workowco- tarczowcem (specjalnie pominalem to co oczywiscie kazdy z nas lubi najbardziej czyli sparringi :wink: )
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
mata :)
  • 0

budo_lauferr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
Zaglosowalem na worek, poniewaz jest najbardziej wymagajacym przeciwnikiem z wyzej wymienionych. Kiedy z nim walcze zdarza mu sie czasem niespodziewanie oddawac prosto w leb, co owocuje skutecznym nokautem. O pacce niestety nie mozna tego powiedziec. Na sciany obite materacami chyba jest jeszcze troche za wczesnie w moim przypadku, chociaz w przyszlosci niczego nie wykluczam. ;)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
z tarczami mozna nieźle poczarowac i ciekawe ćwiczenia powymyslać, tak wiec jest to mój typ tarcze duże + na pzredramie !; )
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
Worek to chyba najpiękniejsze narzędzie treningowe. Można na nim ćwiczyć chyba wszystko co się da. Mozna zrobić tempówki i podrasowac szybkość, można poprawić siłe, no i oczywiście wytrzymałość. Przy poruszającym się worku poprawimy poruszanie się. Można na nim trenowac kombinacje, koordynacje ręce-nogi i generalnie mase innych rzeczy. I wszystko bez pomocy partnera. Trzeba mieć troche wiedzy jak na nim pracować zeby sie nie uszkodzić i zeby nie wyrobić złych nawyków ale ogólnie Worek dostaje - > ***** 5/5


to tyle z cyklu: "Krótkie recenzje popularnych sprzętów treningowych"

pozdrawiam, DZIK
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
Zaznaczyłem worek i coś innego ;) . Jesli chodzo to pierwsze to moi poprzednicy już idealnie wytłumaczyli i wyczerpali temat. Chciałem zaznaczyc packe ale takowych do kopania już nie uzywamy. Chodzi mi mianowicie o łapki trenera
Dołączona grafika
Moim skromnym zdaniem 100 razy lepzse od zwyklych pacek (przynajmniej czujesz ze w cos kopiesz)
Pozdr.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
właśnie się miałem pytać, gdzie w ankiecie łapy :P
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
Packi są najlepsze tyle, że grube(podwójne), na nich wyrabia się technikę i szybkość. Poza tym są obustronne co daje sporą przewagę nad wszelkimi rodzajami tarcz.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)

właśnie się miałem pytać, gdzie w ankiecie łapy :P

po prostu zamiescilem pierwszych kilka przyzadow jakie przyszly mi w tej chwili do glowy i dalem opcje gdzie sam mozesz napisac na co glosujesz
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
Worek tak dla odmiany :wink: oraz tarcze na przedramiona. Duze tarcze sa bardzo pomocne zwlaszcza jezeli chodzi o sile kopniec a te mniejsze (przedramiona) daja mozliwosc wykonywania podstwowych kombinacji i laczenia technik w ruchu.
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
Ja przychylilbym sie do zdania rip_dorey-a, i zgadzam sie z nim w pełni, podwojne packi to mega miodzio :) w przeciwieństwie do pojedynczych.

A co do "łapek trenera" o ktorych pisal Ryu_, wedlug mnie maja taka wade ze przy mocnych kopnieciach wyrywa reke razem z barkiem :) Nie no przesadzam, ale seria np. montoro po 10-12 kopniec i reka do wymiany, packi pod tym wzgledem sa o tyle leprze(przynajmniej dla mnie), ze przy takich kopnieciach packa ewentualnie wysunie ci sie z reki ale tez nie odleci daleko(pasek) i mozna dalej kontynuowac serie. Takie jest moje zdanie :D

A co do ulubionego sprzetu... nie ma nic leprzego do trenowania walki(nie tylko sportowej), jak hogo :) Czasem bolesne ale nabiera sie dobrych nawyków.

Heh jeszcze dobra zabawa jest np. przed pokazami albo w samoobronie z nozami i pistoletami :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
My używamy w treningu gównie łap, tarcz na przedramiona i dużych tarcz. Łapek raczej rzadko, i to przede wszystkim do technik typu naeryo chagi czy dwi dollyo / momdolyo/ bandae dollyo chagi (czy jak tam jeszcze obrotówki się nazywają). Worka z przyczyn technicznych rzadko - nie ma ani gdzie powiesić, ani przechowywać, a wożenie go na treningi to średnia przyjemność. Nieraz tarczuje się na rękawice, czasem też hogoo się zakłada do treningu kopnięć na korpus.

Za packami nie przepadam (jeśli już, to rzeczywiście podwójne) - wg mnie łapa oferuje szerszą paletę zastosowań. Wyrywania barków póki co nie stwierdziliśmy.

A przy okazji - co to jest "montoro"? Próbuję dopasować do jakiejś techniki i nijak mi nie wychodzi. Stare futrzaki tak mają... ;-)

Gizmo
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
Gizmo - wiem przesadzilem troche z tym "wyrywaniem barkow" :) , ale chcialem to przedstawic bardziej obrazowo, wyszlo az za dobrze :D

A co do tego mojego nieszczęsnego "montoro" :oops: ... z rozpedu napisalem troche skrótowo ale ogolnie chodzilo mi o (na pisowni i obcej interpunkcji za bardzo sie nie znam i wiem ze tą nazwą pokalecze Koreański doszczętnie :oops: :) ) : momtoronomyotypaldollyochagi. Sory za niedomowienia :D

(...)Stare futrzaki tak mają...


"Dziadku drogi, drogi dziadku, nie chceeemy jeszcze spaaać" :) :wink:

pozdrowka
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
O w mordę... teraz to zupełnie zgłupiałem. Na pewno jakaś odmiana dollyo z tylnej nogi (dwitbal)... ale dalej nie kumam co to jest :-)

Gizmo
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
sory za te off topy ale musze to wyjasnic :)

Tak to jest jak sie nie zna pisowni, tylko pisze tak jak sie wymawia :oops: :oops: Poprawna pisownia to oczywiscie: Mom dora nomio typal dollyo-czagi.

Gdyby jednak nadal byly jakies wątpliwosci załączam link do filmiku, w tym przypadku rowniez Mom dora nomio typal dollyo-czagi ale na przednią noge(coż za finezja skośnych :) ) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
ale żeś zamieszał ;) nie wystarczyło powiedzieć "dorra na jedną nogę" ?? ;> hmm..podwójna packa podwójnej nierówna, jako, że nasz klub nie należy do najbogatrzych mamy packi raczej z tej dolnej półki...lipa na maksa, nie to co stare dobre packi kwona. A te danikena to jakieś takie ciężkie :? pozdro ;)
  • 0

budo_wojtektkd
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
Ja bym zagłosował na tarcze na przedramienia X2 można wykonywać różne kombinacje.
  • 0

budo_ty2us
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
to Mom dora nomio typal dollyo-czagi ja nazywam tornadkiem :) fajna technika
a najbardziej lubie naparza w duuuuuuuuuuuuuuuuże tarcze i worek bo można mocno nawalac
  • 0

budo_sh4rk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
Oto off top :) (sory)

Te "Mom dora nomio typal dollyo-czagi" to chyba to samo co "dollyo-chagi 360" czy tam 540, bo nie umialem sie dopatrzec na tym filmiku :P nie wiem, może oco innego wam chodzi, ale tak wywnioskowałem z filmiku :-)
  • 0

budo_rolka16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy przyjaciel taekwondoki? ;)
duza tarcza 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024